Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Makkerturnering uge 47 på Bodega No.1

22. november @ 17:00 - 27. november @ 22:00

Indledende Puljer:
Man-Tors kl. 17.00
Fre kl. 13.00 og kl. 18.00
Lørdag Finale

6 holds puljer med 4 videre til mellemrunde og 2 videre til semi.

Lørdag kl. 10.00 og kl. 13.00 2 semifinaler med 6 hold og 3 videre fra hver til finalen.

Indskud 400kr. pr. hold

Distance: 60

Præmier ved 36 hold:
1. 5000
2. 3000
3. 2000
4. 1600
5. 1200
6. 800

Highscore 800kr.
Bedste dame og mix hold sponsoreret af Bodega No.1 500kr.

Skarp på 12 gode.

Tilmelding til Sabina på messenger eller på 30680517

Detaljer

Start:
22. november @ 17:00
Slut:
27. november @ 22:00

Turneringsskemaer

  • 1 : Mandag Kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Byrge / Lille Lars - Spiller for Team Pivring / Billardexperten
    2. 2 Karina / Randi 14 - Spiller for Vinden
    3. 3 Anja / Pia F - Spiller for Hjørnet / Bræddehytten
    4. 4 Tulle / Thomas Damsgaard - Spiller for VB
    5. 5 NO / Jan Blad - Spiller for Hjørnet / Smedekroen
    6. 6 Hanse / Sabs - Spiller for 1'eren
    1
    Byrge / Lille Lars
    2
    Karina / Randi 14
    3
    Anja / Pia F
    4
    Tulle / Thomas Damsgaard
    5
    NO / Jan Blad
    6
    Hanse / Sabs
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Byrge / Lille Lars
    Team Pivring / Billardexperten
    56
    60
    60
    60
    60
    4
    56
    2
    2
    Karina / Randi 14
    Vinden
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    3
    Anja / Pia F
    Hjørnet / Bræddehytten
    50
    34
    18
    60
    18
    1
    120
    6
    4
    Tulle / Thomas Damsgaard
    VB
    36
    48
    60
    60
    58
    2
    142
    3
    5
    NO / Jan Blad
    Hjørnet / Smedekroen
    34
    46
    46
    30
    60
    1
    156
    5
    6
    Hanse / Sabs
    1'eren
    34
    54
    60
    60
    26
    2
    114
    4
  • 2 : Mandag Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sabs/Hanse - Spiller for No.1
    2. 2 Tulle/Thomas - Spiller for VB
    3. 3 Byrge/Lille Lars - Spiller for Team Pivring/Billardexperten
    4. 4 Karina/Randi - Spiller for Vinden
    1
    Sabs/Hanse
    2
    Tulle/Thomas
    3
    Byrge/Lille Lars
    4
    Karina/Randi
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sabs/Hanse
    No.1
    60
    46
    60
    2
    46
    2
    2
    Tulle/Thomas
    VB
    54
    36
    60
    1
    90
    3
    3
    Byrge/Lille Lars
    Team Pivring/Billardexperten
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    4
    Karina/Randi
    Vinden
    22
    58
    36
    0
    116
    4
  • 3 : Tirsdag Kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Maria B / Jesper Greve - Spiller for Hjørnet / Vinden
    2. 2 Hanne H / Røde Erik - Spiller for Bodega No.1
    3. 3 Rossi 14/ Bimmer 14 - Spiller for Sir Henry / Sunes
    4. 4 Anna / Anne - Spiller for Bodega No.1
    5. 5 Anette / Mona - Spiller for Down Town
    6. 6 Martin / Leo - Spiller for Sir Henry
    1
    Maria B / Jesper Greve
    2
    Hanne H / Røde Erik
    3
    Rossi 14/ Bimmer 14
    4
    Anna / Anne
    5
    Anette / Mona
    6
    Martin / Leo
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Maria B / Jesper Greve
    Hjørnet / Vinden
    24
    60
    60
    60
    56
    3
    80
    3
    2
    Hanne H / Røde Erik
    Bodega No.1
    60
    22
    60
    60
    44
    3
    66
    4
    3
    Rossi 14/ Bimmer 14
    Sir Henry / Sunes
    36
    60
    60
    60
    60
    4
    36
    2
    4
    Anna / Anne
    Bodega No.1
    48
    38
    28
    8
    44
    0
    166
    6
    5
    Anette / Mona
    Down Town
    56
    46
    44
    60
    46
    1
    192
    5
    6
    Martin / Leo
    Sir Henry
    60
    60
    40
    60
    60
    4
    40
    1
  • 4 : Tirsdag Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Leo/Martin - Spiller for Sir Henry
    2. 2 Hanne/Erik - Spiller for No.1
    3. 3 Maria/Jesper - Spiller for Hjørnet/Vinden
    4. 4 Rossi/Bimmer - Spiller for Sir Henry/Sunes
    1
    Leo/Martin
    2
    Hanne/Erik
    3
    Maria/Jesper
    4
    Rossi/Bimmer
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Leo/Martin
    Sir Henry
    60
    34
    26
    1
    60
    3
    2
    Hanne/Erik
    No.1
    36
    18
    x
    0
    54
    4
    3
    Maria/Jesper
    Hjørnet/Vinden
    60
    60
    48
    2
    48
    1
    4
    Rossi/Bimmer
    Sir Henry/Sunes
    60
    x
    60
    2
    0
    2
  • 5 : Onsdag Kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Uffe / Brogaard - Spiller for Kelds Pølser / Johns
    2. 2 Bustoft / Titty - Spiller for KomTit
    3. 3 Per B / Dennis - Spiller for Svend Trøst
    4. 4 Palle / Luffe - Spiller for Centralkroen / VBC
    5. 5 Kim Greve / Ole Bjerg - Spiller for Vinden / Sir Henry
    6. 6 Henriette / Thomas - Spiller for Bodega No.1 / Johns
    1
    Uffe / Brogaard
    2
    Bustoft / Titty
    3
    Per B / Dennis
    4
    Palle / Luffe
    5
    Kim Greve / Ole Bjerg
    6
    Henriette / Thomas
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Uffe / Brogaard
    Kelds Pølser / Johns
    52
    60
    60
    38
    40
    2
    130
    5
    2
    Bustoft / Titty
    KomTit
    60
    52
    60
    30
    58
    2
    140
    4
    3
    Per B / Dennis
    Svend Trøst
    50
    60
    60
    60
    14
    3
    64
    2
    4
    Palle / Luffe
    Centralkroen / VBC
    52
    54
    46
    32
    32
    0
    216
    6
    5
    Kim Greve / Ole Bjerg
    Vinden / Sir Henry
    60
    60
    18
    60
    40
    3
    58
    3
    6
    Henriette / Thomas
    Bodega No.1 / Johns
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
  • 6 : Onsdag Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Titty / Bustoft - Spiller for KomTit
    2. 2 Kim Greve / Ole Bjerg - Spiller for Vinden / Sir Henry
    3. 3 Henriette / Thomas 14 - Spiller for Bodega No.1 / Johns
    4. 4 Dennis / Per B - Spiller for Svend Trøst
    1
    Titty / Bustoft
    2
