Indlæser Begivenheder

« Alle Begivenheder

  • Denne begivenhed er allerede afholdt.

Singleturnering Shootout med differentieret indskud.

8. april @ 17:00 - 14. april @ 21:00

Pris: 200Kr. – 1000Kr.

SlukEfter – Næstved
Singleturnering med Shootout format, og differentieret indskud.
Mandag d. 8. april – søndag d. 14. april 2024
Da SlukEfter nu har 2 lækre Søgaard-borde med 50 mm skifer, og varme, er det på tide at holde en både stor og hyggelig turnering.
Det bliver den første turnering, nogensinde, som har både Shootout format, differentieret indskud og massevis af lækre sponsorpræmier til både tilskuere og spillere.
Spillerne kan selv vælge om de vil deltage for 200 kr, 500 kr, eller for 1000 kr.
12 gode: En lille skarp i baren
Vi spiller Bent Ottens gode gamle Tourney-format, med 6 mandspuljer i indledende, med 4 videre til cupkampe, og puljevinderen får lov til at vælge sin modstander til cupkampene.
På finaledagen er der 32 deltagere tilbage. Og der spiller vi cup, bedst af 3 Potter, til og med semifinalen. Finalen bliver bedst af 5 Potter.
Der spilles med genstød.
Man kan lave point i alle udlæg.
Spilletider:
Mandag kl. 17:00
Tirsdag kl. 17:00
Onsdag kl. 17:00
Torsdag kl. 17:00
Fredag kl. 12:00
Fredag kl. 17:00
Lørdag kl. 11:00
Lørdag kl. 16:00
Søndag starter vi kl. 09:00
Tilmelding til Johnny Gyldendahl på 22663151 eller på Messenger
Tryk på “Deltager” er ikke tilmelding.
Vi glæder os til at se jer
SINGLETURNERING MED DIFFERENTIERET INDSKUD.
BAGGRUND FOR TURNERINGEN:
Der er virkelig meget tekst, men det er nødvendigt at læse det hele. Læser man halvdelen, vil man nok ikke have forstået så meget . Det kunne helt sikkert forklares kortere, men jeg håber jeg kan reducere mængden af spørgsmål i min indbakke ved at skære det ud i pap.
Dette er en turneringsform, der vil tilgodese flere. Det høres ofte at spillere melder fra grundet for højt indskud, og på den anden side står et hav af spillere, der drømmer sig tilbage til “de gode gamle dage” med høje indskud og gode præmier. Det er klart at mange spillere udelukkende deltager pga. det hyggelige aspekt og derfor ikke ønsker at smide en formue på en turnering. Samtidigt er der naturligvis også spillere, der synes det er sjovest, når en turnering udløser en god gevinst.
Derfor synes jeg, at nedenstående turneringsform er ret god:
TURNERINGSREGLERNE:
Det hele er som det plejer – næsten. Samme regler og samme struktur.
Den nye form kommer til udtryk i indskuddet – du vælger selv!
Der vil være tre forskellige indskudsstørrelser, og valget er dit:
200 kr. – 500 kr. – 1.000 kr.
Hvordan skal det så fungere?
Vi tager udgangspunkt i fuldt hus (96 deltagere)
ALLE deltager i 200 kr.-puljen, hvilket giver en præmiepulje på 19.200,- (96*200). Denne pulje afgøres som alle andre turneringer. Nr. 1 tager førstepræmien osv..
Præmiefordelingen:
(200 kr.-puljen)
1. 6.000 kr.
2. 4.000 kr.
3./4. 2.000 kr.
5./8. 1.200 kr.
Highscore: 400 kr.
DEN SVÆRE DEL (500 kr. i indskud):
Nu kommer det “svære”, så hold tungen lige i munden!
Deltagerne i de andre puljer placeres efter resultatet i forhold til de andre i samme pulje.
Dvs., du kan principielt vinde 500 kr. puljen ved at ryge ud i semifinalen (eller sågar tidligere).
Et tænkt eksempel er at 45 deltagere har valgt at betale 500 kr. ; hvilket er 300 kr ekstra.
Af de 500 kr. går 200 til den første pulje og resten (300) til en ny pulje.
En præmiefordeling ved 45 deltagere af 300 kr. (13.500 kr.) kunne være top 4 betalt.
1. 6.000 kr.
2. 4.000 kr.
3. 2.000 kr.
4. 1.500 kr.
Lad os sige at 15 af deltagerne (ud af 45) ryger ud i indledende,15 ryger ud i cup på de indledende dage, 6 deltagere ryger ud i 1/16 finalen, 4 deltagere ryger ud i 1/8 finalen, og 2 af spillerne ryger ud i kvartfinalen, og 2 ryger ud i semifinalen. Den sidste bliver nr. 1.
Nr. 1 i finalen vinder 6.000 kr. + 6.000 kr. fra 200 kr.-puljen = 12.000 kr.
Nr. 3/4 i turneringen deler de 6.000 kr. der er samlet i 2. og 3. præmie, da de nåede lige langt. Så 3.000 kr hver, fra 500 kr puljen, plus de 2.000 kr hver, fra 200 kr puljen = 5.000 kr hver..
4. pladsen i denne pulje skal findes i kvartfinalen hvor to spillere røg ud. De deler de 1.500 kr i 4. præmie i 500 kr puljen, plus de 1.200 kr hver, de vinder fra 200 kr puljen 750 kr + 1.200 kr = 1.950 kr hver
Hvis 2 eller flere spillere ryger ud i samme cup, runde, deler de eventuelle præmie(r).
SIDSTE DEL: (1.000 kr. i indskud)
Nu bliver det først langhåret: Udover de 20 spillere der deltager for 500 kr., har 25 spillere valgt at betale 1.000 kr. De deltager i alle tre puljer. Til denne pulje vil der være fratrukket 200 kr. og 300 kr. til de to andre puljer, så præmiepuljen vil være 25 x 500 kr. = 12.500 kr.
Ved 25 deltagere kunne man sige at 3 bliver betalt:
1. 6.000 kr.
2. 4.000 kr.
