Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

LowRoller 2021 Mimers B. – Danmarks bedste hvaler – Uge 27

5. juli @ 17:00 - 11. juli @ 22:00

Pris: 200Kr.

Single – Shootout – 48 spillere.
Indledende 6-mands puljer man-lør, med efterfølgende cups blandt de 4 bedste, om 2 pladser til finaledagen søndag.
God kamp – Vel mødt.

Detaljer

Start:
5. juli @ 17:00
Slut:
11. juli @ 22:00
Pris:
200Kr.

Arrangør

Mimers Bodega

Sted

Mimers Bodega
Thorsgade 70
København N, 2200 Danmark
+ Google Map

Turneringsskemaer

  • 1 : 8´dels Final Day

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jappe
    2. 2 Stefan Krogh
    3. 3 Bjarne
    4. 4 Lennart
    5. 5 Jan Mose
    6. 6 Flemming Løvenhardt
    7. 7 Sander
    8. 8 Per joehnsen
    9. 9 Rønning
    10. 10 T. Overgaard
    11. 11 Susan J.
    12. 12 Freeze
    13. 13 Kasper L.
    14. 14 Grethe F.
    15. 15 Oliver P
    16. 16 Renè Mortensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    09.00
    1
    1
    Jappe
    2
    Stefan Krogh
    70
    50
    60
    70
    70
    38
     
     
     
     
    09.40
    1
    3
    Bjarne
    4
    Lennart
    56
    70
    70
    56
    42
    70
     
     
     
     
    10.20
    1
    5
    Jan Mose
    6
    Flemming Løvenhardt
    60
    70
    70
    24
    70
    64
     
     
     
     
    11.00
    1
    7
    Sander
    8
    Per joehnsen
    38
    70
    44
    70
     
     
     
     
     
     
    11.40
    1
    9
    Rønning
    10
    T. Overgaard
    70
    32
    70
    44
     
     
     
     
     
     
    12.20
    1
    11
    Susan J.
    12
    Freeze
    70
    50
    70
    60
     
     
     
     
     
     
    13.00
    1
    13
    Kasper L.
    14
    Grethe F.
    70
    42
    70
    6
     
     
     
     
     
     
    13.40
    1
    15
    Oliver P
    16
    Renè Mortensen
    66
    70
    60
    70
     
     
     
     
     
     
  • 2 : Kvarter Final Day

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jappe
    2. 2 Lennart
    3. 3 Jan Mose
    4. 4 Per Joehnsen
    5. 5 Rønning
    6. 6 Susan Jensen
    7. 7 Kasper Lyngholm
    8. 8 Rene Mortensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.20
    1
    1
    Jappe
    2
    Lennart
    70
    36
    70
    52
     
     
     
     
     
     
    15.00
    1
    3
    Jan Mose
    4
    Per Joehnsen
    70
    52
    70
    68
     
     
     
     
     
     
    15.40
    1
    5
    Rønning
    6
    Susan Jensen
    70
    66
    70
    66
     
     
     
     
     
     
    16.20
    1
    7
    Kasper Lyngholm
    8
    Rene Mortensen
    60
    70
    70
    14
    32
    70
     
     
     
     
  • 3 : Semi Finals

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jappe
    2. 2 Rønning
    3. 3 Mose
    4. 4 Rene Mortensen.
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    17.00
    1
    1
    Jappe
    2
    Rønning
    66
    70
    52
    70
     
     
     
     
     
     
    17.40
    1
    3
    Mose
    4
    Rene Mortensen.
    70
    50
    66
    70
    58
    70
     
     
     
