Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Makker Turnering

19. oktober @ 17:00 - 25. oktober @ 22:00

Pris: 400Kr.

Makker-turnering på Vindstyrke 12

Dagens High score (noteres fra 14 og derover ) 1 flaske

Mix præmie 800,-

Pige præmie 800,-

Distance 70

Detaljer

Start:
19. oktober @ 17:00
Slut:
25. oktober @ 22:00
Pris:
400Kr.
Begivenhed Kategori:

Arrangører

Karina Andersen
Randi

Sted

Vindstyrke 12
Jernbanegade 58
Thorsø, 8881 Danmark
+ Google Map
Telefon:
26744785

Turneringsskemaer

  • 1 : Mandag 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian -Neser - Spiller for Vindstyrke 12
    2. 2 Bo - Jens - Spiller for Karup BK
    3. 3 Randi - Kather - Spiller for Johns
    4. 4 Knotti - Ole - Spiller for Johns
    5. 5 Jan - Benny - Spiller for Centralkroen
    6. 6 Pop - Maria - Spiller for No 1
    7. 7 Per B - Lasse - Spiller for Svend Trøst
    8. 8 Spiller 8 - Spiller for Spillested 8
    1
    Brian -Neser
    2
    Bo - Jens
    3
    Randi - Kather
    4
    Knotti - Ole
    5
    Jan - Benny
    6
    Pop - Maria
    7
    Per B - Lasse
    8
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Brian -Neser
    Vindstyrke 12
    54
    70
    60
    48
    58
    70
    2
    220
    5
    2
    Bo - Jens
    Karup BK
    70
    70
    38
    50
    52
    34
    2
    174
    6
    3
    Randi - Kather
    Johns
    62
    52
    6
    70
    70
    52
    2
    172
    7
    4
    Knotti - Ole
    Johns
    70
    70
    70
    56
    70
    54
    4
    110
    3
    5
    Jan - Benny
    Centralkroen
    70
    70
    56
    70
    70
    62
    4
    118
    2
    6
    Pop - Maria
    No 1
    70
    70
    56
    64
    62
    48
    2
    230
    4
    7
    Per B - Lasse
    Svend Trøst
    46
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    46
    1
    8
     
