Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Svendborg Open 2020

2. oktober, 2020 - 4. oktober, 2020

Pris: 250Kr.

Da vi allerede nu er over halvvejs med tilmeldingerne i både mix og dame række må det være tid til lidt info.

Dette års Svendborg Open vil forløbe nøjagtigt som sidste års.
Det Vil sige der er plads til 80 i mix rækken og 20 i dame rækken.

Det betyder også at vi starter indledende puljer fredag.
fredag kl 13.00 2×5 mands Mix rækken
fredag kl 15.30 2×5 mands Mix rækken
fredag kl 18.00 2×5 mands dame rækken

Så ved allerede nu at du kan & har lyst til at spille fredag. Så giv Anders Schlüter en privar besked.

Inden længe vil der også komme info omkring betaling.

Yderlig info eller spørgsmål kan ligeledes sendes til Anders Schlüter.

Detaljer

Start:
2. oktober, 2020
Slut:
4. oktober, 2020
Pris:
250Kr.
Begivenhed Kategori:
Facebook Event:
https://facebook.com/events/s/svendborg-open-2020-single/519498762235497/?ti=cl

Arrangør

AndersSchluterDTM
Telefon:
29460871
E-mail:
hamderanders@hotmail.com

Sted

De Tre Musketerer
Vestergade 44a
Svendborg, 5700 Danmark
+ Google Map
Telefon:
62224476

Turneringsskemaer

  • 1 : Pulje 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jesper Greve - Spiller for Johns Bodega
    2. 2 Steingrim - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Allan Hansen - Spiller for Cafeen Billund
    4. 4 Leif Olsen - Spiller for ?
    1
    Jesper Greve
    2
    Steingrim
    3
    Allan Hansen
    4
    Leif Olsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jesper Greve
    Johns Bodega
    60
    42
    60
    2
    42
    2
    2
    Steingrim
    Snoopy Bodega
    42
    46
    60
    1
    88
    3
    3
    Allan Hansen
    Cafeen Billund
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    4
    Leif Olsen
    ?
    34
    52
    40
    0
    126
    4
  • 2 : Pulje 2 Bord 2 Kl 9