     
  • 4 : FINAL TABLE

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rene Mortensen
    2. 2 Rønning
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18.20
    1
    1
    Rene Mortensen
    2
    Rønning
    70
    48
    70
    28
    70
    54
    -
    -
    -
    -
  • 5 : Lørdag kl. 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stefan Krogh - Spiller for Mimers
    2. 2 Tex - Spiller for Mimers
    3. 3 Mikkel Ravnborg - Spiller for Blå Stue
    4. 4 Jim Althoff Landt - Spiller for Daisy
    5. 5 Per Joehnsen - Spiller for Heine`s Kælder
    6. 6 Rune Wonsyld - Spiller for Tv2News/Skjold.dk
    1
    Stefan Krogh
    2
    Tex
    3
    Mikkel Ravnborg
    4
    Jim Althoff Landt
    5
    Per Joehnsen
    6
    Rune Wonsyld
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Stefan Krogh
    Mimers
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    2
    Tex
    Mimers
    48
    70
    70
    60
    70
    3
    108
    3
    3
    Mikkel Ravnborg
    Blå Stue
    52
    52
    70
    50
    70
    2
    154
    4
    4
    Jim Althoff Landt
    Daisy
    20
    52
    32
    52
    32
    0
    188
    6
    5
    Per Joehnsen
    Heine`s Kælder
    54
    70
    70
    70
    70
    4
    54
    2
    6
    Rune Wonsyld
    Tv2News/Skjold.dk
    52
    52
    44
    70
    46
    1
    194
    5
  • 6 : KO Lørdag efter 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Mikkel ravnborg
    2. 2 Per Joehnsen
    3. 3 Stefan Krogh
    4. 4 Tex
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Mikkel ravnborg
    2
    Per Joehnsen
    70
    60
    62
    70
    64
    70
     
     
     
     
    3
    Stefan Krogh
    4
    Tex
    70
    28
    70
    24
     
     
     
     
     
     
  • 7 : Lørdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stefan Brandt - Spiller for Sundbyvester
    2. 2 HT - Spiller for Sundbyvester
    3. 3 Randi P. - Spiller for Mimers
    4. 4 Rene Mortensen - Spiller for Restaurant Fuglsang
    5. 5 Toke O. - Spiller for Stefanshus
    6. 6 Annie Clausen - Spiller for Mørkhøj Bodega.
    1
    Stefan Brandt
    2
    HT
    3
    Randi P.
    4
    Rene Mortensen
    5
    Toke O.
    6
    Annie Clausen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Stefan Brandt
    Sundbyvester
    70
    52
    36
    60
    58
    1
    206
    6
    2
    HT
    Sundbyvester
    42
    70
    64
    56
    70
    2
    162
    4
    3
    Randi P.
    Mimers
    70
    32
    10
    54
    70
    2
    96
    5
    4
    Rene Mortensen
    Restaurant Fuglsang
    70
    70
    70
    64
    70
    4
    64
    1
    5
    Toke O.
    Stefanshus
    70
    70
    70
    70
    62
    4
    62
    2
    6
    Annie Clausen
    Mørkhøj Bodega.
    70
    56
    68
    46
    70
    2
    170
    3
  • 8 : KO Lørdag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Toke Overgaard
    2. 2 Henrik Thorsgaard
    3. 3 Rene Mortensen
    4. 4 Annie Clausen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Toke Overgaard
    2
    Henrik Thorsgaard
    70
    22
    70
    62
     
     
     
     
     
     
    3
    Rene Mortensen
    4
    Annie Clausen
    70
    22
    50
    70
    70
    58
     
     
     
     
  • 9 : Fredag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Mose - Spiller for Københavneren
    2. 2 Paolo - Spiller for Wembley4TheWin
    3. 3 Stig Lyager - Spiller for Mimers
    4. 4 F. Løvenhardt - Spiller for Rottehullet
    5. 5 Småkagen - Spiller for SundbyVester
    6. 6 Nicolai - Spiller for Det Gamle Sted
    1
    Jan Mose
    2
    Paolo
    3
    Stig Lyager
    4
    F. Løvenhardt
    5
    Småkagen
    6
    Nicolai
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jan Mose
    Københavneren
    70
    56
    70
    70
    70
    4
    56
    1
    2
    Paolo
    Wembley4TheWin
    62
    62
    38
    70
    70
    2
    162
    4
    3
    Stig Lyager
    Mimers
    70
    70
    56
    70
    46
    3
    102
    3
    4
    F. Løvenhardt
    Rottehullet
    34
    70
    70
    70
    70
    4
    34
    2
    5
    Småkagen
    SundbyVester
    56
    50
    54
    54
    70
    1
    214
    5
    6
    Nicolai
    Det Gamle Sted
    40
    56
    70
    44
    66
    1
    206
    6
  • 10 : KO Fredag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stig Lyager
    2. 2 Flemming Løvenhardt
    3. 3 Jan Mose
    4. 4 Paolo C.
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Stig Lyager
    2
    Flemming Løvenhardt
    48
    70
    56
    70
     
