Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Makkerturnering uge 45

8. november, 2021 @ 18:00 - 14. november, 2021 @ 21:00

Pris: 400Kr.

Så er vi klar igen, med Jyllands ældste og hyggeligste makkerturnering i uge 45 på John’s med finaledag søndag d. 14/11-21.

Præmier ved udsolgt (64 par)
1. 7.000 ,-
2. 4.000 ,-
3. 3.200 ,-
4. 2.400 ,-
5. 1.800 ,-
6. 1.400 ,-
7. 1.000 ,-
8. 800 ,-

Pigepræmier:
1. 1.600 ,-
2. 800 ,-

Mixpræmie:
800 ,-

Pige- og mixpræmier bliver fordelt på finalepræmierne ved evt. finaleplads. Pigerne får som min. deres pigepræmies værdi.

Bedste Localhero par:
Sponsorpræmie

Dagens highscore gives en flaske.

Ugens highscore 800 ,-

Distance 70.

Mandag-torsdag: kl. 18.00
Fredag: kl. 13.00 & kl. 18.00
Lørdag: kl. 13.00 & kl. 18.00

Indledende runder spilles som 8 mands puljer med 4 videre til søndag.

Finaledag:
Kvart: 8, 4 mands puljer med 2 videre
Semi: 4, 4 mands puljer med 2 videre

8 mands finale

Morgenmad fra kl. 8.30

Tilmelding til Randi Daugaard el.
Jacob Bøgeskov her på Facebook.
Man er ikke tilmeldt ved at trykke deltager på begivenheden.
Dagens ret, sandwich m.m. hele ugen

Detaljer

Start:
8. november, 2021 @ 18:00
Slut:
14. november, 2021 @ 21:00
Pris:
400Kr.
Begivenhed Kategori:
Facebook Event:
https://www.facebook.com/events/131420295800908

Arrangører

Jacob Bøgeskov
Randi Daugaard

Sted

John’s Hammel
Mindevej 6
Hammel, 8450 Danmark
+ Google Map
Telefon:
86962234
Website:
https://www.facebook.com/JohnsHammel

Turneringsskemaer

  • 1 : Mandag Kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian M. - Allan M. 14 - Spiller for John's
    2. 2 John Big - Kurt - Spiller for John's
    3. 3 14 Søren Ilsø - Lynge - Spiller for John's
    4. 4 Mustafa - Allan - Spiller for BK Fluen
    5. 5 Hvammeren - Paw - Spiller for BK Karup
    6. 6 Lene Gejl - Rene Skou - Spiller for BK Karup - John's
    7. 7 Kriller - Egon - Spiller for VB
    8. 8 Spiller 8 - Spiller for Spillested 8
    1
    Brian M. - Allan M. 14
    2
    John Big - Kurt
    3
    14 Søren Ilsø - Lynge
    4
    Mustafa - Allan
    5
    Hvammeren - Paw
    6
    Lene Gejl - Rene Skou
    7
    Kriller - Egon
    8
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Brian M. - Allan M. 14
    John's
    70
    46
    70
    50
    50
    70
    3
    146
    5
    2
    John Big - Kurt
    John's
    58
    60
    42
    70
    34
    28
    1
    222
    7
    3
    14 Søren Ilsø - Lynge
    John's
    70
    70
    48
    70
    70
    70
    5
    48
    1
    4
    Mustafa - Allan
    BK Fluen
    68
    70
    70
    52
    70
    66
    3
    186
    3
    5
    Hvammeren - Paw
    BK Karup
    70
    48
    50
    70
    70
    56
    3
    154
    4
    6
    Lene Gejl - Rene Skou
    BK Karup - John's
    70
    70
    32
    54
    34
    58
    2
    178
    6
    7
    Kriller - Egon
    VB
    60
    70
    12
    70
    70
    70
    4
    72
    2
    8
     
