Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

1-dags lodtrækningsmakker med skiftende makker

14. november, 2020 @ 09:00 - 21:00

Pris: 200Kr.

Igen i år, lørdag d 14. November (uge 46) laver vi en lodtrækningsmakker med skiftende makker på Snoopy Bodega.

Indskud 200 kr pr snude.

Plads til 48 deltagere (24 par)

Der vil være lidt gratis morgenmad omkring kl. 9.00.

Afvikling:

Mødetid kl. 09.00 hvor vi trækker lod om makker og puljer – starter med spillet kl. 09.30

Der bliver trukket lod om ny makker imellem hver runde.

Indledende puljer:
4 puljer med 5 hold i hver – 3 hold videre til semifinalen

Semifinaler:
3 puljer med 4 hold i hver, 2 hold videre til finalen.

Finalen.
6 hold

Præmiefordeling ved 48 deltagere:

1. 4.000,-
2. 2.600,-
3. 1.700,-
4. 1.000,-
High-Score 300,-

12 go´e udløser en lille skarp i baren.

Turneringsskemaer

  • 1 : FINALE

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Rønning & Lau Christensen - Spiller for Mørkhøj Bodega & Rødby Kro
    2. 2 Skipper & Ib Printzlau - Spiller for Gyllehuset & Snoopy Bodega
    3. 3 Paolo & Jan Harms - Spiller for Mimers & Gedser Bodega
    4. 4 Kim Duen & Werner Mikkelsen - Spiller for Roskilde & Snoopy Bodega
    5. 5 Gomez & Stingrim - Spiller for Snoopy Bodega
    6. 6 Ian White & Frank Holmqvist - Spiller for Stefanshus & Mørkhøj Bodega
    1
    Peter Rønning & Lau Christensen
    2
    Skipper & Ib Printzlau
    3
    Paolo & Jan Harms
    4
    Kim Duen & Werner Mikkelsen
    5
    Gomez & Stingrim
    6
    Ian White & Frank Holmqvist
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Rønning & Lau Christensen
    Mørkhøj Bodega & Rødby Kro
    70
    56
    70
    70
    70
    4
    56
    1
    2
    Skipper & Ib Printzlau
    Gyllehuset & Snoopy Bodega
    68
    70
    70
    58
    70
    3
    126
    3
    3
    Paolo & Jan Harms
    Mimers & Gedser Bodega
    70
    52
    70
    70
    70
    4
    52
    2
    4
    Kim Duen & Werner Mikkelsen
    Roskilde & Snoopy Bodega
    18
    54
    62
    34
    66
    0
    234
    6
    5
    Gomez & Stingrim
    Snoopy Bodega
    36
    70
    22
    70
    70
    3
    58
    4
    6
    Ian White & Frank Holmqvist
    Stefanshus & Mørkhøj Bodega
    46
    56
    60
    70
    58
    1
    220
    5
  • 2 : Semifinale 1 - 5 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Werner Mikkelsen & Gomez - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Kim Duen & Ian White - Spiller for Roskilde & Stefanshus
    3. 3 Runa Mikkelsen & Jan Mose - Spiller for Snoopy Bodega & Københavneren
    4. 4 Søren Hougaard & Martin Wulff - Spiller for Snoopy Bodega
    5. 5 Frank Holmqvist & Paolo - Spiller for Mørkhøj Bodega & Mimers
    1
    Werner Mikkelsen & Gomez
    2
    Kim Duen & Ian White
    3
    Runa Mikkelsen & Jan Mose
    4
    Søren Hougaard & Martin Wulff
    5
    Frank Holmqvist & Paolo
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Werner Mikkelsen & Gomez
    Snoopy Bodega
    48
    70
    60
    66
    1
    174
    3
    2
    Kim Duen & Ian White
    Roskilde & Stefanshus
    70
    70
    70
    70
    4
    0
    1
    3
    Runa Mikkelsen & Jan Mose
    Snoopy Bodega & Københavneren
    60
    60
    70
    14
    1
    134
    5
    4
    Søren Hougaard & Martin Wulff
    Snoopy Bodega
    70
    50
    64
    54
    1
    168
    4
    5
    Frank Holmqvist & Paolo
    Mørkhøj Bodega & Mimers
    70
    68
    70
    70
    3
    68
    2
  • 3 : Semifinale 2 - 5 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Harms & Steingrim - Spiller for Gedser Bodega & Snoopy Bodega
    2. 2 Lau Christensen & Ib Printzlau - Spiller for Rødby Kro & Snoopy Bodega
    3. 3 Victoria Kromann & Johnny Lindelykke - Spiller for Nordsjælland & Nørre Pub
    4. 4 Peter Rønning & Skipper - Spiller for Mørkhøj Bodega & Gyllehuset
    5. 5 Signe Bladt & Tommy Jespersen - Spiller for Blå Stue & Mies Cafe
    1
    Jan Harms & Steingrim
    2
    Lau Christensen & Ib Printzlau
    3
    Victoria Kromann & Johnny Lindelykke
    4
    Peter Rønning & Skipper
    5
    Signe Bladt & Tommy Jespersen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jan Harms & Steingrim
    Gedser Bodega & Snoopy Bodega
    64
    70
    70
    70
    3
    64
    1
    2
    Lau Christensen & Ib Printzlau
    Rødby Kro & Snoopy Bodega
    70
    70
    34
    70
    3
    34
    3
    3
    Victoria Kromann & Johnny Lindelykke
    Nordsjælland & Nørre Pub
    38
    44
    58
    52
    0
    192
    5
    4
    Peter Rønning & Skipper
    Mørkhøj Bodega & Gyllehuset
    64
    70
    70
    70
    3
    64
    1
    5
    Signe Bladt & Tommy Jespersen
    Blå Stue & Mies Cafe
    66
    56
    70
    64
    1
