Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

ShootOut Tour Event 1 – Landmanden

10. august @ 18:00 - 16. august @ 22:00

Pris: 350Kr.

SHOOTOUT TOUR Event 1 LANDMANDEN med start mandag uge 33 den 10. august og finaledag den 16. august 2020

Indledende puljer:
16 puljer med 6 spillere i hver. 4 videre fra hver pulje.
De 4 videre spiller cup-kampe bedst a’ 3 potter.
Puljevinderen vinder retten til at vælge modstander i cup-kampene.
Turneringsleder: Finn Lauritzen mobil: 2221721 Rune Kampe mobil: 20477726 eller Messenger.
Tilmelding den 26. juli fra kl. 14:00 til Rune Kampe/Allan Fastholm på Messenger eller E-mail: runekampe@hotmail.com. FØRST TIL MØLLE PRINCIPPET! Alle tilmeldinger før udmeldt dato og tid er ugyldige. Tilmelding via begivenheden tæller ikke som tilmeldt.

Tidspunkter for indledende spilledage:
Mandag kl. 18.00 – Cup-kampe kl. 21.30 og kl. 22.00
Tirsdag kl. 18.00 – Cup-kampe kl. 21.30 og kl. 22.00
Onsdag kl. 18.00 – Cup-kampe kl. 21.30 og kl. 22.00
Torsdag kl. 18.00 – Cup-kampe kl. 21.30 og kl. 22.00
Fredag kl. 13.00 – Cup-kampe kl. 16.30 og kl. 17.00
Fredag kl. 18.00 – Cup-kampe kl. 21.30 og kl. 22.00
Lørdag kl. 11.00 – Cup-kampe kl. 14.30 og kl. 15.00
Lørdag kl. 16.00 – Cup-kampe kl. 19.30 og kl. 20.00

Finaledag søndag:
32 spillere tilbage og kampene spilles roll on roll off.
Der spilles cup kamp bedst a’ 3 på 2 borde.

Spilletider:
Kamp 1&2: Kl. 10.00
Kamp 3&4: Kl. 10.40
Kamp 5&6: Kl. 11.20
Kamp 7&8: Kl. 12.00
Kamp 9&10: Kl. 12.40
Kamp 11&12: Kl. 13.20
Kamp 13&14: Kl. 14.00
Kamp 15&16: Kl. 14.40

1/8 finaler:
Der spilles cup kamp bedst a’ 3 på 2 borde.

Spilletider:
Kamp 1&2: Kl. 15.20
Kamp 3&4: Kl. 16.00
Kamp 5&6: Kl. 16.40
Kamp 7&8: Kl. 17.20

Kvartfinaler:
Der spilles cup kamp bedst a’ 3 på 2 borde.

Spilletider:
Kamp 1&2: Kl. 18.00
Kamp 3&4: Kl. 18.40

Semifinale:
Der spilles cup kamp bedst a’ 3 på 2 borde.
Kamp 1&2: Kl. 19.20

Finalen:
Der spillers cup bedst a’ 5 potter.

Spilletid:
Kamp 1: Kl. 20.15

Præmier tours:
Ved 96 deltagere er præmierne fordelt:
Vinder 8.000 kr.
Runner up 4.800 kr.
3.-4. plads 2x 2.800 kr.
5.-8. plads 4x 1.600 kr.
9.-16. 8x 500 kr.
Highscore på ugen 500 kr. (Sponsoreret af Svend Trøst)
29.300 kr.
HELE 16 præmier i alt + mulige sponsorpræmier.
Traditionen tro, er der puljevinder chokolade.
Snoopy Bodega sponsorerer 5000 kr. til vinderen af ranglisten.

Top 10 fra Shootout Tour ranglisten kvalificerer sig efter 4 events til finalestævnet uge 20 Copenhagen Pool & Snooker House. Top 1 til 6 direkte blandt de sidste 16 om lørdagen, mens top 7 til 10 spiller pre-kval om fredagen.
I pre-kvallen møder de nummer 1 fra henholdsvis snooker- og pool-ranglisten, nummer 3 på elitediv. kegle ranglisten, samt nummer 4 fra 5-Kegler ranglisten. Der er fri lodtrækning blandt de 8 i pre-kvallen.
Rangliste: 4 tours, 3 bedste resultater tællende på rangliste for sæsonen.
Points fordeles for hver tour således: Vinder: 10.000 point; Runner up: 8.000 point; Semi: 6.400 point; Kvart: 5.120 point; 1/8: 4.096 point; Sidste 32: 3.276 point; Taber i k/o efter pulje: 2.620 point; nr. 5 i puljen: 2.048 point; nr. 6 i puljen: 1.638 point.

Har man betalt og ikke møder op, får man 1.638 point tildelt. Ved lighed på ranglisten tæller bedste enkelte resultatet, og hvis alle resultater er ens, spiller man bedst af 3 på et aftalt sted (man deler evt. rejseudgifter). DDBU’s rangliste er først tællende i rangorden: keglebillard; 5-Kegler; 3-bande; Pool; Snooker. DDBU’s kvalificerede spillere har dog mulighed for at vinde seedninger via skoma’r-ranglisten.

Etiske regler:
Man opfører sig ordentligt og viser respekt for sin modstander. Man respekterer dommerne og turneringsledernes beslutninger. Har man grundlæggende mangel på respekt, kan dette medføre diskvalifikation. Skiller man køen ad uden gyldig grund, er det tabt pot til finalestævnet.

Takt og Tone:
Vi bestræber os på at formidle de gode historier og forventer generelt en sober tone på vores SoMe platforme. Det forpligter vi os til overfor vores sponsorer, og forventer også at I respekterer dette. Vil man gerne ytre sin utilfredshed, er man velkommen til at kontakte DSM teamet pr. e-mail. Indkomne forslag modtages med kyshånd ind imellem sæsonerne og bliver grundigt gennemgået før sæsonstart.

Sponsorer:
Vi kan tilbyde logoer på reklamevægge til interviews og præmiebilleder. Bandereklamer til finalestævnet. Logo på stream-layout, Logo på fysiske plakater og facebook-opslag.