    Kim Greve / Ole Bjerg
    3
    Henriette / Thomas 14
    4
    Dennis / Per B
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Titty / Bustoft
    KomTit
    56
    54
    60
    1
    110
    3
    2
    Kim Greve / Ole Bjerg
    Vinden / Sir Henry
    60
    50
    60
    2
    50
    2
    3
    Henriette / Thomas 14
    Bodega No.1 / Johns
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    4
    Dennis / Per B
    Svend Trøst
    36
    42
    34
    0
    112
    4
  • 7 : Torsdag Kl.17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter / Pernille - Spiller for Bodega No.1
    2. 2 Tobias / Marc - Spiller for Bykroen / Bodega No.1
    3. 3 Soelberg / Larsen - Spiller for Bodega No.1
    4. 4 Paw 14 / Jørgen Hvam - Spiller for Karup
    5. 5 CF / Peter Maler - Spiller for Bodega No.1
    6. 6 Sjørup / Thygesen - Spiller for Silkeborg / Århus
    1
    Peter / Pernille
    2
    Tobias / Marc
    3
    Soelberg / Larsen
    4
    Paw 14 / Jørgen Hvam
    5
    CF / Peter Maler
    6
    Sjørup / Thygesen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter / Pernille
    Bodega No.1
    58
    60
    30
    60
    60
    3
    88
    3
    2
    Tobias / Marc
    Bykroen / Bodega No.1
    60
    60
    52
    60
    44
    3
    96
    2
    3
    Soelberg / Larsen
    Bodega No.1
    50
    56
    56
    60
    34
    1
    196
    5
    4
    Paw 14 / Jørgen Hvam
    Karup
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    5
    CF / Peter Maler
    Bodega No.1
    26
    16
    40
    26
    60
    1
    108
    6
    6
    Sjørup / Thygesen
    Silkeborg / Århus
    50
    60
    60
    52
    56
    2
    158
    4
  • 8 : Torsdag Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Erling/Thygesen - Spiller for Silkeborg/Århus
    2. 2 Pernille/Peter - Spiller for No.1
    3. 3 Paw/Jørgen 14 - Spiller for Karup
    4. 4 Tobias/Marc 14 - Spiller for Bykroen/No.1
    1
    Erling/Thygesen
    2
    Pernille/Peter
    3
    Paw/Jørgen 14
    4
    Tobias/Marc 14
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Erling/Thygesen
    Silkeborg/Århus
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    2
    Pernille/Peter
    No.1
    40
    60
    60
    2
    40
    2
    3
    Paw/Jørgen 14
    Karup
    42
    30
    30
    0
    102
    4
    4
    Tobias/Marc 14
    Bykroen/No.1
    46
    48
    60
    1
    94
    3
  • 9 : Fredag Kl. 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lone / Dorte - Spiller for Bodega No.1
    2. 2 Brian / EDB - Spiller for KomTit
    3. 3 Wolle / Kalle - Spiller for Bodega No.1
    4. 4 Esser / Læborg - Spiller for Hald Kro
    5. 5 Lars J / Max - Spiller for Steelheads / VB
    6. 6 Jesper / Maibritt - Spiller for 8 Om Kongen
    1
    Lone / Dorte
    2
    Brian / EDB
    3
    Wolle / Kalle
    4
    Esser / Læborg
    5
    Lars J / Max
    6
    Jesper / Maibritt
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lone / Dorte
    Bodega No.1
    40
    60
    18
    18
    40
    1
    116
    5
    2
    Brian / EDB
    KomTit
    60
    60
    60
    34
    60
    4
    34
    3
    3
    Wolle / Kalle
    Bodega No.1
    50
    44
    22
    48
    60
    1
    164
    4
    4
    Esser / Læborg
    Hald Kro
    60
    52
    60
    60
    60
    4
    52
    2
    5
    Lars J / Max
    Steelheads / VB
    60
    60
    60
    54
    60
    4
    54
    1
    6
    Jesper / Maibritt
    8 Om Kongen
    60
    44
    28
    6
    20
    1
    98
    6
  • 10 : Fredag Kl. 13.00 Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Max / Lars J - Spiller for VB / Steelheads
    2. 2 Brian / EDB - Spiller for KomTit
    3. 3 Wolle / Kalle - Spiller for Bodega No.1
    4. 4 Læborg / Esser - Spiller for Hald Kro
    1
    Max / Lars J
    2
    Brian / EDB
    3
    Wolle / Kalle
    4
    Læborg / Esser
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Max / Lars J
    VB / Steelheads
    60
    60
    54
    2
    54
    2
    2
    Brian / EDB
    KomTit
    40
    60
    38
    1
    78
    3
    3
    Wolle / Kalle
    Bodega No.1
    26
    34
    34
    0
    94
    4
    4
    Læborg / Esser
    Hald Kro
    60
    60
    60
    3
    0
    1
  • 11 : Fredag Kl.18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Tina Rytter/Lynge - Spiller for Johns
    2. 2 Mikkel B/Charlotte - Spiller for Johns
    3. 3 Pop/Birk - Spiller for No.1
    4. 4 Dut/Finn - Spiller for No.1
    5. 5 Winni/Berith - Spiller for Hjørnet/8 om Kongen
    6. 6 John B/John M - Spiller for Kom Tit
    1
    Tina Rytter/Lynge
    2
    Mikkel B/Charlotte
    3
    Pop/Birk
    4
    Dut/Finn
    5
    Winni/Berith
    6
    John B/John M
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Tina Rytter/Lynge
    Johns
    60
    60
    60
    24
    60
    4
    24
    1
    2
    Mikkel B/Charlotte
    Johns
    44
    34
    30
    30
    34
    0
    172
    6
    3
    Pop/Birk
    No.1
    54
    60
    60
    60
    46
    3
    100
    3
    4
    Dut/Finn
    No.1
    30
    60
    48
    36
    60
    2
    114
    5
    5
    Winni/Berith
    Hjørnet/8 om Kongen
    60
    60
    18
    60
    60
    4
    18
    2
    6
    John B/John M
    Kom Tit
    48
    60
    60
    48
    22
    2
    118
    4
  • 12 : Fredag Kl.18.00 Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 John B/John M - Spiller for Kom Tit
    2. 2 Winni/Berith - Spiller for Hjørnet/8 om Kongen
    3. 3 Pop/Brian - Spiller for No.1
    4. 4 Tina Rytter/Lynge - Spiller for Johns
    1
    John B/John M
    2
    Winni/Berith
    3
    Pop/Brian
    4
    Tina Rytter/Lynge
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    John B/John M
    Kom Tit
    22
    x
    38
    0
    60
    4
    2
    Winni/Berith
    Hjørnet/8 om Kongen
    60
    38
    60
    2
    38
    1
    3
    Pop/Brian
    No.1
    x
    60
    60
    2
    0
    2
    4
    Tina Rytter/Lynge
    Johns
    60
    28
    48
    1
    76
    3
  • 13 : Semifinale kl.10