3. 2.500 kr.
Vi prøver et tænkt eksempel igen:
Af de 25 deltagere i denne pulje, ryger 6 ud i indledende pulje.
Ydermere 8 deltagere ryger ud i cup på de indledende dage, 4 deltagere ryger ud i 1/16 finalen, 3 ryger ud i 1/8 finalen og 2 mere i kvartfinalen. Der ryger 1 ud i semifinalen, og den sidste bliver nr 1.
Vinderen af finalen vinder altså alle puljer.
6.000 kr. (fra 1.000 kr.-puljen), 6.000 kr. (fra 500kr.-puljen) og 6.000 (fra 200kr.-puljen) = 18.000 kr.
Ham der ryger ud i semifinalen vinder følgende, hvis vi tager udgangspunkt i det er denne spiller der blev delt 2’er i 500 kr.-puljen også):
2. plads til 4.000 kr. (fra 1.000 kr.-puljen), delt 2./3. plads til 3.000 kr (fra 500kr.-puljen) og 3/4. plads til 2.000 kr. (fra 200kr.-puljen) = 9.000 kr.
De 2 der ryger ud i kvartfinalen deler 3. pladsen i 1.000 kr puljen (750 kr hver).
De får så også 750 kr hver fra 500 kr puljen.
Og så får de 1.200 kr hver fra 200 kr puljen = 2.700 kr hver, i alt.

KONCEPT FOR UDDELING AF SPONSORPRÆMIER:
Når vi skal afholde en stor billardturnering på SlukEfter, så er både spillere og tilskuere en super vigtig ingrediens
Så vi kører et lidt anderledes koncept i forhold til uddeling af sponsorpræmier
Hver dag, når turneringen er i gang, vil alle tilstedeværende, både tilskuere og spillere, modtage et gratis lod, hver hele time.
Og hver aften, når sidste pot er spillet, vil der blive trukket lod om en masse præmier .
Så jo længere tid du har været på værtshuset, den pågældende aften, jo større chance har du for at vinde
Jeg har prøvet konceptet et par gange før, gang før. Og det var vældig populært
Vi glæder os super meget til en sjov og spændende turnering
Mvh Louise, Heine og Johnny.

Turneringsskemaer

  • 1 : Semifinale kl. 19:30 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    2. 2 Ole "Maler" - Snoopy Bodega
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19:30
    1
    1
    Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    2
    Ole "Maler" - Snoopy Bodega
    70
    64
    68
    70
    70
    44
    x
    x
    x
    x
  • 2 : Semifinale kl. 19:30 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henrik Søndergaard - Slukefter
    2. 2 Bjørn Mikkel Jensen - Blå Stue
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19:30
    2
    1
    Henrik Søndergaard - Slukefter
    2
    Bjørn Mikkel Jensen - Blå Stue
    46
    70
    62
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 3 : Finale kl. 20:15

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bjørn Mikkel Jensen - Blå Stue
    2. 2 Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:15
    1
    Bjørn Mikkel Jensen - Blå Stue
    2
    Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    44
    70
    32
    70
    14
    70
     
     
     
     
  • 4 : Kvartfinale kl. 18:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Maler Ole Nielsen - Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Heine Opiola - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18:00
    1
    1
    Maler Ole Nielsen - Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    Heine Opiola - SlukEfter
    70
    68
    52
    70
    70
    42
    x
    x
    x
    x
  • 5 : Kvartfinale kl. 18:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Hougaard - Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18:00
    2
    1
    Søren Hougaard - Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    60
    70
    70
    38
    22
    70
    x
    x
    x
    x
  • 6 : Kvartfinale kl. 18:45 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard - mopedtours.dk
    2. 2 Henrik Søndergaard - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18:45
    1
    1
    Thomas Mangaard - mopedtours.dk
    2
    Henrik Søndergaard - SlukEfter
    54
    70
    62
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 7 : Kvartfinale kl. 18:45 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bjørn Mikkel Jensen - Blå Stue, Marielyst
    2. 2 Lau Christensen - Biblioteket, Stubbekøbing
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18:45
    2
    1
    Bjørn Mikkel Jensen - Blå Stue, Marielyst
    2
    Lau Christensen - Biblioteket, Stubbekøbing
    70
    40
    70
    50
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 8 : 1/16 finale kl. 09:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sebastian Hedengran - Svend Trøst, Randers
    2. 2 Thomas Møller - Centrumpubben, Haslev
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    09:00
    1
    1
    Sebastian Hedengran - Svend Trøst, Randers
    2
    Thomas Møller - Centrumpubben, Haslev
    70
    36
    70
    56
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 9 : 1/16 finale kl. 09:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas 'Sambo' Sørensen - Teilhof Automater
    2. 2 Martin Holm - Charlie Chaplin, Roskilde
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    09:00
    2
    1
    Thomas 'Sambo' Sørensen - Teilhof Automater
    2
    Martin Holm - Charlie Chaplin, Roskilde
    70
    58
    70
    60
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 10 : 1/16 finale kl. 09:45 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Andersen - Torvecaféen, Præstø
    2. 2 Peter Arevad - Snoopy Bodega, Vanløse
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    09:45
    1
    1
    Thomas Andersen - Torvecaféen, Præstø
    2
    Peter Arevad - Snoopy Bodega, Vanløse
    70
    44
    70
    28
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 11 : 1/16 finale kl. 09:45 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Christian Møller - Teatercaféen, Slagelse
    2. 2 Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    09:45
    2
    1
    Christian Møller - Teatercaféen, Slagelse
    2
    Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    52
    70
    32
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 12 : 1/16 finale kl. 10:30 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 James Henry - Københavneren, Helsingør
    2. 2 Charlotte 'Fj8' Koefoed - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    10:30
    1
    1
    James Henry - Københavneren, Helsingør
    2
    Charlotte 'Fj8' Koefoed - SlukEfter
    26
    70
    70
    62
    38
    70
    x
    x
    x
    x
  • 13 : 1/16 finale kl. 10:30 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anders Nielsen - Mamas Bar, Nykøbing F.
