Indlæser Begivenheder

UGE 24 2021 14-19 JUNI
Så er det igen tid til Jyllands uofficielle skomarmesterskab! Skal Smukke Kent beholde vandrepokalen, eller skal den på nye hænder ? 🙂

MAX 48 deltagere
Der spilles indledende 8 mandspuljer med 4 videre
Mandag – torsdag kl. 18.00 (17.00) hvis der stadig er restriktioner.
Fredag kl. 13.00 (12.00) & 18.00 (17.00)
Finale lørdag kl. 10.00
Indskud 250 kr. pr mand.
Præmier.
1. 5.000 kr.
2. 2.500 kr.
3. 1.700 kr.
4. 1.400 kr.
5. 900 kr.
6. 500 kr.
1 skarp på 12 gode 🙂
Dagens Highscore 1 flaske sprit
Sponsor Præmie til ugens Highscore
Sponsor præmie til årets overraskelse 🙂
Dagens ret hver dag, morgenmad lørdag kl. 9.00
tilmelding på Facebook til:
Randi Daugaard Christensen el.
Jacob Sjørn Bøgeskov Olsen

Detaljer

Start:
14. juni @ 17:00
Slut:
19. juni @ 23:00
Pris:
250Kr.
Facebook Event:
https://www.facebook.com/events/129383522466394

