Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Makkerturnering – Fidusen

30. august @ 14:00 - 5. september @ 23:00

Pris: 400Kr.

Makkerturnering på Fidusen uge 36 – 2020

BEMÆRK : Vi starter SØNDAG d. 30. august i uge 35 da vi har valgt at holde finaledag LØRDAG d. 5. september i uge 36

Indskud 400 kr. pr. hold = Præmiesum på 19.200
Præmiefordelingen ved udsolgt med 48 hold:

1. 7.000 kr.
2. 4.400 kr.
3. 3.000 kr.
4. 2.000 kr.
5. 1.600 kr.
6. 1.200 kr.

Sponsorpræmie til bedste damehold.

High-score præmien er sponsorpræmie.

12 go´e udløser en lille skarp i baren.

Der vil hver dag kunne købes dagens ret for en flad 50 kr. seddel.

Man er ikke tilmeldt ved at trykke på ”deltager knappen”
Annie Clausen SKAL kontaktes enten på tlf. 40 46 01 65 eller i min indbakke.

Detaljer

Start:
30. august @ 14:00
Slut:
5. september @ 23:00
Pris:
400Kr.
Facebook Event:
https://www.facebook.com/events/700201743860734/

Turneringsskemaer

  • 1 : Søndag d. 30. august kl. 14.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kasper Lyngholm & Christian Hartvig - Spiller for Østerbro & Hartvig Fuger
    2. 2 Kjeld Runge & Preben - Spiller for Peder Lykke Center BK
    3. 3 Kenneth Jensen & JR - Spiller for Fidusen
    4. 4 Dorthe Sørensen & Jonas Holm - Spiller for Cafe Smil
    1
    Kasper Lyngholm & Christian Hartvig
    2
    Kjeld Runge & Preben
    3
    Kenneth Jensen & JR
    4
    Dorthe Sørensen & Jonas Holm
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kasper Lyngholm & Christian Hartvig
    Østerbro & Hartvig Fuger
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Kjeld Runge & Preben
    Peder Lykke Center BK
    34
    60
    70
    1
    94
    2
    3
    Kenneth Jensen & JR
    Fidusen
    68
    70
    70
    2
    68
    3
    4
    Dorthe Sørensen & Jonas Holm
    Cafe Smil
    52
    68
    42
    0
    162
    4
  • 2 : Søndag d. 30. august kl. 15.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 John Saleem & Søren Frejbæk - Spiller for Frihavnskroen
    2. 2 Kenneth Herskind & Micki Herskind - Spiller for Fidusen
    3. 3 Morten Eriksen & Søren Helbo - Spiller for Roskilde
    4. 4 Balladen & Jakob Jørgensen - Spiller for Sundbyvester
    1
    John Saleem & Søren Frejbæk
    2
    Kenneth Herskind & Micki Herskind
    3
    Morten Eriksen & Søren Helbo
    4
    Balladen & Jakob Jørgensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    John Saleem & Søren Frejbæk
    Frihavnskroen
    68
    62
    70
    1
    130
    3
    2
    Kenneth Herskind & Micki Herskind
    Fidusen
    70
    34
    42
    1
    76
    4
    3
    Morten Eriksen & Søren Helbo
    Roskilde
    70
    70
    54
    2
    54
    2
    4
    Balladen & Jakob Jørgensen
    Sundbyvester
    68
    70
    70
    2
    68
    1
  • 3 : Søndag d. 30. august mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kasper Lyngholm & Christian Hartvig - Spiller for Østerbro & Hartvig Fuger
    2. 2 Kenneth Jensen & JR - Spiller for Fidusen
    3. 3 Balladen & Jakob Jørgensen - Spiller for Sundbyvester
    4. 4 Morten Eriksen & Søren Helbo - Spiller for Roskilde
    1
    Kasper Lyngholm & Christian Hartvig
    2
    Kenneth Jensen & JR
    3
    Balladen & Jakob Jørgensen
    4
    Morten Eriksen & Søren Helbo
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kasper Lyngholm & Christian Hartvig
    Østerbro & Hartvig Fuger
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Kenneth Jensen & JR
    Fidusen
    24
    70
    70
    2
    24
    2
    3
    Balladen & Jakob Jørgensen
    Sundbyvester
    24
    44
    70
    1
    68
    3
    4
    Morten Eriksen & Søren Helbo
    Roskilde
    60
    56
    40
    0
    156
    4
  • 4 : Mandag d. 31. august kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Bro & Post - Spiller for Fidusen
    2. 2 NO & Rune Leidecker - Spiller for Ishøj & Mies Cafe
    3. 3 Jent Hetland & Emin - Spiller for Air Pub & Skipperstuen
    4. 4 Annie Clausen & Dennis Slagter - Spiller for Snoopy Bodega & Skipperstuen
    1
    Peter Bro & Post
    2
    NO & Rune Leidecker
    3
    Jent Hetland & Emin
    4
    Annie Clausen & Dennis Slagter
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Bro & Post
    Fidusen
    68
    60
    70
    1
    128
    3
    2
    NO & Rune Leidecker
    Ishøj & Mies Cafe
    70
    34
    68
    1
    102
    4
    3
    Jent Hetland & Emin
    Air Pub & Skipperstuen