     
     
     
     
     
    3
    Jan Mose
    4
    Paolo C.
    70
    44
    70
    64
     
     
     
     
     
     
  • 11 : Fredag kl. 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Freeze - Spiller for SundbyVester
    2. 2 Stine Sigsgaard - Spiller for Snoopy
    3. 3 Tommy J. - Spiller for Drøvlens Bodega
    4. 4 Oliver Pind - Spiller for Daisy
    5. 5 NO - Spiller for Hjørne Bodega Randers
    6. 6 Dan - Spiller for Café 42
    1
    Freeze
    2
    Stine Sigsgaard
    3
    Tommy J.
    4
    Oliver Pind
    5
    NO
    6
    Dan
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Freeze
    SundbyVester
    70
    54
    40
    70
    70
    3
    94
    3
    2
    Stine Sigsgaard
    Snoopy
    44
    70
    60
    70
    70
    3
    104
    2
    3
    Tommy J.
    Drøvlens Bodega
    70
    40
    34
    70
    70
    3
    74
    4
    4
    Oliver Pind
    Daisy
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    5
    NO
    Hjørne Bodega Randers
    22
    68
    62
    46
    70
    1
    198
    5
    6
    Dan
    Café 42
    54
    24
    40
    38
    36
    0
    192
    6
  • 12 : KO Fredag efter 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Freeze
    2. 2 Stine
    3. 3 Oliver Pind
    4. 4 Tommy J
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Freeze
    2
    Stine
    70
    36
    70
    60
     
     
     
     
     
     
    3
    Oliver Pind
    4
    Tommy J
    70
    34
    70
    28
     
     
     
     
     
     
  • 13 : Torsdag Kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Line Honore - Spiller for Mimers
    2. 2 Johnny Jensen - Spiller for Mimers
    3. 3 Camilla S. - Spiller for Mimers
    4. 4 Grethe F. - Spiller for Mimers
    5. 5 John Saleem - Spiller for Frihavnskroen
    6. 6 Lennart Hougaard - Spiller for Nordfra.Sjælland
    1
    Line Honore
    2
    Johnny Jensen
    3
    Camilla S.
    4
    Grethe F.
    5
    John Saleem
    6
    Lennart Hougaard
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Line Honore
    Mimers
    68
    70
    44
    38
    28
    1
    178
    5
    2
    Johnny Jensen
    Mimers
    70
    70
    70
    68
    70
    4
    68
    1
    3
    Camilla S.
    Mimers
    48
    40
    66
    24
    70
    1
    178
    5
    4
    Grethe F.
    Mimers
    70
    52
    70
    50
    70
    3
    102
    3
    5
    John Saleem
    Frihavnskroen
    70
    70
    70
    70
    26
    4
    26
    2
    6
    Lennart Hougaard
    Nordfra.Sjælland
    70
    36
    36
    54
    70
    2
    126
    4
  • 14 : KO Torsdag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 John
    2. 2 Lennart
    3. 3 Johnny J.
    4. 4 Grethe F.
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    John
    2
    Lennart
    52
    70
    42
    70
     
     
     
     
     
     
    3
    Johnny J.
    4
    Grethe F.
    24
    70
    62
    70
     
     
     
     
     
