Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

DM Makker – Snoopy Bodega

24. august @ 18:00 - 30. august @ 23:30

Pris: 600Kr.

DM – Makkerpot fra mandag d. 24. august – søndag d. 30. august 2020 (uge 35)

Indskud 600 kr pr. par

Præmiefordelingen ved 64 par:

1. 12.000
2. 8.000
3. 5.000
4. 4.000
5. 3.000
6. 2.400
7. 1.800
8. 1.200

High-score: 1.000 kr

Tilmelding kan ske til Annie Clausen på tlf. 40 46 01 65 eller skriv i min indbakke.

HUSK det er IKKE gyldig tilmelding at trykke på “deltager” knappen her på begivenheden, jeg SKAL kontaktes.

Hilsen Annie Clausen

Detaljer

Start:
24. august @ 18:00
Slut:
30. august @ 23:30
Pris:
600Kr.
Begivenhed Kategori:

Sted

Snoopy Bodega
Linde Alle 11
København, 2720 Danmark
+ Google Map
Website:
https://snoopy-bodega.business.site/

Turneringsskemaer

  • 1 : Mandag d. 24. august kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Thomas & Jan Christensen - Spiller for Snoopy & Chimpansen
    2. 2 Allan Fastholm & Danni Iversen - Spiller for Snoopy & Gorms Kro
    3. 3 Ellen Kjærulff & Bondo - Spiller for Mimers
    4. 4 Svend E. Christensen & Frank Vinther - Spiller for Snoopy Bodega
    5. 5 Oliver Pind & Thomas Ebbe - Spiller for Goose Pub & Café Daisy
    6. 6 Adelaide Midjord & Jan Harms - Spiller for Nordsjælland & Gedser Bodega
    7. 7 Kenneth Jensen & Jim Svendsen - Spiller for Fidusen
    8. 8 Ian White & James Henry - Spiller for Storbritannien
    1
    Peter Thomas & Jan Christensen
    2
    Allan Fastholm & Danni Iversen
    3
    Ellen Kjærulff & Bondo
    4
    Svend E. Christensen & Frank Vinther
    5
    Oliver Pind & Thomas Ebbe
    6
    Adelaide Midjord & Jan Harms
    7
    Kenneth Jensen & Jim Svendsen
    8
    Ian White & James Henry
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Thomas & Jan Christensen
    Snoopy & Chimpansen
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    7
    0
    1
    2
    Allan Fastholm & Danni Iversen
    Snoopy & Gorms Kro
    64
    70
    68
    70
    70
    66
    70
    4
    198
    2
    3
    Ellen Kjærulff & Bondo
    Mimers
    36
    42
    34
    64
    44
    70
    68
    1
    288
    8
    4
    Svend E. Christensen & Frank Vinther
    Snoopy Bodega
    38
    70
    70
    68
    68
    70
    70
    4
    174
    3
    5
    Oliver Pind & Thomas Ebbe
    Goose Pub & Café Daisy
    56
    56
    70
    70
    52
    70
    48
    3
    212
    5
    6
    Adelaide Midjord & Jan Harms
    Nordsjælland & Gedser Bodega
    66
    18
    70
    70
    70
    62
    70
    4
    146
    4
    7
    Kenneth Jensen & Jim Svendsen
    Fidusen
    30
    70
    10
    26
    32
    70
    70
    3
    98
    6
    8
    Ian White & James Henry
    Storbritannien
    60
    36
    70
    50
    70
    40
    34
    2
    220
    7
  • 2 : Tirsdag d. 25. august kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ib Printzlau & Maler Leif - Spiller for Snoopy Boddega
    2. 2 Anders Munk & Frank Kofod - Spiller for Mimers
    3. 3 Thomas Jæger & Michael Mikkelsen - Spiller for Landmanden & Nørre Pub
    4. 4 Martin Nielsen & Anders Bergenhammer - Spiller for Vibradan & Sundbyvester
    5. 5 Hakan & Jimmy - Spiller for Holbæk
    6. 6 Jesper Blik & René Fogh - Spiller for Geviret
    7. 7 Mik Birk & Kim Birk - Spiller for Torvecafeen
    8. 8 Kristian Geisler & Martin Slagter - Spiller for Tovecafeen
    1
    Ib Printzlau & Maler Leif
    2
    Anders Munk & Frank Kofod
    3
    Thomas Jæger & Michael Mikkelsen
    4
    Martin Nielsen & Anders Bergenhammer
    5
    Hakan & Jimmy
    6
    Jesper Blik & René Fogh
    7
    Mik Birk & Kim Birk
    8
    Kristian Geisler & Martin Slagter
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ib Printzlau & Maler Leif
    Snoopy Boddega
    48
    70
    48
    70
    70
    60
    60
    3
    216
    5
    2
    Anders Munk & Frank Kofod
    Mimers
    70
    44
    58
    56
    70
    70
    70
    4
    158
    4
    3
    Thomas Jæger & Michael Mikkelsen
    Landmanden & Nørre Pub
    66
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    66
    2
    4
    Martin Nielsen & Anders Bergenhammer
    Vibradan & Sundbyvester
    70
    70
    68
    70
    70
    70
    70
    6
    68
    1
    5
    Hakan & Jimmy
    Holbæk
