Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Makkerturnering uge 45 – John’s Hammel

2. november, 2020 @ 18:00 - 8. november, 2020 @ 21:00

Pris: 400Kr.

Makkerturnering uge 45 med finaledag søndag d. 08/11-20.

Præmier ved udsolgt (64 par):

1. 7.000 ,-
2. 4.000 ,-
3. 3.200 .-
4. 2.400 ,-
5. 1.800 ,-
6. 1.400 ,-
7. 1.000 ,-
8. 800 ,-

Pigepræmier:
1. 1.600 ,-
2. 800 ,-

Mixpræmie:
800 ,-

Pige- og mixpræmier bliver fordelt på finalepræmierne ved evt. finaleplads. Pigerne får som min. deres pigepræmies værdi.

Bedste Localhero par:
Sponsorpræmie

Dagens higscore gives en flaske.
Ugens highscore: 800 ,-

Distance 70 point.

Man-tor: kl. 18.00
Fre: kl. 13.00 & kl. 18.00
Lør: kl. 13.00 & kl. 18.00

Indledende runder spilles som 8 mands puljer med 4 videre til søndag.

Finaledag:
8, 4 mands puljer med 2 videre
4, 4 mands puljer med 2 videre
8 mands finale

Tilmelding til Randi Daugaard el. Jacob bøgeskov

Detaljer

Start:
2. november, 2020 @ 18:00
Slut:
8. november, 2020 @ 21:00
Pris:
400Kr.
Begivenhed Kategori:

