Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

SHOOTOUT TOUR EVENT 4 – SNOOPY BODEGA

18. april @ 18:00 - 24. april @ 22:30

Pris: 350Kr.

SHOOTOUT TOUR Event 4 SNOOPY BODEGA med start mandag uge 16 den 18. april og finaledag den 26. april 2022

Indledende puljer:
16 puljer med 6 spillere i hver. 4 videre fra hver pulje.
De 4 videre spiller cup-kampe bedst a’ 3 potter.
Puljevinderen vinder retten til at vælge modstander i cup-kampene.
Turneringsleder: Finn Lauritzen mobil: 2221721 Rune Kampe mobil: 20477726 eller Messenger.
Tilmelding den 26. juli fra kl. 14:00 til Rune Kampe/Allan Fastholm på Messenger eller E-mail: runekampe@hotmail.com. FØRST TIL MØLLE PRINCIPPET! Alle tilmeldinger før udmeldt dato og tid er ugyldige. Tilmelding via begivenheden tæller ikke som tilmeldt.

Tidspunkter for indledende spilledage:
Mandag kl. 18.00 – Cup-kampe kl. 21.30 og kl. 22.00
Tirsdag kl. 18.00 – Cup-kampe kl. 21.30 og kl. 22.00
Onsdag kl. 18.00 – Cup-kampe kl. 21.30 og kl. 22.00
Torsdag kl. 18.00 – Cup-kampe kl. 21.30 og kl. 22.00
Fredag kl. 13.00 – Cup-kampe kl. 16.30 og kl. 17.00
Fredag kl. 18.00 – Cup-kampe kl. 21.30 og kl. 22.00
Lørdag kl. 11.00 – Cup-kampe kl. 14.30 og kl. 15.00
Lørdag kl. 16.00 – Cup-kampe kl. 19.30 og kl. 20.00

Finaledag søndag:
32 spillere tilbage og kampene spilles roll on roll off.
Der spilles cup kamp bedst a’ 3 på 2 borde.

Spilletider:
Kamp 1&2: Kl. 10.00
Kamp 3&4: Kl. 10.40
Kamp 5&6: Kl. 11.20
Kamp 7&8: Kl. 12.00
Kamp 9&10: Kl. 12.40
Kamp 11&12: Kl. 13.20
Kamp 13&14: Kl. 14.00
Kamp 15&16: Kl. 14.40

1/8 finaler:
Der spilles cup kamp bedst a’ 3 på 2 borde.

Spilletider:
Kamp 1&2: Kl. 15.20
Kamp 3&4: Kl. 16.00
Kamp 5&6: Kl. 16.40
Kamp 7&8: Kl. 17.20

Kvartfinaler:
Der spilles cup kamp bedst a’ 3 på 2 borde.

Spilletider:
Kamp 1&2: Kl. 18.00
Kamp 3&4: Kl. 18.40

Semifinale:
Der spilles cup kamp bedst a’ 3 på 2 borde.
Kamp 1&2: Kl. 19.20

Finalen:
Der spillers cup bedst a’ 5 potter.

Spilletid:
Kamp 1: Kl. 20.15

Præmier tours:
Ved 96 deltagere er præmierne fordelt:
Vinder 8.000 kr.
Runner up 4.800 kr.
3.-4. plads 2x 2.800 kr.
5.-8. plads 4x 1.600 kr.
9.-16. 8x 500 kr.
Highscore på ugen 500 kr. (Sponsoreret af Svend Trøst)
29.300 kr.
HELE 16 præmier i alt + mulige sponsorpræmier.
Traditionen tro, er der puljevinder chokolade.
Snoopy Bodega sponsorerer 5000 kr. til vinderen af ranglisten.

