Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Makkerpot – Snoopy Bodega

28. september @ 18:00 - 4. oktober @ 23:30

Pris: 600Kr.

Makkerpot på Snoopy Bodega i Vanløse.
Fra mandag d. 28. september til søndag d. 4. oktober 2020 ( uge 40)

Finaledag: søndag d. 4. oktober

Præmiefordelingen ved udsolgt – 64 par

1. Præmie: Kr. 11.000,-
2. Præmie: Kr. 8.000,-
3. Præmie: Kr. 5.000,-
4. Præmie: Kr. 4.100,-
5. Præmie: Kr. 3.200,-
6. Præmie: Kr. 2.700,-
7. Præmie: Kr. 2.000,-
8. Præmie: Kr. 1.400,-

Ugens højeste score i ét stød: Kr. 1.000,-

12 gode i ét stød udløser en lille skarp i baren

Indskud: 600 kr pr. par.

Man tilmelder sig ved at ringe til Annie Clausen på tlf 40460165.

BEMÆRK: Man er IKKE tilmeldt ved at trykke på “deltager knappen” jeg SKAL kontaktes.

De indledende puljer bliver med 8 par i hver, og 4 par videre til søndag.

Detaljer

Start:
28. september @ 18:00
Slut:
4. oktober @ 23:30
Pris:
600Kr.
Begivenhed Kategori:
Facebook Event:
https://www.facebook.com/events/586647298711761/

Sted

Snoopy Bodega
Linde Alle 11
København, 2720 Danmark
+ Google Map
Website:
https://snoopy-bodega.business.site/