     
    0
    0
    8
  • 2 : Tirsdag kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Læsser - Spiller for Hald Kro
    2. 2 Preben - Jesper G. 14 - Spiller for Vindstyrke 12
    3. 3 Viggo - Nadia - Spiller for Vindstyrke 12
    4. 4 Pernille - Anette - Spiller for Vindstyrke 12 - Down Town
    5. 5 Maria Bjerregaard - My - Spiller for John's
    6. 6 Kim 204 - Thomas Sko - Spiller for John's
    7. 7 Rossi - Brogaard - Spiller for Sir Henry - John's
    8. 8 Leo - Per Breinholt - Spiller for Sir Henry - Trøsten
    1
    Læsser
    2
    Preben - Jesper G. 14
    3
    Viggo - Nadia
    4
    Pernille - Anette
    5
    Maria Bjerregaard - My
    6
    Kim 204 - Thomas Sko
    7
    Rossi - Brogaard
    8
    Leo - Per Breinholt
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Læsser
    Hald Kro
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    7
    0
    1
    2
    Preben - Jesper G. 14
    Vindstyrke 12
    48
    70
    70
    70
    70
    54
    70
    5
    102
    3
    3
    Viggo - Nadia
    Vindstyrke 12
    22
    30
    62
    70
    68
    6
    24
    1
    212
    8
    4
    Pernille - Anette
    Vindstyrke 12 - Down Town
    52
    32
    70
    70
    56
    26
    70
    3
    166
    5
    5
    Maria Bjerregaard - My
    John's
    54
    64
    62
    58
    68
    38
    70
    1
    344
    6
    6
    Kim 204 - Thomas Sko
    John's
    54
    62
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    116
    2
    7
    Rossi - Brogaard
    Sir Henry - John's
    38
    70
    70
    70
    70
    56
    70
    5
    94
    4
    8
    Leo - Per Breinholt
    Sir Henry - Trøsten
    50
    64
    70
    34
    44
    50
    32
    1
    274
    7
  • 3 : Onsdag kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anja/Winni - Spiller for Hjørnet
    2. 2 Faur/Tim - Spiller for Sunes
    3. 3 Michelle/Elisa - Spiller for Hjørnet/Fuglsang
    4. 4 No/Lasse - Spiller for Hjørnet/Ude i hampen
    5. 5 Simon/Bonde - Spiller for VB
    6. 6 14 Tobias/Lars - Spiller for Bykroen
    7. 7 Henrik/Birger - Spiller for Ikast BK
    8. 8 Spiller 8 - Spiller for Spillested 8
    1
    Anja/Winni
    2
    Faur/Tim
    3
    Michelle/Elisa
    4
    No/Lasse
    5
    Simon/Bonde
    6
    14 Tobias/Lars
    7
    Henrik/Birger
    8
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Anja/Winni
    Hjørnet
    18
    34
    22
    70
    28
    14
    1
    116
    7
    2
    Faur/Tim
    Sunes
    70
    30
    70
    70
    70
    22
    4
    52
    3
    3
    Michelle/Elisa
    Hjørnet/Fuglsang
    70
    70
    26
    70
    58
    70
    4
    84
    2
    4
    No/Lasse
    Hjørnet/Ude i hampen
    70
    42
    70
    40
    62
    48
    2
    192
    5
    5
    Simon/Bonde
    VB
    30
    68
    32
    70
    50
    70
    2
    180
    6
    6
    14 Tobias/Lars
    Bykroen
    70
    52
    70
    70
    70
    70
    5
    52
    1
    7
    Henrik/Birger
    Ikast BK
    70
    70
    42
    70
    52
    58
    3
    152
    4
    8
     
     
    0
    0
    8
  • 4 : Torsdag kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 André - Jacob - Spiller for Sunes - John's
    2. 2 Mikkel - Morfar - Spiller for John's
    3. 3 Lille Lars - Røde - Spiller for VB - Centralkroen
    4. 4 Amanda - Kussen - Spiller for John's
    5. 5 OMF - Thomas - Spiller for John's
    6. 6 Simon M. - Kasper 14 - Spiller for Bykroen
    7. 7 Byrge - Smukke - Spiller for Centralkroen - Laredo
    8. 8 Spiller 8 - Spiller for Spillested 8
    1
    André - Jacob
    2
    Mikkel - Morfar
    3
    Lille Lars - Røde
    4
    Amanda - Kussen
    5
    OMF - Thomas
    6
    Simon M. - Kasper 14
    7
    Byrge - Smukke
    8
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    André - Jacob
    Sunes - John's
    70
    38
    70
    70
    42
    64
    3
    144
    5
    2
    Mikkel - Morfar
    John's
    22
    30
    70
    24
    70
    22
    2
    98
    6
    3
    Lille Lars - Røde
    VB - Centralkroen
    70
    70
    70
    54
    46
    70
    4
    100
    2
    4
    Amanda - Kussen
    John's
    48
    38
    22
    32
    18
    22
    0
    180
    7
    5
    OMF - Thomas
    John's
    60
    70
    70
    70
    70
    38
    4
    98
    3
    6
    Simon M. - Kasper 14
    Bykroen
    70
    62
    70
    70
    62
    52
    3
    176
    4
    7
    Byrge - Smukke
    Centralkroen - Laredo
    70
    70
    62
    70
    70
    70
    5
    62
    1
    8
     