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Manden Fra havet - Spiller for Gedser Bodega
    2. 2 Uffe Slagter - Spiller for Den Blå Lagune
    3. 3 Adrian Van der Linde - Spiller for Pub & Sport
    4. 4 Henrik Udsen - Spiller for Mørkhøj Bodega
    1
    Manden Fra havet
    2
    Uffe Slagter
    3
    Adrian Van der Linde
    4
    Henrik Udsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Manden Fra havet
    Gedser Bodega
    60
    60
    56
    2
    56
    2
    2
    Uffe Slagter
    Den Blå Lagune
    40
    38
    36
    0
    114
    4
    3
    Adrian Van der Linde
    Pub & Sport
    24
    60
    56
    1
    80
    3
    4
    Henrik Udsen
    Mørkhøj Bodega
    60
    60
    60
    3
    0
    1
  • 3 : Pulje 3 Bord 1 kl 10.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Rønning - Spiller for Mørkhøj Bodega
    2. 2 Rasmus Saabye - Spiller for De Tre
    3. 3 Dexter - Spiller for Ørkild
    4. 4 Anders Ankersøe - Spiller for Bad Monkey Bar
    1
    Peter Rønning
    2
    Rasmus Saabye
    3
    Dexter
    4
    Anders Ankersøe
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Rønning
    Mørkhøj Bodega
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    2
    Rasmus Saabye
    De Tre
    42
    60
    60
    2
    42
    2
    3
    Dexter
    Ørkild
    58
    30
    60
    1
    88
    3
    4
    Anders Ankersøe
    Bad Monkey Bar
    34
    22
    54
    0
    110
    4
  • 4 : Pulje 4 Bord 2 kl 10.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Charlotte Sørensen - Spiller for Grøndal
    2. 2 Nicolaj Jensen - Spiller for Grøndal
    3. 3 Tommy Bech - Spiller for Ørkild
    4. 4 Jannich - Spiller for De Tre
    1
    Charlotte Sørensen
    2
    Nicolaj Jensen
    3
    Tommy Bech
    4
    Jannich
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Charlotte Sørensen
    Grøndal
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    2
    Nicolaj Jensen
    Grøndal
    34
    60
    60
    2
    34
    2
    3
    Tommy Bech
    Ørkild
    36
    44
    60
    1
    80
    3
    4
    Jannich
    De Tre
    14
    34
    22
    0
    70
    4
  • 5 : Pulje 5 Bord 1 kl 13.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Skyt - Spiller for Værestedet Møllen
    2. 2 Anders Schlüter - Spiller for De Tre
    3. 3 Nicolaj Øland - Spiller for De Tre
    4. 4 Mikkel Saabye - Spiller for De Tre
    1
    Thomas Skyt
    2
    Anders Schlüter
    3
    Nicolaj Øland
    4
    Mikkel Saabye
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Skyt
    Værestedet Møllen
    36
    12
    60
    1
    48
    3
    2
    Anders Schlüter
    De Tre
    60
    60
    40
    2
    40
    2
    3
    Nicolaj Øland
    De Tre
    60
    12
    26
    1
    38
    4
    4
    Mikkel Saabye
    De Tre
    48
    60
    60
    2
    48
    1
  • 6 : Pulje 6 Bord 2 kl 13.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rene Mortensen - Spiller for Fuglsang
    2. 2 Fjotte - Spiller for Girls on Tour
    3. 3 Pede Vilhelm - Spiller for Chimpansen
    4. 4 Per Bio - Spiller for ?
    1
    Rene Mortensen
    2
    Fjotte
    3
    Pede Vilhelm
    4
    Per Bio
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rene Mortensen
    Fuglsang
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    2
    Fjotte
    Girls on Tour
    46
    60
    50
    1
    96
    3
    3
    Pede Vilhelm
    Chimpansen
    28
    28
    32
    0
    88
    4
    4
    Per Bio
    ?
    44
    60
    60
    2
    44
    2
  • 7 : Pulje 7 Bord 1 kl 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian Nielsen - Spiller for City Club
    2. 2 Morten Jensen - Spiller for Plan B
    3. 3 Winnie Nissen - Spiller for 1. Salen
    4. 4 Bjarne Grimm - Spiller for Skipperkroen
    1
    Brian Nielsen
    2
    Morten Jensen
    3
    Winnie Nissen
    4
    Bjarne Grimm
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Brian Nielsen
    City Club
    54
    60
    60
    2
    54
    2
    2
    Morten Jensen
    Plan B
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    3
    Winnie Nissen
    1. Salen
    8
    26
    60
    1
    34
    3
    4
    Bjarne Grimm
    Skipperkroen
    24
    42
    42
    0
    108
    4
  • 8 : Pulje 8 Bord 2 kl 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Nissen - Spiller for 1. Salen
    2. 2 Store A - Spiller for Støvlen
    3. 3 Mikey Helfer - Spiller for Blistrup Mølle
    4. 4 Jesper Holgaard - Spiller for Fuglsang
    1
    Søren Nissen
    2
    Store A
    3
    Mikey Helfer
    4
    Jesper Holgaard
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren Nissen
    1. Salen
    56
    60
    60
    2
    56
    1
    2
    Store A
    Støvlen
    60
    60
    20
    2
    20
    2
    3
    Mikey Helfer
    Blistrup Mølle
    56
    34
    60
    1
    90
    3
    4
    Jesper Holgaard
    Fuglsang
    28
    60
    40
    1
    68
    4
  • 9 : Knockout kl 16.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Allan Hansen
    2. 2 Manden fra Havet
    3. 3 Rene Mortensen
    4. 4 Store A
    5. 5 Charlotte Sørensen
    6. 6 Jesper Greve
    7. 7 Henrik Udsen
    8. 8 Rasmus Saabye
    9. 9 Søren Nissen
    10. 10 Anders Schlüter
    11. 11 Mikkel Saabye
    12. 12 Per Bio
    13. 13 Morten Jensen
    14. 14 Nicolaj Jensen
    15. 15 Peter Rønning
    16. 16 Brian Nielsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    16.30
    1
    1
    Allan Hansen
    2
    Manden fra Havet
    60
    34
     
     
     
     
     
     
     
     
    16.30
    2
    3
    Rene Mortensen
    4
    Store A
    36
    60
     
     
     
     
     
     
     
     
    16.45
    1
    5
    Charlotte Sørensen
    6
    Jesper Greve
    60
    20
     
     
     
     
     
     
     
     
    16.45
    2
    7
    Henrik Udsen
    8
    Rasmus Saabye
    54
    60
     
     
     
     
     
     
     
     
    17.00
    1
    9
    Søren Nissen
    10
    Anders Schlüter
    60
    44
     
     
     
     
     
     
     
     
    17.00
    2
    11
    Mikkel Saabye
    12
    Per Bio
    60
    40
     
     
     