Turneringsskemaer

  • 1 : FINALE

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Olsen & Rune Kampe - Spiller for Amager & DSM
    2. 2 Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard - Spiller for Landmanden
    3. 3 Claus Poulsen & Søren Hougaard - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Jan Christensen & Skipper - Spiller for Chimpansen & Gyllehuset
    5. 5 Thomas Bræck & Kasper Thygesen - Spiller for Hermod & Jylland
    6. 6 Stener Fejerskov & Martin Holm - Spiller for Charlie Champlin
    1
    Lars Olsen & Rune Kampe
    2
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    3
    Claus Poulsen & Søren Hougaard
    4
    Jan Christensen & Skipper
    5
    Thomas Bræck & Kasper Thygesen
    6
    Stener Fejerskov & Martin Holm
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lars Olsen & Rune Kampe
    Amager & DSM
    70
    70
    48
    70
    54
    3
    102
    3
    2
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    Landmanden
    56
    54
    70
    58
    70
    2
    168
    4
    3
    Claus Poulsen & Søren Hougaard
    Snoopy Bodega
    42
    70
    54
    70
    60
    2
    156
    6
    4
    Jan Christensen & Skipper
    Chimpansen & Gyllehuset
    70
    50
    70
    50
    62
    2
    162
    5
    5
    Thomas Bræck & Kasper Thygesen
    Hermod & Jylland
    68
    70
    48
    70
    70
    3
    116
    1
    6
    Stener Fejerskov & Martin Holm
    Charlie Champlin
    70
    44
    70
    70
    62
    3
    106
    2
  • 2 : Søndag d. 4. oktober Kvartfinale kl. 09.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lau Christensen & Henrik Hansen - Spiller for Rødby Kro
    2. 2 Stener Fejerskov & Martin Holm - Spiller for Charlie Chaplin
    3. 3 Allan Fastholm & Ulle - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Marde & Kenni Nielsen - Spiller for Vibradan
    1
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    2
    Stener Fejerskov & Martin Holm
    3
    Allan Fastholm & Ulle
    4
    Marde & Kenni Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    Rødby Kro
    70
    48
    70
    2
    48
    2
    2
    Stener Fejerskov & Martin Holm
    Charlie Chaplin
    64
    70
    70
    2
    64
    1
    3
    Allan Fastholm & Ulle
    Snoopy Bodega
    70
    32
    70
    2
    32
    3
    4
    Marde & Kenni Nielsen
    Vibradan
    60
    60
    68
    0
    188
    4
  • 3 : Søndag d. 4. oktober bord 2 - Dobbeltrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Henriksen & Peter F - Spiller for Cafe Daisy & København
    2. 2 Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard - Spiller for Landmanden
    3. 3 Claus Poulsen & Søren Hougaard - Spiller for Snoopy Bodega
    1
    Kim Henriksen & Peter F
    2
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    3
    Claus Poulsen & Søren Hougaard
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kim Henriksen & Peter F
    Cafe Daisy & København
    50
    70
    70
    36
    2
    86
    3
    2
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    Landmanden
    70
    60
    54
    70
    2
    114
    1
    3
    Claus Poulsen & Søren Hougaard
    Snoopy Bodega
    60
    70
    70
    38
    2
    98
    2
  • 4 : Lørdag d. 3. oktober kl. 17.00 - 7 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Wulff & Leif Cords - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Paolo & Søren Klausen - Spiller for Mimers & Snoopy Bodega
    3. 3 Thomas Bræck & Kasper Thygesen - Spiller for Hermod & Jylland
    4. 4 Michael Hansen & Morten Jensen - Spiller for Torvecafeen
    5. 5 Flemming Løvenhardt & KC - Spiller for Amager
    6. 6 Peter Arevad & Frank Vinther - Spiller for Snoopy Bodega
    7. 7 Johnny Lindelykke & Jan Mini - Spiller for Cafe Francke
    1
    Martin Wulff & Leif Cords
    2
    Paolo & Søren Klausen
    3
    Thomas Bræck & Kasper Thygesen
    4
    Michael Hansen & Morten Jensen
    5
    Flemming Løvenhardt & KC
    6
    Peter Arevad & Frank Vinther
    7
    Johnny Lindelykke & Jan Mini
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Martin Wulff & Leif Cords
    Snoopy Bodega
    54
    50
    42
    66
    22
    60
    0
    294
    7
    2
    Paolo & Søren Klausen
    Mimers & Snoopy Bodega