Vi forventer +100,000 streaming visninger.
Vi støtter hospitalsklovnene med minimum kr. 10,000.
Små som store beløb er velkomne. Alt går til præmier og udgifter til finalestævnet.
Kontakt Rune på runekampe@hotmail.com for yderligere information.

Find os på Facebook: INKPRO Shoot’out Tour
Følg turneringen live: www.skomarbillard.dk
Hvem er vi? www.skomartour.dk

Med Sportslig Hilsen
Danish Skoma’r Masters Teamet

Detaljer

Start:
10. august @ 18:00
Slut:
16. august @ 22:00
Pris:
350Kr.
Begivenhed Kategori:
Facebook Event:
https://www.facebook.com/events/611804373051669

Arrangør

DSM

Sted

Landmanden
Vestergade 19
Stubbekøbing, 4850 Danmark
+ Google Map

Turneringsskemaer

  • 1 : Mandag Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anders Bergenhammer - Spiller for Café Sundbyvester
    2. 2 Charlotte Sørensen - Spiller for Danmark
    3. 3 Lau Christensen - Spiller for Café Daisy
    4. 4 Skipper - Spiller for Gyllehuset
    5. 5 Mads Mygenfort - Spiller for Landmanden
    6. 6 Tejs Tafdrup - Spiller for København
    1
    Anders Bergenhammer
    2
    Charlotte Sørensen
    3
    Lau Christensen
    4
    Skipper
    5
    Mads Mygenfort
    6
    Tejs Tafdrup
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Anders Bergenhammer
    Café Sundbyvester
    70
    70
    48
    70
    70
    4
    48
    2
    2
    Charlotte Sørensen
    Danmark
    58
    60
    66
    70
    70
    2
    184
    4
    3
    Lau Christensen
    Café Daisy
    50
    70
    48
    70
    70
    3
    98
    3
    4
    Skipper
    Gyllehuset
    70
    70
    70
    70
    68
    4
    68
    1
    5
    Mads Mygenfort
    Landmanden
    48
    50
    36
    66
    40
    0
    240
    6
    6
    Tejs Tafdrup
    København
    56
    58
    64
    70
    70
    2
    178
    5
  • 2 : Mandag Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Allan Fastholm - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Erik Bustoft - Spiller for Kom Tit
    3. 3 Kim Buch-Madsen - Spiller for Sluk Efter
    4. 4 Per Petersen - Spiller for Biblioteket
    5. 5 Rene Mortensen - Spiller for Elisa & Rene's Kælder
    6. 6 Dorrit Hornemann - Spiller for Mimers Bodega
    1
    Allan Fastholm
    2
    Erik Bustoft
    3
    Kim Buch-Madsen
    4
    Per Petersen
    5
    Rene Mortensen
    6
    Dorrit Hornemann
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Allan Fastholm
    Snoopy Bodega
    70
    58
    70
    70
    70
    4
    58
    2
    2
    Erik Bustoft
    Kom Tit
    28
    38
    56
    18
    62
    0
    202
    6
    3
    Kim Buch-Madsen
    Sluk Efter
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    4
    Per Petersen
    Biblioteket
    26
    70
    38
    46
    70
    2
    110
    4
    5
    Rene Mortensen
    Elisa & Rene's Kælder
    56
    70
    54
    70
    70
    3
    110
    3
    6
    Dorrit Hornemann
    Mimers Bodega
    48
    70
    50
    64
    52
    1
    214
    5
  • 3 : Cupkampe Mandag Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anders Bergenhammer
    2. 2 Charlotte Sørensen
    3. 3 Skipper
    4. 4 Lau Christensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    1
    1
    Anders Bergenhammer
    2
    Charlotte Sørensen
    44
    70
    40
    70
     
     
     
     
     
     
    22.00
    1
    3
    Skipper
    4
    Lau Christensen
    46
    70
    44
    70
     
     
     
     
     
     
  • 4 : Cupkampe Mandag Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Allan Fastholm
    2. 2 Rene Mortensen
    3. 3 Kim Buch-Madsen
    4. 4 Per Petersen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    2
    1
    Allan Fastholm
    2
    Rene Mortensen
    70
    28
    70
    52
     
     
     
     
     
     
    22.00
    2
    3
    Kim Buch-Madsen
    4
    Per Petersen
    70
    40
    70
    68
     
     
     
     
     
     
  • 5 : Tirsdag Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 James Henry - Spiller for Københavneren
    2. 2 Rene Lindgren Andersen - Spiller for Gedser Bodega
    3. 3 Frederik Søfeldt - Spiller for Søren Søgaard
    4. 4 Michael Knak - Spiller for Café Daisy
    5. 5 Jimmy Andersen - Spiller for Kontoret
    6. 6 Martin Steen - Spiller for Snoopy Bodega
    1
    James Henry
    2
    Rene Lindgren Andersen
    3
    Frederik Søfeldt
    4
    Michael Knak
    5
    Jimmy Andersen
    6
    Martin Steen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    James Henry
    Københavneren
    62
    70
    52
    70
    66
    2
    180
    3
    2
    Rene Lindgren Andersen
    Gedser Bodega
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    3
    Frederik Søfeldt
    Søren Søgaard
    44
    36
    70
    70
    28
    2
    108
    5
    4
    Michael Knak
    Café Daisy
    70
    50
    40
    70
    60
    2
    150
    4
    5
    Jimmy Andersen
    Kontoret
    36
    36
    58
    12
    28
    0
    170
    6
    6
    Martin Steen
    Snoopy Bodega
    70
    50
    70
    70
    70
    4
    50
    2
  • 6 : Tirsdag Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Simon Debel - Spiller for Nordsjælland
    2. 2 Martin 'Marde' Nielsen - Spiller for Café Sundbyvester
    3. 3 Isak Einshøj - Spiller for Storebælt's Tagrens
    4. 4 Thomas Jæger - Spiller for Café Daisy
    5. 5 Thomas Willer - Spiller for Danish Skomar Masters
    6. 6 Heine Opiola - Spiller for Sluk Efter
    1
    Simon Debel
    2
    Martin 'Marde' Nielsen
    3
    Isak Einshøj
    4
    Thomas Jæger
    5
    Thomas Willer
    6
    Heine Opiola
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Simon Debel
    Nordsjælland
    70
    68
    70
    70
    66
    3
    134
    3
    2
    Martin 'Marde' Nielsen
    Café Sundbyvester
    68
    68
    70
    70
    70
    3
    136
    2
    3
    Isak Einshøj
    Storebælt's Tagrens
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    4
    Thomas Jæger
    Café Daisy
    52
    66
    30
    52
    70
    1
    200
    5
    5
    Thomas Willer
    Danish Skomar Masters
    20
    38
    46
    70
    70
    2
    104
    4
    6
    Heine Opiola
    Sluk Efter
    70
    28
    18
    26
    62
    1
    134
    6
  • 7 : Cupkampe Tirsdag Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Knak
    2. 2 Martin Steen
    3. 3 Rene Lindgren Andersen
    4. 4 James Henry
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    1
    1
    Michael Knak
    2
    Martin Steen
    42
    70
    70
    50
    52
    70
     