    70
    70
    50
    2
    50
    2
    4
    Annie Clausen & Dennis Slagter
    Snoopy Bodega & Skipperstuen
    62
    70
    70
    2
    62
    1
  • 5 : Mandag d. 31. august kl. 19.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Hansen & Morten Jensen - Spiller for Torvecafeen
    2. 2 Kenni Nielsen & Marde Nielsen - Spiller for Amager
    3. 3 Lange Jan & Ken Hinze - Spiller for Fidusen & Fair Play
    4. 4 Jim Nielsen & Carsten Raunsbæk - Spiller for Fidusen & Air Pub
    1
    Michael Hansen & Morten Jensen
    2
    Kenni Nielsen & Marde Nielsen
    3
    Lange Jan & Ken Hinze
    4
    Jim Nielsen & Carsten Raunsbæk
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Michael Hansen & Morten Jensen
    Torvecafeen
    50
    40
    70
    1
    90
    3
    2
    Kenni Nielsen & Marde Nielsen
    Amager
    70
    52
    70
    2
    52
    2
    3
    Lange Jan & Ken Hinze
    Fidusen & Fair Play
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    Jim Nielsen & Carsten Raunsbæk
    Fidusen & Air Pub
    52
    32
    50
    0
    134
    4
  • 6 : Mandag d. 31. august mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Annie Clausen & Dennis Hansen - Spiller for Snoopy Bodega & Skipperstuen
    2. 2 Jens Hetland & Emin - Spiller for Air Pub & Skipperstuen
    3. 3 Kenni Nielsen & Marde Nielsen - Spiller for Amager
    4. 4 Lange Jan & Ken Hinze - Spiller for Fidusen & Fair Play
    1
    Annie Clausen & Dennis Hansen
    2
    Jens Hetland & Emin
    3
    Kenni Nielsen & Marde Nielsen
    4
    Lange Jan & Ken Hinze
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Annie Clausen & Dennis Hansen
    Snoopy Bodega & Skipperstuen
    70
    70
    42
    2
    42
    2
    2
    Jens Hetland & Emin
    Air Pub & Skipperstuen
    32
    70
    28
    1
    60
    4
    3
    Kenni Nielsen & Marde Nielsen
    Amager
    54
    66
    70
    1
    120
    3
    4
    Lange Jan & Ken Hinze
    Fidusen & Fair Play
    70
    70
    44
    2
    44
    1
  • 7 : Tirsdag d. 1. september kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Abrahamsen & Vodka Brian - Spiller for Den Grønne Hest
    2. 2 Brian Rene Pedersen & Piet Francker - Spiller for Nørre Pub & Mimers
    3. 3 Kristian Lyck & Lennart Hougaard - Spiller for Slusen & Geviret
    4. 4 Adelaide Midjord & Jan Christensen - Spiller for Nordsjælland & Chimpansen
    1
    Johnny Abrahamsen & Vodka Brian
    2
    Brian Rene Pedersen & Piet Francker
    3
    Kristian Lyck & Lennart Hougaard
    4
    Adelaide Midjord & Jan Christensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny Abrahamsen & Vodka Brian
    Den Grønne Hest
    36
    70
    58
    1
    94
    4
    2
    Brian Rene Pedersen & Piet Francker
    Nørre Pub & Mimers
    70
    52
    70
    2
    52
    2
    3
    Kristian Lyck & Lennart Hougaard
    Slusen & Geviret
    56
    70
    70
    2
    56
    1
    4
    Adelaide Midjord & Jan Christensen
    Nordsjælland & Chimpansen
    70
    40
    58
    1
    98
    3
  • 8 : Tirsdag d. 1. september kl. 19.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ronni & Frank Øl - Spiller for Smut Inn
    2. 2 Maler Leif & Peter Thomas - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Hakan & Jimmy Hein - Spiller for Her & Der
    4. 4 Sander & Jacob Olsen - Spiller for Frihavnskroen & Holstein
    1
    Ronni & Frank Øl
    2
    Maler Leif & Peter Thomas
    3
    Hakan & Jimmy Hein
    4
    Sander & Jacob Olsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ronni & Frank Øl
    Smut Inn
    70
    40
    32
    1
    72
    4
    2
    Maler Leif & Peter Thomas
    Snoopy Bodega
    62
    58
    70
    1
    120
    3
    3
    Hakan & Jimmy Hein
    Her & Der
    70
    70
    68
    2
    68
    1
    4
    Sander & Jacob Olsen
    Frihavnskroen & Holstein
    70
    50
    70
    2
    50
    2
  • 9 : Tirsdag d. 1. september mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kristian Lyck & Lennart Hougaard - Spiller for Slusen & Geviret
    2. 2 Sander & Jacob Olsen - Spiller for Frihavnskroen & Holstein
    3. 3 Hakan & Jimmy Hein - Spiller for Her & Der
    4. 4 Brian René Pedersen & Piet Francker - Spiller for Nørre Pub & Mimers
    1
    Kristian Lyck & Lennart Hougaard
    2
    Sander & Jacob Olsen
    3
    Hakan & Jimmy Hein
    4
    Brian René Pedersen & Piet Francker