     
    0
    0
    8
  • 5 : Fredag kl. 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian Nielsen - Kim Greve - Spiller for NO. 1 - V12
    2. 2 Anja Lindahl - Randi - Spiller for Centralkroen - John's
    3. 3 Marc Dahlsen - VVS - Spiller for V12 - Roskilde Bodega
    4. 4 Lars Låsby - Dan - Spiller for John's
    5. 5 Fidusen 14- Torben Degn - Spiller for Centralkroen
    6. 6 Kim N. - Pumba - Spiller for Centralkroen
    7. 7 Lene Langballe - Michael Knudsen - Spiller for De få men rå
    8. 8 Spiller 8 - Spiller for Spillested 8
    1
    Brian Nielsen - Kim Greve
    2
    Anja Lindahl - Randi
    3
    Marc Dahlsen - VVS
    4
    Lars Låsby - Dan
    5
    Fidusen 14- Torben Degn
    6
    Kim N. - Pumba
    7
    Lene Langballe - Michael Knudsen
    8
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Brian Nielsen - Kim Greve
    NO. 1 - V12
    70
    50
    70
    70
    70
    50
    4
    100
    3
    2
    Anja Lindahl - Randi
    Centralkroen - John's
    30
    28
    70
    70
    70
    70
    4
    58
    4
    3
    Marc Dahlsen - VVS
    V12 - Roskilde Bodega
    70
    70
    70
    70
    70
    56
    5
    56
    1
    4
    Lars Låsby - Dan
    John's
    22
    16
    16
    48
    60
    66
    0
    228
    7
    5
    Fidusen 14- Torben Degn
    Centralkroen
    68
    38
    50
    70
    70
    48
    2
    204
    5
    6
    Kim N. - Pumba
    Centralkroen
    12
    44
    26
    70
    32
    70
    2
    114
    6
    7
    Lene Langballe - Michael Knudsen
    De få men rå
    70
    68
    70
    70
    70
    68
    4
    136
    2
    8
     
     
    0
    0
    8
  • 6 : Fredag kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Dan - Uffe Underberg - Spiller for V. 12 - Kelds Pølser
    2. 2 Pølse Keld - Peter Madsen - Spiller for Kelds Pølser
    3. 3 Lunde - Peter Nabo - Spiller for John's
    4. 4 Pop - Birk - Spiller for NO. 1
    5. 5 Palle Mikkelsen - Ole Bjerg - Spiller for Centralkroen
    6. 6 Risse - Frede - Spiller for John's
    7. 7 Rasmus Nielsen - René Mortensen - Spiller for Bykroen - Fuglsang
    8. 8 Spiller 8 - Spiller for Spillested 8
    1
    Dan - Uffe Underberg
    2
    Pølse Keld - Peter Madsen
    3
    Lunde - Peter Nabo
    4
    Pop - Birk
    5
    Palle Mikkelsen - Ole Bjerg
    6
    Risse - Frede
    7
    Rasmus Nielsen - René Mortensen
    8
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Dan - Uffe Underberg
    V. 12 - Kelds Pølser
    70
    70
    62
    70
    62
    50
    3
    174
    3
    2
    Pølse Keld - Peter Madsen
    Kelds Pølser
    16
    64
    66
    62
    66
    22
    0
    296
    7
    3
    Lunde - Peter Nabo
    John's
    48
    70
    38
    70
    70
    28
    3
    114
    5
    4
    Pop - Birk
    NO. 1
    70
    70
    70
    58
    70
    70
    5
    58
    1
    5
    Palle Mikkelsen - Ole Bjerg
    Centralkroen
    38
    70
    46
    70
    54
    28
    2
    166
    6
    6
    Risse - Frede
    John's
    70
    70
    42
    50
    70
    60
    3
    152
    4
    7
    Rasmus Nielsen - René Mortensen
    Bykroen - Fuglsang
    70
    70
    70
    34
    70
    70
    5
    34
    2
    8
     