    70
    22
    70
    40
    62
    44
    2
    168
    6
    3
    Thomas Bræck & Kasper Thygesen
    Hermod & Jylland
    70
    70
    70
    70
    62
    70
    5
    62
    1
    4
    Michael Hansen & Morten Jensen
    Torvecafeen
    70
    60
    56
    56
    38
    70
    2
    210
    5
    5
    Flemming Løvenhardt & KC
    Amager
    70
    70
    56
    70
    48
    26
    3
    130
    4
    6
    Peter Arevad & Frank Vinther
    Snoopy Bodega
    70
    70
    70
    70
    70
    62
    5
    62
    1
    7
    Johnny Lindelykke & Jan Mini
    Cafe Francke
    70
    70
    24
    66
    70
    70
    4
    90
    3
  • 5 : Lørdag d. 3. oktober kl. 13.00 - 7 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard - Spiller for Landmanden
    2. 2 Rune Leidecker & No - Spiller for Mies Cafe
    3. 3 Leif Mikkelsen & Jesper Grønsager - Spiller for Gordons
    4. 4 Casper Michael & Cola Kurt - Spiller for Højden & Nørre Alslev
    5. 5 Jan Sloth & Yogi - Spiller for Roskilde Bodega & New Mexico
    6. 6 Per Frø & Mette Høst - Spiller for Snoopy Bodega
    7. 7 Yvonne Fausing & Frederik Søfeldt - Spiller for Søren Søgaard
    1
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    2
    Rune Leidecker & No
    3
    Leif Mikkelsen & Jesper Grønsager
    4
    Casper Michael & Cola Kurt
    5
    Jan Sloth & Yogi
    6
    Per Frø & Mette Høst
    7
    Yvonne Fausing & Frederik Søfeldt
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    Landmanden
    70
    70
    66
    70
    70
    70
    5
    66
    1
    2
    Rune Leidecker & No
    Mies Cafe
    22
    50
    40
    52
    70
    26
    1
    190
    6
    3
    Leif Mikkelsen & Jesper Grønsager
    Gordons
    16
    70
    70
    48
    70
    70
    4
    64
    4
    4
    Casper Michael & Cola Kurt
    Højden & Nørre Alslev
    70
    70
    52
    68
    70
    70
    4
    120
    3
    5
    Jan Sloth & Yogi
    Roskilde Bodega & New Mexico
    66
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    66
    1
    6
    Per Frø & Mette Høst
    Snoopy Bodega
    26
    58
    34
    28
    52
    60
    0
    258
    7
    7
    Yvonne Fausing & Frederik Søfeldt
    Søren Søgaard
    36
    70
    60
    36
    64
    70
    2
    196
    5
  • 6 : Lørdag d. 3. oktober kl. 09.00 - 6 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Annie Clausen & Heidi Purlund - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Mikael Nielsen & Toni Bergenhammer - Spiller for Snoopy Bodega & Skipperstuen
    3. 3 Dorrit Hansen & Adelaide Midjord - Spiller for Højden & Nordsjælland
    4. 4 Tommy Jespersen & Jan Bubber - Spiller for Mies Cafe
    5. 5 Slips & John Jensen - Spiller for Slagelse & Slukefter
    6. 6 Stener Fejerskov & Martin Holm - Spiller for Charlie Chaplin
    1
    Annie Clausen & Heidi Purlund
    2
    Mikael Nielsen & Toni Bergenhammer
    3
    Dorrit Hansen & Adelaide Midjord
    4
    Tommy Jespersen & Jan Bubber
    5
    Slips & John Jensen
    6
    Stener Fejerskov & Martin Holm
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Annie Clausen & Heidi Purlund
    Snoopy Bodega
    62
    70
    70
    70
    70
    4
    62
    2
    2
    Mikael Nielsen & Toni Bergenhammer
    Snoopy Bodega & Skipperstuen
    70
    70
    46
    56
    32
    2
    134
    4
    3
    Dorrit Hansen & Adelaide Midjord
    Højden & Nordsjælland
    42
    52
    50
    70
    40
    1
    184
    6
    4
    Tommy Jespersen & Jan Bubber
    Mies Cafe
    42
    70
    70
    70
    68
    3
    110
    3
    5
    Slips & John Jensen
    Slagelse & Slukefter
    54
    70
    52
    56
    50
    1
    212
    5
    6
    Stener Fejerskov & Martin Holm
    Charlie Chaplin
    68
    70
    70
    70
    70
    4
    68
    1
  • 7 : Fredag d. 2. oktober kl. 17.00 - 8 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Allan Fastholm & Ullle - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Rot & Maler Leif - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Søren Hougaard & Claus Poulsen - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Hakan & Torben Jensen - Spiller for Her og Der
    5. 5 Mikael Nielsen & Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    6. 6 Kim Buch-Madsen & Erling Sjørup - Spiller for Slukefter - Jylland
