Indlæser Begivenheder

« Alle Begivenheder

  • Denne begivenhed er allerede afholdt.

SKOMAR CHAMP – THE OPEN (FINALEDAG)

17. december, 2023 @ 09:00 - 23:30

Sidste år blev den største mediedækkede begivenhed nogensinde indenfor dansk Skomarhistorie afviklet, og vi fik kåret den første SKOMAR CHAMP! Nu skal succesen gentages og der er kridtet op til en ægte dansk årlig juleferie-tradition!

Der er dømt intens spænding, massiv TV-dækning og et brag af en folkefest, når der igen blændes op for mestermøde i den ældgamle folkekære værtshus-disciplin, som de fleste danskere har prøvet at spille.

TV 2 Sport er på plads med minimum 10 timers direkte transmission, når spillere, festglade tilskuere, kommentatorer, sponsorer, teknikere og journalister summer omkring billardarenaen, tribunen og VIP-pladserne.

Michael Ørbeck Couriol og Daniel Kandi er med igen i år som konferencier og DJ, hvilket sørger for god stemning og musik.

Skomar-disciplinen rummer et enormt potentiale til at kunne både samle, pirre og underholde danskerne i hyggelige rammer, hvad enten man er spiller, tilskuer eller sidder hjemme foran skærmen.

SKOMARBILLARD er intensitet, spænding, koncentration, teknik, taktisk snuhed og en psykologisk duel på nerver mellem de to kombattanter på det grønne klæde. Én fejl kan koste alt, og ét stød kan afgøre en kamp. Der er lagt fælder ud for begge spillere og alt afgøres på cirka 15 minutter.

SKOMAR CHAMP – THE OPEN (kvalifikationen) afvikles på 6 nye Søren Søgaard halvmatchborde i Frihedens Idrætscenter fra den 14. – 17. december 2023

Tilmelding dig her efter den 1. november kl. 17.00: https://ddbu.nemtilmeld.dk/

Turneringplan: https://dendanskebillardunion.dk/wp-content/uploads/Turneringsplan-for-Skomar-Champ-2.pdf?fbclid=IwAR06ZY-LYt0MCIGPltHcUCJ8BIu2c8pEXaIiNeNeKkH0HY84Nrwb9jxxwcU

SKOMAR CHAMP – FINAL 16 løber af stablen i Pakhus 11 på Østerbro i København den 27. & 28. december 2023 i festlige dart-inspirerede rammer – GRATIS ADGANG!

Detaljer

Dato:
17. december, 2023
Tidspunkt:
09:00 - 23:30

Turneringsskemaer

  • 1 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 1 | SØNDAG KL. 9.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter F. Nielsen
    2. 2 Jan Angen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    9.00
    1
    1
    Peter F. Nielsen
    2
    Jan Angen
    70
    58
    70
    64
     
     
     
     
     
     
  • 2 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 2 | SØNDAG KL. 9.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bjørn Jensen
    2. 2 Jonas Raagner
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    9.00
    2
    1
    Bjørn Jensen
    2
    Jonas Raagner
    70
    48
    70
    50
     
     
     
     
     
     
  • 3 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 3 | SØNDAG KL. 9.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Morten Knak
    2. 2 Erling Sjørup
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    9.00
    3
    1
    Morten Knak
    2
    Erling Sjørup
    58
    70
    30
    70
     
     
     
     
     
     
  • 4 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 4 | SØNDAG KL. 9.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Christensen
    2. 2 Tiger
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    9.00
    4
    1
    Søren Christensen
    2
    Tiger
    70
    44
    70
    36
     
     
     
     
     
     
  • 5 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 5 | SØNDAG KL. 9.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henrik Christensen
    2. 2 Peter Lassen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Henrik Christensen
    2
    Peter Lassen
    40
    70
    50
    70
     
     
     
     
     
     
  • 6 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 6 | SØNDAG KL. 9.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Lysgaard
    2. 2 Johnny Abrahamsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Lars Lysgaard
    2
    Johnny Abrahamsen
    52
    70
    70
    52
    48
    70
     
     
     
     
  • 7 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 1 | SØNDAG KL. 9.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anders Munk
    2. 2 Henrik Kepler
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    9.40
    1
    1
    Anders Munk
    2
    Henrik Kepler
    70
    44
    70
    36
     