Arrangører

Jacob Bøgeskov
Randi Daugaard

Sted

John’s Hammel
Mindevej 6
Hammel, 8450 Danmark
+ Google Map
Telefon:
86962234

Turneringsskemaer

  • 1 : Mandag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Knotti - Per - Spiller for John's
    2. 2 OMF - Johnni - Spiller for John's
    3. 3 Ahmed - Gitte - Spiller for John's
    4. 4 Henrik - Maria - Spiller for Zimbabwe
    5. 5 Bo - Jens - Spiller for BK Karup
    6. 6 Brian - EDB - Spiller for Kom Tit
    7. 7 Ole - Sune - Spiller for Sir Henry
    8. 8 Magnus - Martin - Spiller for DSB/Hjørnet
    1
    Knotti - Per
    2
    OMF - Johnni
    3
    Ahmed - Gitte
    4
    Henrik - Maria
    5
    Bo - Jens
    6
    Brian - EDB
    7
    Ole - Sune
    8
    Magnus - Martin
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Knotti - Per
    John's
    70
    70
    68
    70
    70
    40
    70
    5
    108
    2
    2
    OMF - Johnni
    John's
    60
    70
    70
    70
    70
    36
    70
    5
    96
    3
    3
    Ahmed - Gitte
    John's
    24
    40
    32
    70
    26
    28
    44
    1
    194
    8
    4
    Henrik - Maria
    Zimbabwe
    70
    68
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    68
    1
    5
    Bo - Jens
    BK Karup
    24
    64
    68
    12
    70
    46
    42
    1
    256
    7
    6
    Brian - EDB
    Kom Tit
    50
    36
    70
    66
    60
    70
    70
    3
    212
    5
    7
    Ole - Sune
    Sir Henry
    70
    70
    70
    30
    70
    56
    70
    5
    86
    4
    8
    Magnus - Martin
    DSB/Hjørnet
    30
    34
    70
    50
    70
    48
    46
    2
    208
    6
  • 2 : Tirsdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sitg - Jens - Spiller for John's
    2. 2 John T. - Dorte - Spiller for John's
    3. 3 Fidusen - Onkel Erik - Spiller for Centralkroen - John's
    4. 4 Henrik - Birger - Spiller for John's - Ikast BK
    5. 5 Neser - Henrik K. - Spiller for V12 - Tørring BK
    6. 6 André - Bonde - Spiller for Sunes - Vesterbro's
    7. 7 Winni - Helle - Spiller for Hjørnet - Bykroen
    8. 8 Per B. - Klavsen - Spiller for Svend Trøst
    1
    Sitg - Jens
    2
    John T. - Dorte
    3
    Fidusen - Onkel Erik
    4
    Henrik - Birger
    5
    Neser - Henrik K.
    6
    André - Bonde
    7
    Winni - Helle
    8
    Per B. - Klavsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sitg - Jens
    John's
    70
    50
    18
    34
    34
    70
    68
    2
    204
    6
    2
    John T. - Dorte
    John's
    50
    62
    52
    52
    46
    44
    46
    0
    352
    8
    3
    Fidusen - Onkel Erik
    Centralkroen - John's
    70
    70
    70
    42
    70
    54
    70
    5
    96
    2
    4
    Henrik - Birger
    John's - Ikast BK
    70
    70
    68
    42
    70
    58
    70
    4
    168
    5
    5
    Neser - Henrik K.
    V12 - Tørring BK
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    62
    6
    62
    1
    6
    André - Bonde
    Sunes - Vesterbro's
    70
    70
    40
    46
    24
    30
    54
    2
    194
    7
    7
    Winni - Helle
    Hjørnet - Bykroen
    68
    70
    70
    70
    68
    70
    44
    4
    180
    4
    8
    Per B. - Klavsen
    Svend Trøst
    70
    70
    60
    28
    70
    70
    70
    5
    88
    3
  • 3 : Onsdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Tulle - Jan Blad - Spiller for Bykroen
    2. 2 Simon - Ejvind - Spiller for Bykroen
    3. 3 Simon M. - Kasper - Spiller for Bykroen
    4. 4 Lotte - Kim W. - Spiller for Bykroen
    5. 5 Jan T. - Lasse - Spiller for Sunes Bodega
    6. 6 Birdie - Claus B. - Spiller for Vesterbro's Bodega
    7. 7 Johnny - Isa - Spiller for 8 Om Kongen
    8. 8 Tove - Paul - Spiller for John's
    1
    Tulle - Jan Blad
    2
    Simon - Ejvind
    3
    Simon M. - Kasper
    4
    Lotte - Kim W.
    5
    Jan T. - Lasse
    6
    Birdie - Claus B.
    7
    Johnny - Isa
    8
    Tove - Paul
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Tulle - Jan Blad
    Bykroen
    70
    50
    70
    54
    34
    70
    70
    4
    138
    5
    2
    Simon - Ejvind
    Bykroen
    68
    62
    70
    60
    52
    70
    66
    2
    308
    6
    3
    Simon M. - Kasper
    Bykroen
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    64
    6
    64
    1
    4
    Lotte - Kim W.
    Bykroen
    50
    56
    34
    20
    24
    70
    58
    1
    242
    7
    5
    Jan T. - Lasse
    Sunes Bodega
    70
    70
    52
    70
    70
    70
    66
    5
    118
    2
    6
    Birdie - Claus B.
    Vesterbro's Bodega
    70
    70
    56
    70
    64
    68
    70
    4
    188
    4
    7
    Johnny - Isa
    8 Om Kongen
    24
    52
    20
    66
    0
    70
    28
    1
    190
    8
    8
    Tove - Paul
    John's
    42
    70
    70
    70
    70
    44
    70
    5
    86
    3
  • 4 : Torsdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim 204 - Thomas Sko - Spiller for John's
    2. 2 Søren Bak - Tina Rytter - Spiller for John's
    3. 3 Mikkel B. - Kather - Spiller for John's
    4. 4 Allan M. - Brian M. - Spiller for John's
    5. 5 Anders S. - Ralle - Spiller for John's - Bykroen
    6. 6 Henry - Marianne - Spiller for NO. 1 - Centralkroen
    7. 7 Frede - Bimmer - Spiller for VB - Sunes Bodega
    8. 8 Smukke - Byrge - Spiller for DSB - Piv Ringe
    1
    Kim 204 - Thomas Sko
    2
    Søren Bak - Tina Rytter
    3
    Mikkel B. - Kather
    4
    Allan M. - Brian M.
    5
    Anders S. - Ralle
    6
    Henry - Marianne
    7
    Frede - Bimmer
    8
    Smukke - Byrge
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kim 204 - Thomas Sko
    John's
    70
    62
    70
    44
    46
    60
    32
    2
    244
    6
    2
    Søren Bak - Tina Rytter
    John's
    56
    70
    70
    50
    32
    36
    70
    3
    174
    5
    3
    Mikkel B. - Kather
    John's
    70
    46
    48
    32
    48
    70
    58
    2
    232
    7
    4
    Allan M. - Brian M.
    John's
    44
    38
    70
    14
    28
    30
    12
    1
    166
    8
    5
    Anders S. - Ralle
    John's - Bykroen
    70
    70
    70
    70
    70
    48
    26
    5
    74
    3
    6
    Henry - Marianne
    NO. 1 - Centralkroen
    70
    70
    70
    70
    62
    42
    64
    4
    168
    4
    7
    Frede - Bimmer
    VB - Sunes Bodega
    70
    70
    56
    70
    70
    70
    28
    5
    84
    2
    8
    Smukke - Byrge
    DSB - Piv Ringe
    70
    62
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    62
    1
  • 5 : Fredag kl. 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Knak - Røde Rene - Spiller for Peter Nabo - Centralkroen
    2. 2 Kim N. - Pumba - Spiller for Centralkroen
    3. 3 Brogaard - Rossi - Spiller for Sir Henry - John's
    4. 4 Michelle - Anja - Spiller for Hjørnet - Centralkroen
    5. 5 Jeanette - Milot - Spiller for Hald Kro
    6. 6 Helle - Jan S. - Spiller for Vindstyrke 12
    7. 7 Brian - VVS - Spiller for NO. 1 - Roskilde Bodega
    8. 8 Tue - Kim Greve - Spiller for Vindstyrke 12
    1
    Knak - Røde Rene
    2
    Kim N. - Pumba
    3
    Brogaard - Rossi
    4
    Michelle - Anja
    5
    Jeanette - Milot
    6
    Helle - Jan S.
    7
    Brian - VVS
    8
    Tue - Kim Greve
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Knak - Røde Rene
    Peter Nabo - Centralkroen
    70
    42