Arrangører

Jacob Bøgeskov
Randi Daugaard

Sted

John’s Hammel
Mindevej 6
Hammel, 8450 Danmark
+ Google Map
Telefon:
86962234

Turneringsskemaer

  • 1 : Mandag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Ilsø - Spiller for John's
    2. 2 Lunde - Spiller for John's
    3. 3 Jan Byrgesen - Spiller for Centralkroen
    4. 4 Knotti - Spiller for John's
    5. 5 NO - Spiller for Jan's Slikbutik
    6. 6 Helle Holm - Spiller for Hjørnet
    7. 7 Lille Lars - Spiller for BillardXperten
    8. 8 Jan Thygesen - Spiller for Trøsten
    1
    Søren Ilsø
    2
    Lunde
    3
    Jan Byrgesen
    4
    Knotti
    5
    NO
    6
    Helle Holm
    7
    Lille Lars
    8
    Jan Thygesen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren Ilsø
    John's
    70
    44
    34
    70
    70
    62
    18
    3
    158
    6
    2
    Lunde
    John's
    50
    22
    70
    70
    70
    22
    70
    4
    94
    4
    3
    Jan Byrgesen
    Centralkroen
    70
    70
    70
    70
    20
    70
    70
    6
    20
    1
    4
    Knotti
    John's
    70
    68
    52
    70
    70
    20
    70
    4
    140
    3
    5
    NO
    Jan's Slikbutik
    56
    42
    44
    20
    70
    70
    52
    2
    214
    7
    6
    Helle Holm
    Hjørnet
    60
    36
    70
    42
    28
    34
    24
    1
    224
    8
    7
    Lille Lars
    BillardXperten
    70
    70
    40
    70
    66
    70
    70
    5
    106
    2
    8
    Jan Thygesen
    Trøsten
    70
    64
    54
    56
    70
    70
    56
    3
    230
    5
  • 2 : Tirsdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ole Møller - Spiller for John's
    2. 2 Rossi - Spiller for Sir Henry
    3. 3 Rasmus Nielsen - Spiller for Bykroen
    4. 4 Tue Hjorth - Spiller for Gæt Hvem
    5. 5 Christian Jensen - Spiller for Vestrebro's Bodega
    6. 6 Brian Nielsen - Spiller for GBC
    7. 7 Per Breinholt - Spiller for Trøsten
    8. 8 Paw - Spiller for Karup
    1
    Ole Møller
    2
    Rossi
    3
    Rasmus Nielsen
    4
    Tue Hjorth
    5
    Christian Jensen
    6
    Brian Nielsen
    7
    Per Breinholt
    8
    Paw
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ole Møller
    John's
    70
    66
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    66
    1
    2
    Rossi
    Sir Henry
    40
    62
    58
    56
    70
    70
    70
    3
    216
    5
    3
    Rasmus Nielsen
    Bykroen
    70
    70
    70
    70
    70
    68
    56
    5
    124
    2
    4
    Tue Hjorth
    Gæt Hvem
    68
    70
    62
    70
    70
    70
    34
    4
    164
    3
    5
    Christian Jensen
    Vestrebro's Bodega
    12
    70
    30
    34
    54
    70
    68
    2
    198
    7
    6
    Brian Nielsen
    GBC
    64
    64
    42
    30
    70
    70
    70
    3
    200
    6
    7
    Per Breinholt
    Trøsten
    52
    38
    70
    40
    54
    44
    46
    1
    274
    8
    8
    Paw
    Karup
    48
    38
    70
    70
    70
    66
    70
    4
    152
    4
  • 3 : Onsdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Herrig - Spiller for John's
    2. 2 Kim 205 - Spiller for John's
    3. 3 Pernille Ilsø - Spiller for John's
    4. 4 Alexander Lyngfeldt - Spiller for John's
    5. 5 Tobias Klausen - Spiller for Bykroen
    6. 6 Max Mielec - Spiller for Vetserbro's Bodega
    7. 7 Jørgen Hvam - Spiller for Karup BK
    8. 8 Winni Borre - Spiller for Hjørnet
    1
    Peter Herrig
    2
    Kim 205
    3
    Pernille Ilsø
    4
    Alexander Lyngfeldt
    5
    Tobias Klausen
    6
    Max Mielec
    7
    Jørgen Hvam
    8
    Winni Borre
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Herrig
    John's
    48
    70
    68
    70
    58
    70
    70
    4
    174
    3
    2
    Kim 205
    John's
    70
    70
    42
    70
    70
    70
    70
    6
    42
    1
    3
    Pernille Ilsø
    John's
    56
    50
    54
    56
    68
    62
    70
    1
    346
    7
    4
    Alexander Lyngfeldt
    John's
    70
    70
    70
    42
    56
    64
    54
    3
    216
    6
    5
    Tobias Klausen
    Bykroen
    54
    46
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    100
    2
    6
    Max Mielec
    Vetserbro's Bodega
    70
    54
    70
    70
    36
    56
    70
    4
    146
    5
    7
    Jørgen Hvam
    Karup BK
    52
    48
    70
    70
    54
    70
    70
    4
    154
    4
    8
    Winni Borre
    Hjørnet
    28
    16
    68
    70
    24
    54
    42
    1
    232
    8
  • 4 : Torsdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Mikkel Brogens - Spiller for John's
    2. 2 Michael Brogaard - Spiller for John's
    3. 3 Røde - Spiller for Centralkroen
    4. 4 Fidusen - Spiller for Centralkroen
    5. 5 Bette Søren - Spiller for DSB
