Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Single turnering gedser Bodega

12. juni @ 13:00 - 18. juni @ 22:30

Pris: 300Kr.

Som de andre år.
Holder vi i uge 24 igen denne (ihvertfald for os succesrige) turnering, som kommer til at køre næsten som de andre år, muligvis kan der komme ændringer pga Corona??? Der er plads til 64 deltagere, hvis det går over forventning, Højer vi nok deltagerantallet, men det venter vi lige og ser på 🤔🤔
Der vil være 32 deltagere tilbage til om lørdagen, hvor der vil blive spillet 8 Stk 4 mands puljer, og det er Kl henholdsvis ( disse tider vil der blive trukket lod om) 09:00-10:30-12:00-13:30, med 2 videre fra hver, kl 15-00 vil der så blive spillet 2× 4 mands puljer, igen med 2 videre fra hver, Kl 16:30, vil der ligeledes blive spillet 2× 4 mands puljer igen med 2 videre, Kl 18:00 vil der blive spillet 2× 4 mands puljer men med 3 videre til en 6 mands finale, som gerne skulle gå igang Kl ca. 19:30, regner med at det hele skulle være slut ved omkring 22:30-23:00 senest
Og så er der jo mulighed for at give den max gas i baren, hvis man har flere kræfter tilbage 😂😂
Der vil også være mulighed for at købe mad nogle af dagene til rimelige priser ( mere info om dette kommer senere).
Præmierne vil være som følger ved 64 deltagere:
1. Præmie: 6000kr
2. Præmie: 4000kr
3. Præmie: 3200kr
4. Præmie: 2500kr
5. Præmie: 1900kr
6. Præmie: 1600kr
Highscore præmie er 1 flaske sprut ( som gerne må nydes på stedet) ( sponseret af onkel Jørgen)
Skulle vi være så heldige at, der kommer lidt sponsor præmier/penge, vil de naturligvis lægges oveni præmierne
Vi håber meget på at det kan blive samme super succes som de andre år.
Spillerkonceptet bliver følgende:
Søndag Kl 13 1×6 mands pulje med 3 videre
Søndag Kl 13 1×6 mands pulje med 3 videre
Mandag kl 18:00 8 mands pulje med 4 videre
Tirsdag Kl 18:00 8 mands pulje med 4 videre
Torsdag Kl 18:00 6 mands pulje med 3 videre
Torsdag Kl 18:00 6 mands pulje med 3 videre
Fredag Kl 13:00 6 mands pulje med 3 videre
Fredag Kl 13:00 6 mands pulje med 3 videre
Fredag Kl 18:00 6 mands pulje med 3 videre
Fredag Kl 18:00 6 mands pulje med 3 videre
Jeg personligt ville gerne have at alle gik videre, men det kan det selvfølgelig af gode grunde ikke lade sig gøre, men jeg har gjort det sådan, at hver især, får så mange kampe som muligt, har regnet på det i langt tid, så håber virkelig på at alle er tilfredse med konceptet 🤞🤞🤞
Jeg/vi glæder os allerede til at se alle jer skønne dejlige mennesker ❤️❤️❤️

De kærligste hilsner Harms
PS. Det kan være at der muligvis kommer ændringer i spille opsætningen, så det muligvis bliver 6 mands puljer istedet for 8 mands puljer, men det vender jeg tilbage med hurtigst muligt
Mvh Jan Harms 😊😊❤️❤️❤️
Som jeg skrev tidligere, så bliver spillerkonceptet
Ændringer kommer lige om snart, skal lige have regnet noget ud, så i må lige vente med tålmodighed, håber på jeres forståelse ❤️❤️
Mvh Jan Harms 😊😊❤️❤️

Detaljer

Start:
12. juni @ 13:00
Slut:
18. juni @ 22:30
Pris:
300Kr.
Begivenhed Kategori:

Arrangør

Jan Harms
Telefon:
31727023
E-mail:
harms1864@gmail.com

Sted

Gedser Bodega
Langgade 47
Gedser, 4874 Danmark
+ Google Map

Turneringsskemaer

  • 1 : Søndag kl 1300 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sveske - Spiller for Blå Stue
    2. 2 Leif Benny - Spiller for Biblioteket
    3. 3 Pia Rasmussen - Spiller for Goose Pub
    4. 4 Jan Ishøj - Spiller for Vridsløselille Statsfængsel
    5. 5 Søren A ndersen - Spiller for Gedser Bodega
    6. 6 Rene Andersen - Spiller for Gedser Bodega
    1
    Sveske
    2
    Leif Benny
    3
    Pia Rasmussen
    4
    Jan Ishøj
    5
    Søren A ndersen
    6
    Rene Andersen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sveske
    Blå Stue
    40
    70
    68
    52
    10
    1
    170
    5
    2
    Leif Benny
    Biblioteket
    70
    70
    54
    70
    36
    3
    90
    3
    3
    Pia Rasmussen
    Goose Pub
    42
    24
    40
    54
    22
    0
    182
    6
    4
    Jan Ishøj
    Vridsløselille Statsfængsel
    70
    70
    70
    70
    48
    4
    48
    2
    5
    Søren A ndersen
    Gedser Bodega
    70
    68
    70
    42
    60
    2
    170
    4
    6
    Rene Andersen
    Gedser Bodega
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
  • 2 : Søndag kl 1300 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lau Christensen - Spiller for BIblioteket
    2. 2 Ruben Sørensen - Spiller for Daisy
    3. 3 Michael Hansen - Spiller for Sluk Efter
    4. 4 Michael Veber - Spiller for Gedser Bodega
    5. 5 Heine Opalio - Spiller for Sluk Efter
    6. 6 Jannick Jensen - Spiller for Slap A
    1
    Lau Christensen
    2
    Ruben Sørensen
    3
    Michael Hansen
    4
    Michael Veber
    5
    Heine Opalio
    6
    Jannick Jensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lau Christensen
    BIblioteket
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    2
    Ruben Sørensen
    Daisy
    40
    34
    44
    66
    70
    1
    184
    5
    3
    Michael Hansen
    Sluk Efter
    48
    70
    70
    70
    70
    4
    48
    2
    4
    Michael Veber
    Gedser Bodega
    34
    70
    64
    30
    52
    1
    180
    6
    5
    Heine Opalio
    Sluk Efter
    34
    70
    56
    70
    62
    2
    152
    3
    6
    Jannick Jensen
    Slap A
    42
    60
    34
    70
    70
    2
    136
    4
  • 3 : Mandag kl 18:00 bord 1+2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 THM - Spiller for Landmanden
    2. 2 Jens andersen - Spiller for Sluk Efter
    3. 3 Frank Petersen - Spiller for Gedser Bodega
    4. 4 Kim Olsen - Spiller for Blå Stue
    5. 5 Kim Esbensen - Spiller for Gedser Bodega
    6. 6 Preben Dupont - Spiller for Blå Stue
    7. 7 Michael Frandsen - Spiller for Daisy
    8. 8 Rene Hedengran - Spiller for RBC
    1
    THM
    2
    Jens andersen
    3
    Frank Petersen
    4
    Kim Olsen
    5
    Kim Esbensen
    6
    Preben Dupont
    7
    Michael Frandsen
    8
    Rene Hedengran
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    THM
    Landmanden
    70
    70
    70
    70
    70
    68
    70
    6
    68
    2
    2
    Jens andersen
    Sluk Efter
    42
    28
    34
    70
    70
    42
    62
    2
    208
    6
    3
    Frank Petersen
    Gedser Bodega
    68
    70
    18
    70
    70
    14
    28
    3
    128
    5
    4
    Kim Olsen
    Blå Stue
    24
    70
    70
    70
    70
    62
    66
    4
    152
    4
    5
    Kim Esbensen
    Gedser Bodega
    34
    52
    26
    64
    70
    22
    22
    1
    220
    7
    6
    Preben Dupont
    Blå Stue
    48
    48
    68
    10
    54
    46
    34
    0
    308
    8
    7
    Michael Frandsen
    Daisy
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    7
    0
    1
    8
    Rene Hedengran
    RBC
    58
    70
    70
    70
    70
    70
    68
    5
    126