     
     
     
    22.00
    1
    3
    Rene Lindgren Andersen
    4
    James Henry
    70
    46
    50
    70
    70
    44
     
     
     
     
  • 8 : Cupkampe Tirsdag Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Simon Debel
    2. 2 Thomas Willer
    3. 3 Isak Einshøj
    4. 4 Martin 'Marde' Nielsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    2
    1
    Simon Debel
    2
    Thomas Willer
    70
    56
    28
    70
    20
    70
     
     
     
     
    22.00
    2
    3
    Isak Einshøj
    4
    Martin 'Marde' Nielsen
    70
    62
    70
    54
     
     
     
     
     
     
  • 9 : Onsdag Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 'Boomer' - Spiller for Roskilde
    2. 2 Jan Harms - Spiller for Gedser Bodega
    3. 3 Martin Holm - Spiller for Charlie Chaplin, Roskilde
    4. 4 Jonas Raagner - Spiller for Charlie Chaplin, Roskilde
    5. 5 Jan Christensen - Spiller for Chimpansen, Tåstrup
    6. 6 Lasse Danielsen - Spiller for Helsingør
    1
    'Boomer'
    2
    Jan Harms
    3
    Martin Holm
    4
    Jonas Raagner
    5
    Jan Christensen
    6
    Lasse Danielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    'Boomer'
    Roskilde
    42
    64
    66
    58
    70
    1
    230
    6
    2
    Jan Harms
    Gedser Bodega
    70
    62
    54
    70
    68
    2
    184
    3
    3
    Martin Holm
    Charlie Chaplin, Roskilde
    70
    70
    6
    48
    70
    3
    54
    2
    4
    Jonas Raagner
    Charlie Chaplin, Roskilde
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    5
    Jan Christensen
    Chimpansen, Tåstrup
    70
    48
    70
    56
    66
    2
    170
    4
    6
    Lasse Danielsen
    Helsingør
    50
    70
    32
    34
    70
    2
    116
    5
  • 10 : Onsdag Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Jepsen - Spiller for Åkanden, Hørsholm
    2. 2 Finn 'Maler' - Spiller for Slap A' Bodega, Nykøbing F.
    3. 3 Michael Frandsen - Spiller for Café Daisy, Marienlyst
    4. 4 Thomas Mangaard - Spiller for Landmanden, Stubbekøbing
    5. 5 Jan Andreasen - Spiller for 12'er Pubben, Helsingør
    6. 6 Henrik Hostrup Hansen - Spiller for Sluk Efter, Næstved
    1
    Peter Jepsen
    2
    Finn 'Maler'
    3
    Michael Frandsen
    4
    Thomas Mangaard
    5
    Jan Andreasen
    6
    Henrik Hostrup Hansen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Jepsen
    Åkanden, Hørsholm
    70
    70
    70
    70
    54
    4
    54
    2
    2
    Finn 'Maler'
    Slap A' Bodega, Nykøbing F.
    68
    50
    50
    70
    52
    1
    220
    5
    3
    Michael Frandsen
    Café Daisy, Marienlyst
    54
    70
    58
    70
    70
    3
    112
    3
    4
    Thomas Mangaard
    Landmanden, Stubbekøbing
    62
    70
    70
    70
    70
    4
    62
    1
    5
    Jan Andreasen
    12'er Pubben, Helsingør
    42
    50
    54
    68
    36
    0
    250
    6
    6
    Henrik Hostrup Hansen
    Sluk Efter, Næstved
    70
    70
    36
    46
    70
    3
    82
    4
  • 11 : Cupkampe Onsdag Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Holm, Charlie Chaplin
    2. 2 Jan Christensen, Chimpansen
    3. 3 Jonas Raagner, Charlie Chaplin
    4. 4 Jan Harms, Gedser Bodega
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    1
    1
    Martin Holm, Charlie Chaplin
    2
    Jan Christensen, Chimpansen
    58
    70
    62
    70
     
     
     
     
     
     
    22.00
    1
    3
    Jonas Raagner, Charlie Chaplin
    4
    Jan Harms, Gedser Bodega
    70
    38
    70
    52
     
     
     
     
     
     
  • 12 : Cupkampe Onsdag Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Jepsen, Åkanden
    2. 2 Michael Frandsen, Café Daisy
    3. 3 Thomas Mangaard, Landmanden
    4. 4 Henrik Hostrup Hansen, Sluk Efter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    2
    1
    Peter Jepsen, Åkanden
    2
    Michael Frandsen, Café Daisy
    70
    28
    70
    68
     
     
     
     
     
     
    22.00
    2
    3
    Thomas Mangaard, Landmanden
    4
    Henrik Hostrup Hansen, Sluk Efter
    70
    46
    70
    12
     
     
     
     
     