    46
    70
    68
    58
    70
    70
    70
    4
    172
    3
    6
    Jesper Blik & René Fogh
    Geviret
    58
    36
    26
    48
    32
    70
    70
    2
    200
    7
    7
    Mik Birk & Kim Birk
    Torvecafeen
    70
    22
    50
    54
    34
    68
    70
    2
    228
    6
    8
    Kristian Geisler & Martin Slagter
    Tovecafeen
    70
    66
    68
    50
    60
    64
    48
    1
    356
    8
  • 3 : Onsdag d. 26. august kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Hougaard & Claus Poulsen - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Percy Rosell & Michael Christensen - Spiller for Snoopy & Lunden
    3. 3 MPO & John Jensen - Spiller for Sluk Efter & Viking
    4. 4 Gert Hartmann & Henrik Larsen - Spiller for Landsbypubben & Jægerpubben
    5. 5 Peter Rønning & Jimmy Star - Spiller for Mørkhøj Bodega
    6. 6 Benjamin Sørensen & Kim Henriksen - Spiller for Hjemmefra & Café Daisy
    7. 7 Casper Michael & Michel Jensen - Spiller for Højden
    8. 8 Brian Trucker & Jonas Raagner - Spiller for Skomarbillard.dk & Vesterbros Bodega
    1
    Søren Hougaard & Claus Poulsen
    2
    Percy Rosell & Michael Christensen
    3
    MPO & John Jensen
    4
    Gert Hartmann & Henrik Larsen
    5
    Peter Rønning & Jimmy Star
    6
    Benjamin Sørensen & Kim Henriksen
    7
    Casper Michael & Michel Jensen
    8
    Brian Trucker & Jonas Raagner
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren Hougaard & Claus Poulsen
    Snoopy Bodega
    58
    68
    70
    60
    70
    66
    68
    2
    320
    8
    2
    Percy Rosell & Michael Christensen
    Snoopy & Lunden
    70
    42
    70
    52
    56
    62
    70
    3
    212
    6
    3
    MPO & John Jensen
    Sluk Efter & Viking
    70
    70
    70
    56
    70
    50
    46
    4
    152
    3
    4
    Gert Hartmann & Henrik Larsen
    Landsbypubben & Jægerpubben
    48
    68
    58
    70
    70
    70
    56
    3
    230
    5
    5
    Peter Rønning & Jimmy Star
    Mørkhøj Bodega
    70
    70
    70
    64
    64
    16
    26
    3
    170
    7
    6
    Benjamin Sørensen & Kim Henriksen
    Hjemmefra & Café Daisy
    44
    70
    50
    62
    70
    70
    70
    4
    156
    2
    7
    Casper Michael & Michel Jensen
    Højden
    70
    70
    70
    60
    70
    44
    48
    4
    152
    3
    8
    Brian Trucker & Jonas Raagner
    Skomarbillard.dk & Vesterbros Bodega
    70
    48
    70
    70
    70
    36
    70
    5
    84
    1
  • 4 : Torsdag d. 27. august kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Olsen & Erik Olsen - Spiller for Café Daisy
    2. 2 Kim Olsen & Jesper Hemmingsen - Spiller for Blå Stue
    3. 3 Thomas Bræck & Willer - Spiller for Hermod & DSM
    4. 4 Thomas Christensen & Heine Opiola - Spiller for Sluk Efter
    5. 5 Thomas Nielsen & Henrik Dahl - Spiller for Mimers & Nordsjælland
    6. 6 Paolo & Donse - Spiller for Mimers & Vinkælderen
    7. 7 Bommer & Tejs Tafdrup - Spiller for København
    8. 8 René Poulsen & Mik Petersen - Spiller for Spillested 8
    1
    Rune Olsen & Erik Olsen
    2
    Kim Olsen & Jesper Hemmingsen
    3
    Thomas Bræck & Willer
    4
    Thomas Christensen & Heine Opiola
    5
    Thomas Nielsen & Henrik Dahl
    6
    Paolo & Donse
    7
    Bommer & Tejs Tafdrup
    8
    René Poulsen & Mik Petersen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rune Olsen & Erik Olsen
    Café Daisy
    70
    36
    54
    60
    70
    70
    70
    4
    150
    3
    2
    Kim Olsen & Jesper Hemmingsen
    Blå Stue
    18
    26
    70
    56
    30
    32
    70
    2
    162
    8
    3
    Thomas Bræck & Willer
    Hermod & DSM
    70
    70
    70
    70
    70
    38
    70
    6
    38
    1
    4
    Thomas Christensen & Heine Opiola
    Sluk Efter
    70
    56
    50
    26
    70
    70
    70
    4
    132
    5
    5
    Thomas Nielsen & Henrik Dahl
    Mimers & Nordsjælland
    70
    70
    34
    70
    58
    70
    54
    4
    146
    4
    6
    Paolo & Donse
    Mimers & Vinkælderen
    40
    70
    58
    68
    70
    54
    50
    2
    270
    6
    7
    Bommer & Tejs Tafdrup
    København
    62
    70
    70
    66
    58
    70
    70
    4
    186
    2
    8
    René Poulsen & Mik Petersen
     