    3
  • 4 : Tirsdag kl 18:00 bord 1+2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Daniel Opiola - Spiller for Sluk Eftere
    2. 2 Søren Rugtved Toft - Spiller for SLUK efter
    3. 3 Jesper Hemmingsen - Spiller for Blå Stue
    4. 4 Kirsten Nielsen - Spiller for Daisy
    5. 5 Mikkel Ravnborg - Spiller for Blå Stue
    6. 6 Nicklas Hall - Spiller for Daisy
    7. 7 Johnny Thordsen - Spiller for Ærø
    8. 8 Rune Olsen - Spiller for Hot.N Cold
    1
    Daniel Opiola
    2
    Søren Rugtved Toft
    3
    Jesper Hemmingsen
    4
    Kirsten Nielsen
    5
    Mikkel Ravnborg
    6
    Nicklas Hall
    7
    Johnny Thordsen
    8
    Rune Olsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Daniel Opiola
    Sluk Eftere
    34
    32
    64
    44
    34
    34
    40
    0
    282
    8
    2
    Søren Rugtved Toft
    SLUK efter
    70
    70
    70
    32
    70
    70
    26
    5
    58
    4
    3
    Jesper Hemmingsen
    Blå Stue
    70
    52
    70
    70
    24
    70
    70
    5
    76
    3
    4
    Kirsten Nielsen
    Daisy
    70
    46
    46
    32
    32
    70
    70
    3
    156
    6
    5
    Mikkel Ravnborg
    Blå Stue
    70
    70
    46
    70
    70
    70
    40
    5
    86
    2
    6
    Nicklas Hall
    Daisy
    70
    56
    70
    70
    54
    70
    54
    4
    164
    5
    7
    Johnny Thordsen
    Ærø
    70
    48
    16
    50
    46
    46
    48
    1
    254
    7
    8
    Rune Olsen
    Hot.N Cold
    70
    70
    62
    50
    70
    70
    70
    5
    112
    1
  • 5 : Torsdag kl 18:00 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Christensen - Spiller for Sluk Efter
    2. 2 John Jensen - Spiller for Sluk Efter
    3. 3 Signe Bladt - Spiller for Blå Stue
    4. 4 Christian Hartvig - Spiller for Hartvig Fuger
    5. 5 Erik Olsen - Spiller for Hot;n Cold
    6. 6 Morten Møv - Spiller for Biblioteket
    1
    Thomas Christensen
    2
    John Jensen
    3
    Signe Bladt
    4
    Christian Hartvig
    5
    Erik Olsen
    6
    Morten Møv
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Christensen
    Sluk Efter
    30
    70
    38
    40
    70
    2
    108
    5
    2
    John Jensen
    Sluk Efter
    70
    70
    70
    68
    52
    3
    120
    2
    3
    Signe Bladt
    Blå Stue
    40
    40
    62
    50
    64
    0
    256
    6
    4
    Christian Hartvig
    Hartvig Fuger
    70
    28
    70
    52
    62
    2
    142
    4
    5
    Erik Olsen
    Hot;n Cold
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    6
    Morten Møv
    Biblioteket
    64
    70
    70
    70
    38
    3
    102
    3
  • 6 : Torsdag kl 18:00 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Christensen - Spiller for Slap A
    2. 2 Rasmus Rasmussen - Spiller for Blå Stue
    3. 3 Carsten Jensen - Spiller for Marielyst
    4. 4 Pia Jepsen - Spiller for Gedser Bodega
    5. 5 Jan Harms - Spiller for Gedser Bodega
    6. 6 Ronnie Skov - Spiller for Italien
    1
    Peter Christensen
    2
    Rasmus Rasmussen
    3
    Carsten Jensen
    4
    Pia Jepsen
    5
    Jan Harms
    6
    Ronnie Skov
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Christensen
    Slap A
    70
    60
    70
    66
    22
    2
    148
    4
    2
    Rasmus Rasmussen
    Blå Stue
    52
    52
    70
    46
    48
    1
    198
    5
    3
    Carsten Jensen
    Marielyst
    70
    70
    70
    44
    70
    4
    44
    2
    4
    Pia Jepsen
    Gedser Bodega
    18
    18
    32
    18
    34
    0
    120
    6
    5
    Jan Harms
    Gedser Bodega
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    6
    Ronnie Skov
    Italien
    70
    70
    46
    70
    56
    3
    102
    3
  • 7 : Fredag kl 13:00 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henrik Udsen - Spiller for Mørkhøj
    2. 2 James Henry - Spiller for Københavneren