     
    0
    0
    8
  • 7 : Lørdag kl. 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 14 Per A - Knotti - Spiller for John's
    2. 2 Anders - Jeppe - Spiller for John's
    3. 3 Tjener - Bølle - Spiller for Centralkroen - Den Røde
    4. 4 EDB - Frank - Spiller for Kom Tit
    5. 5 MPO - Slips - Spiller for Teatercafen - Slagelse
    6. 6 Thomas - Claes - Spiller for Hjemmefra
    7. 7 Benny - Brian Nielsen 14 - Spiller for Joys Aarhus
    8. 8 Lau - Titty - Spiller for Biblioteket - Centralkroen
    1
    14 Per A - Knotti
    2
    Anders - Jeppe
    3
    Tjener - Bølle
    4
    EDB - Frank
    5
    MPO - Slips
    6
    Thomas - Claes
    7
    Benny - Brian Nielsen 14
    8
    Lau - Titty
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    14 Per A - Knotti
    John's
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    68
    6
    68
    1
    2
    Anders - Jeppe
    John's
    50
    66
    60
    12
    50
    44
    40
    0
    322
    8
    3
    Tjener - Bølle
    Centralkroen - Den Røde
    64
    70
    70
    22
    70
    50
    70
    4
    136
    4
    4
    EDB - Frank
    Kom Tit
    38
    70
    48
    42
    38
    20
    64
    1
    250
    7
    5
    MPO - Slips
    Teatercafen - Slagelse
    68
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    68
    1
    6
    Thomas - Claes
    Hjemmefra
    46
    70
    30
    70
    48
    70
    70
    4
    124
    5
    7
    Benny - Brian Nielsen 14
    Joys Aarhus
    46
    70
    70
    70
    62
    44
    70
    4
    152
    3
    8
    Lau - Titty
    Biblioteket - Centralkroen
    70
    70
    62
    70
    40
    68
    56
    3
    226
    6
  • 8 : Lørdag kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stefan Øland - Stefan - Spiller for Skuret
    2. 2 Susan - Sascha - Spiller for Ringsted - Centralkroen
    3. 3 Henry - Johnni 14 - Spiller for NO. 1 - John's
    4. 4 Helle - Jan - Spiller for V. 12
    5. 5 Tante B. - Rytter 16 - Spiller for John's
    6. 6 Jens - Kendis - Spiller for John's
    7. 7 Søren Bak - Ahmed - Spiller for John's
    8. 8 Paul - PK. - Spiller for John's
    1
    Stefan Øland - Stefan
    2
    Susan - Sascha
    3
    Henry - Johnni 14
    4
    Helle - Jan
    5
    Tante B. - Rytter 16
    6
    Jens - Kendis
    7
    Søren Bak - Ahmed
    8
    Paul - PK.
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Stefan Øland - Stefan
    Skuret
    34
    20
    70
    70
    70
    70
    66
    4
    120
    4
    2
    Susan - Sascha
    Ringsted - Centralkroen
    70
    70
    70
    28
    70
    70
    70
    6
    28
    2
    3
    Henry - Johnni 14
    NO. 1 - John's
    70
    66
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    66
    1
    4
    Helle - Jan
    V. 12
    48
    56
    50
    58
    34
    42
    70
    1
    288
    8
    5
    Tante B. - Rytter 16
    John's
    48
    70
    50
    70
    38
    54
    70
    3
    190
    5
    6
    Jens - Kendis
    John's
    42
    32
    34
    70
    70
    58
    68
    2
    234
    6
    7
    Søren Bak - Ahmed
    John's
    28
    62
    60
    70
    70
    70
    70
    4
    150
    3
    8
    Paul - PK.
    John's
    70