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kristian Lyck & Lennart Hougaard
    Slusen & Geviret
    56
    68
    28
    0
    152
    4
    2
    Sander & Jacob Olsen
    Frihavnskroen & Holstein
    70
    44
    28
    1
    72
    3
    3
    Hakan & Jimmy Hein
    Her & Der
    70
    70
    68
    2
    68
    2
    4
    Brian René Pedersen & Piet Francker
    Nørre Pub & Mimers
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 10 : Onsdag d. 2. september kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Bengtsen & Flemming 34 - Spiller for Fair Play
    2. 2 Marc Henriksen & Kenny Sørensen - Spiller for Geviret
    3. 3 Percy Rosell & Steingrim - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Frank Holmquist & Bjørn Kristensen - Spiller for Mørkhøj Bodega
    1
    Michael Bengtsen & Flemming 34
    2
    Marc Henriksen & Kenny Sørensen
    3
    Percy Rosell & Steingrim
    4
    Frank Holmquist & Bjørn Kristensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Michael Bengtsen & Flemming 34
    Fair Play
    52
    70
    70
    2
    52
    2
    2
    Marc Henriksen & Kenny Sørensen
    Geviret
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    Percy Rosell & Steingrim
    Snoopy Bodega
    50
    62
    70
    1
    112
    3
    4
    Frank Holmquist & Bjørn Kristensen
    Mørkhøj Bodega
    20
    42
    42
    0
    104
    4
  • 11 : Onsdag d. 2. september kl. 19.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Liana Raagner & Bertel - Spiller for Fidusen
    2. 2 Jim Svendsen & Jan Sloth - Spiller for Fidusen & Roskilde Bodega
    3. 3 Rot & Claus Poulsen - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Bondo & Lille Per - Spiller for Mimers & Sundbyvester
    1
    Liana Raagner & Bertel
    2
    Jim Svendsen & Jan Sloth
    3
    Rot & Claus Poulsen
    4
    Bondo & Lille Per
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Liana Raagner & Bertel
    Fidusen
    70
    70
    68
    2
    68
    1
    2
    Jim Svendsen & Jan Sloth
    Fidusen & Roskilde Bodega
    54
    22
    70
    1
    76
    4
    3
    Rot & Claus Poulsen
    Snoopy Bodega
    42
    70
    70
    2
    42
    2
    4
    Bondo & Lille Per
    Mimers & Sundbyvester
    70
    44
    58
    1
    102
    3
  • 12 : Onsdag d. 2. september mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Marc Henriksen & Kenny Sørensen - Spiller for Geviret
    2. 2 Rot & Claus Poulsen - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Liana Raagner & Bertel - Spiller for Fidusen
    4. 4 Michael Bengtsen & Flemming 34 - Spiller for Fair Play
    1
    Marc Henriksen & Kenny Sørensen
    2
    Rot & Claus Poulsen
    3
    Liana Raagner & Bertel
    4
    Michael Bengtsen & Flemming 34
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Marc Henriksen & Kenny Sørensen
    Geviret
    70
    60
    70
    2
    60
    2
    2
    Rot & Claus Poulsen
    Snoopy Bodega
    62
    70
    70
    2
    62
    1
    3
    Liana Raagner & Bertel
    Fidusen
    70
    38
    70
    2
    38
    3
    4
    Michael Bengtsen & Flemming 34
    Fair Play
    56
    44
    44
    0
    144
    4
  • 13 : Torsdag d. 3. september kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Missel & Stefan Brandt - Spiller for Sundbyvester
    2. 2 Kronborg & Jesper Kastrup - Spiller for Sundbyvester & Fidusen
    3. 3 Lisbeth Bengtsen & Amanda Kristensen - Spiller for Gorms Kro
    4. 4 Rene Fogh & Bjarni Beck - Spiller for Jordbærmanden & Holbæk
    1
    Kim Missel & Stefan Brandt
    2
    Kronborg & Jesper Kastrup
    3
    Lisbeth Bengtsen & Amanda Kristensen
    4
    Rene Fogh & Bjarni Beck
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kim Missel & Stefan Brandt
    Sundbyvester
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Kronborg & Jesper Kastrup
    Sundbyvester & Fidusen
    46
    70
    70
    2
    46
    2
    3
    Lisbeth Bengtsen & Amanda Kristensen
    Gorms Kro
    40
    22
    66
    0
    128
    4
    4
    Rene Fogh & Bjarni Beck
    Jordbærmanden & Holbæk
    30
    42
    70
    1
    72
    3
  • 14 : Torsdag d. 3. september kl. 19.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Tejs Tafdrup & Boomer - Spiller for København
    2. 2 Patrick Henriksen & Dennis Olsen - Spiller for KBK
    3. 3 Jan O & Sasha - Spiller for Gorms Kro
    4. 4 Martin Andersen & Jan Harms - Spiller for Hermod & Gedser Bodega