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    42
    3
    2
    Kim N. - Pumba
    Centralkroen
    34
    30
    56
    70
    70
    68
    20
    2
    208
    6
    3
    Brogaard - Rossi
    Sir Henry - John's
    70
    70
    70
    70
    70
    46
    70
    6
    46
    2
    4
    Michelle - Anja
    Hjørnet - Centralkroen
    60
    70
    68
    70
    70
    40
    70
    4
    168
    4
    5
    Jeanette - Milot
    Hald Kro
    24
    62
    40
    52
    70
    56
    62
    1
    296
    7
    6
    Helle - Jan S.
    Vindstyrke 12
    34
    66
    22
    46
    50
    16
    22
    0
    256
    8
    7
    Brian - VVS
    NO. 1 - Roskilde Bodega
    48
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    48
    1
    8
    Tue - Kim Greve
    Vindstyrke 12
    34
    70
    58
    44
    70
    70
    56
    3
    192
    5
  • 6 : Fredag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 René M. - Thomas - Spiller for Odense - De Tre
    2. 2 Elisa - Randi - Spiller for Roskilde - John's
    3. 3 Pernille - Anette - Spiller for NO. 1 - P-Smed
    4. 4 Dan - Uffe Underberg - Spiller for Vindstyrke 12 - NO. 1
    5. 5 Lunde - Peter Nabo - Spiller for John's
    6. 6 Læborg - Esser - Spiller for Hald Kro
    7. 7 Susan - Danni M. - Spiller for De Benløse Beboer
    8. 8 Brian N. - Benny - Spiller for GBC - Centralkroen
    1
    René M. - Thomas
    2
    Elisa - Randi
    3
    Pernille - Anette
    4
    Dan - Uffe Underberg
    5
    Lunde - Peter Nabo
    6
    Læborg - Esser
    7
    Susan - Danni M.
    8
    Brian N. - Benny
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    René M. - Thomas
    Odense - De Tre
    70
    70
    44
    70
    70
    64
    70
    5
    108
    1
    2
    Elisa - Randi
    Roskilde - John's
    50
    40
    70
    54
    70
    54
    70
    3
    198
    5
    3
    Pernille - Anette
    NO. 1 - P-Smed
    48
    70
    70
    70
    70
    70
    24
    5
    72
    3
    4
    Dan - Uffe Underberg
    Vindstyrke 12 - NO. 1
    70
    60
    58
    70
    70
    70
    42
    4
    160
    4
    5
    Lunde - Peter Nabo
    John's
    68
    70
    66
    52
    68
    70
    52
    2
    306
    6
    6
    Læborg - Esser
    Hald Kro
    40
    60
    66
    18
    70
    70
    56
    2
    240
    7
    7
    Susan - Danni M.
    De Benløse Beboer
    70
    70
    28
    0
    48
    32
    38
    2
    146
    8
    8
    Brian N. - Benny
    GBC - Centralkroen
    48
    60
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    108
    1
  • 7 : Lørdag kl. 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren - Lynge - Spiller for John's
    2. 2 Tante B. - Jannie - Spiller for John's
    3. 3 John Big - Kurt J. - Spiller for Marsken
    4. 4 Susanne - Marcus - Spiller for Vindstyrke 12
    5. 5 Kenny - Erling - Spiller for DTL - Ans BK
    6. 6 Bertel - Jim S. - Spiller for Roskilde Bodega
    7. 7 Martin - Sten - Spiller for Vejle
    8. 8 Jørgen - Paw - Spiller for BK Karup
    1
    Søren - Lynge
    2
    Tante B. - Jannie
    3
    John Big - Kurt J.
    4
    Susanne - Marcus
    5
    Kenny - Erling
    6
    Bertel - Jim S.
    7
    Martin - Sten
    8
    Jørgen - Paw
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren - Lynge
    John's
    70
    70
    66
    30
    70
    66
    68
    3
    230
    6
    2
    Tante B. - Jannie
    John's
    20
    56
    46
    32
    40
    20
    40
    0
    254
    8
    3
    John Big - Kurt J.
    Marsken
    42
    70
    70
    70
    26
    64
    70
    4
    132
    5
    4
    Susanne - Marcus
    Vindstyrke 12
    70
    70
    56
    24
    56
    30
    64
    2
    230
    7
    5
    Kenny - Erling
    DTL - Ans BK
    70
    70
    60
    70
    70
    70
    62
    5
    122
    1
    6
    Bertel - Jim S.
    Roskilde Bodega
    68
    70
    70
    70
    40
    70
    62
    4
    170
    4
    7
    Martin - Sten
    Vejle
    70
    70
    70
    70
    20
    48
    70
    5
    68
    3
    8
    Jørgen - Paw
    BK Karup
    70
    70
    60
    70
    70
    70
    58
    5
    118
    2
  • 8 : Lørdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Annica - Kurt - Spiller for Charlie Chaplin
    2. 2 Kasper - Morten Magnus - Spiller for Team Fizz
    3. 3 Jakob - Brian - Spiller for Drengene
    4. 4 NO - Henrik - Spiller for Manilla Bodega - Charlie Chaplin
    5. 5 Rolf - Rene - Spiller for Centralkroen - John's
    6. 6 Jesper G. - Preben H. - Spiller for John's - Ans BK
    7. 7 Jonas - Jonas - Spiller for Vindstyrke 12
    8. 8 Viktor - Jacob - Spiller for Vinstyrke 12 - John's
    1
    Annica - Kurt
    2
    Kasper - Morten Magnus
    3
    Jakob - Brian
    4
    NO - Henrik
    5
    Rolf - Rene
    6
    Jesper G. - Preben H.
    7
    Jonas - Jonas
    8
    Viktor - Jacob
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Annica - Kurt
    Charlie Chaplin
    16
    64
    60
    68
    34
    70
    70
    2
    242
    6
    2
    Kasper - Morten Magnus
    Team Fizz
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    7
    0
    1
    3
    Jakob - Brian
    Drengene
    70
    32
    70
    70
    38
    70
    70
    5
    70
    3
    4
    NO - Henrik
    Manilla Bodega - Charlie Chaplin
    70
    16
    60
    68
    60
    40
    70
    2
    244
    5
    5
    Rolf - Rene
    Centralkroen - John's
    70
    62
    60
    70
    24
    70
    70
    4
    146
    4
    6
    Jesper G. - Preben H.
    John's - Ans BK
    70
    48
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    48
    2
    7
    Jonas - Jonas
    Vindstyrke 12
    32
    26
    50
    70
    28
    34
    14
    1
    184
    8
    8
    Viktor - Jacob
    Vinstyrke 12 - John's
    68
    28
    38
    48
    14
    38
    70
    1
    234
    7
  • 9 : Kvart kl. 09.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Simon M. - Kasper - Spiller for Bykroen
    2. 2 Marianne - Henry - Spiller for Centralkroen - NO. 1
    3. 3 Benny - Brian - Spiller for Centralkroen - GBC
    4. 4 Uffe - Dan - Spiller for NO. 1 - Vindstyrke 12
    1
    Simon M. - Kasper
    2
    Marianne - Henry
    3
    Benny - Brian
    4
    Uffe - Dan
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Simon M. - Kasper
    Bykroen
    68
    56
    36
    0
    160
    4
    2
    Marianne - Henry
    Centralkroen - NO. 1
    70
    46
    62
    1
    108
    3
    3
    Benny - Brian
    Centralkroen - GBC
    70
    70
    68
    2
    68
    2
    4
    Uffe - Dan
    NO. 1 - Vindstyrke 12
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 10 : Kvart kl. 09.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kenny - Erling - Spiller for DTL - Ans BK
    2. 2 Bertel - Jim - Spiller for Roskilde Bodega
    3. 3 Anja - Misse - Spiller for Centralkroen - Hjørnet
    4. 4 Per A. - Knotti - Spiller for John's
    1
    Kenny - Erling
    2
    Bertel - Jim
    3
    Anja - Misse
    4
    Per A. - Knotti
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kenny - Erling
    DTL - Ans BK
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Bertel - Jim
    Roskilde Bodega
    64
    70
    50
    1
    114
    2
    3
    Anja - Misse
    Centralkroen - Hjørnet
    54
    48
    70
    1
    102
    3
    4
    Per A. - Knotti
    John's
    46
    70
    36
    1
    82
    4
  • 11 : Kvart kl. 09.00 Bord 3