     
     
     
     
     
    17.15
    1
    13
    Morten Jensen
    14
    Nicolaj Jensen
    44
    60
     
     
     
     
     
     
     
     
    17.15
    2
    15
    Peter Rønning
    16
    Brian Nielsen
    48
    60
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 10 : Dame Pulje 1 kl 12.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Elisa Therkildsen - Spiller for Fuglsang
    2. 2 Helle Lund - Spiller for Fuglsang
    3. 3 Jytte Hansen - Spiller for De Tre
    4. 4 Maj-Britt Fjord - Spiller for Fuglsang
    1
    Elisa Therkildsen
    2
    Helle Lund
    3
    Jytte Hansen
    4
    Maj-Britt Fjord
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Elisa Therkildsen
    Fuglsang
    58
    60
    60
    2
    58
    1
    2
    Helle Lund
    Fuglsang
    60
    52
    54
    1
    106
    3
    3
    Jytte Hansen
    De Tre
    34
    60
    60
    2
    34
    2
    4
    Maj-Britt Fjord
    Fuglsang
    18
    60
    44
    1
    62
    4
  • 11 : Dame Pulje 2 kl 12.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sabine Jensen - Spiller for De Tre
    2. 2 Janne Nørland - Spiller for Stalden
    3. 3 Monica - Spiller for City Club
    4. 4 Jane Bering - Spiller for Terningen
    1
    Sabine Jensen
    2
    Janne Nørland
    3
    Monica
    4
    Jane Bering
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sabine Jensen
    De Tre
    60
    60
    56
    2
    56
    2
    2
    Janne Nørland
    Stalden
    38
    32
    60
    1
    70
    4
    3
    Monica
    City Club
    30
    60
    52
    1
    82
    3
    4
    Jane Bering
    Terningen
    60
    58
    60
    2
    58
    1
  • 12 : Dame Semi finale k 18

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Elisa Therkildsen
    2. 2 Sabine Jensen
    3. 3 Jane Bering
    4. 4 Jytte Hansen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18.00
    1
    1
    Elisa Therkildsen
    2
    Sabine Jensen
    60
    34
     
     
     
     
     
     
     
     
    18.00
    2
    3
    Jane Bering
    4
    Jytte Hansen
    18
    60
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 13 : Knockout kl 18.15

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Charlotte Sørensen
    2. 2 Brian Nielsen
    3. 3 Store A
    4. 4 Søren Nissen
    5. 5 Allan Hansen
    6. 6 Mikkel Saabye
    7. 7 Rasmus Saabye
    8. 8 Nicolaj Jensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18.15
    1
    1
    Charlotte Sørensen
    2
    Brian Nielsen
    46
    60
     
     
     
     
     
     
     
     
    18.30
    1
    3
    Store A
    4
    Søren Nissen
    48
    60
     
     
     
     
     
     
     
     
    18.15
    2
    5
    Allan Hansen
    6
    Mikkel Saabye
    60
    52
     
     
     
     
     
     
     
     
    18.30
    2
    7
    Rasmus Saabye
    8
    Nicolaj Jensen
    60
    56
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 14 : Mix Semifinale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Nissen
    2. 2 Rasmus Saabye
    3. 3 Brian Nielsen
    4. 4 Allan Hansen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    1
    Søren Nissen
    2
    Rasmus Saabye
    60
    42
     
     
     
     
     
     
     
     
    2
    3
    Brian Nielsen
    4
    Allan Hansen
    58
    60
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 15 : FINALER

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Spiller 1 1
    2. 2 Spiller 2 1
    3. 3 Spiller 1 3
    4. 4 Spiller 2 3
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
     
    2
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    3
     
    4
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 16 : FINALER

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sabine Jensen
    2. 2 Jane Bering
    3. 3 Rasmus Saabye
    4. 4 Brian Nielsen
    5. 5 Elisa Therkildsen
    6. 6 Jytte Hansen
    7. 7 Søren Nissen
    8. 8 Allan Hansen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    Dame
    3/4
    1
    Sabine Jensen
    2
    Jane Bering
    60
    48
     
     
     
     
     
     
     
     
    Single
    3/4
    3
    Rasmus Saabye
    4
    Brian Nielsen
    16
    60
     
     
     
     
     
     
     
     
    Dame
    1/2
    5
    Elisa Therkildsen
    6
    Jytte Hansen
    60
    36
     
     
     
     
     
     
     
     
    Single
    1/2
    7
    Søren Nissen
    8
    Allan Hansen
    56
    60