    1
    Tejs Tafdrup & Boomer
    2
    Patrick Henriksen & Dennis Olsen
    3
    Jan O & Sasha
    4
    Martin Andersen & Jan Harms
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Tejs Tafdrup & Boomer
    København
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Patrick Henriksen & Dennis Olsen
    KBK
    48
    70
    62
    1
    110
    3
    3
    Jan O & Sasha
    Gorms Kro
    22
    48
    58
    0
    128
    4
    4
    Martin Andersen & Jan Harms
    Hermod & Gedser Bodega
    32
    70
    70
    2
    32
    2
  • 15 : Torsdag d. 3. september mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Missel & Stefan Brandt - Spiller for Sundbyvester
    2. 2 Martin Andersen & Jan Harms - Spiller for Hermod & Gedser Bodega
    3. 3 Tejs Tafdrup & Boomer - Spiller for København
    4. 4 Kronborg / Jesper Kastrup - Spiller for Sundbyvester & Fidusen
    1
    Kim Missel & Stefan Brandt
    2
    Martin Andersen & Jan Harms
    3
    Tejs Tafdrup & Boomer
    4
    Kronborg / Jesper Kastrup
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kim Missel & Stefan Brandt
    Sundbyvester
    22
    42
    70
    1
    64
    4
    2
    Martin Andersen & Jan Harms
    Hermod & Gedser Bodega
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    Tejs Tafdrup & Boomer
    København
    70
    58
    58
    1
    116
    2
    4
    Kronborg / Jesper Kastrup
    Sundbyvester & Fidusen
    42
    36
    70
    1
    78
    3
  • 16 : Fredag d. 4. september kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Halberg & Jan W - Spiller for Cafe Smil
    2. 2 Morten Knak & Michael Dueholm - Spiller for Sundbyvester
    3. 3 Mikael Nielsen & Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    4. 4 Flemming Løvenhardt & Cola Kurt - Spiller for Rottehullet & Nørre Alslev
    1
    Halberg & Jan W
    2
    Morten Knak & Michael Dueholm
    3
    Mikael Nielsen & Thomas Larsen
    4
    Flemming Løvenhardt & Cola Kurt
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Halberg & Jan W
    Cafe Smil
    0
    60
    24
    0
    84
    4
    2
    Morten Knak & Michael Dueholm
    Sundbyvester
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    Mikael Nielsen & Thomas Larsen
    Københavneren
    70
    28
    70
    2
    28
    2
    4
    Flemming Løvenhardt & Cola Kurt
    Rottehullet & Nørre Alslev
    70
    64
    64
    1
    128
    3
  • 17 : Fredag d. 4. september kl. 18.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jimmy Star & Kit - Spiller for Mørkhøj Bodega & Snoopy Bodega
    2. 2 Ian White & Skipper - Spiller for Stefanshus & Gyllehuset
    3. 3 Dennis Raun & Ricky Rasmussen - Spiller for Mimers
    4. 4 Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm - Spiller for Mimers & Snoopy Bodega
    1
    Jimmy Star & Kit
    2
    Ian White & Skipper
    3
    Dennis Raun & Ricky Rasmussen
    4
    Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jimmy Star & Kit
    Mørkhøj Bodega & Snoopy Bodega
    44
    70
    52
    1
    96
    3
    2
    Ian White & Skipper
    Stefanshus & Gyllehuset
    70
    48
    70
    2
    48
    2
    3
    Dennis Raun & Ricky Rasmussen
    Mimers
    60
    70
    28
    1
    88
    4
    4
    Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm
    Mimers & Snoopy Bodega
    70
    54
    70
    2
    54
    1
  • 18 : Fredag d. 4. september mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Morten Knak & Michael Dueholm - Spiller for Sundbyvester
    2. 2 Ian White & Skipper - Spiller for Stafanshus & Gyllehuset
    3. 3 Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm - Spiller for Mimers & Snoopy Bodega
    4. 4 Mikael Nielsen & Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    1
    Morten Knak & Michael Dueholm
    2
    Ian White & Skipper
    3
    Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm
    4
    Mikael Nielsen & Thomas Larsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Morten Knak & Michael Dueholm
    Sundbyvester
    46
    48
    70
    1
    94
    4
    2
    Ian White & Skipper
    Stafanshus & Gyllehuset
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm
    Mimers & Snoopy Bodega
    70
    64
    54
    1
    118
    2
    4
    Mikael Nielsen & Thomas Larsen
    Københavneren
    52
    66
    70
    1
    118
    2