    2. 2 Rune Olsen - Blå Stue, Marielyst
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    10:30
    2
    1
    Anders Nielsen - Mamas Bar, Nykøbing F.
    2
    Rune Olsen - Blå Stue, Marielyst
    70
    22
    70
    52
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 14 : 1/16 finale kl. 11:15 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 John Jensen - Teatercaféen, Slagelse
    2. 2 Lau Christensen - Biblioteket, Stubbekøbing
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11:15
    1
    1
    John Jensen - Teatercaféen, Slagelse
    2
    Lau Christensen - Biblioteket, Stubbekøbing
    22
    70
    32
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 15 : 1/16 finale kl. 11:15 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Christensen - SlukEfter
    2. 2 Søren Hougaard - Snoopy Bodega, Vanløse
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    11:15
    2
    1
    Thomas Christensen - SlukEfter
    2
    Søren Hougaard - Snoopy Bodega, Vanløse
    24
    70
    70
    68
    44
    70
    x
    x
    x
    x
  • 16 : 1/16 finale kl. 12:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Maler Ole Nielsen - Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Hekker - Jæger Pub, Fuglebjerg
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    12:00
    1
    1
    Maler Ole Nielsen - Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    Hekker - Jæger Pub, Fuglebjerg
    70
    54
    70
    68
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 17 : 1/16 finale kl. 12:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard - mopedtours.dk
    2. 2 Lars Jensen - Teatercaféen, Slagelse
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    12:00
    2
    1
    Thomas Mangaard - mopedtours.dk
    2
    Lars Jensen - Teatercaféen, Slagelse
    60
    70
    70
    56
    70
    54
    x
    x
    x
    x
  • 18 : 1/16 finale kl. 12:45 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rasmus Stubtoft - Frederikssund BK
    2. 2 Heine Opiola - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    12:45
    1
    1
    Rasmus Stubtoft - Frederikssund BK
    2
    Heine Opiola - SlukEfter
    14
    70
    68
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 19 : 1/16 finale kl. 12:45 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Kampe - DSM
    2. 2 Flemming Petersen - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    12:45
    2
    1
    Rune Kampe - DSM
    2
    Flemming Petersen - SlukEfter
    70
    58
    70
    50
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 20 : 1/16 finale kl. 13:30 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bjørn Mikkel Jensen - Blå Stue, Marielyst
    2. 2 Skipper - Gyllehuset
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13:30
    1
    1
    Bjørn Mikkel Jensen - Blå Stue, Marielyst
    2
    Skipper - Gyllehuset
    70
    60
    70
    62
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 21 : 1/16 finale kl. 13:30 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Isak Einshøj - Teilhof Automater
    2. 2 Henrik Søndergaard - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    13:30
    2
    1
    Isak Einshøj - Teilhof Automater
    2
    Henrik Søndergaard - SlukEfter
    54
    70
    40
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 22 : 1/16 finale kl. 14:15 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Klaus Rasmussen - Køge BK
    2. 2 Kristian Lyck - Geviret, Helsinge
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14:15
    1
    1
    Klaus Rasmussen - Køge BK
    2
    Kristian Lyck - Geviret, Helsinge
    40
    70
    70
    68
    70
    66
    x
    x
    x
    x
  • 23 : 1/16 finale kl. 14:15 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Larsen - Københavneren, Helsingør
    2. 2 Smukke Martin - Teatercaféen, Slagelse
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14:15
    2
    1
    Thomas Larsen - Københavneren, Helsingør
    2
    Smukke Martin - Teatercaféen, Slagelse
    70
    42
    70
    60
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 24 : 1/8 finale kl. 15:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Maler Ole Nielsen - Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Klaus Rasmussen - BK Køge
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15:00
    1
    1
    Maler Ole Nielsen - Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    Klaus Rasmussen - BK Køge
    70
    26
    70
    64
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 25 : 1/8 finale kl. 15:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Heine Opiola - SlukEfter
    2. 2 Sebastian Hedengran - Svend Trøst, Randers
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15:00
    2
    1
    Heine Opiola - SlukEfter
    2
    Sebastian Hedengran - Svend Trøst, Randers
    70
    68
    68
    70
    70
    52
    x
    x
    x
    x
  • 26 : 1/8 finale kl. 15:45 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lau Christensen - Biblioteket, Stubbekøbing
    2. 2 Thomas Andersen - Torvecaféen, Præstø
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15:45
    1
    1
    Lau Christensen - Biblioteket, Stubbekøbing
    2
    Thomas Andersen - Torvecaféen, Præstø
    70
    34
    70
    66
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 27 : 1/8 finale kl. 15:45 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Larsen - Københavneren, Helsingør
    2. 2 Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15:45
    2
    1
    Thomas Larsen - Københavneren, Helsingør
    2
    Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    28
    70
    70
    48
    44
    70
    x
    x
    x
    x
  • 28 : 1/8 finale kl. 16:30 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henrik Søndergaard - SlukEfter
    2. 2 Thomas ' Sambo' Sørensen - Teilhof Automater
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    16:30
    1
    1
    Henrik Søndergaard - SlukEfter
    2
    Thomas ' Sambo' Sørensen - Teilhof Automater
    70
    66
    70
    60
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 29 : 1/8 finale kl. 16:30 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Kampe - DSM
    2. 2 Thomas Mangaard - mopedtours.dk
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    16:30
    2
    1
    Rune Kampe - DSM
    2
    Thomas Mangaard - mopedtours.dk
    50
    70
    70
    58
    40
    70
    x
    x
    x
    x
  • 30 : 1/8 finale kl. 17:15 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bjørn Mikkel Jensen - Blå Stue, Marielyst
    2. 2 Charlotte 'Fj8' Koefoed - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    17:15
    1
    1
    Bjørn Mikkel Jensen - Blå Stue, Marielyst
    2
    Charlotte 'Fj8' Koefoed - SlukEfter
    70
    46
    68
    70
    70
    54
    x
    x
    x
    x
  • 31 : 1/8 finale kl. 17:15 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anders Nielsen - Mama's Bar, Nykøbing F.