     
  • 13 : Torsdag Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Erik Olsen - Spiller for Café Daisy, Marienlyst
    2. 2 Brian 'Trucker' Jensen - Spiller for Skomarbillard.dk
    3. 3 Dennis Raun - Spiller for Mimers Bodega, Nørrebro
    4. 4 Rene Fogh - Spiller for Geviret, Helsinge
    5. 5 Leif Benny Kristensen - Spiller for Landmanden, Stubbekøbing
    6. 6 Stefan Krogh - Spiller for Mimers Bodega, Nørrebro
    1
    Erik Olsen
    2
    Brian 'Trucker' Jensen
    3
    Dennis Raun
    4
    Rene Fogh
    5
    Leif Benny Kristensen
    6
    Stefan Krogh
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Erik Olsen
    Café Daisy, Marienlyst
    70
    70
    38
    70
    70
    4
    38
    1
    2
    Brian 'Trucker' Jensen
    Skomarbillard.dk
    40
    70
    60
    70
    70
    3
    100
    2
    3
    Dennis Raun
    Mimers Bodega, Nørrebro
    30
    36
    70
    28
    68
    1
    162
    6
    4
    Rene Fogh
    Geviret, Helsinge
    70
    70
    68
    70
    28
    3
    96
    3
    5
    Leif Benny Kristensen
    Landmanden, Stubbekøbing
    58
    60
    70
    68
    70
    2
    186
    4
    6
    Stefan Krogh
    Mimers Bodega, Nørrebro
    26
    34
    70
    70
    32
    2
    92
    5
  • 14 : Torsdag Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stine Sigsgaard Hougaard - Spiller for CAH Automater
    2. 2 Ronnie Skov - Spiller for Blå Stue, Marielyst
    3. 3 Tom Järvinen - Spiller for Café Hermod, Østerbro
    4. 4 Stener Fejerskov - Spiller for Charlie Chaplin, Roskilde
    5. 5 Lars Olsen - Spiller for Amager
    6. 6 Anders Munk Jørgensen - Spiller for Roskilde
    1
    Stine Sigsgaard Hougaard
    2
    Ronnie Skov
    3
    Tom Järvinen
    4
    Stener Fejerskov
    5
    Lars Olsen
    6
    Anders Munk Jørgensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Stine Sigsgaard Hougaard
    CAH Automater
    70
    32
    40
    24
    62
    1
    158
    5
    2
    Ronnie Skov
    Blå Stue, Marielyst
    26
    46
    70
    20
    46
    1
    138
    6
    3
    Tom Järvinen
    Café Hermod, Østerbro
    70
    70
    70
    70
    32
    4
    32
    2
    4
    Stener Fejerskov
    Charlie Chaplin, Roskilde
    70
    60
    60
    66
    70
    2
    186
    4
    5
    Lars Olsen
    Amager
    70
    70
    50
    70
    70
    4
    50
    1
    6
    Anders Munk Jørgensen
    Roskilde
    70
    70
    70
    66
    68
    3
    134
    3
  • 15 : Cupkampe Torsdag Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian 'Trucker' Jensen, Skomarbillard.dk
    2. 2 Leif Benny Kristensen, Landmanden, Stubbekøbing
    3. 3 Erik Olsen, Café Daisy, Marienlyst
    4. 4 Rene Fogh, Geviret, Helsinge
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    1
    1
    Brian 'Trucker' Jensen, Skomarbillard.dk
    2
    Leif Benny Kristensen, Landmanden, Stubbekøbing
    70
    62
    50
    70
    70
    24
     
     
     
     
    22.00
    1
    3
    Erik Olsen, Café Daisy, Marienlyst
    4
    Rene Fogh, Geviret, Helsinge
    70
    42
    42
    70
    70
    68
     
     
     
     
  • 16 : Cupkampe Torsdag Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stener Fejerskov, Charlie Chaplin, Roskilde
    2. 2 Anders Munk Jørgensen, Roskilde
    3. 3 Lars Olsen, Amager
    4. 4 Tom Järvinen, Café Hermod, Østerbro
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    2
    1
    Stener Fejerskov, Charlie Chaplin, Roskilde
    2
    Anders Munk Jørgensen, Roskilde
    46
    70
    68
    70
     
     
     
     
     
     
    22.00
    2
    3
    Lars Olsen, Amager
    4
    Tom Järvinen, Café Hermod, Østerbro
    70
    40
    70
    48
     
     
     
     
     
     
  • 17 : Fredag Kl. 13.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Henriksen - Spiller for Café Daisy, Marienlyst
    2. 2 Rune Olsen - Spiller for Café Daisy, Marienlyst
    3. 3 Martin Andersen - Spiller for Café Hermod, Østerbro
    4. 4 Niels-Ole Pedersen - Spiller for Manilla Bodega
    5. 5 Gitte Andersen - Spiller for Landmanden, Stubbekøbing
    6. 6 'Lille' Per - Spiller for Amager
    1
    Kim Henriksen
    2
    Rune Olsen
    3
    Martin Andersen
    4
    Niels-Ole Pedersen
    5
    Gitte Andersen
    6
    'Lille' Per
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kim Henriksen
    Café Daisy, Marienlyst
    70
    42
    70
    70
    70
    4
    42
    2
    2
    Rune Olsen
    Café Daisy, Marienlyst
    42
    48
    52
    70
    70
    2
    142
    3
    3
    Martin Andersen
    Café Hermod, Østerbro
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    4
    Niels-Ole Pedersen
    Manilla Bodega
    52
    70
    16
    70
    58
    2
    126
    4
    5
    Gitte Andersen
    Landmanden, Stubbekøbing
    36
    60
    18
    2
    36
    0
    152
    6
    6
    'Lille' Per
    Amager
    16
    64
    34
    70
    70
    2
    114
    5
  • 18 : Fredag Kl. 13.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Toke Overgaard - Spiller for Stefanhus, Nørrebro
    2. 2 Piet Francker - Spiller for Mimers Bodega, Nørrebro
    3. 3 Kit Olsen - Spiller for Snoopy Bodega, Vanløse
    4. 4 Per Joensen - Spiller for Kontoret, Asnæs
    5. 5 Kim Olsen - Spiller for Café Daisy, Marienlyst
    6. 6 Kurt Nielsen - Spiller for Landmanden, Stubbekøbing
    1
    Toke Overgaard
    2
    Piet Francker
    3
    Kit Olsen
    4
    Per Joensen
    5
    Kim Olsen
    6
    Kurt Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Toke Overgaard
    Stefanhus, Nørrebro
    36
    66
    50
    56
    70
    1
    208
    5
    2
    Piet Francker
    Mimers Bodega, Nørrebro
    70
    70
    70
    70
    50
    4
    50
    1
    3
    Kit Olsen
    Snoopy Bodega, Vanløse
    70
    24
    52
    42
    70
    2
    118
    4
    4
    Per Joensen
    Kontoret, Asnæs
    70
    54
    70
    56
    70
    3
    110
    3
    5
    Kim Olsen
    Café Daisy, Marienlyst
    70
    40
    70
    70
    70
    4
    40
    2
    6
    Kurt Nielsen
    Landmanden, Stubbekøbing
    56
    70
    52
    42
    50
    1
    200
    6
  • 19 : Cupkampe Fredag Kl. 16.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Henriksen, Café Daisy, Marienlyst
    2. 2 Rune Olsen, Café Daisy, Marienlyst
    3. 3 Martin Andersen, Café Hermod, Østerbro
    4. 4 Niels-Ole Pedersen, Manilla Bodega
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    16.30
    1
    1
    Kim Henriksen, Café Daisy, Marienlyst
    2
    Rune Olsen, Café Daisy, Marienlyst
    70
    52
    70
    34
     