    68
    66
    18
    22
    70
    70
    68
    2
    242
    7
  • 5 : Fredag d. 28. august kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Mikael Nielsen & Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    2. 2 Erik Bustoft & Jan Mose - Spiller for Kom Tit & Københavneren
    3. 3 Mikael Nielsen & Toni Bergenhammer - Spiller for Snoopy & Skipperstuen
    4. 4 Martin Steen & Ulle - Spiller for Snoopy Bodega
    5. 5 Jan And & Stefan Guldager - Spiller for 12´er Pubben
    6. 6 Morten Knak & Michael Skipper - Spiller for Sundbyvester & Højden
    7. 7 Røde René & Michael Kirkeby - Spiller for Centralkroen
    8. 8 Skipper & Martin Andersen - Spiller for Gyllehuset & Hermod
    1
    Mikael Nielsen & Thomas Larsen
    2
    Erik Bustoft & Jan Mose
    3
    Mikael Nielsen & Toni Bergenhammer
    4
    Martin Steen & Ulle
    5
    Jan And & Stefan Guldager
    6
    Morten Knak & Michael Skipper
    7
    Røde René & Michael Kirkeby
    8
    Skipper & Martin Andersen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Mikael Nielsen & Thomas Larsen
    Københavneren
    70
    70
    70
    70
    36
    56
    68
    4
    160
    4
    2
    Erik Bustoft & Jan Mose
    Kom Tit & Københavneren
    64
    64
    36
    52
    48
    56
    44
    0
    364
    8
    3
    Mikael Nielsen & Toni Bergenhammer
    Snoopy & Skipperstuen
    66
    70
    70
    70
    48
    38
    52
    3
    204
    5
    4
    Martin Steen & Ulle
    Snoopy Bodega
    38
    70
    56
    70
    68
    70
    32
    3
    194
    6
    5
    Jan And & Stefan Guldager
    12´er Pubben
    42
    70
    34
    62
    14
    30
    62
    1
    244
    7
    6
    Morten Knak & Michael Skipper
    Sundbyvester & Højden
    70
    70
    70
    70
    70
    64
    50
    5
    114
    2
    7
    Røde René & Michael Kirkeby
    Centralkroen
    70
    70
    70
    20
    70
    70
    64
    5
    84
    3
    8
    Skipper & Martin Andersen
    Gyllehuset & Hermod
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    7
    0
    1
  • 6 : Lørdag d. 29. august kl. 11.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Annie Clausen & Heidi Purlund - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Lars Jensen & Jan Guldager - Spiller for Slagelse / HBC Teknik
    3. 3 Jakob Bjørning & Joachim Schiemacher - Spiller for Lunden
    4. 4 Johnny Thordsen & Madsen - Spiller for Gedser Bodega
    5. 5 Nicolai Carlslund & Morten Henriksen - Spiller for Guldhornet
    6. 6 Kasper Lyngholm & Søren Frejbæk - Spiller for Østerbro
    7. 7 NO & Rune Leidecker - Spiller for LBK & Mies Cafe
    8. 8 Johnny Lindelykke & Stefan Nielsen - Spiller for Hermod
    1
    Annie Clausen & Heidi Purlund
    2
    Lars Jensen & Jan Guldager
    3
    Jakob Bjørning & Joachim Schiemacher
    4
    Johnny Thordsen & Madsen
    5
    Nicolai Carlslund & Morten Henriksen
    6
    Kasper Lyngholm & Søren Frejbæk
    7
    NO & Rune Leidecker
    8
    Johnny Lindelykke & Stefan Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Annie Clausen & Heidi Purlund
    Snoopy Bodega
    50
    70
    70
    70
    46
    70
    70
    5
    96
    2
    2
    Lars Jensen & Jan Guldager
    Slagelse / HBC Teknik
    70
    60
    70
    70
    70
    70
    46
    5
    106
    1
    3
    Jakob Bjørning & Joachim Schiemacher
    Lunden
    50
    70
    70
    52
    46
    70
    54
    3
    202
    6
    4
    Johnny Thordsen & Madsen
    Gedser Bodega
    48
    28
    60
    38
    38
    54
    54
    0
    320
    8
    5
    Nicolai Carlslund & Morten Henriksen
    Guldhornet
    62
    50
    70
    70
    70
    62
    70
    4
    174
    5
    6
    Kasper Lyngholm & Søren Frejbæk
    Østerbro
    70
    38
    70
    70
    38
    70
    70
    5
    76
    3
    7
    NO & Rune Leidecker
    LBK & Mies Cafe
    26
    36
    48
    70
    70
    24
    36
    2
    170
    7
    8
    Johnny Lindelykke & Stefan Nielsen
    Hermod
    68
    70