    2. 2 Søren Hougaard - Snoopy Bodega, Vanløse
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    17:15
    2
    1
    Anders Nielsen - Mama's Bar, Nykøbing F.
    2
    Søren Hougaard - Snoopy Bodega, Vanløse
    70
    64
    36
    70
    50
    70
    x
    x
    x
    x
  • 32 : Lørdag kl. 16:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Petersen - Spiller for Bodega Inn, Nærum
    2. 2 René Poulsen - Spiller for Bodega Inn, Nærum
    3. 3 John Jensen - Spiller for Teatercaféen, Slagelse
    4. 4 Heine Opiola - Spiller for SlukEfter
    5. 5 Poul Lange - Spiller for NRA
    6. 6 Frank Hartvig Petersen - Spiller for VB 2, Ishøj
    1
    Jan Petersen
    2
    René Poulsen
    3
    John Jensen
    4
    Heine Opiola
    5
    Poul Lange
    6
    Frank Hartvig Petersen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jan Petersen
    Bodega Inn, Nærum
    70
    54
    60
    66
    70
    2
    180
    3
    2
    René Poulsen
    Bodega Inn, Nærum
    42
    50
    70
    68
    56
    1
    216
    5
    3
    John Jensen
    Teatercaféen, Slagelse
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    4
    Heine Opiola
    SlukEfter
    70
    46
    48
    52
    70
    2
    146
    4
    5
    Poul Lange
    NRA
    70
    70
    64
    70
    70
    4
    64
    2
    6
    Frank Hartvig Petersen
    VB 2, Ishøj
    64
    70
    28
    46
    44
    1
    182
    6
  • 33 : Lørdag kl. 16:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Arly Berg - Spiller for SlukEfter
    2. 2 Thomas Beinov - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Rune Kampe - Spiller for DSM
    4. 4 BG - Spiller for Café Domhuset, Frederiksberg
    5. 5 Sebastian Hedengran - Spiller for Svend Trøst, Randers
    6. 6 Kasper Andreasen - Spiller for Frederikssund BK
    1
    Arly Berg
    2
    Thomas Beinov
    3
    Rune Kampe
    4
    BG
    5
    Sebastian Hedengran
    6
    Kasper Andreasen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Arly Berg
    SlukEfter
    70
    66
    60
    14
    40
    1
    180
    5
    2
    Thomas Beinov
    SlukEfter
    30
    40
    2
    30
    46
    0
    148
    6
    3
    Rune Kampe
    DSM
    70
    70
    70
    66
    70
    4
    66
    1
    4
    BG
    Café Domhuset, Frederiksberg
    70
    70
    54
    70
    70
    4
    54
    3
    5
    Sebastian Hedengran
    Svend Trøst, Randers
    70
    70
    70
    62
    70
    4
    62
    2
    6
    Kasper Andreasen
    Frederikssund BK
    70
    70
    50
    40
    30
    2
    120
    4
  • 34 : Cup 1 Lørdag 2 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Poul Lange - NRA
    2. 2 Heine Opiola - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19:00
    1
    1
    Poul Lange - NRA
    2
    Heine Opiola - SlukEfter
    70
    16
    60
    70
    46
    70
    x
    x
    x
    x
  • 35 : Cup 1 Lørdag 2 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sebastian Hedengran - Svend Trøst, Randers
    2. 2 BG - Café Domhuset, Frederiksberg
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19:00
    2
    1
    Sebastian Hedengran - Svend Trøst, Randers
    2
    BG - Café Domhuset, Frederiksberg
    70
    36
    18
    70
    70
    40
    x
    x
    x
    x
  • 36 : Cup 2 Lørdag 2 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 John Jensen - Teatercaféen, Slagelse
    2. 2 Jan Petersen . Bodega Inn, Nærum
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19:30
    1
    1
    John Jensen - Teatercaféen, Slagelse
    2
    Jan Petersen . Bodega Inn, Nærum
    70
    36
    48
    70
    70
    16
    x
    x
    x
    x
  • 37 : Cup 2 Lørdag 2 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Kampe - DSM
    2. 2 Kasper Andreasen - Frederikssund BK
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19:30
    2
    1
    Rune Kampe - DSM
    2
    Kasper Andreasen - Frederikssund BK
    70
    52
    70
    10
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 38 : Lørdag kl. 11:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian René Pedersen - Spiller for Smut Inn - Amager
    2. 2 René Jyde - Spiller for Torvecaféen, Præstø
    3. 3 Bjørn Mikkel Jensen - Spiller for Blå Stue, Marielyst
    4. 4 Kristian Lyck - Spiller for Geviret, Helsinge
    5. 5 Allan Rasmussen - Spiller for Kolding
    6. 6 Ronnie Hein - Spiller for VB 2, Ishøj
    1
    Brian René Pedersen
    2
    René Jyde
    3
    Bjørn Mikkel Jensen
    4
    Kristian Lyck
    5
    Allan Rasmussen
    6
    Ronnie Hein
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Brian René Pedersen
    Smut Inn - Amager
    70
    70
    70
    66
    66
    3
    132
    2
    2
    René Jyde
    Torvecaféen, Præstø
    46
    28
    66
    70
    16
    1
    156
    6
    3
    Bjørn Mikkel Jensen
    Blå Stue, Marielyst
    62
    70
    56
    70
    70
    3
    118
    3
    4
    Kristian Lyck
    Geviret, Helsinge
    30
    70
    70
    70
    70
    4
    30
    1
    5
    Allan Rasmussen
    Kolding
    70
    62
    60
    64
    70
    2
    186
    4
    6
    Ronnie Hein
    VB 2, Ishøj
    70
    70
    32
    60
    64
    2
    156
    5
  • 39 : Lørdag kl. 11:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kian Poulsen - Spiller for Bar'N, Munkebo
    2. 2 Piet Francker - Spiller for Mimers Bodega, Kbh N
    3. 3 Jesper Holst - Spiller for SlukEfter
    4. 4 Rasmus Stubtoft - Spiller for Frederikssund BK
    5. 5 Christian Møller - Spiller for Teatercaféen, Slagelse
    6. 6 Mikkel Jensen - Spiller for BillardProShop
    1
    Kian Poulsen
    2
    Piet Francker
    3
    Jesper Holst
    4
    Rasmus Stubtoft
    5
    Christian Møller
    6
    Mikkel Jensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kian Poulsen
    Bar'N, Munkebo
    68
    70
    38
    60
    62
    1
    228
    5
    2
    Piet Francker
    Mimers Bodega, Kbh N
    70
    70
    32
    28
    42
    2
    102
    4
    3
    Jesper Holst
    SlukEfter
    44