    186
    4
  • 4 : Pulje 1 - 4 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Helbo & Claus Post - Spiller for Charlie & Stalden
    2. 2 Ib Printzlau & Jan Mose - Spiller for Snoopy Bodega & Københavneren
    3. 3 Susan Jensen & Christian Hartvig - Spiller for Hartvig Fuger
    4. 4 Gomez & Stingrim - Spiller for Snoopy Bogdega
    1
    Søren Helbo & Claus Post
    2
    Ib Printzlau & Jan Mose
    3
    Susan Jensen & Christian Hartvig
    4
    Gomez & Stingrim
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren Helbo & Claus Post
    Charlie & Stalden
    34
    70
    70
    2
    34
    3
    2
    Ib Printzlau & Jan Mose
    Snoopy Bodega & Københavneren
    70
    70
    64
    2
    64
    1
    3
    Susan Jensen & Christian Hartvig
    Hartvig Fuger
    60
    34
    52
    0
    146
    4
    4
    Gomez & Stingrim
    Snoopy Bogdega
    64
    70
    70
    2
    64
    1
  • 5 : Pulje 2 - 4 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Marie Kröncke & FCK Allan - Spiller for Stalden & Mørkhøj Bodega
    2. 2 Tommy Jespersen & Paolo - Spiller for Mie´s Café & Mimers
    3. 3 Rene Fogh & Stine Sigsgaard - Spiller for Jordbærmanden & Snoppy Bodega
    4. 4 Frank Holmqvist & Werner Mikkelsen - Spiller for Mørkhøj Bodega & Snoopy Bodega
    1
    Marie Kröncke & FCK Allan
    2
    Tommy Jespersen & Paolo
    3
    Rene Fogh & Stine Sigsgaard
    4
    Frank Holmqvist & Werner Mikkelsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Marie Kröncke & FCK Allan
    Stalden & Mørkhøj Bodega
    54
    48
    40
    0
    142
    4
    2
    Tommy Jespersen & Paolo
    Mie´s Café & Mimers
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    Rene Fogh & Stine Sigsgaard
    Jordbærmanden & Snoppy Bodega
    70
    48
    46
    1
    94
    3
    4
    Frank Holmqvist & Werner Mikkelsen
    Mørkhøj Bodega & Snoopy Bodega
    70
    58
    70
    2
    58
    2
  • 6 : Pulje 3 - 4 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Duen & Martin Wulff - Spiller for Roskilde & Snoopy Bodega
    2. 2 Andreas Trap & Rune Leidecker - Spiller for Stefanshus & Mies Cafe
    3. 3 Annie Clausen & Søren Frejbæk - Spiller for Snoopy Bodega & Frihavnskroen
    4. 4 Runa Mikkelsen & Lau Christensen - Spiller for Snoopy Bodega & Rødby Kro
    1
    Kim Duen & Martin Wulff
    2
    Andreas Trap & Rune Leidecker
    3
    Annie Clausen & Søren Frejbæk
    4
    Runa Mikkelsen & Lau Christensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kim Duen & Martin Wulff
    Roskilde & Snoopy Bodega
    70
    48
    70
    2
    48
    2
    2
    Andreas Trap & Rune Leidecker
    Stefanshus & Mies Cafe
    16
    36
    60
    0
    112
    4
    3
    Annie Clausen & Søren Frejbæk
    Snoopy Bodega & Frihavnskroen
    70
    70
    36
    2
    36
    3
    4
    Runa Mikkelsen & Lau Christensen
    Snoopy Bodega & Rødby Kro
    60
    70
    70
    2
    60
    1
  • 7 : Pulje 4 - 4 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Hansen & Lars Jeppesen - Spiller for Torvecafeen & Åkanden
    2. 2 Jens Langkniv & Martin Kolasa - Spiller for Roskilde
    3. 3 Peter Rønning & Johnny Lindelykke - Spiller for Mørkhøj Bodega & Nørre Pub
    4. 4 Ian White & Jan Harms - Spiller for Stefanshus & Gedser Bodega
    1
    Michael Hansen & Lars Jeppesen
    2
    Jens Langkniv & Martin Kolasa
    3
    Peter Rønning & Johnny Lindelykke
    4
    Ian White & Jan Harms
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Michael Hansen & Lars Jeppesen
    Torvecafeen & Åkanden
    70
    52
    66
    1
    118
    3
    2
    Jens Langkniv & Martin Kolasa
    Roskilde
    44
    56
    42
    0
    142
    4
    3
    Peter Rønning & Johnny Lindelykke
    Mørkhøj Bodega & Nørre Pub
    70
    70
    50
    2
    50
    2
    4
    Ian White & Jan Harms
    Stefanshus & Gedser Bodega
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 8 : Pulje 5 - 3 hold

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henning Betterøv & Bjørn Kristensen - Spiller for Stalden & Mørkhøj Bodega
    2. 2 Skipper & Victoria Kromann - Spiller for Gyllehuset & Nordsjælland
    3. 3 Søren Hougaard & Signe Bladt - Spiller for Snoopy Bodega & Blå Stue
    1
    Henning Betterøv & Bjørn Kristensen
    2
    Skipper & Victoria Kromann
    3
    Søren Hougaard & Signe Bladt
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Henning Betterøv & Bjørn Kristensen
    Stalden & Mørkhøj Bodega
    70
    44
    42
     
    1
    86
    3
    2
    Skipper & Victoria Kromann
    Gyllehuset & Nordsjælland
    66
    70
    38
     
    1
    104
    2
    3
    Søren Hougaard & Signe Bladt
    Snoopy Bodega & Blå Stue
    70
     
    70
     
    2
    0
    1