    40
    22
    54
    36
    70
    44
    2
    196
    7
  • 9 : Kvart kl. 09.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jesper Greve - Preben - Spiller for Vindstyrke 12
    2. 2 Rossi - Brogaard - Spiller for John's - Sir Henry
    3. 3 Anja Lindahl - Randi Daugaard - Spiller for Centralkroen - John's
    4. 4 Kim Greve - Brian Nielsen - Spiller for V.12 - NO. 1
    1
    Jesper Greve - Preben
    2
    Rossi - Brogaard
    3
    Anja Lindahl - Randi Daugaard
    4
    Kim Greve - Brian Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jesper Greve - Preben
    Vindstyrke 12
    x
    k
    52
    0
    52
    4
    2
    Rossi - Brogaard
    John's - Sir Henry
    x
    70
    70
    2
    0
    2
    3
    Anja Lindahl - Randi Daugaard
    Centralkroen - John's
    70
    46
    64
    0
    180
    3
    4
    Kim Greve - Brian Nielsen
    V.12 - NO. 1
    70
    26
    70
    2
    26
    1
  • 10 : Kvart kl. 09.00 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Slips - MPO - Spiller for Slagelse - Teatercaféen
    2. 2 Kim 205 - Thomas Sko - Spiller for John's
    3. 3 Tobias Klausen - Lars Jakobsen - Spiller for Bykroen
    4. 4 Bimmer - Tim - Spiller for Sunes
    1
    Slips - MPO
    2
    Kim 205 - Thomas Sko
    3
    Tobias Klausen - Lars Jakobsen
    4
    Bimmer - Tim
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Slips - MPO
    Slagelse - Teatercaféen
    70
    38
    70
    2
    38
    1
    2
    Kim 205 - Thomas Sko
    John's
    40
    x
    68
    0
    108
    4
    3
    Tobias Klausen - Lars Jakobsen
    Bykroen
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    4
    Bimmer - Tim
    Sunes
    42
    70
    44
    1
    86
    3
  • 11 : Kvart kl. 10.30 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stefan Øland - Stefan - Spiller for Skuret
    2. 2 Paw - Jørgen - Spiller for BK Karup
    3. 3 Dan - Uffe - Spiller for V. 12 - Kelds Pølser
    4. 4 Smukke - Byrge - Spiller for Laredo - Centralkroen
    1
    Stefan Øland - Stefan
    2
    Paw - Jørgen
    3
    Dan - Uffe
    4
    Smukke - Byrge
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Stefan Øland - Stefan
    Skuret
    62
    30
    x
    0
    92
    4
    2
    Paw - Jørgen
    BK Karup
    70
    50
    56
    1
    106
    3
    3
    Dan - Uffe
    V. 12 - Kelds Pølser
    70
    70
    26
    2
    26
    1
    4
    Smukke - Byrge
    Laredo - Centralkroen
    x
    70
    70
    2
    0
    2
  • 12 : Kvart kl. 10.30 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ahmed - Søren - Spiller for John's
    2. 2 Læsser - Spiller for Hald Kro
    3. 3 Birger - Henrik Sørensen - Spiller for BK Ikast
    4. 4 Thomas - OMF - Spiller for John's
    1
    Ahmed - Søren
    2
    Læsser
    3
    Birger - Henrik Sørensen
    4
    Thomas - OMF
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ahmed - Søren
    John's
    38
    34
    40
    0
    112
    4
    2
    Læsser
    Hald Kro
    70
    70
    48
    2
    48
    3
    3
    Birger - Henrik Sørensen
    BK Ikast
    70
    66
    70
    2
    66
    1
    4
    Thomas - OMF
    John's
    70
    70
    52
    2
    52
    2
  • 13 : Kvart kl. 10.30 bord 3