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Winni/ Berith - Spiller for Hjørnet/8 om Kongen
    2. 2 Pernille/ Peter - Spiller for No.1
    3. 3 Henriette/ Thomas - Spiller for No.1/Johns
    4. 4 Sjørup/ Thygesen - Spiller for Silkeborg/Århus
    5. 5 Sabs/ Hanse - Spiller for No.1
    6. 6 Byrge/ Lille Lars - Spiller for Team Pivring/Billardexperten
    1
    Winni/ Berith
    2
    Pernille/ Peter
    3
    Henriette/ Thomas
    4
    Sjørup/ Thygesen
    5
    Sabs/ Hanse
    6
    Byrge/ Lille Lars
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Winni/ Berith
    Hjørnet/8 om Kongen
    12
    26
    36
    40
    56
    0
    170
    6
    2
    Pernille/ Peter
    No.1
    60
    60
    48
    50
    60
    3
    98
    2
    3
    Henriette/ Thomas
    No.1/Johns
    60
    40
    32
    50
    60
    2
    122
    5
    4
    Sjørup/ Thygesen
    Silkeborg/Århus
    60
    60
    60
    60
    50
    4
    50
    1
    5
    Sabs/ Hanse
    No.1
    60
    60
    60
    20
    50
    3
    70
    4
    6
    Byrge/ Lille Lars
    Team Pivring/Billardexperten
    60
    28
    56
    60
    60
    3
    84
    3
  • 14 : Semifinale kl.13