     
    0
    0
    8
  • 2 : Tirsdag 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kent - Søren - Spiller for DSB
    2. 2 Brian - Peter - Spiller for NO 1
    3. 3 Winni - Misse - Spiller for Hjørnet
    4. 4 Alexander - Mikkel - Spiller for John's
    5. 5 Pernille - Marc - Spiller for NO 1
    6. 6 Thyge - Johnni - Spiller for John's
    7. 7 Dan - Brogaard - Spiller for V12 - John's
    8. 8 Simon - Lotte - Spiller for Bykroen
    1
    Kent - Søren
    2
    Brian - Peter
    3
    Winni - Misse
    4
    Alexander - Mikkel
    5
    Pernille - Marc
    6
    Thyge - Johnni
    7
    Dan - Brogaard
    8
    Simon - Lotte
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kent - Søren
    DSB
    50
    70
    70
    54
    60
    70
    70
    4
    164
    5
    2
    Brian - Peter
    NO 1
    70
    70
    70
    70
    64
    52
    70
    5
    116
    2
    3
    Winni - Misse
    Hjørnet
    42
    52
    70
    46
    70
    32
    70
    3
    172
    6
    4
    Alexander - Mikkel
    John's
    64
    54
    62
    58
    58
    30
    70
    1
    326
    7
    5
    Pernille - Marc
    NO 1
    70
    64
    70
    70
    66
    38
    70
    4
    168
    4
    6
    Thyge - Johnni
    John's
    70
    70
    32
    70
    70
    70
    70
    6
    32
    1
    7
    Dan - Brogaard
    V12 - John's
    50
    70
    70
    70
    70
    34
    70
    5
    84
    3
    8
    Simon - Lotte
    Bykroen
    36
    48
    52
    58
    24
    14
    40
    0
    272
    8
  • 3 : Onsdag 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Allan - Marcus - Spiller for Vindstyrke 12
    2. 2 Søren - Kent - Spiller for Vindstyrke 12
    3. 3 Viktor - Jacob - Spiller for Vindstyrke 12 - John's
    4. 4 Mona - Anette - Spiller for P-Smed
    5. 5 Max - Lille Lars - Spiller for Vestrebro's Bodega
    6. 6 Henry - Anja - Spiller for No 1 - Centralkroen
    7. 7 Uffe Underberg - Brian N. - Spiller for Kelds Pølser - GBC
    8. 8 Palle - Lennart - Spiller for Børsen Viborg
    1
    Allan - Marcus
    2
    Søren - Kent
    3
    Viktor - Jacob
    4
    Mona - Anette
    5
    Max - Lille Lars
    6
    Henry - Anja
    7
    Uffe Underberg - Brian N.
    8
    Palle - Lennart
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Allan - Marcus
    Vindstyrke 12
    66
    70
    40
    50
    50
    58
    68
    1
    332
    7
    2
    Søren - Kent
    Vindstyrke 12
    70
    70
    70
    36
    28
    32
    18
    3
    114
    5
    3
    Viktor - Jacob
    Vindstyrke 12 - John's
    28
    26
    64
    40
    66
    50
    70
    1
    274
    8
    4
    Mona - Anette
    P-Smed
    70
    34
    70
    56
    56
    22
    46
    2
    214
    6
    5
    Max - Lille Lars
    Vestrebro's Bodega
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    40
    6
    40
    2
    6
    Henry - Anja
    No 1 - Centralkroen
    70
    70
    70
    70
    34
    68
    70
    5
    102
    3
    7
    Uffe Underberg - Brian N.
    Kelds Pølser - GBC
    70
    70
    70
    70
    64
    70
    70
    6
    64
    1
    8
    Palle - Lennart
    Børsen Viborg
    70
    70
    30
    70
    70
    24
    20
    4
    74
    4
  • 4 : Fredag 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Tue / Kim Greve - Spiller for Vindstyrke 12
    2. 2 Gitte / Norrland - Spiller for Vindstyrke 12
    3. 3 Tobias / Rygaard - Spiller for Bykroen / Vesterbro's
    4. 4 Jan Blad / Kim Wangdrup - Spiller for Bykroen
    5. 5 Brian Holm / KBA - Spiller for Kom Tit / 8 Om Kongen
    6. 6 Thomas / Jørn - Spiller for JBM
    7. 7 Rene "røde" / Rolf - Spiller for Centralkroen
    8. 8 Spiller 8 - Spiller for Spillested 8
    1
    Tue / Kim Greve
    2
    Gitte / Norrland
    3
    Tobias / Rygaard
    4
    Jan Blad / Kim Wangdrup
    5
    Brian Holm / KBA
    6
    Thomas / Jørn
    7
    Rene "røde" / Rolf
    8
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Tue / Kim Greve
    Vindstyrke 12
    70
    56
    62
    70
    70
    70
    4
    118
    2
    2
    Gitte / Norrland
    Vindstyrke 12
    46
    16
    58
    24
    70
    24
    1
    168
    6
    3
    Tobias / Rygaard
    Bykroen / Vesterbro's
    70
    70
    70
    46
    70
    32
    4
    78
    3
    4
    Jan Blad / Kim Wangdrup
    Bykroen
    70
    70
    32
    70
    70
    44
    4
    76
    4
    5
    Brian Holm / KBA
    Kom Tit / 8 Om Kongen
    54
    70
    70
    66
    70
    66
    3
    186
    5
    6
    Thomas / Jørn
    JBM
    34
    56
    24
    28
    18
    26
    0
    186
    7
    7
    Rene "røde" / Rolf
    Centralkroen
    32
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    32
    1
    8
     