     
     
     
     
     
  • 8 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 2 | SØNDAG KL. 9.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Niels Fritz
    2. 2 Mik Petersen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    9.40
    2
    1
    Niels Fritz
    2
    Mik Petersen
    70
    32
    70
    62
     
     
     
     
     
     
  • 9 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 3 | SØNDAG KL. 9.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Mike Christiansen
    2. 2 Roger
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    9.40
    3
    1
    Mike Christiansen
    2
    Roger
    66
    70
    62
    70
     
     
     
     
     
     
  • 10 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 4 | SØNDAG KL. 9.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Allan Skyttefeldt
    2. 2 Lars Olsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    9.40
    4
    1
    Allan Skyttefeldt
    2
    Lars Olsen
    44
    70
    30
    70
     
     
     
     
     
     
  • 11 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 5 | SØNDAG KL. 9.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Charlotte Sørensen
    2. 2 Benny Johansen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    9.40
    5
    1
    Charlotte Sørensen
    2
    Benny Johansen
    70
    34
    70
    64
     
     
     
     
     
     
  • 12 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 6 | SØNDAG KL. 9.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Keen Petersen
    2. 2 Jan Andreasen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Keen Petersen
    2
    Jan Andreasen
    70
    50
    70
    44
     
     
     
     
     
     
  • 13 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 1 | SØNDAG KL. 10.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Dan Jensen
    2. 2 Erik Bustoft
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    10.20
    1
    1
    Dan Jensen
    2
    Erik Bustoft
    70
    54
    70
    50
     
     
     
     
     
     
  • 14 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 2 | SØNDAG KL. 10.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Aastrup
    2. 2 Brian Zola
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    10.20
    2
    1
    Jan Aastrup
    2
    Brian Zola
    70
    46
    66
    70
    38
    70
     
     
     
     
  • 15 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 3 | SØNDAG KL. 10.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kenny Sørensen
    2. 2 Allan Grønager
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    10.20
    3
    1
    Kenny Sørensen
    2
    Allan Grønager
    70
    54
    40
    70
    70
    50
     
     
     
     
  • 16 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 4 | SØNDAG KL. 10.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rene Andersen
    2. 2 Johnny "The Funny" Møller
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Rene Andersen
    2
    Johnny "The Funny" Møller
    64
    70
    70
    24
    70
    58
     
     
     
     
  • 17 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 5 | SØNDAG KL. 10.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ken Christiansen
    2. 2 Thomas Scheøler
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    10.20
    5
    1
    Ken Christiansen
    2
    Thomas Scheøler
    70
    26
    68
    70
    70
    54
     
     
     
     
  • 18 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 6 | SØNDAG KL. 10.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Adrian Weiss
    2. 2 Marc Henriksen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    10.20
    6
    1
    Adrian Weiss
    2
    Marc Henriksen
    38
    70
    22
    70
     
     
     
     
     
     
  • 19 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 1 | SØNDAG KL. 11.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Christian Møller
    2. 2 Annie Clausen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11.00
    1
    1
    Christian Møller
    2
    Annie Clausen
    70
    46
    22
    70
    70
    60
     
     
     
     
  • 20 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 2 | SØNDAG KL. 11.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Benjamin Sørensen
    2. 2 Isak Einshøj
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11.00
    2
    1
    Benjamin Sørensen
    2
    Isak Einshøj
    70
    40
    60
    70
    70
    68
     
     
     
     
  • 21 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 3 | SØNDAG KL. 11.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Arevad
    2. 2 Frank Kofod
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11.00
    3
    1
    Peter Arevad
    2
    Frank Kofod
    38
    70
    56
    70
     
     
     
     
     
     
  • 22 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 4 | SØNDAG KL. 11.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Finn Andersen
    2. 2 Bent Madsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11.00
    4
    1
    Finn Andersen
    2
    Bent Madsen
    70
    66
    68
    70
    22
    70
     
     
     
     
  • 23 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 5 | SØNDAG KL. 11.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henrik Søndergaard
    2. 2 Frank Jensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11.00
    5
    1
    Henrik Søndergaard
    2
    Frank Jensen
    64
    70
    68
    70
     
     
     
     
     