     
     
     
     
     
    17.00
    1
    3
    Martin Andersen, Café Hermod, Østerbro
    4
    Niels-Ole Pedersen, Manilla Bodega
    70
    48
    30
    70
    70
    62
     
     
     
     
  • 20 : Cupkampe Fredag Kl. 16.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kit Olsen, Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Kim Olsen, Café Daisy, Marienlyst
    3. 3 Piet Francker, Mimers Bodega, Nørrebro
    4. 4 Per Joensen, Kontoret, Asnæs
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    16.30
    2
    1
    Kit Olsen, Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    Kim Olsen, Café Daisy, Marienlyst
    38
    70
    62
    70
     
     
     
     
     
     
    17.00
    2
    3
    Piet Francker, Mimers Bodega, Nørrebro
    4
    Per Joensen, Kontoret, Asnæs
    70
    64
    42
    70
    70
    48
     
     
     
     
  • 21 : Fredag Kl. 18.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter F. Nielsen - Spiller for Taiwan or Hawaii
    2. 2 Brian Læborg - Spiller for Vindstyrke 12, Thorsø
    3. 3 Brian Ingemann - Spiller for Landmanden, Stubbekøbing
    4. 4 Michael Hansen - Spiller for Skydemanden IVS
    5. 5 Joachim Østerlil Petersen - Spiller for Biblioteket, Stubbekøbing
    6. 6 Søren Hougaard - Spiller for Snoopy Bodega, Vanløse
    1
    Peter F. Nielsen
    2
    Brian Læborg
    3
    Brian Ingemann
    4
    Michael Hansen
    5
    Joachim Østerlil Petersen
    6
    Søren Hougaard
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter F. Nielsen
    Taiwan or Hawaii
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    2
    Brian Læborg
    Vindstyrke 12, Thorsø
    48
    70
    70
    70
    54
    3
    102
    3
    3
    Brian Ingemann
    Landmanden, Stubbekøbing
    52
    64
    42
    68
    30
    0
    256
    6
    4
    Michael Hansen
    Skydemanden IVS
    54
    60
    70
    70
    52
    2
    166
    4
    5
    Joachim Østerlil Petersen
    Biblioteket, Stubbekøbing
    64
    28
    70
    40
    70
    2
    132
    5
    6
    Søren Hougaard
    Snoopy Bodega, Vanløse
    54
    70
    70
    70
    56
    3
    110
    2
  • 22 : Fredag Kl. 18.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Claus Poulsen - Spiller for Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Benjamin Sørensen - Spiller for Gedser Bodega
    3. 3 Kenni 'DK' Nielsen - Spiller for Vibradan
    4. 4 Frank Kofod - Spiller for Mimiers Bodega, Nørrebro
    5. 5 Rasmus Saabye - Spiller for De Tre Musketerer, Svendborg
    6. 6 Anders Schlüter - Spiller for De Tre Musketerer, Svendborg
    1
    Claus Poulsen
    2
    Benjamin Sørensen
    3
    Kenni 'DK' Nielsen
    4
    Frank Kofod
    5
    Rasmus Saabye
    6
    Anders Schlüter
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Claus Poulsen
    Snoopy Bodega, Vanløse
    44
    52
    48
    70
    70
    2
    144
    4
    2
    Benjamin Sørensen
    Gedser Bodega
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    3
    Kenni 'DK' Nielsen
    Vibradan
    70
    64
    52
    70
    70
    3
    116
    3
    4
    Frank Kofod
    Mimiers Bodega, Nørrebro
    70
    32
    70
    70
    70
    4
    32
    2
    5
    Rasmus Saabye
    De Tre Musketerer, Svendborg
    58
    6
    28
    68
    70
    1
    160
    5
    6
    Anders Schlüter
    De Tre Musketerer, Svendborg
    40
    40
    30
    20
    62
    0
    192
    6
  • 23 : Cupkampe Fredag Kl.. 21.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Hougaard, Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Brian Læborg, Vindstyrke 12, Thorsø
    3. 3 Peter F. Nielsen, Taiwan or Hawaii
    4. 4 Michael Hansen, Skydemanden IVS
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    1
    1
    Søren Hougaard, Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    Brian Læborg, Vindstyrke 12, Thorsø
    70
    66
    70
    56
     
     
     
     
     
     
    22.00
    1
    3
    Peter F. Nielsen, Taiwan or Hawaii
    4
    Michael Hansen, Skydemanden IVS
    70
    58
    62
    70
    70
    52
     
     
     
     
  • 24 : Cupkampe Fredag Kl. 21.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Claus Poulsen, Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Frank Kofod, Mimiers Bodega, Nørrebro
    3. 3 Benjamin Sørensen, Gedser Bodega
    4. 4 Kenni 'DK' Nielsen, Vibradan
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    2
    1
    Claus Poulsen, Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    Frank Kofod, Mimiers Bodega, Nørrebro
    70
    68
    70
    68
     
     
     
     
     