    70
    70
    68
    60
    70
    4
    196
    4
  • 7 : Lørdag d. 29. august kl. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Uffe Underberg & Arne Arnbitter - Spiller for Kelds Pølser
    2. 2 Bo & Peter Lassen - Spiller for Slagelse & Bodega No. 1
    3. 3 Sander & Daniel - Spiller for Frihavnskroen
    4. 4 Lars Jeppesen & Tom Christensen - Spiller for Åkanden
    5. 5 Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard - Spiller for Landmanden
    6. 6 Lars Olsen & Rune Kampe - Spiller for Amager & DSM
    7. 7 Kronborg & Lille Per - Spiller for Sundbyvester
    8. 8 Jan O & Sasha - Spiller for Gorms Kro
    1
    Uffe Underberg & Arne Arnbitter
    2
    Bo & Peter Lassen
    3
    Sander & Daniel
    4
    Lars Jeppesen & Tom Christensen
    5
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    6
    Lars Olsen & Rune Kampe
    7
    Kronborg & Lille Per
    8
    Jan O & Sasha
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Uffe Underberg & Arne Arnbitter
    Kelds Pølser
    64
    52
    32
    50
    38
    68
    54
    0
    358
    8
    2
    Bo & Peter Lassen
    Slagelse & Bodega No. 1
    70
    70
    70
    70
    70
    56
    70
    6
    56
    2
    3
    Sander & Daniel
    Frihavnskroen
    70
    38
    40
    22
    42
    62
    46
    1
    250
    7
    4
    Lars Jeppesen & Tom Christensen
    Åkanden
    70
    20
    70
    42
    50
    70
    24
    3
    136
    6
    5
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    Landmanden
    70
    22
    70
    70
    56
    70
    70
    5
    78
    3
    6
    Lars Olsen & Rune Kampe
    Amager & DSM
    70
    64
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    64
    1
    7
    Kronborg & Lille Per
    Sundbyvester
    70
    70
    70
    56
    44
    46
    70
    4
    146
    4
    8
    Jan O & Sasha
    Gorms Kro
    70
    42
    70
    70
    46
    56
    60
    3
    204
    5
  • 8 : Lørdag d. 29. august kl. 19.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Simon Debel & Rene Hendriksen - Spiller for Kurts Grydelåg & Asnæs
    2. 2 Cirkus Bent & Søren Klausen - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Lau Christensen & Henrik Hansen - Spiller for Cafe Daisy & Guldhornet
    4. 4 Michael Hansen & Morten Jensen - Spiller for Torvecafeen
    5. 5 Brian Rene Pedersen & Andreas Trap - Spiller for Nørre Pub & Stefanshus
    6. 6 Toke Overgaard & Jacob Olsen - Spiller for Stafanshus & Rigshospitalet
    7. 7 Kim Buch-Madsen & Slips - Spiller for Sluk Efter & Slagelse
    8. 8 Brian Ingemann & Kurt Nielsen - Spiller for Spillested 8
    1
    Simon Debel & Rene Hendriksen
    2
    Cirkus Bent & Søren Klausen
    3
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    4
    Michael Hansen & Morten Jensen
    5
    Brian Rene Pedersen & Andreas Trap
    6
    Toke Overgaard & Jacob Olsen
    7
    Kim Buch-Madsen & Slips
    8
    Brian Ingemann & Kurt Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Simon Debel & Rene Hendriksen
    Kurts Grydelåg & Asnæs
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    7
    0
    1
    2
    Cirkus Bent & Søren Klausen
    Snoopy Bodega
    34
    56
    70
    70
    48
    42
    70
    3
    180
    5
    3
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    Cafe Daisy & Guldhornet
    58
    70
    70
    70
    70
    18
    70
    5
    76
    2
    4
    Michael Hansen & Morten Jensen
    Torvecafeen
    20
    66
    52
    46
    70
    66
    70
    2
    250
    7
    5
    Brian Rene Pedersen & Andreas Trap
    Nørre Pub & Stefanshus
    46
    46
    14
    70
    70
    40
    70
    3
    146
    6
    6
    Toke Overgaard & Jacob Olsen
    Stafanshus & Rigshospitalet
    56
    70
    50
    54
    48
    70
    70
    3
    208
    4
    7
    Kim Buch-Madsen & Slips
    Sluk Efter & Slagelse
    44
    70
    70
    70
    70
    54
    68
    4
    166
    3
    8
    Brian Ingemann & Kurt Nielsen
     