    7. 7 Balladen & Jacob Olsen - Spiller for Sundbyvester - Rigshospitalet
    8. 8 Michael Skipper & Lille Per - Spiller for Højden
    1
    Allan Fastholm & Ullle
    2
    Rot & Maler Leif
    3
    Søren Hougaard & Claus Poulsen
    4
    Hakan & Torben Jensen
    5
    Mikael Nielsen & Thomas Larsen
    6
    Kim Buch-Madsen & Erling Sjørup
    7
    Balladen & Jacob Olsen
    8
    Michael Skipper & Lille Per
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Allan Fastholm & Ullle
    Snoopy Bodega
    70
    66
    70
    56
    70
    70
    70
    5
    122
    3
    2
    Rot & Maler Leif
    Snoopy Bodega
    36
    50
    44
    52
    50
    70
    70
    2
    232
    6
    3
    Søren Hougaard & Claus Poulsen
    Snoopy Bodega
    70
    70
    68
    70
    70
    70
    70
    6
    68
    1
    4
    Hakan & Torben Jensen
    Her og Der
    34
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    34
    2
    5
    Mikael Nielsen & Thomas Larsen
    Københavneren
    70
    70
    58
    42
    24
    50
    56
    2
    230
    7
    6
    Kim Buch-Madsen & Erling Sjørup
    Slukefter - Jylland
    54
    70
    58
    62
    70
    70
    70
    4
    174
    4
    7
    Balladen & Jacob Olsen
    Sundbyvester - Rigshospitalet
    60
    36
    60
    66
    70
    36
    70
    2
    258
    5
    8
    Michael Skipper & Lille Per
    Højden
    62
    46
    32
    38
    70
    40
    62
    1
    280
    8
  • 8 : Torsdag d. 1. oktober kl. 17.00 - 8 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ian White & James Henry - Spiller for Stefanshus & Københavneren
    2. 2 Rene Poulsen & Kenn - Spiller for Nærum Bodega
    3. 3 Lars Olsen & Rune Kampe - Spiller for Amager & DSM
    4. 4 Brian Rene Pedersen & Henrik Thorsgaard - Spiller for Nørre Pub & Charlie Chaplin
    5. 5 Heine Opiola & Thomas Christensen - Spiller for Slukefter
    6. 6 Rene Allermand & Peter Møller - Spiller for Brøndby Strand BK
    7. 7 Sveske & Kit - Spiller for Cafe Daisy & Snoopy Bodega
    8. 8 Marde & Kenni Nielsen - Spiller for Vibradan
    1
    Ian White & James Henry
    2
    Rene Poulsen & Kenn
    3
    Lars Olsen & Rune Kampe
    4
    Brian Rene Pedersen & Henrik Thorsgaard
    5
    Heine Opiola & Thomas Christensen
    6
    Rene Allermand & Peter Møller
    7
    Sveske & Kit
    8
    Marde & Kenni Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ian White & James Henry
    Stefanshus & Københavneren
    70
    56
    20
    70
    40
    70
    70
    4
    116
    4
    2
    Rene Poulsen & Kenn
    Nærum Bodega
    62
    58
    70
    20
    16
    30
    16
    1
    202
    8
    3
    Lars Olsen & Rune Kampe
    Amager & DSM
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    54
    6
    54
    2
    4
    Brian Rene Pedersen & Henrik Thorsgaard
    Nørre Pub & Charlie Chaplin
    70
    64
    60
    70
    66
    70
    54
    3
    244
    5
    5
    Heine Opiola & Thomas Christensen
    Slukefter
    58
    70
    40
    60
    10
    30
    38
    1
    236
    7
    6
    Rene Allermand & Peter Møller
    Brøndby Strand BK
    70
    70
    56
    70
    70
    70
    56
    5
    112
    3
    7
    Sveske & Kit
    Cafe Daisy & Snoopy Bodega
    68
    70
    42
    38
    70
    44
    58
    2
    250
    6
    8
    Marde & Kenni Nielsen
    Vibradan
    58
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    58
    1
  • 9 : Onsdag d. 30. september kl. 17.00 - 8 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ib Printzlau & Peter Thomas - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Percy Rosell & JR - Spiller for Snoopy Bodega & Sundbyvester
    3. 3 Jakob Bjørning & Joachim - Spiller for Lunden
    4. 4 Jan Harms & Anders Bergenhammer - Spiller for Gedser Bodega & Sundbyvester
    5. 5 Gert Hartmann & Henrik Larsen - Spiller for Jægerpubben
    6. 6 Brian Trucker & Sebastian Hedengrann - Spiller for skomarbillard.dk & Hartvig Fuger
    7. 7 Kim Henriksen & Peter F - Spiller for Cafe Daisy / København
    8. 8 Ida Løkkegaard & Dennis Raun - Spiller for Mimers
    1
    Ib Printzlau & Peter Thomas
    2
    Percy Rosell & JR
    3
    Jakob Bjørning & Joachim