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars J/ Max - Spiller for Steelheads/VB
    2. 2 Kim G/ Ole B - Spiller for Vinden/Sir Henry
    3. 3 Rossi/ Bimmer - Spiller for Sir Henry/Sunes
    4. 4 Pop/ Birk - Spiller for No.1
    5. 5 Maria/ Jesper Greve - Spiller for Hjørnet/Vinden
    6. 6 Esser/ Læborg 14 - Spiller for Vinden
    1
    Lars J/ Max
    2
    Kim G/ Ole B
    3
    Rossi/ Bimmer
    4
    Pop/ Birk
    5
    Maria/ Jesper Greve
    6
    Esser/ Læborg 14
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lars J/ Max
    Steelheads/VB
    60
    42
    60
    60
    60
    4
    42
    2
    2
    Kim G/ Ole B
    Vinden/Sir Henry
    28
    50
    38
    38
    60
    1
    154
    5
    3
    Rossi/ Bimmer
    Sir Henry/Sunes
    60
    60
    26
    60
    56
    3
    82
    3
    4
    Pop/ Birk
    No.1
    44
    60
    60
    60
    60
    4
    44
    1
    5
    Maria/ Jesper Greve
    Hjørnet/Vinden
    52
    60
    24
    34
    34
    1
    144
    6
    6
    Esser/ Læborg 14
    Vinden
    46
    40
    60
    46
    60
    2
    132
    4
  • 15 : Finale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rossi/ Bimmer - Spiller for Sir Henry/ Sunes
    2. 2 Byrge/ Lille Lars - Spiller for Team Pivring/ Billardexperten
    3. 3 Pernille/ Peter - Spiller for No.1
    4. 4 Lars J/ Max - Spiller for Steelheads/ VB
    5. 5 Pop/ Birk - Spiller for No.1
    6. 6 Sjørup/ Thygesen - Spiller for Silkeborg/Århus
    1
    Rossi/ Bimmer
    2
    Byrge/ Lille Lars
    3
    Pernille/ Peter
    4
    Lars J/ Max
    5
    Pop/ Birk
    6
    Sjørup/ Thygesen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rossi/ Bimmer
    Sir Henry/ Sunes
    60
    32
    60
    28
    38
    2
    98
    5
    2
    Byrge/ Lille Lars
    Team Pivring/ Billardexperten
    28
    38
    60
    52
    52
    1
    170
    6
    3
    Pernille/ Peter
    No.1
    60
    60
    60
    60
    50
    4
    50
    2
    4
    Lars J/ Max
    Steelheads/ VB
    56
    58
    42
    60
    60
    2
    156
    3
    5
    Pop/ Birk
    No.1
    60
    60
    36
    54
    50
    2
    140
    4
    6
    Sjørup/ Thygesen
    Silkeborg/Århus
    60
    60
    60
    56
    60
    4
    56
    1