     
    0
    0
    8
  • 5 : Fredag 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Nadia - Jonas - Spiller for Vindstyrke 12
    2. 2 Liza - Bertel - Spiller for Vindstyrke 12 - Fidusen
    3. 3 Esser - Læborg - Spiller for Vindstyrke 12
    4. 4 Godballe - Ole - Spiller for Vindstyrke 12 - Bistroen
    5. 5 Simon - Ralle - Spiller for Bykroen
    6. 6 NO - Henrik - Spiller for Bykroen
    7. 7 Jesper G. - Preben H. - Spiller for John's - Ans BK
    8. 8 René M. - Thomas Skyt - Spiller for Odense - Svendborg
    1
    Nadia - Jonas
    2
    Liza - Bertel
    3
    Esser - Læborg
    4
    Godballe - Ole
    5
    Simon - Ralle
    6
    NO - Henrik
    7
    Jesper G. - Preben H.
    8
    René M. - Thomas Skyt
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Nadia - Jonas
    Vindstyrke 12
    24
    36
    26
    70
    66
    10
    40
    1
    202
    8
    2
    Liza - Bertel
    Vindstyrke 12 - Fidusen
    70
    68
    70
    70
    48
    62
    70
    4
    178
    4
    3
    Esser - Læborg
    Vindstyrke 12
    70
    70
    70
    70
    70
    28
    70
    6
    28
    2
    4
    Godballe - Ole
    Vindstyrke 12 - Bistroen
    70
    42
    38
    48
    70
    70
    30
    3
    158
    5
    5
    Simon - Ralle
    Bykroen
    62
    14
    44
    70
    70
    50
    38
    2
    208
    6
    6
    NO - Henrik
    Bykroen
    70
    70
    14
    16
    28
    36
    36
    2
    130
    7
    7
    Jesper G. - Preben H.
    John's - Ans BK
    70
    70
    70
    54
    70
    70
    70
    6
    54
    1
    8
    René M. - Thomas Skyt
    Odense - Svendborg
    70
    64
    60
    70
    70
    70
    68
    4
    192
    3
  • 6 : Kvart 9.00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Knotti - Ole - Spiller for John's
    2. 2 Tue - Kim G. - Spiller for Vindstyrke 12
    3. 3 Uffe - Brian - Spiller for Kelds Pølser - GBC
    4. 4 Max - Lille Lars - Spiller for Vestrebro's Bodega
    5. 5 Liza - Bertel - Spiller for Vindstyrke 12 - Fidusen
    1
    Knotti - Ole
    2
    Tue - Kim G.
    3
    Uffe - Brian
    4
    Max - Lille Lars
    5
    Liza - Bertel
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Knotti - Ole
    John's
    70
    62
    70
    70
    3
    62
    1
    2
    Tue - Kim G.
    Vindstyrke 12
    62
    38
    70
    70
    2
    100
    3
    3
    Uffe - Brian
    Kelds Pølser - GBC
    70
    70
    70
    56
    3
    56
    2
    4
    Max - Lille Lars
    Vestrebro's Bodega
    46
    60
    48
    70
    1
    154
    4
    5
    Liza - Bertel
    Vindstyrke 12 - Fidusen
    20
    50
    70
    34
    1
    104
    5
  • 7 : Kvart 9.00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Dan - Brogaard - Spiller for Vindstyrke 12 - John's
    2. 2 Henry - Anja - Spiller for NO 1 - Centralkroen
    3. 3 Røde - Rolf - Spiller for Centralkroen
    4. 4 Johnni - Kasper - Spiller for John's - Aarhus
    5. 5 Esser - Læborg - Spiller for Vindstyrke 12
    1
    Dan - Brogaard
    2
    Henry - Anja
    3
    Røde - Rolf
    4
    Johnni - Kasper
    5
    Esser - Læborg
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Dan - Brogaard
    Vindstyrke 12 - John's
    70
    70
    70
    60
    3
    60
    1
    2
    Henry - Anja
    NO 1 - Centralkroen
    18
    70
    44
    1
    62
    4
    3
    Røde - Rolf
    Centralkroen
    64
    66
    48
    26
    0
    204
    5
    4
    Johnni - Kasper
    John's - Aarhus
    36
    70
    70
    70
    3
    36
    2
    5
    Esser - Læborg
    Vindstyrke 12
    70
    70
    46
    2
    46
    3
  • 8 : kvart 11.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Palle - Lennart - Spiller for Børsen
    2. 2 Benny - Jan B. - Spiller for Centralkroen
    3. 3 René M. - Thomas - Spiller for Odense - Svendborg
    4. 4 Lasse - Per B. - Spiller for Svend Trøst
    5. 5 Jan - Kim - Spiller for Bykroen
    1
    Palle - Lennart
    2
    Benny - Jan B.
    3
    René M. - Thomas
    4
    Lasse - Per B.
    5
    Jan - Kim
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Palle - Lennart
    Børsen
    48
    70
    70
    70
    3
    48
    1
    2
    Benny - Jan B.
    Centralkroen
    70
    70
    44
    70
    3
    44
    2
    3
    René M. - Thomas
    Odense - Svendborg
    50
    36
    62
    70
    1
    148
    4
    4
    Lasse - Per B.
    Svend Trøst
    48
    70
    70
    50
    2
    98
    3
    5
    Jan - Kim
    Bykroen
    42
    38
    46