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frede - Bimmer - Spiller for VB - Sunes Bodega
    2. 2 Winni - Helle - Spiller for Hjørnet - Bykroen
    3. 3 Fidusen - Onkel Erik - Spiller for Centralkroen - John's
    4. 4 Kasper - Morten Magnus - Spiller for Team Fizz
    1
    Frede - Bimmer
    2
    Winni - Helle
    3
    Fidusen - Onkel Erik
    4
    Kasper - Morten Magnus
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Frede - Bimmer
    VB - Sunes Bodega
    70
    24
    28
    1
    52
    3
    2
    Winni - Helle
    Hjørnet - Bykroen
    42
    56
    48
    0
    146
    4
    3
    Fidusen - Onkel Erik
    Centralkroen - John's
    70
    70
    42
    2
    42
    2
    4
    Kasper - Morten Magnus
    Team Fizz
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 12 : Kvart kl. 10.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Pernille - Anette - Spiller for NO. 1 - P-Smed
    2. 2 OMF - Johnni - Spiller for John's
    3. 3 Per B. - Klavsen - Spiller for Svend Trøst
    4. 4 Paw - Jørgen - Spiller for Karup BK
    1
    Pernille - Anette
    2
    OMF - Johnni
    3
    Per B. - Klavsen
    4
    Paw - Jørgen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Pernille - Anette
    NO. 1 - P-Smed
    34
    70
    70
    2
    34
    3
    2
    OMF - Johnni
    John's
    70
    70
    44
    2
    44
    2
    3
    Per B. - Klavsen
    Svend Trøst
    54
    62
    30
    0
    146
    4
    4
    Paw - Jørgen
    Karup BK
    68
    70
    70
    2
    68
    1
  • 13 : Kvart kl. 10.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin - Sten - Spiller for Vejle
    2. 2 Tove - Paul - Spiller for John's
    3. 3 Smukke - Byrge - Spiller for DSB - Piv Ringe
    4. 4 John VVS - Brian - Spiller for Roskilde Bodega - NO. 1
    1
    Martin - Sten
    2
    Tove - Paul
    3
    Smukke - Byrge
    4
    John VVS - Brian
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Martin - Sten
    Vejle
    70
    42
    46
    1
    88
    3
    2
    Tove - Paul
    John's
    36
    32
    48
    0
    116
    4
    3
    Smukke - Byrge
    DSB - Piv Ringe
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    John VVS - Brian
    Roskilde Bodega - NO. 1
    70
    70
    46
    2
    46
    2
  • 14 : Kvart kl. 10.30 Bord 3