    4
    Jan Harms & Anders Bergenhammer
    5
    Gert Hartmann & Henrik Larsen
    6
    Brian Trucker & Sebastian Hedengrann
    7
    Kim Henriksen & Peter F
    8
    Ida Løkkegaard & Dennis Raun
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ib Printzlau & Peter Thomas
    Snoopy Bodega
    70
    70
    64
    70
    24
    56
    70
    4
    144
    3
    2
    Percy Rosell & JR
    Snoopy Bodega & Sundbyvester
    52
    36
    70
    70
    52
    16
    70
    3
    156
    6
    3
    Jakob Bjørning & Joachim
    Lunden
    48
    70
    70
    70
    60
    12
    70
    4
    120
    4
    4
    Jan Harms & Anders Bergenhammer
    Gedser Bodega & Sundbyvester
    70
    64
    68
    64
    70
    62
    70
    3
    258
    5
    5
    Gert Hartmann & Henrik Larsen
    Jægerpubben
    42
    64
    48
    70
    44
    58
    70
    2
    256
    7
    6
    Brian Trucker & Sebastian Hedengrann
    skomarbillard.dk & Hartvig Fuger
    70
    70
    70
    24
    70
    70
    70
    6
    24
    2
    7
    Kim Henriksen & Peter F
    Cafe Daisy / København
    70
    70
    70
    70
    70
    48
    70
    6
    48
    1
    8
    Ida Løkkegaard & Dennis Raun
    Mimers
    60
    44
    28
    46
    36
    16
    28
    0
    258
    8
  • 10 : Tirsdag d. 29. september kl. 17.00 - 8 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank Holmqvist & Jimmy Star - Spiller for Mørkhøj Bodega
    2. 2 Thomas Nielsen & Thomas w - Spiller for Mørkhøj Bodega
    3. 3 Thomas Jæger & Michael Mikkelsen - Spiller for Landmanden & Nørre Pub
    4. 4 Martin Steen & Egernmanden - Spiller for Skoven
    5. 5 Lars Jeppesen & Jan Mose - Spiller for Åkanden & Københavneren
    6. 6 Simon Debel & Erling Pedersen - Spiller for Kurt´s Grydelåg
    7. 7 Kenneth Jensen & Jim Svendsen - Spiller for Fidusen
    8. 8 Skipper & Jan Christensen - Spiller for Gyllehuset & Chimpansen
    1
    Frank Holmqvist & Jimmy Star
    2
    Thomas Nielsen & Thomas w
    3
    Thomas Jæger & Michael Mikkelsen
    4
    Martin Steen & Egernmanden
    5
    Lars Jeppesen & Jan Mose
    6
    Simon Debel & Erling Pedersen
    7
    Kenneth Jensen & Jim Svendsen
    8
    Skipper & Jan Christensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Frank Holmqvist & Jimmy Star
    Mørkhøj Bodega
    70
    70
    32
    70
    70
    38
    64
    4
    134
    4
    2
    Thomas Nielsen & Thomas w
    Mørkhøj Bodega
    42
    52
    60
    70
    26
    56
    30
    1
    266
    8
    3
    Thomas Jæger & Michael Mikkelsen
    Landmanden & Nørre Pub
    44
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    44
    2
    4
    Martin Steen & Egernmanden
    Skoven
    70
    70
    34
    70
    42
    38
    22
    3
    136
    6
    5
    Lars Jeppesen & Jan Mose
    Åkanden & Københavneren
    48
    64
    54
    52
    50
    70
    42
    1
    310
    7
    6
    Simon Debel & Erling Pedersen
    Kurt´s Grydelåg
    68
    70
    64
    70
    70
    70
    60
    4
    192
    3
    7
    Kenneth Jensen & Jim Svendsen
    Fidusen
    70
    70
    68
    70
    48
    8
    40
    3
    164
    5
    8
    Skipper & Jan Christensen
    Gyllehuset & Chimpansen
    70
    70
    50
    70
    70
    70
    70
    6
    50
    1
  • 11 : Mandag d. 28. september kl. 17 - 7 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lasse Danielsen & Kim Hat - Spiller for Københavneren
    2. 2 Peter MC & Jan Guldager - Spiller for Københavneren & HBC Teknik
    3. 3 Per Rasmussen & Kim C - Spiller for Fair Play
    4. 4 Sander & Daniel - Spiller for Frihavnskroen
    5. 5 Per Joensen & Heine Holbech - Spiller for Heines Kælder
    6. 6 Finn Trilov & Bjørn Kristensen - Spiller for Mørkhøj Bodega
    7. 7 Lau Christensen & Henrik Hansen - Spiller for Rødby Kro
    1
    Lasse Danielsen & Kim Hat
    2
    Peter MC & Jan Guldager
    3
    Per Rasmussen & Kim C
    4
    Sander & Daniel
    5
    Per Joensen & Heine Holbech
    6
    Finn Trilov & Bjørn Kristensen
    7
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lasse Danielsen & Kim Hat
    Københavneren
    70
    70
    62
    58
    70
    70
    4
    120
    2
    2
    Peter MC & Jan Guldager
    Københavneren & HBC Teknik
    62
    70