    70
    1
    126
    5
  • 9 : kvart 11.30 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Maria - Pop - Spiller for Bykroen - NO 1
    2. 2 Tobias - Rygaard - Spiller for Bykroen - Vestrebro's Bodega
    3. 3 Birk - Peter L. - Spiller for NO 1
    4. 4 Jesper G. - Preben H. - Spiller for John's - Ans BK
    5. 5 Pernille - Marc - Spiller for Aars BK
    1
    Maria - Pop
    2
    Tobias - Rygaard
    3
    Birk - Peter L.
    4
    Jesper G. - Preben H.
    5
    Pernille - Marc
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Maria - Pop
    Bykroen - NO 1
    70
    30
    40
    24
    1
    94
    5
    2
    Tobias - Rygaard
    Bykroen - Vestrebro's Bodega
    46
    70
    58
    70
    2
    104
    3
    3
    Birk - Peter L.
    NO 1
    70
    38
    66
    46
    1
    150
    4
    4
    Jesper G. - Preben H.
    John's - Ans BK
    70
    70
    70
    28
    3
    28
    2
    5
    Pernille - Marc
    Aars BK
    70
    40
    70
    70
    3
    40
    1
  • 10 : Semi 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Dan - Brogaard - Spiller for Vindstyrke 12 - John's
    2. 2 Kim - Tue - Spiller for Vindstyrke 12
    3. 3 Ole - Knotti - Spiller for John's
    4. 4 Lasse - Per B. - Spiller for Svend Trøst
    5. 5 Pernille - Marc - Spiller for Aars BK
    6. 6 Johnni - Kasper - Spiller for John's - Aarhus
    1
    Dan - Brogaard
    2
    Kim - Tue
    3
    Ole - Knotti
    4
    Lasse - Per B.
    5
    Pernille - Marc
    6
    Johnni - Kasper
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Dan - Brogaard
    Vindstyrke 12 - John's
    70
    50
    62
    70
    14
    2
    126
    3
    2
    Kim - Tue
    Vindstyrke 12
    68
    48
    70
    52
    52
    1
    220
    5
    3
    Ole - Knotti
    John's
    70
    70
    70
    70
    60
    4
    60
    2
    4
    Lasse - Per B.
    Svend Trøst
    70
    12
    68
    70
    42
    2
    122
    4
    5
    Pernille - Marc
    Aars BK
    56
    70
    40
    62
    48
    1
    206
    6
    6
    Johnni - Kasper
    John's - Aarhus
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
  • 11 : Semi 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Uffe - Brian - Spiller for Kelds Pølser - GBC
    2. 2 Benny - Byrge - Spiller for Centralkroen
    3. 3 Læborg - Esser - Spiller for Vindstyrke 12
    4. 4 Jesper G. - Preben H. - Spiller for John's - Ans BK
    5. 5 Tobias - Rygaard - Spiller for Bykroen - VB
    6. 6 Palle - Lennart - Spiller for Børsen Viborg
    1
    Uffe - Brian
    2
    Benny - Byrge
    3
    Læborg - Esser
    4
    Jesper G. - Preben H.
    5
    Tobias - Rygaard
    6
    Palle - Lennart
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Uffe - Brian
    Kelds Pølser - GBC
    48
    50
    70
    46
    70
    2
    144
    4
    2
    Benny - Byrge
    Centralkroen
    70
    58
    x
    70
    70
    3
    58
    3
    3
    Læborg - Esser
    Vindstyrke 12
    70
    70
    70
    70
    x
    4
    0
    1
    4
    Jesper G. - Preben H.
    John's - Ans BK
    40
    x
    56
    60
    70
    1
    156
    5
    5
    Tobias - Rygaard
    Bykroen - VB
    70
    44
    40
    70
    70
    3
    84
    2
    6
    Palle - Lennart
    Børsen Viborg
    56
    62
    x
    28
    36
    0
    182
    6
  • 12 : Finale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Knotti - Ole - Spiller for John's
    2. 2 Dan - Brogaard - Spiller for Vindstyrke 12 - John's
    3. 3 Læborg - Esser - Spiller for Vindstyrke 12
    4. 4 Kasper - Johnni - Spiller for Aarhus - John's
    5. 5 Tobias - Rygaard - Spiller for Bykroen - Vestrebro's Bodega
    6. 6 Byrge - Benny - Spiller for Centralkroen
    1
    Knotti - Ole
    2
    Dan - Brogaard
    3
    Læborg - Esser
    4
    Kasper - Johnni
    5
    Tobias - Rygaard
    6
    Byrge - Benny
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Knotti - Ole
    John's
    58
    42
    42
    46
    70
    1
    188
    6
    2
    Dan - Brogaard
    Vindstyrke 12 - John's
    70
    68
    42
    46
    70
    2
    156
    4
    3
    Læborg - Esser
    Vindstyrke 12
    70
    70
    70
    68
    68
    3
    136
    3
    4
    Kasper - Johnni
    Aarhus - John's
    70
    70
    36
    70
    38
    3
    74
    2
    5
    Tobias - Rygaard
    Bykroen - Vestrebro's Bodega
    70
    70
    70
    50
    70
    4
    50
    1
    6
    Byrge - Benny
    Centralkroen
    58
    38
    70
    70
    26
    2
    122
    5