Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Danser med Tunge drenge – Big Makker Roller – Uge 6 2022 – Lørdags Finale

7. februar @ 18:00 - 12. februar @ 22:00

Pris: 1.000Kr.

Vild med Billard.

24 par – 12 videre til finaledagen.

Lørdagsfinaledag – To Semi puljer a 6 makkere, med 3 par videre. 6-Holdsfinale.

Indledende spilledage – Mandag-fredag Kl. 18:00.
6-holds pulje. 1, 2 og 3 kvaller. Tak for spil til 4, 5 og 6.

Præmiesum ved fuldt hus: 24.000 – Priser til top 6.

Ugens Highscore: En mindre erkendtlighed til topscoreren.

Ugens 12`ere og derover: En lille skarp af særlige sorter.

Ugens menu: Aftensmad hver dag til en 50`er.

Mimers Bodega hos Jette & Dennis Raun, glæder sig til at opleve TOP hygge og TOP billard.

Detaljer

Start:
7. februar @ 18:00
Slut:
12. februar @ 22:00
Pris:
1.000Kr.

Arrangør

Mimers Bodega

Sted

Mimers Bodega
Thorsgade 70
København N, 2200 Danmark
+ Google Map

Turneringsskemaer

  • 1 : Lørdag Semi klokken 10.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bondo / Casper - Spiller for Mimers
    2. 2 Fritz / Trolle - Spiller for Mimers
    3. 3 PT / Martin Steen - Spiller for Snoopy
    4. 4 Svende / Kim AH - Spiller for Snoopy
    5. 5 Kim H / Kim B - Spiller for Daisy/Slukefter
    6. 6 Søren H / Frank K - Spiller for Snoopy/Mimers
    1
    Bondo / Casper
    2
    Fritz / Trolle
    3
    PT / Martin Steen
    4
    Svende / Kim AH
    5
    Kim H / Kim B
    6
    Søren H / Frank K
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Bondo / Casper
    Mimers
    60
    60
    70
    56
    70
    2
    176
    4
    2
    Fritz / Trolle
    Mimers
    70
    62
    44
    36
    70
    2
    142
    6
    3
    PT / Martin Steen
    Snoopy
    70
    70
    64
    62
    64
    2
    190
    3
    4
    Svende / Kim AH
    Snoopy
    60
    70
    70
    X
    70
    3
    60
    1
    5
    Kim H / Kim B
    Daisy/Slukefter
    70
    70
    70
    X
    56
    3
    56
    2
    6
    Søren H / Frank K
    Snoopy/Mimers
    66
    38
    70
    56
    70
    2
    160
    5
  • 2 : Lørdag Semi klokken 14.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Knak / Benjamin - Spiller for SundbyVester/Gedser
    2. 2 Jæger / Mikkelsen - Spiller for Landmanden / Mimaars
    3. 3 Ryom / Jan C - Spiller for Center Pub Hvidovre / Chimpansen
    4. 4 Brian N / Johnny G - Spiller for Biografen / Viggo P. og Søn
    5. 5 Lars O / Rune K - Spiller for Amager / DSM
    6. 6 MC / J. Henry - Spiller for Københavneren
    1
    Knak / Benjamin
    2
    Jæger / Mikkelsen
    3
    Ryom / Jan C
    4
    Brian N / Johnny G
    5
    Lars O / Rune K
    6
    MC / J. Henry
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Knak / Benjamin
    SundbyVester/Gedser
    48
    58
    58
    58
    70
    1
    222
    5
    2
    Jæger / Mikkelsen
    Landmanden / Mimaars
    70
    60
    70
    46
    70
    3
    106
    2
    3
    Ryom / Jan C
    Center Pub Hvidovre / Chimpansen
    70
    70
    70
    X
    68
    3
    68
    3
    4
    Brian N / Johnny G
    Biografen / Viggo P. og Søn
    70
    40
    32
    66
    66
    1
    204
    6
    5
    Lars O / Rune K
    Amager / DSM
    70
    70
    X
    70
    70
    4
    0
    1
    6
    MC / J. Henry
    Københavneren
    50
    44
    70
    70
    30
    2
    124
    4
  • 3 : Final Table Dance Klokken 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ryom / Jan C - Spiller for Center Pubben / Chimpansen
    2. 2 Jæger / Mikkelsen - Spiller for Landmanden / Mimers