    70
    70
    70
    28
    4
    90
    3
    3
    Per Rasmussen & Kim C
    Fair Play
    36
    32
    70
    70
    70
    62
    3
    130
    5
    4
    Sander & Daniel
    Frihavnskroen
    70
    28
    6
    70
    70
    0
    3
    34
    6
    5
    Per Joensen & Heine Holbech
    Heines Kælder
    70
    56
    62
    58
    70
    70
    3
    176
    4
    6
    Finn Trilov & Bjørn Kristensen
    Mørkhøj Bodega
    30
    24
    46
    28
    56
    28
    0
    212
    7
    7
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    Rødby Kro
    68
    70
    70
    70
    68
    70
    4
    136
    1
  • 12 : Søndag d. 4. oktober Kvartfinale kl. 10.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Skipper & Jan Christensen - Spiller for Gyllehuset / Chimpansen
    2. 2 Thomas Bræck & Kasper Thygesen - Spiller for Hermod / Jylland
    3. 3 Simon Debel & Erling Pedersen - Spiller for Kurt´s Grydelåg
    4. 4 Johnny Lindelykke & Jan Mini - Spiller for Café Francke
    1
    Skipper & Jan Christensen
    2
    Thomas Bræck & Kasper Thygesen
    3
    Simon Debel & Erling Pedersen
    4
    Johnny Lindelykke & Jan Mini
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Skipper & Jan Christensen
    Gyllehuset / Chimpansen
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    2
    Thomas Bræck & Kasper Thygesen
    Hermod / Jylland
    64
    70
    70
    2
    64
    1
    3
    Simon Debel & Erling Pedersen
    Kurt´s Grydelåg
    x
    66
    54
    0
    120
    4
    4
    Johnny Lindelykke & Jan Mini
    Café Francke
    14
    66
    70
    1
    80
    3
  • 13 : Søndag d. 4. oktober Kvartfinale kl. 10.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ib Printzlau & Peter Thomas - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Annie Clausen & Heidi Purlund - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Peter MC & Jan Guldager - Spiller for Københavneren & HBC Teknik
    4. 4 Lasse Danielsen & Kim Hat - Spiller for Københavneren
    1
    Ib Printzlau & Peter Thomas
    2
    Annie Clausen & Heidi Purlund
    3
    Peter MC & Jan Guldager
    4
    Lasse Danielsen & Kim Hat
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ib Printzlau & Peter Thomas
    Snoopy Bodega
    70
    70
    64
    2
    64
    1
    2
    Annie Clausen & Heidi Purlund
    Snoopy Bodega
    34
    70
    68
    1
    102
    3
    3
    Peter MC & Jan Guldager
    Københavneren & HBC Teknik
    44
    58
    40
    0
    142
    4
    4
    Lasse Danielsen & Kim Hat
    Københavneren
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 14 : Søndag d. 4. oktober Kvartfinale kl. 12.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Olsen & Rune Kampe - Spiller for Amager & DSM
    2. 2 Brian Trucker & Sebastian Hedengran - Spiller for skomarbillard.dk & Hartvig Fuger
    3. 3 Tommy Jespersen & Jan Bubber - Spiller for Mies Cafe
    4. 4 Thomas Jæger & Michael Mikkelsen - Spiller for Landmanden & Nørre Pub
    1
    Lars Olsen & Rune Kampe
    2
    Brian Trucker & Sebastian Hedengran
    3
    Tommy Jespersen & Jan Bubber
    4
    Thomas Jæger & Michael Mikkelsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lars Olsen & Rune Kampe
    Amager & DSM
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    2
    Brian Trucker & Sebastian Hedengran
    skomarbillard.dk & Hartvig Fuger
    60
    70
    70
    2
    60
    1
    3
    Tommy Jespersen & Jan Bubber
    Mies Cafe
    x
    28
    40
    0
    68
    4
    4
    Thomas Jæger & Michael Mikkelsen
    Landmanden & Nørre Pub
    54
    32
    70
    1
    86
    3
  • 15 : Søndag d. 4. oktober Kvartfinale kl. 12.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rene Allermand & Peter Møller - Spiller for Brøndby Strand BK
    2. 2 Jan Sloth & Yogi - Spiller for Spillested 2
    3. 3 Hakan & Torben Jensen - Spiller for Her og Der
    4. 4 Peter Arevad & Frank Winter - Spiller for Snoopy
    1
    Rene Allermand & Peter Møller
    2
    Jan Sloth & Yogi
    3
    Hakan & Torben Jensen
    4
    Peter Arevad & Frank Winter
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rene Allermand & Peter Møller
    Brøndby Strand BK
    70
    70
    28
    2
    28
    3
    2
    Jan Sloth & Yogi
     