  • 19 : Kvartfinale kl. 09.00 Hjerter 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sander & Jacob Olsen - Spiller for Frihavnskroen & Holstein
    2. 2 Liana Raagner & Bertel - Spiller for Fidusen
    3. 3 Tejs Tafdrup & Boomer - Spiller for København
    4. 4 Brian Rene Pedersen & Piet Francker - Spiller for Nørre Pub & Mimers
    1
    Sander & Jacob Olsen
    2
    Liana Raagner & Bertel
    3
    Tejs Tafdrup & Boomer
    4
    Brian Rene Pedersen & Piet Francker
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sander & Jacob Olsen
    Frihavnskroen & Holstein
    42
    x
    60
    0
    102
    4
    2
    Liana Raagner & Bertel
    Fidusen
    70
    54
    42
    1
    96
    3
    3
    Tejs Tafdrup & Boomer
    København
    x
    70
    70
    2
    0
    2
    4
    Brian Rene Pedersen & Piet Francker
    Nørre Pub & Mimers
    70
    70
    60
    2
    60
    1
  • 20 : Kvartfinale kl. 10.30 Spar 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Andersen & Jan Harms - Spiller for Hermod & Gedser Bodega
    2. 2 Christian Harvig & Kapser Lyngholm - Spiller for Hartvig Fuger & Østerbro
    3. 3 Kronborg & Jesper Kastrup - Spiller for Sundbyvester & Fidusen
    4. 4 Lange Jan & Ken Hinze - Spiller for Fidusen & Fair Play
    1
    Martin Andersen & Jan Harms
    2
    Christian Harvig & Kapser Lyngholm
    3
    Kronborg & Jesper Kastrup
    4
    Lange Jan & Ken Hinze
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Martin Andersen & Jan Harms
    Hermod & Gedser Bodega
    68
    20
    70
    1
    88
    2
    2
    Christian Harvig & Kapser Lyngholm
    Hartvig Fuger & Østerbro
    70
    62
    20
    1
    82
    3
    3
    Kronborg & Jesper Kastrup
    Sundbyvester & Fidusen
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    Lange Jan & Ken Hinze
    Fidusen & Fair Play
    56
    70
    20
    1
    76
    4
  • 21 : Kvartfinale kl. 12.00 Klør 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Morten Knak & Michael Dueholm - Spiller for Sundbyvester
    2. 2 Marc Henriksen & Kenny Sørensen - Spiller for Geviret
    3. 3 Rot & Claus Poulsen - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Kenneth Jensen & JR - Spiller for Fidusen
    1
    Morten Knak & Michael Dueholm
    2
    Marc Henriksen & Kenny Sørensen
    3
    Rot & Claus Poulsen
    4
    Kenneth Jensen & JR
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Morten Knak & Michael Dueholm
    Sundbyvester
    70
    62
    70
    2
    62
    2
    2
    Marc Henriksen & Kenny Sørensen
    Geviret
    64
    70
    70
    2
    64
    1
    3
    Rot & Claus Poulsen
    Snoopy Bodega
    70
    42
    70
    2
    42
    3
    4
    Kenneth Jensen & JR
    Fidusen
    36
    32
    60
    0
    128
    4
  • 22 : Kvartfinale kl. 13.30 Ruder 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Gyldendaha & Allan Fastholm - Spiller for Mimers & Snoopy Bodga
    2. 2 Hakan & Jimmy Hein - Spiller for Her & Der
    3. 3 Annie Clausen & Dennis Hansen - Spiller for Snoopy Bodega & Skipperstuen
    4. 4 Ian White & Skipper - Spiller for Stefanshus & Gyllehuset
    1
    Johnny Gyldendaha & Allan Fastholm
    2
    Hakan & Jimmy Hein
    3
    Annie Clausen & Dennis Hansen
    4
    Ian White & Skipper
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny Gyldendaha & Allan Fastholm
    Mimers & Snoopy Bodga
    70
    70
    68
    2
    68
    1
    2
    Hakan & Jimmy Hein
    Her & Der
    46
    70
    70
    2
    46
    3
    3
    Annie Clausen & Dennis Hansen
    Snoopy Bodega & Skipperstuen
    60
    52
    44
    0
    156
    4
    4
    Ian White & Skipper
    Stefanshus & Gyllehuset
    70
    64
    70
    2
    64
    2
  • 23 : Semifinale kl. 15.00 Hjerter 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Boomer & Tejs Tafdrup - Spiller for København
    2. 2 Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm - Spiller for Spillested 2
    3. 3 Martin Andersen & Jan Harms - Spiller for Hermod & Gedser Bodega
    4. 4 Kronborg & Jesper Kastrup - Spiller for Sundbyvester & Fidusen
    1
    Boomer & Tejs Tafdrup
    2
    Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm
    3
    Martin Andersen & Jan Harms
    4
    Kronborg & Jesper Kastrup
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Boomer & Tejs Tafdrup
    København
    62
    70
    44
    1
    106
    3
    2
    Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm
     