     
  • 24 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 6 | SØNDAG KL. 11.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Lindelykke
    2. 2 Rene Allermand
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11.00
    6
    1
    Johnny Lindelykke
    2
    Rene Allermand
    52
    70
    68
    70
     
     
     
     
     
     
  • 25 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 1 | SØNDAG KL. 11.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Lindbæk
    2. 2 Brian Juste
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11.40
    1
    1
    Peter Lindbæk
    2
    Brian Juste
    70
    58
    70
    22
     
     
     
     
     
     
  • 26 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 2 | SØNDAG KL. 11.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Mikkelsen KBK
    2. 2 Rene Hendriksen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11.40
    2
    1
    Michael Mikkelsen KBK
    2
    Rene Hendriksen
    70
    68
    70
    60
     
     
     
     
     
     
  • 27 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 3 | SØNDAG KL. 11.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Simon Debel
    2. 2 Lukas Mortensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11.40
    3
    1
    Simon Debel
    2
    Lukas Mortensen
    70
    38
    52
    70
    60
    70
     
     
     
     
  • 28 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 4 | SØNDAG KL. 11.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Hansen
    2. 2 Kenni DK
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Michael Hansen
    2
    Kenni DK
    40
    70
    70
    64
    62
    70
     
     
     
     
  • 29 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 5 | SØNDAG KL. 11.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jesper Arevad
    2. 2 Stener Fejerskov
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11.40
    5
    1
    Jesper Arevad
    2
    Stener Fejerskov
    70
    66
    32
    70
    70
    56
     
     
     
     
  • 30 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 6 | SØNDAG KL. 11.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Morten Rudal
    2. 2 Toke Overgaard
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Morten Rudal
    2
    Toke Overgaard
    70
    48
    70
    44
     
     
     
     
     
     
  • 31 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 1 | SØNDAG KL. 12.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henrik Ryholt
    2. 2 Kasper Thygesen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    12.20
    1
    1
    Henrik Ryholt
    2
    Kasper Thygesen
    70
    56
    62
    70
    42
    70
     
     
     
     
  • 32 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 2 | SØNDAG KL. 12.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Per Andersen
    2. 2 Martin Rex
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    12.40
    2
    1
    Per Andersen
    2
    Martin Rex
    70
    38
    68
    70
    70
    58
     
     
     
     
  • 33 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 3 | SØNDAG KL. 12.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kristian Nielsen
    2. 2 Danni Iversen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    12.20
    3
    1
    Kristian Nielsen
    2
    Danni Iversen
    30
    70
    54
    70
     
     
     
     
     
     
  • 34 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 4 | SØNDAG KL. 12.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Tom Járvinen
    2. 2 Peter Bech
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    12.20
    4
    1
    Tom Járvinen
    2
    Peter Bech
    70
    68
    70
    40
     
     
     
     
     
     
  • 35 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 5 | SØNDAG KL. 12.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Morten Smed
    2. 2 Martin Striberg
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Morten Smed
    2
    Martin Striberg
    0
    70
    0
    70
     
     
     
     
     
     
  • 36 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 6 | SØNDAG KL. 12.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian Knudsen
    2. 2 Brian Læborg
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    12.20
    6
    1
    Brian Knudsen
    2
    Brian Læborg
    70
    50
    70
    52
     
     
     
     
     
     
  • 37 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 1 | SØNDAG KL. 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Willer
    2. 2 Bo Jensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.00
    1
    1
    Thomas Willer
    2
    Bo Jensen
    70
    66
    70
    30
     
     
     
     
     
     
  • 38 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 2 | SØNDAG KL. 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Nanna Petersen
    2. 2 Christian Thomasen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.00
    5
    1
    Nanna Petersen
    2
    Christian Thomasen
    62
    70
    70
    38
    66
    70
     
     
     
     
  • 39 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 3 | SØNDAG KL. 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Henriksen
    2. 2 Finn Andersen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.00
    3
    1
    Kim Henriksen
    2
    Finn Andersen
    70
    36
    66
    70
    70
    52
     
     
     
     
  • 40 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 4 | SØNDAG KL. 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Claus Poulsen
    2. 2 Bent Bjerre
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.00
    4
    1
    Claus Poulsen
    2
    Bent Bjerre
    70
    26
    70
    42
     