    3. 3 Ida Løkkegaard - Spiller for Mimers
    4. 4 Irina Henry - Spiller for Københavneren
    5. 5 Dennis Raun - Spiller for Mimers
    6. 6 Piet Francker - Spiller for Mimers
    1
    Henrik Udsen
    2
    James Henry
    3
    Ida Løkkegaard
    4
    Irina Henry
    5
    Dennis Raun
    6
    Piet Francker
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Henrik Udsen
    Mørkhøj
    44
    70
    70
    30
    42
    2
    116
    4
    2
    James Henry
    Københavneren
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    3
    Ida Løkkegaard
    Mimers
    54
    20
    70
    38
    40
    1
    152
    5
    4
    Irina Henry
    Københavneren
    34
    28
    44
    42
    8
    0
    156
    6
    5
    Dennis Raun
    Mimers
    70
    46
    70
    70
    52
    3
    98
    3
    6
    Piet Francker
    Mimers
    70
    60
    70
    70
    70
    4
    60
    2
  • 8 : Fredag kl 13:00 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ian White - Spiller for Mimers
    2. 2 Tex - Spiller for Mimers
    3. 3 Sebastian Hedengran - Spiller for Bristol
    4. 4 Peter Rønning - Spiller for Mørkhøj
    5. 5 Michael Sølberg - Spiller for Sluk Efter
    6. 6 Frank Kofod - Spiller for Mimers
    1
    Ian White
    2
    Tex
    3
    Sebastian Hedengran
    4
    Peter Rønning
    5
    Michael Sølberg
    6
    Frank Kofod
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ian White
    Mimers
    70
    70
    68
    28
    30
    2
    126
    5
    2
    Tex
    Mimers
    52
    34
    26
    12
    60
    0
    184
    6
    3
    Sebastian Hedengran
    Bristol
    46
    70
    70
    54
    70
    3
    100
    2
    4
    Peter Rønning
    Mørkhøj
    70
    70
    28
    70
    40
    3
    68
    4
    5
    Michael Sølberg
    Sluk Efter
    70
    70
    70
    66
    70
    4
    66
    1
    6
    Frank Kofod
    Mimers
    70
    70
    42
    70
    40
    3
    82
    3
  • 9 : Fredag kl 18:00 bord1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Laila Westergaard - Spiller for Københavneren
    2. 2 Ole Andersen - Spiller for Gedser Bodega
    3. 3 Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    4. 4 lars Lysgaard - Spiller for Randers Regnskov
    5. 5 Trine Clausen - Spiller for Københavneren
    6. 6 Marie Krøncke - Spiller for Københavneren
    1
    Laila Westergaard
    2
    Ole Andersen
    3
    Thomas Larsen
    4
    lars Lysgaard
    5
    Trine Clausen
    6
    Marie Krøncke
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Laila Westergaard
    Københavneren
    44
    26
    44
    62
    70
    1
    176
    5
    2
    Ole Andersen
    Gedser Bodega
    70
    34
    66
    52
    70
    2
    152
    4
    3
    Thomas Larsen
    Københavneren
    70
    70
    42
    70
    70
    4
    42
    2
    4
    lars Lysgaard
    Randers Regnskov
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    5
    Trine Clausen
    Københavneren
    70
    70
    50
    24
    70
    3
    74
    3
    6
    Marie Krøncke
    Københavneren
    48
    22
    34
    52
    62
    0
    218
    6
  • 10 : Fredag kl 18:00 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henriette Petersen - Spiller for Sluk Efter
    2. 2 Ida Stenshøj - Spiller for Sluk Efter
    3. 3 Jørgen Grabbas - Spiller for Sluk Efter
    4. 4 Johnny Gyldendahl - Spiller for Viggo Pedersen + Søn
    5. 5 Henning Betterøv - Spiller for Københavneren
    6. 6 Bo Wohlert - Spiller for Københavneren
    1
    Henriette Petersen
    2
    Ida Stenshøj
    3
    Jørgen Grabbas
    4
    Johnny Gyldendahl
    5
    Henning Betterøv
    6
    Bo Wohlert
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Henriette Petersen
    Sluk Efter
    36
    70
    54
    64
    40
    1
    194
    6
    2
    Ida Stenshøj
    Sluk Efter
    70
    40
    38