    3. 3 Martin Steen / Peter Thomas - Spiller for Snoopy
    4. 4 Kim B / Kim H - Spiller for Slukefter / Daisy
    5. 5 Svend-Erik / Kim AH - Spiller for Snoopyy
    6. 6 Lars O / Rune K - Spiller for Amager / DSM
    1
    Ryom / Jan C
    2
    Jæger / Mikkelsen
    3
    Martin Steen / Peter Thomas
    4
    Kim B / Kim H
    5
    Svend-Erik / Kim AH
    6
    Lars O / Rune K
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ryom / Jan C
    Center Pubben / Chimpansen
    58
    70
    70
    54
    28
    2
    140
    5
    2
    Jæger / Mikkelsen
    Landmanden / Mimers
    70
    70
    64
    70
    54
    3
    118
    2
    3
    Martin Steen / Peter Thomas
    Snoopy
    32
    44
    68
    62
    52
    0
    258
    6
    4
    Kim B / Kim H
    Slukefter / Daisy
    56
    70
    70
    70
    60
    3
    116
    3
    5
    Svend-Erik / Kim AH
    Snoopyy
    70
    42
    70
    50
    70
    3
    92
    4
    6
    Lars O / Rune K
    Amager / DSM
    70
    70
    70
    70
    38
    4
    38
    1
  • 4 : Fredag klokken 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank V / Lars Lysgaard - Spiller for Snoopy/BillardXperten
    2. 2 Thomas B / Kasper T. - Spiller for Hermod/Aarhus
    3. 3 Knak / Benjamin - Spiller for Mimers/Gedser B.
    4. 4 Brian Nielsen / Johnny G - Spiller for Biografen/Viggo P. og søn.
    5. 5 Marc Ø / Chr Hartvig - Spiller for Vindstyrke 12 / Hartvig Fuger
    6. 6 Kim AH / Svende - Spiller for Snoopy
    1
    Frank V / Lars Lysgaard
    2
    Thomas B / Kasper T.
    3
    Knak / Benjamin
    4
    Brian Nielsen / Johnny G
    5
    Marc Ø / Chr Hartvig
    6
    Kim AH / Svende
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Frank V / Lars Lysgaard
    Snoopy/BillardXperten
    70
    56
    68
    70
    38
    2
    162
    4
    2
    Thomas B / Kasper T.
    Hermod/Aarhus
    38
    70
    52
    70
    54
    2
    144
    5
    3
    Knak / Benjamin
    Mimers/Gedser B.
    70
    68
    70
    70
    70
    4
    68
    1
    4
    Brian Nielsen / Johnny G
    Biografen/Viggo P. og søn.
    70
    70
    58
    70
    56
    3
    114
    3
    5
    Marc Ø / Chr Hartvig
    Vindstyrke 12 / Hartvig Fuger
    68
    34
    34
    60
    70
    1
    196
    6
    6
    Kim AH / Svende
    Snoopy
    70
    70
    62
    70
    54
    3
    116
    2
  • 5 : Torsdag klokken 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren H / Frank K - Spiller for Snoopy / Mimers
    2. 2 Carsten / Rune O - Spiller for Daisy
    3. 3 Jæger / Mikkelsen - Spiller for Landmanden / Mimers
    4. 4 Poulsen / Fastholm - Spiller for Snoopy
    5. 5 Lars O / Rune K - Spiller for Amager / DSM
    6. 6 Jan O / Johnny A - Spiller for Smutten
    1
    Søren H / Frank K
    2
    Carsten / Rune O
    3
    Jæger / Mikkelsen
    4
    Poulsen / Fastholm
    5
    Lars O / Rune K
    6
    Jan O / Johnny A
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren H / Frank K
    Snoopy / Mimers
    70
    70
    62
    46
    70
    3
    108
    3
    2
    Carsten / Rune O
    Daisy
    26
    70
    64
    68
    70
    2
    158
    5
    3
    Jæger / Mikkelsen
    Landmanden / Mimers
    60
    62
    70
    70
    70
    3
    122
    1
    4
    Poulsen / Fastholm
    Snoopy
    70
    70
    32
    70
    56
    3
    88
    4
    5
    Lars O / Rune K
    Amager / DSM
    70
    70
    54
    56
    70
    3
    110
    2
    6
    Jan O / Johnny A
    Smutten
    60
    42
    32
    70
    48
    1
    182
    6
  • 6 : Onsdags-Pot