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Knotti - Per - Spiller for John's
    2. 2 18 Birk - Pop - Spiller for NO. 1
    3. 3 Johnni - Henry - Spiller for John's - NO. 1
    4. 4 Røde - Lille Lars - Spiller for Centralkroen - VB
    1
    Knotti - Per
    2
    18 Birk - Pop
    3
    Johnni - Henry
    4
    Røde - Lille Lars
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Knotti - Per
    John's
    70
    70
    x
    2
    0
    2
    2
    18 Birk - Pop
    NO. 1
    58
    46
    70
    1
    104
    3
    3
    Johnni - Henry
    John's - NO. 1
    36
    70
    70
    2
    36
    1
    4
    Røde - Lille Lars
    Centralkroen - VB
    x
    42
    52
    0
    94
    4
  • 14 : Kvart kl. 12.00 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian - Benny - Spiller for Joys Aarhus
    2. 2 Susan - Sascha - Spiller for Ringsted - Centralkroen
    3. 3 Kasper - Simon - Spiller for Bykroen
    4. 4 Michelle - Elisa - Spiller for Hjørnet - Fuglsang
    1
    Brian - Benny
    2
    Susan - Sascha
    3
    Kasper - Simon
    4
    Michelle - Elisa
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Brian - Benny
    Joys Aarhus
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    2
    Susan - Sascha
    Ringsted - Centralkroen
    60
    70
    54
    1
    114
    3
    3
    Kasper - Simon
    Bykroen
    x
    64
    58
    0
    122
    4
    4
    Michelle - Elisa
    Hjørnet - Fuglsang
    64
    70
    70
    2
    64
    1
  • 15 : Kvart kl. 12.00 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Marc Dahlsen - VVS - Spiller for V. 12 - Roskilde Bodega
    2. 2 Risse - Frede - Spiller for John's
    3. 3 Bølle - Tjener - Spiller for Den Røde - Centralkroen
    4. 4 Allan - Mustafa - Spiller for BK Fluen
    1
    Marc Dahlsen - VVS
    2
    Risse - Frede
    3
    Bølle - Tjener
    4
    Allan - Mustafa
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Marc Dahlsen - VVS
    V. 12 - Roskilde Bodega
    70
    40
    70
    2
    40
    2
    2
    Risse - Frede
    John's
    42
    60
    48
    0
    150
    4
    3
    Bølle - Tjener
    Den Røde - Centralkroen
    70
    70
    30
    2
    30
    3
    4
    Allan - Mustafa
    BK Fluen
    46
    70
    70
    2
    46
    1
  • 16 : Semi bord 1 Klør 1-4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henry - Johnni - Spiller for NO. 1 - John's
    2. 2 Uffe - Dan - Spiller for Kelds Pølser - V. 12
    3. 3 Kim Greve - Brian - Spiller for V. 12 - NO. 1
    4. 4 Marc - VVS - Spiller for V. 12 - Roskilde Bodega
    1
    Henry - Johnni
    2
    Uffe - Dan
    3
    Kim Greve - Brian
    4
    Marc - VVS
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Henry - Johnni
    NO. 1 - John's
    70
    70
    50
    2
    50
    2
    2
    Uffe - Dan
    Kelds Pølser - V. 12
    62
    70
    62
    1
    124
    3
    3
    Kim Greve - Brian
    V. 12 - NO. 1
    32
    68
    64
    0
    164
    4
    4
    Marc - VVS
    V. 12 - Roskilde Bodega
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 17 : Semi bord 2 Klør 5-8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Allan - Mustafa - Spiller for BK Fluen
    2. 2 Birger - Henrik - Spiller for BK Ikast
    3. 3 Benny - Brian - Spiller for Joys Aarhus
    4. 4 Rossi - Brogaard - Spiller for Sir Henry - John's
    1
    Allan - Mustafa
    2
    Birger - Henrik
    3
    Benny - Brian
    4
    Rossi - Brogaard
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Allan - Mustafa
    BK Fluen
    36
    44
    x
    0
    80
    4
    2
    Birger - Henrik
    BK Ikast
    70
    66
    42
    1
    108
    3
    3
    Benny - Brian
    Joys Aarhus
    70
    70
    54
    2
    54
    2
    4
    Rossi - Brogaard
    Sir Henry - John's
    x
    70
    70
    2
    0
    1
  • 18 : Semi bord 1 hjerter 1-4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Elisa - Misse - Spiller for Fuglsang - Hjørnet
    2. 2 Per - Knotti - Spiller for John's
    3. 3 Rasmus - René - Spiller for Bykroen - Fuglsang
    4. 4 OMF - Thomas - Spiller for John's
    1
    Elisa - Misse
    2