     
    22.00
    2
    3
    Benjamin Sørensen, Gedser Bodega
    4
    Kenni 'DK' Nielsen, Vibradan
    70
    68
    70
    62
     
     
     
     
     
     
  • 25 : Lørdag Kl. 11.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 'Knotti' - Spiller for John's Bodega, Hammel
    2. 2 Kristian Juul - Spiller for City Club, Odense
    3. 3 Michael Brogaard - Spiller for Brogaard Montage
    4. 4 Svend-Erik Christensen - Spiller for Snoopy Bodega, Vanløse
    5. 5 Sabina Sørensen - Spiller for Bodega No. 1, Bjerringbro
    6. 6 Erling Sjørup - Spiller for Silkeborg
    1
    'Knotti'
    2
    Kristian Juul
    3
    Michael Brogaard
    4
    Svend-Erik Christensen
    5
    Sabina Sørensen
    6
    Erling Sjørup
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    'Knotti'
    John's Bodega, Hammel
    64
    70
    70
    70
    70
    4
    64
    1
    2
    Kristian Juul
    City Club, Odense
    70
    56
    70
    70
    62
    3
    118
    4
    3
    Michael Brogaard
    Brogaard Montage
    42
    70
    52
    70
    34
    2
    128
    5
    4
    Svend-Erik Christensen
    Snoopy Bodega, Vanløse
    64
    68
    70
    70
    70
    3
    132
    2
    5
    Sabina Sørensen
    Bodega No. 1, Bjerringbro
    18
    8
    60
    36
    40
    0
    162
    6
    6
    Erling Sjørup
    Silkeborg
    68
    70
    70
    64
    70
    3
    132
    2
  • 26 : Lørdag Kl. 11.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Risbjerg - Spiller for Stalden, Esbjerg
    2. 2 Patrick Vestergaard Petersen - Spiller for Stalden, Esbjerg
    3. 3 Lars Jensen - Spiller for Slagelse
    4. 4 Rune Kampe - Spiller for Danish Skomar Masters
    5. 5 Uffe 'Underberg' - Spiller for Kelds Pølser
    6. 6 Ole Møller Fransen - Spiller for John's Bodega, Hammel
    1
    Johnny Risbjerg
    2
    Patrick Vestergaard Petersen
    3
    Lars Jensen
    4
    Rune Kampe
    5
    Uffe 'Underberg'
    6
    Ole Møller Fransen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny Risbjerg
    Stalden, Esbjerg
    60
    42
    42
    68
    70
    1
    212
    5
    2
    Patrick Vestergaard Petersen
    Stalden, Esbjerg
    70
    20
    38
    28
    36
    1
    122
    6
    3
    Lars Jensen
    Slagelse
    70
    70
    64
    70
    70
    4
    64
    1
    4
    Rune Kampe
    Danish Skomar Masters
    70
    70
    70
    70
    62
    4
    62
    2
    5
    Uffe 'Underberg'
    Kelds Pølser
    70
    70
    32
    46
    70
    3
    78
    3
    6
    Ole Møller Fransen
    John's Bodega, Hammel
    28
    70
    18
    70
    62
    2
    108
    4
  • 27 : Cupkampe Lørdag 14.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Svend-Erik Christensen, Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Erling Sjørup, Silkeborg
    3. 3 'Knotti', John's Bodega, Hammel
    4. 4 Kristian Juul, City Club, Odense
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.30
    1
    1
    Svend-Erik Christensen, Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    Erling Sjørup, Silkeborg
    70
    64
    44
    70
    36
    70
     
     
     
     
    15.00
    1
    3
    'Knotti', John's Bodega, Hammel
    4
    Kristian Juul, City Club, Odense
    70
    46
    70
    54
     
     
     
     
     
     
  • 28 : Cupkampe Lørdag 14.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    2. 2 Ole Møller Fransen, John's Bodega, Hammel
    3. 3 Lars Jensen, Slagelse
    4. 4 Uffe 'Underberg', Kelds Pølser
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.30
    2
    1
    Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    2
    Ole Møller Fransen, John's Bodega, Hammel
    70
    16
    70
    66
     
     
     
     
     
     
    15.00
    2
    3
    Lars Jensen, Slagelse
    4
    Uffe 'Underberg', Kelds Pølser
    70
    62
    70
    18
     
     
     
     
     
     
  • 29 : Lørdag Kl. 16.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Rex - Spiller for Rex Cykler, Helsingør
    2. 2 Per Breinholt - Spiller for Svend Trøst Bodega, Randers
    3. 3 Brian 'Juste' Nielsen - Spiller for Café Hermod, Østerbro
    4. 4 Johnny Gyldendahl - Spiller for Mimers Bodega, Nørrebro
    5. 5 Benny Pedersen - Spiller for GBC Ebeltoft
    6. 6 Jan Storm - Spiller for Landmanden, Stubbekøbing
    1
    Martin Rex
    2
    Per Breinholt
    3
    Brian 'Juste' Nielsen
    4
    Johnny Gyldendahl
    5
    Benny Pedersen
    6
    Jan Storm
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Martin Rex
    Rex Cykler, Helsingør
    70
    58
    26
    32
    70
    2
    116
    4
    2
    Per Breinholt
    Svend Trøst Bodega, Randers
    52
    32
    34
    34
    50
    0
    202
    6
    3
    Brian 'Juste' Nielsen
    Café Hermod, Østerbro
    70
    70
    52
    70
    70
    4
    52
    2
    4
    Johnny Gyldendahl
    Mimers Bodega, Nørrebro
    70
    70
    70
    58
    70
    4
    58
    1
    5
    Benny Pedersen
    GBC Ebeltoft
    70
    70
    48
    70
    70
    4
    48
    3
    6
    Jan Storm
    Landmanden, Stubbekøbing
    48
    70
    68
    18
    26
    1
    160
    5
  • 30 : Lørdag Kl. 16.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Mikkelsen - Spiller for Nørre Pub, Nørrebro
    2. 2 Morten Knak - Spiller for Velvære og Sportsmassage, Amager
    3. 3 Kasper Thygesen - Spiller for Århus
    4. 4 Peter Lassen - Spiller for Kom Tit, Horsens
    5. 5 Frank Vinther - Spiller for Snoopy Bodega, Vanløse
    6. 6 Adelaide Midjord - Spiller for Fiskehuset Hornbæk
    1
    Michael Mikkelsen
    2
    Morten Knak
    3
    Kasper Thygesen
    4
    Peter Lassen
    5
    Frank Vinther
    6
    Adelaide Midjord
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Michael Mikkelsen
    Nørre Pub, Nørrebro
    70
    70
    70
    70
    62
    4
    62
    1
    2
    Morten Knak
    Velvære og Sportsmassage, Amager
    56
    24
    70
    70
    52
    2
    132
    5
    3
    Kasper Thygesen
    Århus
    64
    70
    38
    70
    58
    2
    160
    4
    4
    Peter Lassen
    Kom Tit, Horsens
    64
    62
    70
    70
    70
    3
    126
    2
    5
    Frank Vinther
    Snoopy Bodega, Vanløse
    62
    66
    68
    34
    70
    1
    230
    6
    6
    Adelaide Midjord
    Fiskehuset Hornbæk
    70
    70
    70
    30
    44
    3
    74
    3
  • 31 : Cupkampe Lørdag Kl. 19.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian 'Juste' Nielsen, Café Hermod, Østerbro
    2. 2 Benny Pedersen, GBC Ebeltoft
    3. 3 Johnny Gyldendahl, Mimers Bodega, Nørrebro
    4. 4 Martin Rex, Rex Cykler, Helsingør
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19.30
    1
    1
    Brian 'Juste' Nielsen, Café Hermod, Østerbro
    2
    Benny Pedersen, GBC Ebeltoft
    56
    70
    70
    24
    48
    70
     