    28
    56
    54
    38
    8
    12
    70
    1
    196
    8
  • 9 : Kvartfinale bord 1 kl. 09.00 Hjerter 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 MPO & John Jensen - Spiller for Sluk Efter & Viking
    2. 2 Casper Michael & Michel Jensen - Spiller for Højden
    3. 3 Simon Debel & Rene Hendriksen - Spiller for Kurts Grydelåg & Asnæs
    4. 4 Boomer & Tejs Tafdrup - Spiller for København
    1
    MPO & John Jensen
    2
    Casper Michael & Michel Jensen
    3
    Simon Debel & Rene Hendriksen
    4
    Boomer & Tejs Tafdrup
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    MPO & John Jensen
    Sluk Efter & Viking
    48
    46
    x
    0
    94
    4
    2
    Casper Michael & Michel Jensen
    Højden
    70
    70
    22
    2
    22
    1
    3
    Simon Debel & Rene Hendriksen
    Kurts Grydelåg & Asnæs
    70
    52
    54
    1
    106
    3
    4
    Boomer & Tejs Tafdrup
    København
    x
    70
    70
    2
    0
    2
  • 10 : Kvartfinale bord 2 kl. 09.00 Hjerter 5 - 8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Hakan & Jimmy Hein - Spiller for Holbæk
    2. 2 Skipper & Martin Andersen - Spiller for Gyllehuset & Hermod
    3. 3 Jonas Raagner & Brian Trucker - Spiller for Vesterbros Bodega & Skomarbillard.dk
    4. 4 Thomas Bræck & Willer - Spiller for Hermod & DSM
    1
    Hakan & Jimmy Hein
    2
    Skipper & Martin Andersen
    3
    Jonas Raagner & Brian Trucker
    4
    Thomas Bræck & Willer
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Hakan & Jimmy Hein
    Holbæk
    32
    x
    32
    0
    64
    4
    2
    Skipper & Martin Andersen
    Gyllehuset & Hermod
    70
    42
    48
    1
    90
    3
    3
    Jonas Raagner & Brian Trucker
    Vesterbros Bodega & Skomarbillard.dk
    x
    70
    70
    2
    0
    2
    4
    Thomas Bræck & Willer
    Hermod & DSM
    70
    70
    64
    2
    64
    1
  • 11 : Kvartfinale bord 1 kl. 10.30 Spar 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Buch-Madsen & Slips - Spiller for Sluk Efter & Slagelse
    2. 2 Kasper Lyngholm & Søren Frejbæk - Spiller for Østerbro
    3. 3 Peter Lassen & Bo - Spiller for Bodega No 1 & Slagelse
    4. 4 Lars Jensen & Jan Guldager - Spiller for Slagelse & HBC Teknik
    1
    Kim Buch-Madsen & Slips
    2
    Kasper Lyngholm & Søren Frejbæk
    3
    Peter Lassen & Bo
    4
    Lars Jensen & Jan Guldager
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kim Buch-Madsen & Slips
    Sluk Efter & Slagelse
    70
    70
    48
    2
    48
    3
    2
    Kasper Lyngholm & Søren Frejbæk
    Østerbro
    26
    12
    22
    0
    60
    4
    3
    Peter Lassen & Bo
    Bodega No 1 & Slagelse
    56
    70
    70
    2
    56
    1
    4
    Lars Jensen & Jan Guldager
    Slagelse & HBC Teknik
    70
    70
    52
    2
    52
    2
  • 12 : Kvartfinale bord 2 kl. 10.30 Spar 5 - 8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Toke Overgaard / Jacob Olsen - Spiller for Stefanshus & Rigshospitalet
    2. 2 Anders Munk & Frank Kofod - Spiller for Mimers
    3. 3 Michael Mikkelsen & Thomas Jæger - Spiller for Nørre Pub & Landmanden
    4. 4 Rune Olsen & Erik Olsen - Spiller for Cafe Daisy
    1
    Toke Overgaard / Jacob Olsen
    2
    Anders Munk & Frank Kofod
    3
    Michael Mikkelsen & Thomas Jæger
    4
    Rune Olsen & Erik Olsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Toke Overgaard / Jacob Olsen
    Stefanshus & Rigshospitalet
    36
    70
    70
    2
    36
    3
    2
    Anders Munk & Frank Kofod
    Mimers
    70
    54
    70
    2
    54
    1
    3
    Michael Mikkelsen & Thomas Jæger
    Nørre Pub & Landmanden
    42
    70
    70
    2
    42
    2
    4
    Rune Olsen & Erik Olsen
    Cafe Daisy
    66
    56
    44
    0
    166
    4
  • 13 : Kvartfinale bord 1 kl. 12.00 Klør 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Nielsen & Henrik Dahl - Spiller for Mimers & Nordsjælland