     
     
     
     
     
  • 41 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 5 | SØNDAG KL. 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Guldager
    2. 2 Steen Høgh
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.00
    5
    1
    Jan Guldager
    2
    Steen Høgh
    70
    68
    70
    40
     
     
     
     
     
     
  • 42 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 6 | SØNDAG KL. 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jesper Stilling
    2. 2 Frank Vinter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.00
    6
    1
    Jesper Stilling
    2
    Frank Vinter
    66
    70
    48
    70
     
     
     
     
     
     
  • 43 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 1 | SØNDAG KL. 13.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter MC
    2. 2 Sambo
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.40
    1
    1
    Peter MC
    2
    Sambo
    58
    70
    70
    68
    68
    70
     
     
     
     
  • 44 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 2 | SØNDAG KL. 13.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jeppe RIch
    2. 2 Michael Mikkelsen. Kom TIT
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.00
    1
    Jeppe RIch
    2
    Michael Mikkelsen. Kom TIT
    8
    70
    32
    70
     
     
     
     
     
     
  • 45 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 3 | SØNDAG KL. 13.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Steen Fisker
    2. 2 Marianne Mortensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.40
    3
    1
    Steen Fisker
    2
    Marianne Mortensen
    70
    32
    20
    70
    70
    66
     
     
     
     
  • 46 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 4 | SØNDAG KL. 13.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stig Jensen
    2. 2 Rene Mortensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.40
    4
    1
    Stig Jensen
    2
    Rene Mortensen
    50
    70
    54
    70
     
     
     
     
     
     
  • 47 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 5 | SØNDAG KL. 13.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Besim
    2. 2 Brian Nielsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.40
    1
    Besim
    2
    Brian Nielsen
    68
    70
    70
    52
    54
    70
     
     
     
     
  • 48 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 6 | SØNDAG KL. 13.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Fj8
    2. 2 Oliver Pind
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13.40
    6
    1
    Fj8
    2
    Oliver Pind
    58
    70
    46
    70
     
     
     
     
     
     
  • 49 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 1 | SØNDAG KL. 14.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Jæger
    2. 2 Henrik Dahl
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.20
    1
    1
    Thomas Jæger
    2
    Henrik Dahl
    52
    70
    70
    56
    70
    50
     
     
     
     
  • 50 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 2 | SØNDAG KL. 14.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Christensen
    2. 2 Peter Frø
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.20
    2
    1
    Michael Christensen
    2
    Peter Frø
    70
    48
    52
    70
    68
    70
     
     
     
     
  • 51 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 3 | SØNDAG KL. 14.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard
    2. 2 Peter Møller
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.20
    3
    1
    Thomas Mangaard
    2
    Peter Møller
    70
    16
    70
    42
     
     
     
     
     
     
  • 52 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 4 | SØNDAG KL. 14.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Jensen
    2. 2 Torben Jensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.20
    4
    1
    Lars Jensen
    2
    Torben Jensen
    70
    66
    46
    70
    58
    70
     
     
     
     
  • 53 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 5 | SØNDAG KL. 14.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 James Henry
    2. 2 Thomas Ebbe
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.20
    5
    1
    James Henry
    2
    Thomas Ebbe
    70
    50
    68
    70
    56
    70
     
     
     
     
  • 54 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 6 | SØNDAG KL. 14.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Berg
    2. 2 Tobias Klausen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.20
    6
    1
    Michael Berg
    2
    Tobias Klausen
    42
    70
    50
    70
     
     
     
     
     
     
  • 55 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 1 | SØNDAG KL. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Frejbæk
    2. 2 Svend-Erik Christensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15.00
    1
    1
    Søren Frejbæk
    2
    Svend-Erik Christensen
    26
    70
    14
    70
     
     
     
     
     
     
  • 56 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 2 | SØNDAG KL. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Hocke
    2. 2 Peter Vejby Jensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15.00
    1
    Lars Hocke
    2
    Peter Vejby Jensen
    44
    70
    56
    70
     
     
     
     
     
     
  • 57 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 3 | SØNDAG KL. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 BG
    2. 2 Stefan Christensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15.00
    3
    1
    BG
    2
    Stefan Christensen
    70
    24
    70
    62
     