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Røde Rene - Knak - Spiller for Centralkroen - Peter Nabo
    2. 2 Neser - Henrik K. - Spiller for V12 - Tørring BK
    3. 3 Jakob - Brian - Spiller for Drengene
    4. 4 René - Thomas - Spiller for Odense - De Tre
    1
    Røde Rene - Knak
    2
    Neser - Henrik K.
    3
    Jakob - Brian
    4
    René - Thomas
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Røde Rene - Knak
    Centralkroen - Peter Nabo
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Neser - Henrik K.
    V12 - Tørring BK
    50
    54
    58
    0
    162
    4
    3
    Jakob - Brian
    Drengene
    66
    70
    70
    2
    66
    2
    4
    René - Thomas
    Odense - De Tre
    32
    70
    54
    1
    86
    3
  • 15 : Kvart kl. 12.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lasse - Jan T. - Spiller for Sunes Bodega
    2. 2 Rolf - Rene - Spiller for Centralkroen - John's
    3. 3 Maria - Bølle - Spiller for Zimbabwe
    4. 4 Jesper G. - Preben - Spiller for John's - Ans BK
    1
    Lasse - Jan T.
    2
    Rolf - Rene
    3
    Maria - Bølle
    4
    Jesper G. - Preben
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lasse - Jan T.
    Sunes Bodega
    70
    52
    66
    1
    118
    3
    2
    Rolf - Rene
    Centralkroen - John's
    38
    56
    x
    0
    94
    4
    3
    Maria - Bølle
    Zimbabwe
    70
    70
    54
    2
    54
    1
    4
    Jesper G. - Preben
    John's - Ans BK
    70
    x
    70
    2
    0
    2
  • 16 : Kvart kl. 12.00 Bord 3