    2. 2 Svend Erik Christensen & Frank Vinther - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Adelaide Midjord & Jan Harms - Spiller for Nordsjælland & Gedser Bodega
    4. 4 Johnny Lindelykke & Stefan Nielsen - Spiller for Hermod
    1
    Thomas Nielsen & Henrik Dahl
    2
    Svend Erik Christensen & Frank Vinther
    3
    Adelaide Midjord & Jan Harms
    4
    Johnny Lindelykke & Stefan Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Nielsen & Henrik Dahl
    Mimers & Nordsjælland
    66
    70
    70
    2
    66
    1
    2
    Svend Erik Christensen & Frank Vinther
    Snoopy Bodega
    70
    70
    x
    2
    0
    2
    3
    Adelaide Midjord & Jan Harms
    Nordsjælland & Gedser Bodega
    54
    34
    70
    1
    88
    3
    4
    Johnny Lindelykke & Stefan Nielsen
    Hermod
    56
    x
    44
    0
    100
    4
  • 14 : Kvartfinale bord 2 kl. 12.00 Klør 5 - 8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Røde Rene & Michael Kirkeby - Spiller for Centralkroen
    2. 2 Lau Christensen & Henrik Hansen - Spiller for Cafe Daisy & Guldhornet
    3. 3 Mikael Nielsen & Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    4. 4 Annie Clausen & Heidi Purlund - Spiller for Snoopy Bodega
    1
    Røde Rene & Michael Kirkeby
    2
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    3
    Mikael Nielsen & Thomas Larsen
    4
    Annie Clausen & Heidi Purlund
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Røde Rene & Michael Kirkeby
    Centralkroen
    38
    70
    70
    2
    38
    3
    2
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    Cafe Daisy & Guldhornet
    70
    70
    68
    2
    68
    1
    3
    Mikael Nielsen & Thomas Larsen
    Københavneren
    66
    56
    60
    0
    182
    4
    4
    Annie Clausen & Heidi Purlund
    Snoopy Bodega
    66
    70
    70
    2
    66
    2
  • 15 : Kvartfinale bord 1 kl. 13.30 Ruder 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Allan Fastholm & Danni Iversen - Spiller for Snoopy & Gorms Kro
    2. 2 Martin Nielsen & Anders Bergenhammer - Spiller for Vibradan & Sundbyvester
    3. 3 Lars Olsen & Rune Kampe - Spiller for Amager & DSM
    4. 4 Kronborg & Lille Per - Spiller for Sundbyvester
    1
    Allan Fastholm & Danni Iversen
    2
    Martin Nielsen & Anders Bergenhammer
    3
    Lars Olsen & Rune Kampe
    4
    Kronborg & Lille Per
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Allan Fastholm & Danni Iversen
    Snoopy & Gorms Kro
    70
    50
    70
    2
    50
    1
    2
    Martin Nielsen & Anders Bergenhammer
    Vibradan & Sundbyvester
    48
    58
    70
    1
    106
    3
    3
    Lars Olsen & Rune Kampe
    Amager & DSM
    70
    70
    x
    2
    0
    2
    4
    Kronborg & Lille Per
    Sundbyvester
    68
    62
    x
    0
    130
    4
  • 16 : Kvartfinale bord 2 kl. 13.30 Ruder 5 - 8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard & Johnny Gyldendahl - Spiller for Landmanden
    2. 2 Kim Henriksen & Benjamin Sørensen - Spiller for Cafe Daisy & Hjemmefra
    3. 3 Peter Thomas & Jan Christensen - Spiller for Snoopy & Chimpansen
    4. 4 Morten Knak & Michael Skipper - Spiller for Sundbyvester & Højden
    1
    Thomas Mangaard & Johnny Gyldendahl
    2
    Kim Henriksen & Benjamin Sørensen
    3
    Peter Thomas & Jan Christensen
    4
    Morten Knak & Michael Skipper
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Mangaard & Johnny Gyldendahl
    Landmanden
    68
    70
    70
    2
    68
    1
    2
    Kim Henriksen & Benjamin Sørensen
    Cafe Daisy & Hjemmefra
    70
    54
    70
    2
    54
    2
    3
    Peter Thomas & Jan Christensen
    Snoopy & Chimpansen
    46
    70
    70
    2
    46
    3
    4
    Morten Knak & Michael Skipper
    Sundbyvester & Højden
    68
    44
    52
    0
    164
    4