    40
    58
    26
    70
    1
    168
    6
    4
    Rasmus Stubtoft
    Frederikssund BK
    70
    70
    70
    70
    16
    4
    16
    2
    5
    Christian Møller
    Teatercaféen, Slagelse
    70
    70
    70
    66
    70
    4
    66
    1
    6
    Mikkel Jensen
    BillardProShop
    70
    70
    40
    70
    60
    3
    100
    3
  • 40 : Cup 1 Lørdag 1 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian René Pedersen - Smut Inn
    2. 2 Bjørn Mikkel Jensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14:00
    1
    1
    Brian René Pedersen - Smut Inn
    2
    Bjørn Mikkel Jensen
    32
    70
    16
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 41 : Cup 1 Lørdag 1 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Piet Francker - Mimers Bodega, Kbh N
    2. 2 Christian Møller - Teatercaféen, Slagelse
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14:00
    2
    1
    Piet Francker - Mimers Bodega, Kbh N
    2
    Christian Møller - Teatercaféen, Slagelse
    36
    70
    42
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 42 : Cup 2 Lørdag 1 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kristian Lyck - Geviret, Helsinge
    2. 2 Allan Rasmussen - Kolding
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14:30
    1
    1
    Kristian Lyck - Geviret, Helsinge
    2
    Allan Rasmussen - Kolding
    70
    48
    36
    70
    70
    48
    x
    x
    x
    x
  • 43 : Cup 2 Lørdag 1 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rasmus Stubtoft - Frederikssund BK
    2. 2 Mikkel Jensen - BillardProShop
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14:30
    2
    1
    Rasmus Stubtoft - Frederikssund BK
    2
    Mikkel Jensen - BillardProShop
    70
    64
    70
    50
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 44 : Fredag kl. 12:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Olsen - Spiller for Blå Stue, Marielyst
    2. 2 Lau Christensen - Spiller for Biblioteket, Stubbekøbing
    3. 3 Michael Hansen - Spiller for SlukEfter
    4. 4 Heidi Poulsgaard - Spiller for SlukEfter
    5. 5 Henning Andersen - Spiller for Møghuset, Rødvig
    6. 6 Søren Schwartz-Hansen - Spiller for Blå Stue, Marielyst
    1
    Rune Olsen
    2
    Lau Christensen
    3
    Michael Hansen
    4
    Heidi Poulsgaard
    5
    Henning Andersen
    6
    Søren Schwartz-Hansen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rune Olsen
    Blå Stue, Marielyst
    70
    44
    70
    70
    70
    4
    44
    1
    2
    Lau Christensen
    Biblioteket, Stubbekøbing
    42
    70
    70
    70
    70
    4
    42
    2
    3
    Michael Hansen
    SlukEfter
    70
    62
    70
    50
    70
    3
    112
    3
    4
    Heidi Poulsgaard
    SlukEfter
    22
    48
    42
    70
    70
    2
    112
    4
    5
    Henning Andersen
    Møghuset, Rødvig
    34
    34
    70
    66
    60
    1
    194
    5
    6
    Søren Schwartz-Hansen
    Blå Stue, Marielyst
    26
    42
    28
    52
    70
    1
    148
    6
  • 45 : Fredag kl. 12:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ole Olsen - Spiller for SlukEfter
    2. 2 Kevin Nielsen - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Thomas 'Sambo' Sørensen - Spiller for Teilhof Automater
    4. 4 Johnny Gyldendahl - Spiller for Viggo Pedersen & Søn
    5. 5 Stefan Olsen - Spiller for Charlie Chaplin, Roskilde
    6. 6 Martin Nielsen - Spiller for Køge
    1
    Ole Olsen
    2
    Kevin Nielsen
    3
    Thomas 'Sambo' Sørensen
    4
    Johnny Gyldendahl
    5
    Stefan Olsen
    6
    Martin Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ole Olsen
    SlukEfter
    70
    40
    16
    50
    26
    1
    132
    6
    2
    Kevin Nielsen
    SlukEfter
    28
    38
    66
    70
    70
    2
    132
    3
    3
    Thomas 'Sambo' Sørensen
    Teilhof Automater
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    4
    Johnny Gyldendahl
    Viggo Pedersen & Søn
    70
    70
    56
    70
    70
    4
    56
    2
    5
    Stefan Olsen
    Charlie Chaplin, Roskilde
    70
    44
    16
    62
    70
    2
    122
    4
    6
    Martin Nielsen
    Køge
    70
    68
    42
    48
    58
    1
    216
    5
  • 46 : Cup 1 Fredag 1 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lau Christensen - Biblioteket, Stubbekøbing
    2. 2 Michael Hansen - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15:00
    1
    1
    Lau Christensen - Biblioteket, Stubbekøbing
    2
    Michael Hansen - SlukEfter
    70
    40
    70
    52
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 47 : Cup 1 Fredag 1 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    2. 2 Kevin Nielsen - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15:00
    2
    1
    Johnny Gyldendahl - Viggo Pedersen & Søn
    2
    Kevin Nielsen - SlukEfter
    70
    62
    64
    70
    70
    56
    x
    x
    x
    x
  • 48 : Cup 2 Fredag 1 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Olsen - Blå Stue, Marielyst
    2. 2 Heidi Poulsgaard - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15:30
    1
    1
    Rune Olsen - Blå Stue, Marielyst
    2
    Heidi Poulsgaard - SlukEfter
    70
    50
    70
    44
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 49 : Cup 2 Fredag 1 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas 'Sambo' Sørensen - Teilhof Automater
    2. 2 Stefan Olsen - Charlie Chaplin, Roskilde
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15:30
    2
    1
    Thomas 'Sambo' Sørensen - Teilhof Automater
    2
    Stefan Olsen - Charlie Chaplin, Roskilde
    70
    28
    70
    22
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 50 : Fredag kl. 17:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Rugtved Toft - Spiller for Blå Stue, Marielyst
    2. 2 Jesper Sindal - Spiller for Birks Bar, Næstved
    3. 3 Hans-Kristian Andersen - Spiller for SMØR & BRØD, City 2
    4. 4 Anders Nielsen - Spiller for Mamas Bar, Nykøbing F.