     
     
     
     
     
  • 58 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 4 | SØNDAG KL. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Haurslev
    2. 2 Ian White
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15.00
    4
    1
    Thomas Haurslev
    2
    Ian White
    70
    56
    70
    64
     
     
     
     
     
     
  • 59 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 5 | SØNDAG KL. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Skipper
    2. 2 Leif Nielsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15.00
    5
    1
    Skipper
    2
    Leif Nielsen
    70
    68
    38
    70
    64
    70
     
     
     
     
  • 60 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 1 - BORD 6 | SØNDAG KL. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank Holmkvist
    2. 2 Erling Hansen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15.00
    6
    1
    Frank Holmkvist
    2
    Erling Hansen
    68
    70
    70
    36
    60
    70
     
     
     
     
  • 61 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 1 | SØNDAG KL. 15.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Claus Poulsen
    2. 2 BG
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Claus Poulsen
    2
    BG
    66
    70
    70
    54
    58
    70
     
     
     
     
  • 62 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 2 | SØNDAG KL. 15.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Lassen
    2. 2 Thomas Mangaard
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Peter Lassen
    2
    Thomas Mangaard
    54
    70
    70
    36
    66
    70
     
     
     
     
  • 63 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 3| SØNDAG KL. 15.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rodger - Værløse BK
    2. 2 Torben Jensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Rodger - Værløse BK
    2
    Torben Jensen
    70
    42
    44
    70
    36
    70
     
     
     
     
  • 64 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 4 | SØNDAG KL. 15.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Steen Fisker
    2. 2 Thomas Jæger
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Steen Fisker
    2
    Thomas Jæger
    58
    70
    30
    70
     
     
     
     
     
     
  • 65 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 5 | SØNDAG KL. 15.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Abrahamsen - Smut inn
    2. 2 Lars Olsen - Smut inn
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Johnny Abrahamsen - Smut inn
    2
    Lars Olsen - Smut inn
    66
    70
    48
    70
     
     
     
     
     
     
  • 66 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 6 | SØNDAG KL. 15.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Guldager
    2. 2 Per Andersen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Jan Guldager
    2
    Per Andersen
    54
    70
    62
    70
     
     
     
     
     
     
  • 67 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 1 | SØNDAG KL. 16.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Niels Fritz - Mimers
    2. 2 Thomas Ebbe
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Niels Fritz - Mimers
    2
    Thomas Ebbe
    70
    48
    52
    70
    62
    70
     
     
     
     
  • 68 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 2 | SØNDAG KL. 16.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Lindbæk
    2. 2 Morten Rudal
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Peter Lindbæk
    2
    Morten Rudal
    50
    70
    70
    38
    70
    46
     
     
     
     
  • 69 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 3 | SØNDAG KL. 16.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Oliver Pind
    2. 2 Kenni DK
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Oliver Pind
    2
    Kenni DK
    54
    70
    66
    70
     
     
     
     
     
     
  • 70 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 4 | SØNDAG KL. 16.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jesper Mio Arevad
    2. 2 Kenny Sørensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Jesper Mio Arevad
    2
    Kenny Sørensen
    52
    70
    50
    70
     
     
     
     
     
     
  • 71 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 5 | SØNDAG KL. 16.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank Kofod
    2. 2 Tom Jarvinen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Frank Kofod
    2
    Tom Jarvinen
    70
    52
    52
    70
    70
    64
     
     
     
     
  • 72 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 6 | SØNDAG KL. 16.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rene Mortensen
    2. 2 Michael Mikkelsen - Kom Tit
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Rene Mortensen
    2
    Michael Mikkelsen - Kom Tit
    70
    30
    70
    64
     
     
     
     
     
     
  • 73 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 1 | SØNDAG KL. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kasper Thygesen
    2. 2 Erling Hansen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Kasper Thygesen
    2
    Erling Hansen
    54
    70
    28
    70
     
     
     
     
     
     
  • 74 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 2 | SØNDAG KL. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 René L. Andersen
    2. 2 Michael Mikkelsen KBK
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    René L. Andersen
    2
    Michael Mikkelsen KBK
    70
    50
    26
    70
    70
    50
     
     
     