    70
    46
    2
    124
    5
    3
    Jørgen Grabbas
    Sluk Efter
    62
    70
    70
    40
    70
    3
    102
    2
    4
    Johnny Gyldendahl
    Viggo Pedersen + Søn
    70
    70
    50
    70
    70
    4
    50
    1
    5
    Henning Betterøv
    Københavneren
    70
    26
    70
    62
    70
    3
    88
    3
    6
    Bo Wohlert
    Københavneren
    70
    70
    30
    54
    54
    2
    138
    4
  • 11 : Lørdag kl 09:00 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Ishøj - Spiller for Vridsløselille Statsfængsel
    2. 2 Mikkel Ravnborg - Spiller for Blå Stue
    3. 3 Trine Clausen - Spiller for Københavneren
    4. 4 Frank Kofod - Spiller for Mimers
    1
    Jan Ishøj
    2
    Mikkel Ravnborg
    3
    Trine Clausen
    4
    Frank Kofod
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jan Ishøj
    Vridsløselille Statsfængsel
    60
    70
    50
    1
    110
    3
    2
    Mikkel Ravnborg
    Blå Stue
    70
    36
    70
    2
    36
    2
    3
    Trine Clausen
    Københavneren
    28
    70
    32
    1
    60
    4
    4
    Frank Kofod
    Mimers
    70
    60
    70
    2
    60
    1
  • 12 : Lørdag kl 09:00 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 James Henry - Spiller for Københavneren
    2. 2 Carsten Jensen - Spiller for Marielyst
    3. 3 Kim Olsen - Spiller for Blå Stue
    4. 4 Morten Møv - Spiller for Biblioteket
    1
    James Henry
    2
    Carsten Jensen
    3
    Kim Olsen
    4
    Morten Møv
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    James Henry
    Københavneren
    70
    70
    46
    2
    46
    2
    2
    Carsten Jensen
    Marielyst
    66
    70
    70
    2
    66
    1
    3
    Kim Olsen
    Blå Stue
    64
    28
    70
    1
    92
    4
    4
    Morten Møv
    Biblioteket
    70
    50
    66
    1
    116
    3
  • 13 : Lørdag kl 10:30 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Rugtved Toft - Spiller for Gedser Bodega
    2. 2 Jan Harms - Spiller for Gedser Bodega
    3. 3 Lars Lysgaard - Spiller for Randers Regnskov
    4. 4 John Jensen - Spiller for Sluk Efter
    1
    Søren Rugtved Toft
    2
    Jan Harms
    3
    Lars Lysgaard
    4
    John Jensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren Rugtved Toft
    Gedser Bodega
    36
    62
    38
    0
    136
    4
    2
    Jan Harms
    Gedser Bodega
    70
    50
    50
    1
    100
    3
    3
    Lars Lysgaard
    Randers Regnskov
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    John Jensen
    Sluk Efter
    70
    70
    50
    2
    50
    2
  • 14 : Lørdag kl 10:30 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rene Hedengran - Spiller for RBC
    2. 2 Piet Francker - Spiller for Mimers
    3. 3 Henning Betterøv - Spiller for Københavneren
    4. 4 Dennis Raun - Spiller for Mimers
    1
    Rene Hedengran
    2
    Piet Francker
    3
    Henning Betterøv
    4
    Dennis Raun
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rene Hedengran
    RBC
    46
    70
    40
    1
    86
    3
    2
    Piet Francker
    Mimers
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    Henning Betterøv
    Københavneren
    34
    52
    70
    1
    86
    3
    4
    Dennis Raun
    Mimers
    70
    28
    62
    1
    90
    2
  • 15 : Lørdag kl 12 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Olsen - Spiller for Hot'N Cold
    2. 2 Jesper Hemmingsen - Spiller for Blå Stue
    3. 3 Rene Andersen - Spiller for Gedser Bodega
    1
    Rune Olsen
    2
    Jesper Hemmingsen
    3
    Rene Andersen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rune Olsen
    Hot'N Cold
    70
    70
    66
    16
    2
    82
    3
    2
    Jesper Hemmingsen
    Blå Stue
    58
    58
    70
    70
    2
    116
    1
    3
    Rene Andersen
    Gedser Bodega
    70
    70
    50
    66
    2
    116