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ralle - Anders S. - Spiller for Bykroen - John's
    2. 2 Rossi - Brogaard - Spiller for Sir Henry - John's
    3. 3 Birdie - Claus B. - Spiller for Vesterbro's Bodega
    4. 4 Ole - Sune - Spiller for Sir Henry
    1
    Ralle - Anders S.
    2
    Rossi - Brogaard
    3
    Birdie - Claus B.
    4
    Ole - Sune
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ralle - Anders S.
    Bykroen - John's
    26
    50
    x
    0
    76
    4
    2
    Rossi - Brogaard
    Sir Henry - John's
    70
    46
    60
    1
    106
    3
    3
    Birdie - Claus B.
    Vesterbro's Bodega
    70
    70
    34
    2
    34
    1
    4
    Ole - Sune
    Sir Henry
    x
    70
    70
    2
    0
    2
  • 17 : Semi kl. 13.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Smukke - Byrge - Spiller for DSB - Piv Ringe
    2. 2 Paw - Jørgen - Spiller for BK Karup
    3. 3 Bertel - Jim - Spiller for Roskilde Bodega
    4. 4 Røde - Knak - Spiller for Peter Nabo - Centralkroen
    1
    Smukke - Byrge
    2
    Paw - Jørgen
    3
    Bertel - Jim
    4
    Røde - Knak
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Smukke - Byrge
    DSB - Piv Ringe
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    2
    Paw - Jørgen
    BK Karup
    50
    70
    70
    2
    50
    1
    3
    Bertel - Jim
    Roskilde Bodega
    x
    54
    56
    0
    110
    4
    4
    Røde - Knak
    Peter Nabo - Centralkroen
    64
    42
    70
    1
    106
    3
  • 18 : Semi kl. 13.30 Bord 3