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stefan
    2. 2 Line
    3. 3 Karlo
    4. 4 Torleif
    5. 5 Dorrit
    6. 6 Frank
    7. 7 Lasse
    8. 8 Stig
    9. 9 Iben
    10. 10 Rune
    11. 11 Thomas
    12. 12 Michael Christensen
    13. 13 Jais
    14. 14 Sonni
    15. 15 Jee
    16. 16 Dennis
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Stefan
    2
    Line
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    3
    Karlo
    4
    Torleif
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    5
    Dorrit
    6
    Frank
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    7
    Lasse
    8
    Stig
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    9
    Iben
    10
    Rune
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    11
    Thomas
    12
    Michael Christensen
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    13
    Jais
    14
    Sonni
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    15
    Jee
    16
    Dennis
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 7 : Tirsdag klokken 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Trolle / Fritz - Spiller for Mimers
    2. 2 Martin A / Piet - Spiller for Mimers
    3. 3 Michael Hansen / Thomas Nielsen - Spiller for Slukefter/Mimers
    4. 4 Lange Jan / Danni Iversen - Spiller for Fidusen/Mimers
    5. 5 Peter Thomas / Martin Steen - Spiller for Snoopy
    6. 6 Kim Buch / Kim Henriksen - Spiller for Slukefter/Daisy
    1
    Trolle / Fritz
    2
    Martin A / Piet
    3
    Michael Hansen / Thomas Nielsen
    4
    Lange Jan / Danni Iversen
    5
    Peter Thomas / Martin Steen
    6
    Kim Buch / Kim Henriksen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Trolle / Fritz
    Mimers
    70
    70
    68
    50
    58
    2
    176
    3
    2
    Martin A / Piet
    Mimers
    28
    70
    70
    24
    58
    2
    110
    5
    3
    Michael Hansen / Thomas Nielsen
    Slukefter/Mimers
    42
    38
    70
    52
    60
    1
    192
    6
    4
    Lange Jan / Danni Iversen
    Fidusen/Mimers
    70
    60
    58
    44
    70
    2
    162
    4
    5
    Peter Thomas / Martin Steen
    Snoopy
    70
    70
    70
    70
    42
    4
    42
    1
    6
    Kim Buch / Kim Henriksen
    Slukefter/Daisy
    70
    70
    70
    42
    70
    4
    42
    1
  • 8 : Mandag klokken 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sasha / Juste - Spiller for Højden/Snoopy
    2. 2 LP / Michel - Spiller for Højden
    3. 3 Casper / Bondo - Spiller for Mimers
    4. 4 Jonas / Trucker - Spiller for CC/Skomarbillard.dk
    5. 5 MC / J. Henry - Spiller for Københavneren
    6. 6 Jan C / Peter Ryom - Spiller for Chimpansen/Center Pub
    1
    Sasha / Juste
    2
    LP / Michel
    3
    Casper / Bondo
    4
    Jonas / Trucker
    5
    MC / J. Henry
    6
    Jan C / Peter Ryom
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sasha / Juste
    Højden/Snoopy
    70
    48
    70
    24
    50
    2
    122
    5
    2
    LP / Michel
    Højden
    54
    70
    24
    58
    58
    1
    194
    6
    3
    Casper / Bondo
    Mimers
    70
    48
    70
    70
    70
    4
    48
    1
    4
    Jonas / Trucker
    CC/Skomarbillard.dk
    68
    70
    48
    48
    70
    2
    164
    4
    5
    MC / J. Henry
    Københavneren
    70
    70
    56
    70
    60
    3
    116
    2
    6
    Jan C / Peter Ryom
    Chimpansen/Center Pub
    70
    70
    48
    62
    70
    3
    110
    3