    1
  • 16 : Lørdag kl 12:00 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Frandsen - Spiller for Daisy
    2. 2 THM - Spiller for Landmanden Stubbekøbing
    3. 3 Sebastian Hedengran - Spiller for Bristol
    4. 4 Michael Sølberg - Spiller for Sluk Efter
    1
    Michael Frandsen
    2
    THM
    3
    Sebastian Hedengran
    4
    Michael Sølberg
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Michael Frandsen
    Daisy
    70
    70
    x
    2
    0
    2
    2
    THM
    Landmanden Stubbekøbing
    58
    70
    70
    2
    58
    1
    3
    Sebastian Hedengran
    Bristol
    68
    66
    70
    1
    134
    3
    4
    Michael Sølberg
    Sluk Efter
    x
    38
    66
    0
    104
    4
  • 17 : Lørdag kl 13:30 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Heine Opalio - Spiller for Sluk Efter
    2. 2 Michael Hansen - Spiller for Sluk Efter
    3. 3 Leif Benny - Spiller for Biblioteket
    4. 4 Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    1
    Heine Opalio
    2
    Michael Hansen
    3
    Leif Benny
    4
    Thomas Larsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Heine Opalio
    Sluk Efter
    34
    38
    42
    0
    114
    4
    2
    Michael Hansen
    Sluk Efter
    70
    68
    70
    2
    68
    1
    3
    Leif Benny
    Biblioteket
    70
    70
    50
    2
    50
    3
    4
    Thomas Larsen
    Københavneren
    70
    68
    70
    2
    68
    1
  • 18 : Lørdag kl 13:30 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lau Christensen - Spiller for Biblioteket
    2. 2 Erik Olsen - Spiller for Hot.n Cold
    3. 3 Ronnie s´Skov - Spiller for Italien
    4. 4 Johnny Gyldendahl - Spiller for Viggo Pedersen + Søn
    1
    Lau Christensen
    2
    Erik Olsen
    3
    Ronnie s´Skov
    4
    Johnny Gyldendahl
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lau Christensen
    Biblioteket
    70
    70
    64
    2
    64
    1
    2
    Erik Olsen
    Hot.n Cold
    64
    20
    x
    0
    84
    4
    3
    Ronnie s´Skov
    Italien
    66
    70
    34
    1
    100
    3
    4
    Johnny Gyldendahl
    Viggo Pedersen + Søn
    70
    x
    70
    2
    0
    2
  • 19 : Lørdag kl 15:00 bord 1 mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Dennis Raun - Spiller for Mimers
    2. 2 Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    3. 3 Rene Andersen - Spiller for Gedser Bodega
    4. 4 John Jensen - Spiller for Sluk Efter
    1
    Dennis Raun
    2
    Thomas Larsen
    3
    Rene Andersen
    4
    John Jensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Dennis Raun
    Mimers
    18
    34
    70
    1
    52
    4
    2
    Thomas Larsen
    Københavneren
    70
    66
    68
    1
    134
    2
    3
    Rene Andersen
    Gedser Bodega
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    John Jensen
    Sluk Efter
    68
    70
    48
    1
    116
    3
  • 20 : Lørdag kl 15:00 bord 2 mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank Kofod - Spiller for Mimers
    2. 2 Piet Francker - Spiller for Mimers
    3. 3 Michael Hansen - Spiller for Sluk Efter
    4. 4 Mikkel Ravnborg - Spiller for Blå Stue
    1
    Frank Kofod
    2
    Piet Francker
    3
    Michael Hansen
    4
    Mikkel Ravnborg
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Frank Kofod
    Mimers
    52
    x
    34
    0
    86
    4
    2
    Piet Francker
    Mimers
    70
    22
    40
    1
    62
    3
    3
    Michael Hansen
    Sluk Efter
    x
    70
    70
    2
    0
    2
    4
    Mikkel Ravnborg
    Blå Stue
    70
    70
    58
    2
    58
    1
  • 21 : Lørdag kl 16:30 bord 1 mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Gyldendahl - Spiller for Viggo Pedersen + Søn
    2. 2 Jesper Hemmingsen - Spiller for Blå Stue
    3. 3 Carsten Jensen - Spiller for Marielyst