    70
    36
    70
    2
    36
    1
    3
    Martin Andersen & Jan Harms
    Hermod & Gedser Bodega
    28
    70
    70
    2
    28
    2
    4
    Kronborg & Jesper Kastrup
    Sundbyvester & Fidusen
    70
    40
    64
    1
    104
    4
  • 24 : Semifinale kl. 16.30 Spar 1 - 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ian White & Skipper - Spiller for Stafanshus & Gyllehuset
    2. 2 Marc Henriksen & Kenny Sørensen - Spiller for Geviret
    3. 3 Morten Knak & Michael Dueholm - Spiller for Sundbyvester
    4. 4 Brian Rene Pedersen & Piet Francker - Spiller for Nørre Pub & Mimers
    1
    Ian White & Skipper
    2
    Marc Henriksen & Kenny Sørensen
    3
    Morten Knak & Michael Dueholm
    4
    Brian Rene Pedersen & Piet Francker
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ian White & Skipper
    Stafanshus & Gyllehuset
    70
    x
    70
    2
    0
    1
    2
    Marc Henriksen & Kenny Sørensen
    Geviret
    66
    54
    60
    0
    180
    4
    3
    Morten Knak & Michael Dueholm
    Sundbyvester
    x
    70
    70
    2
    0
    1
    4
    Brian Rene Pedersen & Piet Francker
    Nørre Pub & Mimers
    66
    70
    48
    1
    114
    3
  • 25 : FINALE