    5. 5 Thomas Larsen - Spiller for Københavneren, Helsingør
    6. 6 Annie Clausen - Spiller for Mørkhøj Bodega
    1
    Søren Rugtved Toft
    2
    Jesper Sindal
    3
    Hans-Kristian Andersen
    4
    Anders Nielsen
    5
    Thomas Larsen
    6
    Annie Clausen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren Rugtved Toft
    Blå Stue, Marielyst
    48
    70
    70
    70
    70
    4
    48
    1
    2
    Jesper Sindal
    Birks Bar, Næstved
    70
    70
    48
    16
    54
    2
    118
    5
    3
    Hans-Kristian Andersen
    SMØR & BRØD, City 2
    30
    40
    28
    22
    44
    0
    164
    6
    4
    Anders Nielsen
    Mamas Bar, Nykøbing F.
    52
    70
    70
    56
    70
    3
    108
    3
    5
    Thomas Larsen
    Københavneren, Helsingør
    48
    70
    70
    70
    70
    4
    48
    1
    6
    Annie Clausen
    Mørkhøj Bodega
    62
    70
    70
    46
    38
    2
    146
    4
  • 51 : Fredag kl. 17:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Maler Ole Nielsen - Spiller for Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Peter Arevad - Spiller for Snoopy Bodega, Vanløse
    3. 3 André Seyedi - Spiller for Sune's Bodega, Randers
    4. 4 Jette Dawall - Spiller for SMØR & BRØD, City 2
    5. 5 Michael Strange Nielsen - Spiller for SB70
    6. 6 Jeanette Mortensen - Spiller for SlukEfter
    1
    Maler Ole Nielsen
    2
    Peter Arevad
    3
    André Seyedi
    4
    Jette Dawall
    5
    Michael Strange Nielsen
    6
    Jeanette Mortensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Maler Ole Nielsen
    Snoopy Bodega, Vanløse
    68
    70
    70
    44
    70
    3
    112
    3
    2
    Peter Arevad
    Snoopy Bodega, Vanløse
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    3
    André Seyedi
    Sune's Bodega, Randers
    46
    60
    70
    58
    70
    2
    164
    4
    4
    Jette Dawall
    SMØR & BRØD, City 2
    30
    18
    56
    62
    70
    1
    166
    5
    5
    Michael Strange Nielsen
    SB70
    70
    46
    70
    70
    68
    3
    114
    2
    6
    Jeanette Mortensen
    SlukEfter
    30
    22
    32
    68
    70
    1
    152
    6
  • 52 : Cup 1 Fredag 2 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Larsen - Københavneren, Helsingør
    2. 2 Annie Clausen - Mørkhøj Bodega
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:00
    1
    1
    Thomas Larsen - Københavneren, Helsingør
    2
    Annie Clausen - Mørkhøj Bodega
    70
    66
    62
    70
    70
    64
    x
    x
    x
    x
  • 53 : Cup 1 Fredag 2 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Maler Ole Nielsen - Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Michael Strange Nielsen - SB70
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:00
    2
    1
    Maler Ole Nielsen - Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    Michael Strange Nielsen - SB70
    70
    54
    70
    42
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 54 : Cup 2 Fredag 2 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Rugtved Toft - Blå Stue, Marielyst
    2. 2 Anders Nielsen - Mamas Bar, Nykøbing F.
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:30
    1
    1
    Søren Rugtved Toft - Blå Stue, Marielyst
    2
    Anders Nielsen - Mamas Bar, Nykøbing F.
    60
    70
    56
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 55 : Cup 2 Fredag 2 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Arevad - Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 André Seyedi - Sune's Bodega, Randers
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:30
    2
    1
    Peter Arevad - Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    André Seyedi - Sune's Bodega, Randers
    70
    46
    70
    66
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 56 : Torsdag kl. 17:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Christensen - Spiller for SlukEfter
    2. 2 Claus Nøttrup - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Søren Hougaard - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Rodger Raj - Spiller for mobelsamler.dk
    5. 5 Georg Weichel - Spiller for Jørs Biler
    6. 6 Hasse - Spiller for Møn
    1
    Thomas Christensen
    2
    Claus Nøttrup
    3
    Søren Hougaard
    4
    Rodger Raj
    5
    Georg Weichel
    6
    Hasse
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Christensen
    SlukEfter
    70
    56
    40
    38
    70
    2
    134
    3
    2
    Claus Nøttrup
    SlukEfter
    12
    30
    48
    70
    70
    2
    90
    4
    3
    Søren Hougaard
    Snoopy Bodega
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    4
    Rodger Raj
    mobelsamler.dk
    70
    70
    34
    70
    70
    4
    34
    2
    5
    Georg Weichel
    Jørs Biler
    70
    42
    18
    38
    30
    1
    128
    6
    6
    Hasse
    Møn
    42
    48
    58
    54
    70
    1
    202
    5
  • 57 : Torsdag kl. 17:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Signe Bladt - Spiller for Biblioteket, Stubbekøbing
    2. 2 Martin Hønse - Spiller for BK Højen
    3. 3 Thomas Mangaard - Spiller for mopedtours.dk
    4. 4 Finn Andersen - Spiller for Slap A', Nykøbing F.