     
  • 15 : Onsdag 14.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Mike Larsen - Spiller for Mimers
    2. 2 Ida - Spiller for Mimers
    3. 3 Kit - Spiller for Snoopy
    4. 4 Rønning - Spiller for Mørkhøj
    5. 5 Thomas Halfdan - Spiller for Frihavnskroen
    6. 6 Susan - Spiller for Benløse
    1
    Mike Larsen
    2
    Ida
    3
    Kit
    4
    Rønning
    5
    Thomas Halfdan
    6
    Susan
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Mike Larsen
    Mimers
    70
    28
    40
    20
    46
    1
    134
    6
    2
    Ida
    Mimers
    50
    34
    36
    38
    70
    1
    158
    5
    3
    Kit
    Snoopy
    70
    70
    60
    42
    54
    2
    156
    4
    4
    Rønning
    Mørkhøj
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    5
    Thomas Halfdan
    Frihavnskroen
    70
    70
    70
    44
    62
    3
    106
    2
    6
    Susan
    Benløse
    70
    22
    70
    52
    70
    3
    74
    3
  • 16 : KO onsdag efter 14.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Susan jensen
    2. 2 Thomas Halfdan
    3. 3 Rønning
    4. 4 kit
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    NU
    1
    1
    Susan jensen
    2
    Thomas Halfdan
    70
    48
    70
    34
     
     
     
     
     
     
    Om lidt
    1
    3
    Rønning
    4
    kit
    70
    26
    50
    70
    70
    68
     
     
     
     
  • 17 : Tirsdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sander - Spiller for Frihavnskroen
    2. 2 Søren Frejbæk - Spiller for Frihavnskroen
    3. 3 Jan Nielsen - Spiller for Bravidan
    4. 4 Balladen - Spiller for Sundbyvester
    5. 5 Champ Cords - Spiller for Snoopy
    6. 6 Bjarne - Spiller for Mimers
    1
    Sander
    2
    Søren Frejbæk
    3
    Jan Nielsen
    4
    Balladen
    5
    Champ Cords
    6
    Bjarne
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sander
    Frihavnskroen
    70
    70
    42
    70
    46
    3
    88
    4
    2
    Søren Frejbæk
    Frihavnskroen
    64
    70
    48
    16
    70
    2
    128
    5
    3
    Jan Nielsen
    Bravidan
    30
    66
    36
    54
    28
    0
    214
    6
    4
    Balladen
    Sundbyvester
    70
    70
    70
    70
    66
    4
    66
    1
    5
    Champ Cords
    Snoopy
    48
    70
    70
    52
    70
    3
    100
    3
    6
    Bjarne
    Mimers
    70
    68
    70
    70
    64
    3
    132
    2
  • 18 : KO Tirsdag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Champ Cords
    2. 2 Bjarne
    3. 3 Casper Balladen
    4. 4 Sander
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    Nu
    1
    1
    Champ Cords
    2
    Bjarne
    44
    70
    54
    70
     
     
     
     
     
     
    nu
    1
    3
    Casper Balladen
    4
    Sander
    36
    70
    42
    70
     
     
     
     
     
     
  • 19 : Mandag Kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Jeppesen - Spiller for Mimers
    2. 2 Ellen Kjærulf - Spiller for Mimers
    3. 3 Dorrit - Spiller for Højden
    4. 4 Jappe - Spiller for Biblioteket Esrumvej
    5. 5 Brian - Spiller for Landmanden
    6. 6 Kasper - Spiller for Frihavnskroen
    1
    Lars Jeppesen
    2
    Ellen Kjærulf
    3
    Dorrit
    4
    Jappe
    5
    Brian
    6
    Kasper
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lars Jeppesen
    Mimers
    70
    46
    66
    70
    70
    3
    112
    2
    2
    Ellen Kjærulf
    Mimers
    36
    48
    58
    48
    70
    1
    190
    6
    3
    Dorrit
    Højden
    70
    70
    64
    24
    58
    2
    146
    5
    4
    Jappe
    Biblioteket Esrumvej
    70
    70
    70
    66
    70
    4
    66
    1
    5
    Brian
    Landmanden
    56
    70
    70
    70
    54
    3
    110
    3
    6
    Kasper
    Frihavnskroen
    64
    52
    70
    68
    70
    2
    184
    4
  • 20 : KO Mandag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian Ingemann
    2. 2 Kasper Lyngholm
    3. 3 Lars J.
    4. 4 Jappe
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Brian Ingemann
    2
    Kasper Lyngholm
    70
    68
    58
    70
    48
    70
     
     
     
     
    3
    Lars J.
    4
    Jappe
    32
    70
    22
    70