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm - Spiller for Mimers & Snoopy Bodega
    2. 2 Morten Knak & Michael Dueholm - Spiller for Sundbyvester
    3. 3 Martin Andersen & Jan Harms - Spiller for Hermod & Gedser Bodega
    4. 4 Tejs Tafdrup & Boomer - Spiller for København
    5. 5 Brian Rene Pedersen & Piet Fracker - Spiller for Nørre Pub & Mimers
    6. 6 Ian White & Skipper - Spiller for Stafanshus & Gyllehuset
    1
    Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm
    2
    Morten Knak & Michael Dueholm
    3
    Martin Andersen & Jan Harms
    4
    Tejs Tafdrup & Boomer
    5
    Brian Rene Pedersen & Piet Fracker
    6
    Ian White & Skipper
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny Gyldendahl & Allan Fastholm
    Mimers & Snoopy Bodega
    70
    70
    62
    70
    70
    4
    62
    2
    2
    Morten Knak & Michael Dueholm
    Sundbyvester
    48
    70
    62
    70
    64
    2
    174
    4
    3
    Martin Andersen & Jan Harms
    Hermod & Gedser Bodega
    56
    64
    44
    70
    70
    2
    164
    5
    4
    Tejs Tafdrup & Boomer
    København
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    5
    Brian Rene Pedersen & Piet Fracker
    Nørre Pub & Mimers
    62
    68
    62
    60
    48
    0
    300
    6
    6
    Ian White & Skipper
    Stafanshus & Gyllehuset
    68
    70
    62
    60
    70
    2
    190
    3