    5. 5 Jonas Søndergaard - Spiller for SlukEfter
    6. 6 Martin Holm - Spiller for Charlie Chaplin, Roskilde
    1
    Signe Bladt
    2
    Martin Hønse
    3
    Thomas Mangaard
    4
    Finn Andersen
    5
    Jonas Søndergaard
    6
    Martin Holm
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Signe Bladt
    Biblioteket, Stubbekøbing
    64
    24
    38
    16
    70
    1
    142
    6
    2
    Martin Hønse
    BK Højen
    70
    34
    70
    42
    64
    2
    140
    4
    3
    Thomas Mangaard
    mopedtours.dk
    70
    70
    70
    70
    68
    4
    68
    1
    4
    Finn Andersen
    Slap A', Nykøbing F.
    70
    42
    62
    70
    68
    2
    172
    3
    5
    Jonas Søndergaard
    SlukEfter
    70
    70
    56
    34
    46
    2
    136
    5
    6
    Martin Holm
    Charlie Chaplin, Roskilde
    68
    70
    70
    70
    70
    4
    68
    1
  • 58 : Cup 1 Torsdag - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rodger Raj - mobelsamler.dk
    2. 2 Thomas Christensen - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:00
    1
    1
    Rodger Raj - mobelsamler.dk
    2
    Thomas Christensen - SlukEfter
    68
    70
    70
    28
    54
    70
    x
    x
    x
    x
  • 59 : Cup 1 Torsdag - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard - mopedtours.dk
    2. 2 Finn Andersen - Slap A', Nykøbing F.
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:00
    2
    1
    Thomas Mangaard - mopedtours.dk
    2
    Finn Andersen - Slap A', Nykøbing F.
    70
    36
    70
    28
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 60 : Cup 2 Torsdag - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Hougaard - Snoopy Bodega, Vanløse
    2. 2 Claus Nøttrup - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:30
    1
    1
    Søren Hougaard - Snoopy Bodega, Vanløse
    2
    Claus Nøttrup - SlukEfter
    70
    50
    70
    38
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 61 : Cup 2 Torsdag - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Holm - Charlie Chaplin, Roskilde
    2. 2 Martin Hønse - BK Højen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:30
    2
    1
    Martin Holm - Charlie Chaplin, Roskilde
    2
    Martin Hønse - BK Højen
    70
    50
    70
    46
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 62 : Mandag kl. 17:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian Michael Jensen - Spiller for Frederikssund BK
    2. 2 Martin Hvid - Spiller for Torvecaféen, Præstø
    3. 3 Freeze - Spiller for Sundbyvester, Amager
    4. 4 René Mortensen - Spiller for Restaurant Fuglsang
    5. 5 Smukke Martin - Spiller for Teatercaféen, Slagelse
    6. 6 Flemming Petersen - Spiller for SlukEfter
    1
    Brian Michael Jensen
    2
    Martin Hvid
    3
    Freeze
    4
    René Mortensen
    5
    Smukke Martin
    6
    Flemming Petersen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Brian Michael Jensen
    Frederikssund BK
    40
    68
    28
    60
    62
    0
    258
    6
    2
    Martin Hvid
    Torvecaféen, Præstø
    70
    70
    70
    70
    48
    4
    48
    2
    3
    Freeze
    Sundbyvester, Amager
    70
    44
    66
    70
    66
    2
    176
    4
    4
    René Mortensen
    Restaurant Fuglsang
    70
    50
    70
    68
    56
    2
    174
    5
    5
    Smukke Martin
    Teatercaféen, Slagelse
    70
    36
    34
    70
    70
    3
    70
    3
    6
    Flemming Petersen
    SlukEfter
    70
    70
    70
    70
    52
    4
    52
    1
  • 63 : Mandag kl. 17.00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Daniel Opiola - Spiller for SlukEfter
    2. 2 Jens Andersen - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Skipper - Spiller for Gyllehuset
    4. 4 Hekker - Spiller for Jæger Pub, Fuglebjerg
    5. 5 Jakob Lauritzen - Spiller for Birks Bar, Næstved
    6. 6 Dorrit Hansen - Spiller for Mimers Bodega, Kbh N
    1
    Daniel Opiola
    2
    Jens Andersen
    3
    Skipper
    4
    Hekker
    5
    Jakob Lauritzen
    6
    Dorrit Hansen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Daniel Opiola
    SlukEfter
    70
    70
    52
    30
    70
    3
    82
    3
    2
    Jens Andersen
    SlukEfter
    34
    66
    70
    70
    32
    2
    132
    5
    3
    Skipper
    Gyllehuset
    60
    70
    70
    70
    70
    4
    60
    1
    4
    Hekker
    Jæger Pub, Fuglebjerg
    70
    60
    44
    70
    70
    3
    104
    2
    5
    Jakob Lauritzen
    Birks Bar, Næstved
    70
    40
    42
    52
    70
    2
    134
    4
    6
    Dorrit Hansen
    Mimers Bodega, Kbh N
    14
    70
    38
    38
    28
    1
    118
    6
  • 64 : Cup 1 Mandag - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Hvid - Torvecaféen, Præstø
    2. 2 Smukke Martin - Teatercaféen, Slagelse
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:00
    1
    1
    Martin Hvid - Torvecaféen, Præstø
    2
    Smukke Martin - Teatercaféen, Slagelse
    54
    70
    48
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 65 : Cup 1 Mandag - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Hekker - Jæger Pub, Fuglebjerg
    2. 2 Daniel Opiola - SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:00
    2
    1
    Hekker - Jæger Pub, Fuglebjerg
    2
    Daniel Opiola - SlukEfter
    70
    56
    70
    62
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 66 : Cup 2 Mandag - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Flemming Petersen - SlukEfter
    2. 2 Freeze - Sundbyvester, Amager
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:30
    1
    1
    Flemming Petersen - SlukEfter
    2
    Freeze - Sundbyvester, Amager
    70
    62
    70
    56
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 67 : Cup 2 Mandag - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Skipper - Gyllehuset
    2. 2 Jakob Lauritzen - Birks Bar, Næstved