    4. 4 Michael Frandsen - Spiller for Daisy
    1
    Johnny Gyldendahl
    2
    Jesper Hemmingsen
    3
    Carsten Jensen
    4
    Michael Frandsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny Gyldendahl
    Viggo Pedersen + Søn
    48
    70
    60
    1
    108
    3
    2
    Jesper Hemmingsen
    Blå Stue
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    3
    Carsten Jensen
    Marielyst
    46
    x
    60
    0
    106
    4
    4
    Michael Frandsen
    Daisy
    70
    68
    70
    2
    68
    1
  • 22 : Lørdag kl 16:30 bord 2 mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Lysgaard - Spiller for Randers Regnskov
    2. 2 THM - Spiller for Landmanden Stubbekøbing
    3. 3 James Henry - Spiller for Københavneren
    4. 4 Lau Christensen - Spiller for Biblioteket
    1
    Lars Lysgaard
    2
    THM
    3
    James Henry
    4
    Lau Christensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lars Lysgaard
    Randers Regnskov
    58
    22
    42
    0
    122
    4
    2
    THM
    Landmanden Stubbekøbing
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    James Henry
    Københavneren
    70
    40
    60
    1
    100
    3
    4
    Lau Christensen
    Biblioteket
    70
    42
    70
    2
    42
    2
  • 23 : Lørdag kl 18:00 bord 1 semifinale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    2. 2 Michael Hansen - Spiller for Sluk Efter
    3. 3 Jesper Hemmingsen - Spiller for Blå stue
    4. 4 Mikkel Ravnborg - Spiller for Blå Stue
    1
    Thomas Larsen
    2
    Michael Hansen
    3
    Jesper Hemmingsen
    4
    Mikkel Ravnborg
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Larsen
    Københavneren
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Michael Hansen
    Sluk Efter
    48
    70
    70
    2
    48
    2
    3
    Jesper Hemmingsen
    Blå stue
    58
    58
    66
    0
    182
    4
    4
    Mikkel Ravnborg
    Blå Stue
    18
    30
    70
    1
    48
    3
  • 24 : Lørdag kl 18:00 bord 2 semifinale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lau Christensen - Spiller for Biblioteket
    2. 2 Michael Frandsen - Spiller for Daisy
    3. 3 T H M - Spiller for Landmanden Stubbekøbing
    4. 4 Rene Andersen - Spiller for Gedser Bodega
    1
    Lau Christensen
    2
    Michael Frandsen
    3
    T H M
    4
    Rene Andersen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lau Christensen
    Biblioteket
    70
    58
    70
    2
    58
    2
    2
    Michael Frandsen
    Daisy
    66
    42
    70
    1
    108
    4
    3
    T H M
    Landmanden Stubbekøbing
    70
    70
    60
    2
    60
    1
    4
    Rene Andersen
    Gedser Bodega
    68
    68
    70
    1
    136
    3
  • 25 : Lørdag kl 19:30 bord 1+2 finalen

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rene Andersen - Spiller for Gedser Bodega
    2. 2 Lau Christensen - Spiller for Biblioteket
    3. 3 T H M - Spiller for Landmanden Stubbekøbing
    4. 4 Michael Hansen - Spiller for Sluk Efter
    5. 5 Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    6. 6 Mikkel Ravnborg - Spiller for Blå Stue
    1
    Rene Andersen
    2
    Lau Christensen
    3
    T H M
    4
    Michael Hansen
    5
    Thomas Larsen
    6
    Mikkel Ravnborg
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rene Andersen
    Gedser Bodega
    56
    30
    56
    30
    70
    1
    172
    5
    2
    Lau Christensen
    Biblioteket
    70
    52
    70
    30
    70
    3
    82
    4
    3
    T H M
    Landmanden Stubbekøbing
    70
    70
    70
    46
    70
    4
    46
    2
    4
    Michael Hansen
    Sluk Efter
    70
    40
    60
    70
    70
    3
    100
    3
    5
    Thomas Larsen
    Københavneren
    70
    70
    70
    66
    70
    4
    66
    1
    6
    Mikkel Ravnborg
    Blå Stue
    68
    32
    52
    68
    44
    0
    264
    6