     
     
     
    20.00
    1
    3
    Johnny Gyldendahl, Mimers Bodega, Nørrebro
    4
    Martin Rex, Rex Cykler, Helsingør
    70
    24
    70
    52
     
     
     
     
     
     
  • 32 : Cupkampe Lørdag Kl. 19.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Lassen, Kom Tit, Horsens
    2. 2 Kasper Thygesen, Århus
    3. 3 Michael Mikkelsen, Nørre Pub, Nørrebro
    4. 4 Adelaide Midjord, Nordsjælland
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19.30
    2
    1
    Peter Lassen, Kom Tit, Horsens
    2
    Kasper Thygesen, Århus
    56
    70
    48
    70
     
     
     
     
     
     
    20.00
    2
    3
    Michael Mikkelsen, Nørre Pub, Nørrebro
    4
    Adelaide Midjord, Nordsjælland
    70
    60
    70
    22
     
     
     
     
     
     
  • 33 : 16-dels finaler - Kamp 1 - 8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jonas Raagner, Charlie Chaplin
    2. 2 Thomas Mangaard, Landmanden
    3. 3 Martin Steen, Snoopy Bodega
    4. 4 Brian 'Trucker' Jensen, Skomarbillard.dk
    5. 5 Martin Andersen, Café Hermod, Østerbro
    6. 6 Benjamin Sørensen, Gedser Bodega
    7. 7 Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    8. 8 Rene Lindgren Andersen
    9. 9 Allan Fastholm, Snoopy Bodega
    10. 10 Johnny Gyldendahl, Mimers Bodega, Nørrebro
    11. 11 Lau Christensen, Café Daisy, Marielyst
    12. 12 Michael Mikkelsen, Nørre Pub, Nørrebro
    13. 13 Søren Hougaard, Snoopy Bodega, Vanløse
    14. 14 Peter F. Nielsen, Taiwan or Hawaii
    15. 15 Lars Olsen, Amager
    16. 16 'Knotti', John's Bodega, Hammel
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    Kamp 1 10.00
    1
    1
    Jonas Raagner, Charlie Chaplin
    2
    Thomas Mangaard, Landmanden
    58
    70
    52
    70
     
     
     
     
     
     
    Kamp 2 10.00
    2
    3
    Martin Steen, Snoopy Bodega
    4
    Brian 'Trucker' Jensen, Skomarbillard.dk
    52
    70
    52
    70
     
     
     
     
     
     
    Kamp 3 10.40
    1
    5
    Martin Andersen, Café Hermod, Østerbro
    6
    Benjamin Sørensen, Gedser Bodega
    70
    66
    70
    54
     
     
     
     
     
     
    Kamp 4 10.40
    2
    7
    Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    8
    Rene Lindgren Andersen
    64
    70
    70
    46
    70
    64
     
     
     
     
    Kamp 5 11.20
    1
    9
    Allan Fastholm, Snoopy Bodega
    10
    Johnny Gyldendahl, Mimers Bodega, Nørrebro
    40
    70
    40
    70
     
     
     
     
     
     
    Kamp 6 11.20
    2
    11
    Lau Christensen, Café Daisy, Marielyst
    12
    Michael Mikkelsen, Nørre Pub, Nørrebro
    38
    70
    68
    70
     
     
     
     
     
     
    Kamp 7 12.00
    1
    13
    Søren Hougaard, Snoopy Bodega, Vanløse
    14
    Peter F. Nielsen, Taiwan or Hawaii
    70
    68
    48
    70
    44
    70
     
     
     
     
    Kamp 8 12.00
    2
    15
    Lars Olsen, Amager
    16
    'Knotti', John's Bodega, Hammel
    70
    18
    34
    70
    70
    50
     
     
     
     
  • 34 : 16-dels finaler - Kamp 9 - 16

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Christensen, Chimpansen
    2. 2 Claus Poulsen, Snoopy Bodega, Vanløse
    3. 3 Charlotte Sørensen, Danmark
    4. 4 Erling Sjørup, Silkeborg
    5. 5 Kim Buch-Madsen, Sluk Efter
    6. 6 Lars Jensen, Slagelse
    7. 7 Piet Francker, Mimers Bodega, Nørrebro
    8. 8 Benny Pedersen, GBC Ebeltoft
    9. 9 Kim Olsen, Café Daisy, Marielyst
    10. 10 Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    11. 11 Peter 'MC' Jepsen, Åkanden
    12. 12 Anders Munk Jørgensen, Roskilde
    13. 13 Thomas Willer, Danish Skomar Masters
    14. 14 Erik Olsen, Café Daisy, Marielyst
    15. 15 Kim Henriksen, Café Daisy, Marielyst
    16. 16 Kasper Thygesen, Århus
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    Kamp 9 12.40
    1
    1
    Jan Christensen, Chimpansen
    2
    Claus Poulsen, Snoopy Bodega, Vanløse
    70
    50
    50
    70
    70
    34
     