  • 17 : Semifinale bord 1 kl. 15.00 Hjerter 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Annie Clausen & Heidi Purlund - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Lars Olsen & Rune Kampe - Spiller for Amager & DSM
    3. 3 Svend Erik & Frank Vinther - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Jonas Raagner & Brian Trucker - Spiller for Vesterbros Bodega & Skomarbillard.dk
    1
    Annie Clausen & Heidi Purlund
    2
    Lars Olsen & Rune Kampe
    3
    Svend Erik & Frank Vinther
    4
    Jonas Raagner & Brian Trucker
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Annie Clausen & Heidi Purlund
    Snoopy Bodega
    28
    32
    70
    1
    60
    4
    2
    Lars Olsen & Rune Kampe
    Amager & DSM
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    Svend Erik & Frank Vinther
    Snoopy Bodega
    70
    52
    60
    1
    112
    2
    4
    Jonas Raagner & Brian Trucker
    Vesterbros Bodega & Skomarbillard.dk
    28
    48
    70
    1
    76
    3
  • 18 : Semifinale bord 2 kl. 15.00 Hjerter 5 - 8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank Kofod & Anders Muknk - Spiller for Mimers
    2. 2 Boomer & Tejs Tafdrup - Spiller for København
    3. 3 Thomas Jæger & Michael Mikkelsen - Spiller for Landmanden & Nørre Pub
    4. 4 Willer & Thomas Bræck - Spiller for Cafe Hermod
    1
    Frank Kofod & Anders Muknk
    2
    Boomer & Tejs Tafdrup
    3
    Thomas Jæger & Michael Mikkelsen
    4
    Willer & Thomas Bræck
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Frank Kofod & Anders Muknk
    Mimers
    66
    62
    70
    1
    128
    3
    2
    Boomer & Tejs Tafdrup
    København
    70
    70
    x
    2
    0
    2
    3
    Thomas Jæger & Michael Mikkelsen
    Landmanden & Nørre Pub
    70
    58
    70
    2
    58
    1
    4
    Willer & Thomas Bræck
    Cafe Hermod
    16
    x
    66
    0
    82
    4
  • 19 : Semifinale bord 1 kl. 16.30 Spar 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Jensen & Jan Guldager - Spiller for Slagelse & HBC Teknik
    2. 2 Kim Henriksen & Benjamin Sørensen - Spiller for Cafe Daisy & Hjemmefra
    3. 3 Allan Fastholm & Danni Iversen - Spiller for Snoopy Bodega & Gorms Kro
    4. 4 Casper Michael & Michel Jensen - Spiller for Højden
    1
    Lars Jensen & Jan Guldager
    2
    Kim Henriksen & Benjamin Sørensen
    3
    Allan Fastholm & Danni Iversen
    4
    Casper Michael & Michel Jensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lars Jensen & Jan Guldager
    Slagelse & HBC Teknik
    52
    70
    70
    2
    52
    1
    2
    Kim Henriksen & Benjamin Sørensen
    Cafe Daisy & Hjemmefra
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    3
    Allan Fastholm & Danni Iversen
    Snoopy Bodega & Gorms Kro
    64
    x
    56
    0
    120
    4
    4
    Casper Michael & Michel Jensen
    Højden
    54
    42
    70
    1
    96
    3
  • 20 : Semifinale bord 2 kl. 16.30 Spar 5 - 8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard - Spiller for Landmanden
    2. 2 Lau Christensen & Henrik Hansen - Spiller for Cafe Daisy & Guldhornet
    3. 3 Bo & Peter Lassen - Spiller for Slagelse & Bodega No 1
    4. 4 Thomas Nielsen & Henrik Dahl - Spiller for Mimers & Geviret
    1
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    2
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    3
    Bo & Peter Lassen
    4
    Thomas Nielsen & Henrik Dahl
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    Landmanden
    62
    62
    70
    1
    124
    3
    2
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    Cafe Daisy & Guldhornet
    70
    60
    70
    2
    60
    2
    3
    Bo & Peter Lassen
    Slagelse & Bodega No 1
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    Thomas Nielsen & Henrik Dahl
    Mimers & Geviret
    62
    52
    48
    0
    162
    4
  • 21 : FINALE