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:30
    2
    1
    Skipper - Gyllehuset
    2
    Jakob Lauritzen - Birks Bar, Næstved
    70
    32
    68
    70
    70
    22
    x
    x
    x
    x
  • 68 : Tirsdag kl. 17:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Charlotte 'Fj8' Koefoed - Spiller for SlukEfter
    2. 2 Pia Rasmussen - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Isak Einshøj - Spiller for Teilhof Automater
    4. 4 Elisa Therkildsen - Spiller for Restaurant Fuglsang, Odense
    5. 5 Nicolei Mikkelsen - Spiller for Charlottenlund
    6. 6 Kenneth Preisler - Spiller for Centrumpubben, Haslev
    1
    Charlotte 'Fj8' Koefoed
    2
    Pia Rasmussen
    3
    Isak Einshøj
    4
    Elisa Therkildsen
    5
    Nicolei Mikkelsen
    6
    Kenneth Preisler
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Charlotte 'Fj8' Koefoed
    SlukEfter
    70
    30
    70
    70
    70
    4
    30
    2
    2
    Pia Rasmussen
    SlukEfter
    26
    42
    38
    62
    58
    0
    226
    6
    3
    Isak Einshøj
    Teilhof Automater
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    4
    Elisa Therkildsen
    Restaurant Fuglsang, Odense
    54
    70
    48
    70
    70
    3
    102
    3
    5
    Nicolei Mikkelsen
    Charlottenlund
    26
    70
    8
    58
    28
    1
    120
    5
    6
    Kenneth Preisler
    Centrumpubben, Haslev
    66
    70
    54
    52
    70
    2
    172
    4
  • 69 : Tirsdag kl. 17:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 René Hansen - Spiller for Birks Bar, Næstved
    2. 2 Arno Jensen - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Per Petersen - Spiller for Biblioteket, Stubbekøbing
    4. 4 Thomas Møller - Spiller for Centrumpubben, Haslev
    5. 5 James Henry - Spiller for Københavneren, Helsingør
    6. 6 Christa K. Nielsen - Spiller for Sundbyvester, Amager
    1
    René Hansen
    2
    Arno Jensen
    3
    Per Petersen
    4
    Thomas Møller
    5
    James Henry
    6
    Christa K. Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    René Hansen
    Birks Bar, Næstved
    70
    56
    60
    60
    70
    2
    176
    4
    2
    Arno Jensen
    SlukEfter
    14
    60
    28
    48
    70
    1
    150
    6
    3
    Per Petersen
    Biblioteket, Stubbekøbing
    70
    70
    70
    62
    54
    3
    116
    2
    4
    Thomas Møller
    Centrumpubben, Haslev
    70
    70
    38
    58
    70
    3
    96
    3
    5
    James Henry
    Københavneren, Helsingør
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    6
    Christa K. Nielsen
    Sundbyvester, Amager
    32
    60
    70
    38
    36
    1
    166
    5
  • 70 : Cup 1 Tirsdag - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Charlotte 'Fj8' Koefoed - SlukEfter
    2. 2 Elisa Therkildsen - Restaurant Fuglsang, Odense
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:00
    1
    1
    Charlotte 'Fj8' Koefoed - SlukEfter
    2
    Elisa Therkildsen - Restaurant Fuglsang, Odense
    70
    66
    70
    60
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 71 : Cup 1 Tirsdag - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Per Petersen - Biblioteket, Stubbekøbing
    2. 2 Thomas Møller - Centrumpubben, Haslev
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:00
    2
    1
    Per Petersen - Biblioteket, Stubbekøbing
    2
    Thomas Møller - Centrumpubben, Haslev
    36
    70
    68
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 72 : Cup 2 Tirsdag - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Isak Einshøj - Teilhof Automater
    2. 2 Kenneth Preisler - Centrumpubben, Haslev
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:30
    1
    1
    Isak Einshøj - Teilhof Automater
    2
    Kenneth Preisler - Centrumpubben, Haslev
    70
    60
    70
    64
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 73 : Cup 2 Tirsdag - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 James Henry - Københavneren, Helsingør
    2. 2 René Hansen - Birks Bar, Næstved
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20:30
    2
    1
    James Henry - Københavneren, Helsingør
    2
    René Hansen - Birks Bar, Næstved
    70
    54
    70
    44
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 74 : Onsdag kl. 17:00 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henrik Søndergaard - Spiller for SlukEfter
    2. 2 Lars Jensen - Spiller for Teatercaféen, Slagelse
    3. 3 Joos Hansen - Spiller for SlukEfter
    4. 4 Jimmi Leth - Spiller for SlukEfter
    5. 5 Stephan Holst-Christensen - Spiller for 24 Skæve, Gørlev
    6. 6 Emil Håkansson - Spiller for Café Magic, Køge
    1
    Henrik Søndergaard
    2
    Lars Jensen
    3
    Joos Hansen
    4
    Jimmi Leth
    5
    Stephan Holst-Christensen
    6
    Emil Håkansson
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Henrik Søndergaard
    SlukEfter
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    2
    Lars Jensen
    Teatercaféen, Slagelse
    62
    70
    70
    70
    70
    4
    62
    2
    3
    Joos Hansen
    SlukEfter
    46
    64
    70
    38
    32
    1
    180
    5
    4
    Jimmi Leth
    SlukEfter
    32
    18
    20
    54
    54
    0
    178
    6
    5
    Stephan Holst-Christensen
    24 Skæve, Gørlev
    38
    68
    70
    70
    70
    3
    106
    3
    6
    Emil Håkansson
    Café Magic, Køge
    28
    42
    70
    70
    52
    2
    122
    4
  • 75 : Onsdag kl. 17:00 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian Binyre - Spiller for Café Magic, Køge
    2. 2 Klaus Rasmussen - Spiller for BK Køge
    3. 3 Ida Stenshøj - Spiller for SlukEfter
    4. 4 Thomas Andersen - Spiller for Torvecaféen, Præstø
    5. 5 Nyster - Spiller for 24 Skæve, Gørlev
    6. 6 Thomas Ebbe - Spiller for Falster
    1
    Brian Binyre
    2
    Klaus Rasmussen
    3
    Ida Stenshøj
    4
    Thomas Andersen
    5