    6. 6 Smukke Kent - Spiller for DSB
    7. 7 André Sayedi - Spiller for Sunes Bodega
    8. 8 Henrik Sørensen - Spiller for Ans BK
    1
    Mikkel Brogens
    2
    Michael Brogaard
    3
    Røde
    4
    Fidusen
    5
    Bette Søren
    6
    Smukke Kent
    7
    André Sayedi
    8
    Henrik Sørensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Mikkel Brogens
    John's
    56
    48
    70
    48
    70
    70
    70
    4
    152
    3
    2
    Michael Brogaard
    John's
    70
    70
    70
    20
    44
    58
    70
    4
    122
    4
    3
    Røde
    Centralkroen
    70
    46
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    46
    1
    4
    Fidusen
    Centralkroen
    46
    22
    48
    70
    44
    70
    70
    3
    160
    6
    5
    Bette Søren
    DSB
    70
    70
    26
    54
    70
    58
    46
    3
    184
    5
    6
    Smukke Kent
    DSB
    52
    70
    58
    70
    60
    70
    70
    4
    170
    2
    7
    André Sayedi
    Sunes Bodega
    38
    70
    44
    68
    70
    26
    50
    2
    226
    8
    8
    Henrik Sørensen
    Ans BK
    32
    66
    64
    50
    70
    34
    70
    2
    246
    7
  • 5 : Fredag kl. 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jacob Bøgeskov - Spiller for John's
    2. 2 Jeanette Bøgeskov - Spiller for John's
    3. 3 John Big - Spiller for John's
    4. 4 Randi - Spiller for John's
    5. 5 Henriette Markussen - Spiller for NO. 1
    6. 6 Lars Jakobsen - Spiller for Sunes Bodega
    7. 7 Rico List - Spiller for Hampen
    8. 8 Kim Greve - Spiller for Vindstyrke 12
    1
    Jacob Bøgeskov
    2
    Jeanette Bøgeskov
    3
    John Big
    4
    Randi
    5
    Henriette Markussen
    6
    Lars Jakobsen
    7
    Rico List
    8
    Kim Greve
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jacob Bøgeskov
    John's
    46
    38
    24
    70
    40
    28
    70
    2
    176
    8
    2
    Jeanette Bøgeskov
    John's
    70
    44
    70
    40
    70
    36
    36
    3
    156
    7
    3
    John Big
    John's
    70
    70
    64
    70
    66
    32
    68
    3
    230
    4
    4
    Randi
    John's
    70
    62
    70
    56
    28
    36
    70
    3
    182
    6
    5
    Henriette Markussen
    NO. 1
    50
    70
    64
    70
    70
    54
    58
    3
    226
    5
    6
    Lars Jakobsen
    Sunes Bodega
    70
    62
    70
    70
    58
    70
    48
    4
    168
    2
    7
    Rico List
    Hampen
    70
    70
    70
    70
    70
    66
    70
    6
    66
    1
    8
    Kim Greve
    Vindstyrke 12
    62
    70
    70
    64
    70
    70
    42
    4
    168
    2
  • 6 : Fredag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kasper Thygesen - Spiller for Aarhus
    2. 2 Benny Pedersen - Spiller for GBC
    3. 3 Simon Koreakongen - Spiller for Vestrebro's Bodega
    4. 4 Peter Lassen - Spiller for NO. 1
    5. 5 Jesper Greve - Spiller for John's
    6. 6 Brian Læborg - Spiller for Hald Kro
    7. 7 Sascha Ramussen - Spiller for Centralkroen
    8. 8 Palle Mikkelsen - Spiller for Centralkroen
    1
    Kasper Thygesen
    2
    Benny Pedersen
    3
    Simon Koreakongen
    4
    Peter Lassen
    5
    Jesper Greve
    6
    Brian Læborg
    7
    Sascha Ramussen
    8
    Palle Mikkelsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kasper Thygesen
    Aarhus
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    7
    0
    1
    2
    Benny Pedersen
    GBC
    56
    70
    70
    70
    56
    70
    70
    5
    112
    2
    3
    Simon Koreakongen
    Vestrebro's Bodega
    32
    54
    30
    60
    42
    46
    58
    0
    322
    8
    4
    Peter Lassen
    NO. 1
    56
    56
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    112
    2
    5
    Jesper Greve
    John's
    64
    60
    70
    36
    62
    70
    70
    3
    222
    5
    6
    Brian Læborg
    Hald Kro
    54
    70
    70
    50
    70
    70
    70
    5
    104
    4
    7
    Sascha Ramussen
    Centralkroen
    16
    42
    70
    26
    40
    36
    70
    2
    160
    6
    8
    Palle Mikkelsen
    Centralkroen
    58
    58
    70
    56
    52
    30
    60
    1
    314
    7
  • 7 : Kvart finale kl. 10.00 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Sømand - Spiller for John's
    2. 2 Tobias Klausen - Spiller for Bykroen
    3. 3 Kim Greve - Spiller for Spillested 3
    4. 4 Jan Byrgesen - Spiller for Centralkroen
    1
    Peter Sømand
    2
    Tobias Klausen
    3
    Kim Greve
    4
    Jan Byrgesen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Sømand
    John's
    34
    70
    48
    1
    82
    3
    2
    Tobias Klausen
    Bykroen
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    3
    Kim Greve
     