     
  • 75 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 3 | SØNDAG KL. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Striberg
    2. 2 Willer
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Martin Striberg
    2
    Willer
    46
    70
    30
    70
     
     
     
     
     
     
  • 76 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 4 | SØNDAG KL. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter F. Nielsen
    2. 2 Brian Knudsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Peter F. Nielsen
    2
    Brian Knudsen
    48
    70
    70
    58
    70
    68
     
     
     
     
  • 77 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 5 | SØNDAG KL. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian Zola
    2. 2 Christian Møller
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Brian Zola
    2
    Christian Møller
    66
    70
    56
    70
     
     
     
     
     
     
  • 78 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 6 | SØNDAG KL. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Frø
    2. 2 Peter Vejby Jensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Peter Frø
    2
    Peter Vejby Jensen
    70
    46
    68
    70
    70
    40
     
     
     
     
  • 79 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 1 | SØNDAG KL. 17.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Henriksen
    2. 2 Svend-Erik Christensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Kim Henriksen
    2
    Svend-Erik Christensen
    58
    70
    70
    24
    52
    70
     
     
     
     
  • 80 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 2 | SØNDAG KL. 17.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bjørn Jensen - SlukEfter
    2. 2 Thomas Haurslev
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Bjørn Jensen - SlukEfter
    2
    Thomas Haurslev
    70
    68
    70
    54
     
     
     
     
     
     
  • 81 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 3 | SØNDAG KL. 17.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Benjamin Sørensen
    2. 2 Frank Jensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Benjamin Sørensen
    2
    Frank Jensen
    70
    42
    34
    70
    36
    70
     
     
     
     
  • 82 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 4 | SØNDAG KL. 17.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Erling Sjørup - Ikast
    2. 2 Lukas Mortensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Erling Sjørup - Ikast
    2
    Lukas Mortensen
    70
    56
    70
    68
     
     
     
     
     
     
  • 83 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 5 | SØNDAG KL. 17.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Christian Thomasen
    2. 2 Leif Nielsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Christian Thomasen
    2
    Leif Nielsen
    42
    70
    26
    70
     
     
     
     
     
     
  • 84 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 6 | SØNDAG KL. 17.40

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anders Munk - Åkanden
    2. 2 René Allermann
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Anders Munk - Åkanden
    2
    René Allermann
    70
    56
    70
    56
     
     
     
     
     
     
  • 85 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 1 | SØNDAG KL. 18.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Marc Henriksen
    2. 2 Frank Vinther
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Marc Henriksen
    2
    Frank Vinther
    50
    70
    40
    70
     
     
     
     
     
     
  • 86 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 2 | SØNDAG KL. 18.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Charlotte Sørensen - ABC 72
    2. 2 Brian Nielsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Charlotte Sørensen - ABC 72
    2
    Brian Nielsen
    48
    70
    70
    52
    62
    70
     
     
     
     
  • 87 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 3 | SØNDAG KL. 18.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Christensen
    2. 2 Tobias Klausen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Søren Christensen
    2
    Tobias Klausen
    64
    70
    70
    60
    70
    68
     
     
     
     
  • 88 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 4 | SØNDAG KL. 18.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ken Christiansen
    2. 2 Bent Madsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Ken Christiansen
    2
    Bent Madsen
    70
    28
    70
    68
     
     
     
     
     
     
  • 89 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 5 | SØNDAG KL. 18.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Danni Iversen
    2. 2 Sambo
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Danni Iversen
    2
    Sambo
    70
    44
    70
    68
     
     
     
     
     
     
  • 90 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 2 - BORD 6 | SØNDAG KL. 18.20

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Keen Pedersen - Teatercaféen
    2. 2 Dan Jensen - Sorona BK
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Keen Pedersen - Teatercaféen
    2
    Dan Jensen - Sorona BK
    70
    54
    62
    70
    70
    32
     
     
     
     
  • 91 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 3 - BORD 1 | SØNDAG KL. 19.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard
    2. 2 Erling Hansen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Thomas Mangaard
    2
    Erling Hansen
    70
    68
    70
    50
    70
    36
     
     
     
     
  • 92 : FINALEDAG - CUP-RUNDE 3 - BORD 2 | SØNDAG KL. 19.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Leif Nielsen
    2. 2 René L. Andersen
    Tid
    Bord