Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Oldboys 2021 – uge 22

3. juni @ 17:00 - 6. juni @ 23:00

Pris: 300Kr.

Så kan vi endelig få lov til at spille vores hyggelige oldboys turnering igen, den blev jo desværre aflyst i 2020 pga Corona.
Som altid spiller vi den første uge / weekend i juni. Indledende puljer torsdag, fredag og lørdag, finaledag søndag. Vi starter kl. 18.00 torsdag og fredag MEN vi må muligvis starte kl. 17.00 HVIS det kommer til at pine på med hensyn til lukketid kl. 23.00. Det ser vi på når vi nærmer os. Vi overholder naturligvis de restriktioner som måtte være aktuelle til den tid.
For at deltage i Oldboys kræver det at mændene er 55 år, eller bliver det i indeværende år og kvinderne skal være 40 år eller blive det i indeværende år.
Det koster 300 kr for at deltage og det er incl mad og en fadøl eller sodavand.
Afvikling.
Der møder 16 deltagere op og der bliver trukket lod om hvilket bord man skal spille på. Der er 8 spillere på hvert bord som spiller samtidig.
Vi spiller elevatorpot fra 50 og ned. Det vil sige laver man skæve så får man sine egne skæve indtil der er 3 spillere tilbage, så spilles der almindelig skomar hvor modstanderne får de skæve man måtte lave.
Man spiller 4 kampe på denne måde og den der går først ud af potten får 8 point, nr. 2 får 7 point, nr. 3 på 6 point osv osv. De 4 der har flest point sammenlagt af de 4 potter går videre til finaledagen hvor der bliver spillet helt almindelige 4 mands puljer.

Sted

Snoopy Bodega
Linde Alle 11
København, 2720 Danmark
+ Google Map
Website:
https://snoopy-bodega.business.site/