    52
    70
    70
    2
    52
    2
    3
    Hakan & Torben Jensen
    Her og Der
    52
    44
    52
    0
    148
    4
    4
    Peter Arevad & Frank Winter
    Snoopy
    70
    58
    70
    2
    58
    1
  • 16 : Søndag d. 4. oktober Semifinale pulje 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Arevad & Frank Vinther - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Sebastian Hedengran & Brian Trucker - Spiller for Hartvig Fuger & skomarbillard.dk
    3. 3 Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard - Spiller for Landmanden
    4. 4 Thomas Bræck & Kasper Thygesen - Spiller for Hermod & Jylland
    1
    Peter Arevad & Frank Vinther
    2
    Sebastian Hedengran & Brian Trucker
    3
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    4
    Thomas Bræck & Kasper Thygesen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Arevad & Frank Vinther
    Snoopy Bodega
    70
    30
    62
    1
    92
    3
    2
    Sebastian Hedengran & Brian Trucker
    Hartvig Fuger & skomarbillard.dk
    18
    28
    x
    0
    46
    4
    3
    Johnny Gyldendahl & Thomas Mangaard
    Landmanden
    70
    70
    58
    2
    58
    1
    4
    Thomas Bræck & Kasper Thygesen
    Hermod & Jylland
    70
    x
    70
    2
    0
    2
  • 17 : Søndag d. 4. oktober Semifinale pulje 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Christensen & Skipper - Spiller for Chimpansen & Gyllehuset
    2. 2 Stener Fejerskov & Martin Holm - Spiller for Charlie Chaplin
    3. 3 Kim Hat & Lasse Danielsen - Spiller for Københavneren
    4. 4 Lau Christensen & Henrik Hansen - Spiller for Rødby Kro
    1
    Jan Christensen & Skipper
    2
    Stener Fejerskov & Martin Holm
    3
    Kim Hat & Lasse Danielsen
    4
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jan Christensen & Skipper
    Chimpansen & Gyllehuset
    64
    70
    s
    1
    64
    2
    2
    Stener Fejerskov & Martin Holm
    Charlie Chaplin
    70
    x
    70
    2
    0
    1
    3
    Kim Hat & Lasse Danielsen
    Københavneren
    40
    x
    64
    0
    104
    4
    4
    Lau Christensen & Henrik Hansen
    Rødby Kro
    s
    26
    70
    1
    26
    3
  • 18 : Søndag d. 4. oktober Semifinale pulje 3

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Thomas & Ib Printzlau - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Søren Hougaard & Claus Poulsen - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Lars Olsen & Rune Kampe - Spiller for Amager & DSM
    4. 4 Jan Sloth & Yogi - Spiller for Roskilde Bodega & New Mexico
    1
    Peter Thomas & Ib Printzlau
    2
    Søren Hougaard & Claus Poulsen
    3
    Lars Olsen & Rune Kampe
    4
    Jan Sloth & Yogi
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Thomas & Ib Printzlau
    Snoopy Bodega
    40
    44
    70
    1
    84
    4
    2
    Søren Hougaard & Claus Poulsen
    Snoopy Bodega
    70
    38
    70
    2
    38
    2
    3
    Lars Olsen & Rune Kampe
    Amager & DSM
    70
    70
    64
    2
    64
    1
    4
    Jan Sloth & Yogi
    Roskilde Bodega & New Mexico
    48
    58
    70
    1
    106
    3