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Benny - Brian - Spiller for Centralkroen - GBC
    2. 2 Kenny - Erling - Spiller for DTL - BK Ans
    3. 3 Kasper - Morten Magnus - Spiller for Team Fizz
    4. 4 Ole - Johnni - Spiller for John's
    1
    Benny - Brian
    2
    Kenny - Erling
    3
    Kasper - Morten Magnus
    4
    Ole - Johnni
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Benny - Brian
    Centralkroen - GBC
    70
    70
    62
    2
    62
    1
    2
    Kenny - Erling
    DTL - BK Ans
    42
    70
    70
    2
    42
    2
    3
    Kasper - Morten Magnus
    Team Fizz
    56
    30
    58
    0
    144
    4
    4
    Ole - Johnni
    John's
    70
    26
    70
    2
    26
    3
  • 19 : Semi kl. 15.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jesper - Preben - Spiller for John's - BK Ans
    2. 2 Brian - Jakob - Spiller for Drengene
    3. 3 Uffe - Dan - Spiller for NO. 1 - Vindstyrke 12
    4. 4 Fidusen - Onkel Erik - Spiller for Centralkroen - John's
    1
    Jesper - Preben
    2
    Brian - Jakob
    3
    Uffe - Dan
    4
    Fidusen - Onkel Erik
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jesper - Preben
    John's - BK Ans
    66
    50
    70
    1
    116
    3
    2
    Brian - Jakob
    Drengene
    70
    62
    62
    1
    124
    2
    3
    Uffe - Dan
    NO. 1 - Vindstyrke 12
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    Fidusen - Onkel Erik
    Centralkroen - John's
    46
    70
    36
    1
    82
    4
  • 20 : Semi kl. 15.00 Bord 3

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian - VVS - Spiller for NO. 1 - Roskilde Bodega
    2. 2 Birdie - Claus - Spiller for Vesterbro's Bodega
    3. 3 Maria - Bølle - Spiller for Zimbabwe
    4. 4 Sune - Ole - Spiller for Sir Henry
    1
    Brian - VVS
    2
    Birdie - Claus
    3
    Maria - Bølle
    4
    Sune - Ole
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Brian - VVS
    NO. 1 - Roskilde Bodega
    70
    56
    56
    1
    112
    3
    2
    Birdie - Claus
    Vesterbro's Bodega
    54
    x
    56
    0
    110
    4
    3
    Maria - Bølle
    Zimbabwe
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    4
    Sune - Ole
    Sir Henry
    70
    70
    60
    2
    60
    1
  • 21 : Finale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Byrge - Smukke - Spiller for Piv Ringe - DSB
    2. 2 Maria - Bølle - Spiller for Zimbabwe
    3. 3 Kenny - Erling - Spiller for DTL - BK Ans
    4. 4 Benny - Brian - Spiller for Centralkroen - GBC
    5. 5 Uffe - Dan - Spiller for NO. 1 - Vindstyrke 12
    6. 6 Paw - Jørgen - Spiller for BK Karup
    7. 7 Sune - Ole - Spiller for Sir Henry
    8. 8 Jakob - Brian - Spiller for Drengene
    1
    Byrge - Smukke
    2
    Maria - Bølle
    3
    Kenny - Erling
    4
    Benny - Brian
    5
    Uffe - Dan
    6
    Paw - Jørgen
    7
    Sune - Ole
    8
    Jakob - Brian
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Byrge - Smukke
    Piv Ringe - DSB
    70
    42
    70
    42
    70
    70
    70
    5
    84
    4
    2
    Maria - Bølle
    Zimbabwe
    30
    12
    48
    52
    56
    70
    58
    1
    256
    7
    3
    Kenny - Erling
    DTL - BK Ans
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    48
    6
    48
    1
    4
    Benny - Brian
    Centralkroen - GBC
    42
    70
    50
    70
    70
    70
    70
    5
    92
    3
    5
    Uffe - Dan
    NO. 1 - Vindstyrke 12
    70
    70
    46
    60
    70
    70
    70
    5
    106
    2
    6
    Paw - Jørgen
    BK Karup
    62
    70
    24
    46
    40
    14
    24
    1
    210
    8
    7
    Sune - Ole
    Sir Henry
    56
    66
    60
    64
    54
    70
    70
    2
    300
    6
    8
    Jakob - Brian
    Drengene
    28
    70
    70
    56
    38
    70
    26
    3
    148
    5