Turneringsskemaer

  • 1 : FINALE

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Svend Erik Christensen - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Peter Rønning - Spiller for Mørkhøj Bodega
    3. 3 Martin Holm - Spiller for Charlie Chapling
    4. 4 Maler Leif - Spiller for Snoopy Bodega
    5. 5 Michael Bokser - Spiller for Fælled Bodega
    6. 6 Thomas Kastrup - Spiller for Snoopy Bodega
    7. 7 Johnny Abrahamsen - Spiller for Den Grønne Hest
    8. 8 Michael Hansen - Spiller for Biblioteket
    1
    Svend Erik Christensen
    2
    Peter Rønning
    3
    Martin Holm
    4
    Maler Leif
    5
    Michael Bokser
    6
    Thomas Kastrup
    7
    Johnny Abrahamsen
    8
    Michael Hansen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Svend Erik Christensen
    Snoopy Bodega
    60
    56
    48
    50
    50
    60
    52
    2
    256
    5
    2
    Peter Rønning
    Mørkhøj Bodega
    12
    40
    48
    54
    48
    60
    60
    2
    202
    6
    3
    Martin Holm
    Charlie Chapling
    60
    60
    60
    60
    60
    48
    60
    6
    48
    1
    4
    Maler Leif
    Snoopy Bodega
    60
    60
    42
    50
    60
    30
    60
    4
    122
    4
    5
    Michael Bokser
    Fælled Bodega
    60
    60
    44
    60
    38
    60
    70
    5
    82
    2
    6
    Thomas Kastrup
    Snoopy Bodega
    60
    60
    26
    20
    60
    60
    60
    5
    46
    3
    7
    Johnny Abrahamsen
    Den Grønne Hest
    54
    38
    60
    60
    4
    36
    48
    2
    180
    8
    8
    Michael Hansen
    Biblioteket
    60
    46
    38
    42
    28
    32
    60
    2
    186
    7
  • 2 : Semifinale kl. 15.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Bokser - Spiller for Fælled Bodega
    2. 2 James Henry - Spiller for Københavneren
    3. 3 Uwe - Spiller for Mimers
    4. 4 Svend-Erik Christensen - Spiller for Snoopy Bodega
    1
    Michael Bokser
    2
    James Henry
    3
    Uwe
    4
    Svend-Erik Christensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Michael Bokser
    Fælled Bodega
    42
    60
    60
    2
    42
    1
    2
    James Henry
    Københavneren
    60
    60
    40
    2
    40
    3
    3
    Uwe
    Mimers
    42
    22
    22
    0
    86
    4
    4
    Svend-Erik Christensen
    Snoopy Bodega
    42
    60
    60
    2
    42
    1
  • 3 : Semifinale kl. 15.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Abrahamsen - Spiller for Den Grønne Hest
    2. 2 Erik Adrian - Spiller for Støvlen
    3. 3 Thomas Kastrup - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Simon Debel - Spiller for Kurt´s Grydelåg
    1
    Johnny Abrahamsen
    2
    Erik Adrian
    3
    Thomas Kastrup
    4
    Simon Debel
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny Abrahamsen
    Den Grønne Hest
    60
    54
    60
    2
    54
    1
    2
    Erik Adrian
    Støvlen
    56
    40
    60
    1
    96
    3
    3
    Thomas Kastrup
    Snoopy Bodega
    60
    60
    46
    2
    46
    2
    4
    Simon Debel
    Kurt´s Grydelåg
    52
    44
    60
    1
    96
    3
  • 4 : Semifinale kl. 16.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Annie Clausen - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Martin Holm - Spiller for Charlie Chaplin
    3. 3 Søren Klausen - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Michael Hansen - Spiller for Biblioteket
    1
    Annie Clausen
    2
    Martin Holm
    3
    Søren Klausen
    4
    Michael Hansen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Annie Clausen
    Snoopy Bodega
    50
    60
    50
    1
    100
    3
    2
    Martin Holm
    Charlie Chaplin
    60
    60
    44
    2
    44
    1
    3
    Søren Klausen
    Snoopy Bodega
    50
    14
    x
    0
    64
    4
    4
    Michael Hansen
    Biblioteket
    60
    60
    x
    2
    0
    2
  • 5 : Semifinale kl. 16.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Maler Leif - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Peter Rønning - Spiller for Mørkhøj Bodega
    3. 3 Frank Kofod - Spiller for Mimers
    4. 4 Lange Jan - Spiller for Fidusen
    1
    Maler Leif
    2
    Peter Rønning
    3
    Frank Kofod
    4
    Lange Jan
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Maler Leif
    Snoopy Bodega
    60
    60
    x
    2
    0
    2
    2
    Peter Rønning
    Mørkhøj Bodega
    30
    60
    60
    2
    30
    1
    3
    Frank Kofod
    Mimers
    44
    28
    60
    1
    72
    3
    4
    Lange Jan
    Fidusen
    x
    50
    56
    0
    106
    4
  • 6 : Kvartfinale kl. 09.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Simon Debel - Spiller for Kurt´s Grydelåg
    2. 2 Søren Klausen - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Cirkus Bent - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Heidi Purlund - Spiller for Snoopy Bodega
    1
    Simon Debel
    2
    Søren Klausen
    3
    Cirkus Bent
    4
    Heidi Purlund
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Simon Debel
    Kurt´s Grydelåg
    52
    60
    60
    2
    52
    1
    2
    Søren Klausen
    Snoopy Bodega
    60
    x
    60
    2
    0
    2
    3
    Cirkus Bent
    Snoopy Bodega
    42
    x
    26
    0
    68
    4
    4
    Heidi Purlund
    Snoopy Bodega
    46
    22
    60
    1
    68
    3
  • 7 : Kvartfinale kl. 10.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Annie Clausen - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Jappe - Spiller for Biblioteket
    3. 3 Uwe - Spiller for Mimers
    4. 4 René Poulsen - Spiller for Nærum Bodega
    1
    Annie Clausen
    2
    Jappe
    3
    Uwe
    4
    René Poulsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Annie Clausen
    Snoopy Bodega
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    2
    Jappe
    Biblioteket
    44
    26
    60
    1
    70
    3
    3
    Uwe
    Mimers
    32
    60
    58
    1
    90
    2
    4
    René Poulsen
    Nærum Bodega
    22
    18
    60
    1
    40
    4
  • 8 : Kvartfinale kl. 12.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lange Jan - Spiller for Fidusen
    2. 2 Lars Jeppesen - Spiller for Åkanden
    3. 3 Steingrim - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Michael Bokser - Spiller for Fælled Bodega
    1
    Lange Jan
    2
    Lars Jeppesen
    3
    Steingrim
    4
    Michael Bokser
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lange Jan
    Fidusen
    60
    60
    60
    3
    0
    2
    2
    Lars Jeppesen
    Åkanden
    40
    58
    44
    0
    142
    4
    3
    Steingrim
    Snoopy Bodega
    44
    60
    56
    1
    100
    3
    4
    Michael Bokser
    Fælled Bodega
    58
    60
    60
    2
    58
    1
  • 9 : Kvartfinale kl. 12.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 James Henry - Spiller for Københavneren
    2. 2 Bjarni Beck - Spiller for Københavneren
    3. 3 Frank Kofod - Spiller for Mimers
    4. 4 Piet Francker - Spiller for Mimers
    1
    James Henry
    2
    Bjarni Beck
    3
    Frank Kofod
    4
    Piet Francker
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    James Henry
    Københavneren
    60
    48
    46
    1
    94
    2
    2
    Bjarni Beck
    Københavneren
    30
    28
    60
    1
    58
    4
    3
    Frank Kofod
    Mimers
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    4
    Piet Francker
    Mimers
    70
    48
    40
    1
    88
    3
  • 10 : Kvartfinale kl. 13.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Erik Adrian - Spiller for Støvlen
    2. 2 Jan Mose - Spiller for Københavneren
    3. 3 Stener Fejerskov - Spiller for Charlie Chaplin
    4. 4 Peter Rønning - Spiller for Mørkhøj Bodega
    1
    Erik Adrian
    2
    Jan Mose
    3
    Stener Fejerskov
    4
    Peter Rønning
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Erik Adrian
    Støvlen
    60
    x
    60
    2
    0
    2
    2
    Jan Mose
    Københavneren
    46
    60
    58
    1
    104
    3
    3
    Stener Fejerskov
    Charlie Chaplin
    x
    32
    58
    0
    90
    4
    4
    Peter Rønning
    Mørkhøj Bodega
    30
    60
    60
    2
    30
    1
  • 11 : Kvartfinale kl. 13.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Kastrup - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Maler Leif - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Erik Bustofte - Spiller for Kom Tit
    4. 4 Kit - Spiller for Snoopy Bodega
    1
    Thomas Kastrup
    2
    Maler Leif
    3
    Erik Bustofte
    4
    Kit
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Kastrup
    Snoopy Bodega
    60
    x
    60
    2
    0
    2
    2
    Maler Leif
    Snoopy Bodega
    54
    60
    60
    2
    54
    1
    3
    Erik Bustofte
    Kom Tit
    x
    40
    30
    0
    70
    4
    4
    Kit
    Snoopy Bodega
    40
    42
    60
    1
    82
    3