    Per - Knotti
    3
    Rasmus - René
    4
    OMF - Thomas
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Elisa - Misse
    Fuglsang - Hjørnet
    30
    58
    x
    0
    88
    4
    2
    Per - Knotti
    John's
    70
    68
    1
    68
    2
    3
    Rasmus - René
    Bykroen - Fuglsang
    70
    42
    1
    42
    3
    4
    OMF - Thomas
    John's
    x
    70
    70
    2
    0
    1
  • 19 : Semi bord 2 hjerter 5-8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Smukke - Byrge - Spiller for Laredo - Centralkroen
    2. 2 Alex - Søren - Spiller for John's
    3. 3 Slips - MPO - Spiller for Slagelse - Teatercaféen
    4. 4 Lars Jakobsen - Tobias - Spiller for Bykroen
    1
    Smukke - Byrge
    2
    Alex - Søren
    3
    Slips - MPO
    4
    Lars Jakobsen - Tobias
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Smukke - Byrge
    Laredo - Centralkroen
    70
    50
    70
    2
    50
    2
    2
    Alex - Søren
    John's
    36
    22
    50
    0
    108
    4
    3
    Slips - MPO
    Slagelse - Teatercaféen
    70
    70
    56
    2
    56
    1
    4
    Lars Jakobsen - Tobias
    Bykroen
    38
    70
    70
    2
    38
    3
  • 20 : Finale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Per - Knotti - Spiller for John's
    2. 2 Rossi - Brogaard - Spiller for Sir Henry - John's
    3. 3 Marc - VVS - Spiller for V. 12 - Roskilde Bodega
    4. 4 Thomas - OMF - Spiller for John's
    5. 5 Smukke - Byrge - Spiller for Laredo - Centralkroen
    6. 6 Henry - Johnni - Spiller for NO. 1 - John's
    7. 7 Benny - Brian - Spiller for Joys Aarhus
    8. 8 MPO - Slips - Spiller for Teatercaféen - Slagelse
    1
    Per - Knotti
    2
    Rossi - Brogaard
    3
    Marc - VVS
    4
    Thomas - OMF
    5
    Smukke - Byrge
    6
    Henry - Johnni
    7
    Benny - Brian
    8
    MPO - Slips
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Per - Knotti
    John's
    70
    66
    70
    70
    42
    70
    52
    4
    160
    4
    2
    Rossi - Brogaard
    Sir Henry - John's
    50
    70
    70
    70
    70
    40
    70
    5
    90
    2
    3
    Marc - VVS
    V. 12 - Roskilde Bodega
    70
    60
    70
    70
    70
    64
    48
    4
    172
    3
    4
    Thomas - OMF
    John's
    48
    30
    62
    70
    70
    70
    60
    3
    200
    5
    5
    Smukke - Byrge
    Laredo - Centralkroen
    66
    32
    54
    28
    70
    70
    70
    3
    180
    7
    6
    Henry - Johnni
    NO. 1 - John's
    70
    56
    58
    50
    36
    66
    48
    1
    314
    8
    7
    Benny - Brian
    Joys Aarhus
    32
    70
    70
    68
    40
    70
    46
    3
    186
    6
    8
    MPO - Slips
    Teatercaféen - Slagelse
    70
    60
    70
    70
    34
    70
    70
    5
    94
    1
  • 21 : Bord 3 kl. 09.00 1 runde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Alex - Søren - Spiller for John's
    2. 2 Lene - Michael - Spiller for De rå men få
    3. 3 Rasmus - René - Spiller for Bykroen - Fuglsang
    4. 4 Spiller 4 - Spiller for Spillested 4
    1
    Alex - Søren
    2
    Lene - Michael
    3
    Rasmus - René
    4
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Alex - Søren
    John's
    70
    70
    2
    0
    1
    2
    Lene - Michael
    De rå men få
    46
    30
    0
    76
    3
    3
    Rasmus - René
    Bykroen - Fuglsang
    50
    70
    1
    50
    2
    4
     
     
    0
    0
    4
  • 22 : Bord 3 kl. 09.00 runde 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Alex - Søren - Spiller for John's
    2. 2 Lene - Michael - Spiller for De rå men få
    3. 3 Rasmus - René - Spiller for Bykroen - Fuglsang
    4. 4 Spiller 4 - Spiller for Spillested 4
    1
    Alex - Søren
    2
    Lene - Michael
    3
    Rasmus - René
    4
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Alex - Søren
    John's
    70
    64
    1
    64
    2
    2
    Lene - Michael
    De rå men få
    58
    68
    0
    126
    3
    3
    Rasmus - René
    Bykroen - Fuglsang
    70
    70
    2
    0
    1
    4
     
     
    0
    0
    4