     
     
     
    Kamp 10 12.40
    2
    3
    Charlotte Sørensen, Danmark
    4
    Erling Sjørup, Silkeborg
    62
    70
    70
    48
    70
    68
     
     
     
     
    Kamp 11 13.20
    1
    5
    Kim Buch-Madsen, Sluk Efter
    6
    Lars Jensen, Slagelse
    54
    70
    70
    36
    68
    70
     
     
     
     
    Kamp 12 13.20
    2
    7
    Piet Francker, Mimers Bodega, Nørrebro
    8
    Benny Pedersen, GBC Ebeltoft
    42
    70
    70
    46
    70
    58
     
     
     
     
    Kamp 13 14.00
    1
    9
    Kim Olsen, Café Daisy, Marielyst
    10
    Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    40
    70
    58
    70
     
     
     
     
     
     
    Kamp 14 14.00
    2
    11
    Peter 'MC' Jepsen, Åkanden
    12
    Anders Munk Jørgensen, Roskilde
    70
    58
    48
    70
    70
    48
     
     
     
     
    Kamp 15 14.40
    1
    13
    Thomas Willer, Danish Skomar Masters
    14
    Erik Olsen, Café Daisy, Marielyst
    70
    66
    70
    32
     
     
     
     
     
     
    Kamp 16 14.40
    2
    15
    Kim Henriksen, Café Daisy, Marielyst
    16
    Kasper Thygesen, Århus
    56
    70
    50
    70
     
     
     
     
     
     
  • 35 : 8-dels finaler Kamp 1 - 8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard, Landmanden
    2. 2 Kasper Thygesen, Århus
    3. 3 Brian 'Trucker' Jensen, Skomarbillard.dk
    4. 4 Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    5. 5 Peter F. Nielsen, Taiwan or Hawaii
    6. 6 Thomas Willer, Danish Skomar Masters
    7. 7 Johnny Gyldendahl, Mimers Bodega, Nørrebro
    8. 8 Piet Francker, Mimers Bodega, Nørrebro
    9. 9 Michael Mikkelsen, Nørre Pub, Nørrebro
    10. 10 Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    11. 11 Jan Christensen, Chimpansen
    12. 12 Lars Jensen, Slagelse
    13. 13 Martin Andersen, Café Hermod, Østerbro
    14. 14 Charlotte Sørensen, Danmark
    15. 15 Lars Olsen, Amager
    16. 16 Peter 'MC' Jepsen, Åkanden
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15.20
    1
    1
    Thomas Mangaard, Landmanden
    2
    Kasper Thygesen, Århus
    70
    60
    70
    38
     
     
     
     
     
     
    15.20
    2
    3
    Brian 'Trucker' Jensen, Skomarbillard.dk
    4
    Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    58
    70
    38
    70
     
     
     
     
     
     
    16.00
    1
    5
    Peter F. Nielsen, Taiwan or Hawaii
    6
    Thomas Willer, Danish Skomar Masters
    70
    32
    68
    70
    64
    70
     
     
     
     
    16.00
    2
    7
    Johnny Gyldendahl, Mimers Bodega, Nørrebro
    8
    Piet Francker, Mimers Bodega, Nørrebro
    70
    50
    70
    30
     
     
     
     
     
     
    16.40
    1
    9
    Michael Mikkelsen, Nørre Pub, Nørrebro
    10
    Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    54
    70
    64
    70
     
     
     
     
     
     
    16.40
    2
    11
    Jan Christensen, Chimpansen
    12
    Lars Jensen, Slagelse
    70
    28
    44
    70
    52
    70
     
     
     
     
    17.20
    1
    13
    Martin Andersen, Café Hermod, Østerbro
    14
    Charlotte Sørensen, Danmark
    44
    70
    70
    50
    70
    68
     
     
     
     
    17.20
    2
    15
    Lars Olsen, Amager
    16
    Peter 'MC' Jepsen, Åkanden
    62
    70
    70
    50
    70
    68
     
     
     
     
  • 36 : Kvartfinaler Kamp 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    2. 2 Lars Olsen, Amager
    3. 3 Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    4. 4 Johnny Gyldendahl, Mimers Bodega, Nørrebro
    5. 5 Thomas Mangaard, Landmanden
    6. 6 Thomas Willer, Danish Skomar Masters
    7. 7 Lars Jensen, Slagelse
    8. 8 Martin Andersen, Café Hermod, Østerbro
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18.00
    1
    1
    Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    2
    Lars Olsen, Amager
    70
    48
    70
    66
     
     
     
     
     
     
    18.00
    2
    3
    Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    4
    Johnny Gyldendahl, Mimers Bodega, Nørrebro
    70
    66
    70
    48
     
     
     
     
     
     
    18.40
    1
    5
    Thomas Mangaard, Landmanden
    6
    Thomas Willer, Danish Skomar Masters
    70
    58
    70
    42
     
     
     
     
     
     
    18.40
    2
    7
    Lars Jensen, Slagelse
    8
    Martin Andersen, Café Hermod, Østerbro
    68
    70
    52
    70
     
     
     
     
     
     
  • 37 : Semifinaler

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    2. 2 Martin Andersen, Café Hermod, Østerbro
    3. 3 Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    4. 4 Thomas Mangaard, Landmanden
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19.20
    1
    1
    Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    2
    Martin Andersen, Café Hermod, Østerbro
    70
    42
    68
    70
    70
    24
     
     
     
     
    19.20
    2
    3
    Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    4
    Thomas Mangaard, Landmanden
    70
    56
    70
    42
     
     
     
     
     
     
  • 38 : FINALE

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    2. 2 Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20.15
    1
    1
    Rune Kampe, Danish Skomar Masters
    2
    Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    70
    48
    70
    58
    70
    62