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Jæger & Michael Mikkelsen - Spiller for Landmanden & Nørre Pub
    2. 2 Lau Christensen & Henrik Hansen - Spiller for Cafe Daisy & Guldhornet
    3. 3 Bo & Peter Lassen - Spiller for Slagelse & Bodega No 1
    4. 4 Kim Henriksen & Benjamin Søren sen - Spiller for Cafe Daisy & Hjemmefra
    5. 5 Frank Vinther & Svend Erik Christensen - Spiller for Snoopy Bodega
    6. 6 Lars Olsen & Rune Kampe - Spiller for Amager & DSM
    7. 7 Boomer & Tejs Tafdrup - Spiller for København
    8. 8 Lars Jensen & Jan Guldager - Spiller for Slagelse & HBC Teknik
    1
    Thomas Jæger & Michael Mikkelsen
    2
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    3
    Bo & Peter Lassen
    4
    Kim Henriksen & Benjamin Søren sen
    5
    Frank Vinther & Svend Erik Christensen
    6
    Lars Olsen & Rune Kampe
    7
    Boomer & Tejs Tafdrup
    8
    Lars Jensen & Jan Guldager
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Jæger & Michael Mikkelsen
    Landmanden & Nørre Pub
    70
    70
    34
    50
    34
    70
    70
    4
    118
    4
    2
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    Cafe Daisy & Guldhornet
    66
    62
    70
    70
    50
    70
    38
    3
    216
    6
    3
    Bo & Peter Lassen
    Slagelse & Bodega No 1
    66
    70
    70
    54
    70
    70
    70
    5
    120
    1
    4
    Kim Henriksen & Benjamin Søren sen
    Cafe Daisy & Hjemmefra
    70
    54
    38
    70
    70
    62
    60
    3
    214
    7
    5
    Frank Vinther & Svend Erik Christensen
    Snoopy Bodega
    70
    40
    70
    56
    70
    62
    68
    3
    226
    5
    6
    Lars Olsen & Rune Kampe
    Amager & DSM
    70
    70
    60
    64
    28
    70
    70
    4
    152
    3
    7
    Boomer & Tejs Tafdrup
    København
    18
    60
    44
    70
    70
    60
    34
    2
    216
    8
    8
    Lars Jensen & Jan Guldager
    Slagelse & HBC Teknik
    66
    70
    60
    70
    70
    56
    70
    4
    182
    2