    54
    x
    58
    0
    112
    4
    4
    Jan Byrgesen
    Centralkroen
    70
    56
    70
    2
    56
    1
  • 8 : Kvart finale kl. 10.00 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 John Big - Spiller for John's
    2. 2 Tue Hjorth - Spiller for Gæt Hvem
    3. 3 Kasper Thygesen - Spiller for Spillested 3
    4. 4 Røde Rene - Spiller for Centralkroen
    1
    John Big
    2
    Tue Hjorth
    3
    Kasper Thygesen
    4
    Røde Rene
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    John Big
    John's
    28
    0
    0
    0
    28
    4
    2
    Tue Hjorth
    Gæt Hvem
    70
    36
    70
    2
    36
    2
    3
    Kasper Thygesen
     
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    Røde Rene
    Centralkroen
    70
    48
    28
    1
    76
    3
  • 9 : Kvart finale kl. 11.30 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lunde - Spiller for John's
    2. 2 Jørgen Hvam - Spiller for Karup
    3. 3 Brian Læborg - Spiller for Hald Kro
    4. 4 Rico List - Spiller for Hampen
    1
    Lunde
    2
    Jørgen Hvam
    3
    Brian Læborg
    4
    Rico List
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lunde
    John's
    26
    x
    46
    0
    72
    4
    2
    Jørgen Hvam
    Karup
    70
    58
    42
    1
    100
    3
    3
    Brian Læborg
    Hald Kro
    x
    70
    70
    2
    0
    2
    4
    Rico List
    Hampen
    70
    70
    42
    2
    42
    1
  • 10 : Kvart finale kl. 11.30 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Jakobsen - Spiller for Sunes Bodega
    2. 2 Knotti - Spiller for John's
    3. 3 Rasmus Nielsen - Spiller for Bykroen
    4. 4 Peter Lassen - Spiller for NO. 1
    1
    Lars Jakobsen
    2
    Knotti
    3
    Rasmus Nielsen
    4
    Peter Lassen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lars Jakobsen
    Sunes Bodega
    70
    70
    22
    2
    22
    1
    2
    Knotti
    John's
    42
    56
    x
    0
    98
    4
    3
    Rasmus Nielsen
    Bykroen
    30
    70
    36
    1
    66
    3
    4
    Peter Lassen
    NO. 1
    70
    x
    70
    2
    0
    2
  • 11 : Kvart finale kl. 13.00 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Benny Pedersen - Spiller for GBC
    2. 2 Mikkel Brogens - Spiller for John's
    3. 3 Smukke Kent - Spiller for Den Sjove Bodega
    4. 4 Paw - Spiller for Karup
    1
    Benny Pedersen
    2
    Mikkel Brogens
    3
    Smukke Kent
    4
    Paw
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Benny Pedersen
    GBC
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Mikkel Brogens
    John's
    34
    70
    42
    1
    76
    4
    3
    Smukke Kent
    Den Sjove Bodega
    48
    58
    70
    1
    106
    3
    4
    Paw
    Karup
    62
    70
    50
    1
    112
    2
  • 12 : Kvart finale kl. 13.00 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Brogaard - Spiller for John's
    2. 2 Kim 205 - Spiller for John's
    3. 3 Lille Lars - Spiller for BillardXperten
    4. 4 Ole Møller Fransen - Spiller for John's
    1
    Michael Brogaard
    2
    Kim 205
    3
    Lille Lars
    4
    Ole Møller Fransen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Michael Brogaard
    John's
    70
    34
    70
    2
    34
    2
    2
    Kim 205
    John's
    56
    54
    70
    1
    110
    3
    3
    Lille Lars
    BillardXperten
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    Ole Møller Fransen
    John's
    52
    68
    34
    0
    154
    4
  • 13 : Semifinale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian Læborg - Spiller for Hald Kro
    2. 2 Tue Hjort - Spiller for Gæt Hvem
    3. 3 Kasper Thygesen - Spiller for Aarhus
    4. 4 Lille Lars - Spiller for BillardXperten
    1
    Brian Læborg
    2
    Tue Hjort
    3
    Kasper Thygesen
    4
    Lille Lars
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Brian Læborg
    Hald Kro
    70
    46
    58
    1
    104
    4
    2
    Tue Hjort
    Gæt Hvem
    48
    70
    70
    2
    48
    2
    3
    Kasper Thygesen
    Aarhus
    70
    60
    64
    1
    124
    3
    4
    Lille Lars
    BillardXperten
    70
    58
    70
    2
    58
    1
  • 14 : Semifinale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rico List - Spiller for Hampen
    2. 2 Michael Brogaard - Spiller for John's
    3. 3 Peter Lassen - Spiller for NO. 1
    4. 4 Tobias Klausen - Spiller for Bykroen
    1
    Rico List
    2
    Michael Brogaard
    3
    Peter Lassen
    4
    Tobias Klausen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rico List
    Hampen
    70
    14
    70
    2
    14
    1
    2
    Michael Brogaard
    John's
    42
    x
    66
    0
    108
    4
    3
    Peter Lassen
    NO. 1
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    4
    Tobias Klausen
    Bykroen
    46
    70
    48
    1
    94
    3
  • 15 : Semifinale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Jakobsen - Spiller for Bykroen
    2. 2 Jan Byrgesen - Spiller for Centralkroen
    3. 3 Benny Pedersen - Spiller for GBC
    4. 4 Paw - Spiller for Karup
    1
    Lars Jakobsen
    2
    Jan Byrgesen
    3
    Benny Pedersen
    4
    Paw
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lars Jakobsen
    Bykroen
    54
    32
    70
    1
    86
    3
    2
    Jan Byrgesen
    Centralkroen
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    Benny Pedersen
    GBC
    70
    48
    54
    1
    102
    2
    4
    Paw
    Karup
    36
    34
    70
    1
    70
    4
  • 16 : FINALE 2021

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Byrgesen - Spiller for Centralkroen
    2. 2 Tue Hjorth - Spiller for Gæt Hvem
    3. 3 Peter Lassen - Spiller for NO. 1
    4. 4 Benny Pedersen - Spiller for GBC
    5. 5 Rico List - Spiller for Hampen
    6. 6 Lille Lars - Spiller for BillardXperten
    1
    Jan Byrgesen
    2
    Tue Hjorth
    3
    Peter Lassen
    4
    Benny Pedersen
    5
    Rico List
    6
    Lille Lars
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jan Byrgesen
    Centralkroen
    70
    44
    70
    70
    70
    4
    44
    2
    2
    Tue Hjorth
    Gæt Hvem
    44
    42
    56
    70
    68
    1
    210
    5
    3
    Peter Lassen
    NO. 1
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    4
    Benny Pedersen
    GBC
    30
    70
    60
    70
    20
    2
    110
    4
    5
    Rico List
    Hampen
    40
    58
    54
    40
    40
    0
    232
    6
    6
    Lille Lars
    BillardXperten
    62
    70
    64
    70
    70
    3
    126
    3