Top 10 fra Shootout Tour ranglisten kvalificerer sig efter 4 events til finalestævnet uge 20 Copenhagen Pool & Snooker House. Top 1 til 6 direkte blandt de sidste 16 om lørdagen, mens top 7 til 10 spiller pre-kval om fredagen.
I pre-kvallen møder de nummer 1 fra henholdsvis snooker- og pool-ranglisten, nummer 3 på elitediv. kegle ranglisten, samt nummer 4 fra 5-Kegler ranglisten. Der er fri lodtrækning blandt de 8 i pre-kvallen.
Rangliste: 4 tours, 3 bedste resultater tællende på rangliste for sæsonen.
Points fordeles for hver tour således: Vinder: 10.000 point; Runner up: 8.000 point; Semi: 6.400 point; Kvart: 5.120 point; 1/8: 4.096 point; Sidste 32: 3.276 point; Taber i k/o efter pulje: 2.620 point; nr. 5 i puljen: 2.048 point; nr. 6 i puljen: 1.638 point.

Har man betalt og ikke møder op, får man 1.638 point tildelt. Ved lighed på ranglisten tæller bedste enkelte resultatet, og hvis alle resultater er ens, spiller man bedst af 3 på et aftalt sted (man deler evt. rejseudgifter). DDBU’s rangliste er først tællende i rangorden: keglebillard; 5-Kegler; 3-bande; Pool; Snooker. DDBU’s kvalificerede spillere har dog mulighed for at vinde seedninger via skoma’r-ranglisten.

Etiske regler:
Man opfører sig ordentligt og viser respekt for sin modstander. Man respekterer dommerne og turneringsledernes beslutninger. Har man grundlæggende mangel på respekt, kan dette medføre diskvalifikation. Skiller man køen ad uden gyldig grund, er det tabt pot til finalestævnet.

Takt og Tone:
Vi bestræber os på at formidle de gode historier og forventer generelt en sober tone på vores SoMe platforme. Det forpligter vi os til overfor vores sponsorer, og forventer også at I respekterer dette. Vil man gerne ytre sin utilfredshed, er man velkommen til at kontakte DSM teamet pr. e-mail. Indkomne forslag modtages med kyshånd ind imellem sæsonerne og bliver grundigt gennemgået før sæsonstart.

Sponsorer:
Vi kan tilbyde logoer på reklamevægge til interviews og præmiebilleder. Bandereklamer til finalestævnet. Logo på stream-layout, Logo på fysiske plakater og facebook-opslag.

Vi forventer +100,000 streaming visninger.
Vi støtter hospitalsklovnene med minimum kr. 10,000.
Små som store beløb er velkomne. Alt går til præmier og udgifter til finalestævnet.
Kontakt Rune på runekampe@hotmail.com for yderligere information.

Find os på Facebook: INKPRO Shoot’out Tour
Følg turneringen live: www.skomarbillard.dk
Hvem er vi? www.skomartour.dk

Med Sportslig Hilsen
Danish Skoma’r Masters Teamet

Detaljer

Start:
18. april @ 18:00
Slut:
24. april @ 22:30
Pris:
350Kr.
Begivenhed Kategori:

Arrangør

DSM

Sted

Snoopy Bodega
Linde Alle 11
Vanløse, 2720 Danmark
+ Google Map

Turneringsskemaer

  • 1 : Cupkampe - sidste 16

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rene Mortensen, Café Fuglsang
    2. 2 Kim Buch-Madsen, Sluk Efter
    3. 3 Lars Olsen, Smut Inn Crocodiles
    4. 4 Boomer, Roskilde
    5. 5 Michael Mikkelsen, Nørre Pub
    6. 6 Stener Fejerskov, Charlie Chaplin
    7. 7 Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    8. 8 Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    9. 9 Sebastian Hedengran, Bristol
    10. 10 Anders Bergenhammer, Café Sundbyvester
    11. 11 Erling Sjørup
    12. 12 Lau Christensen, Biblioteket
    13. 13 Lasse Danielsen
    14. 14 Allan Fastholm, Snoopy Bodega
    15. 15 Maler Leif, Snoopy Bodega
    16. 16 THM, Landmanden
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15.20
    1
    1
    Rene Mortensen, Café Fuglsang
    2
    Kim Buch-Madsen, Sluk Efter
    56
    70
    70
    42
    42
    70
     
     
     
     
    15.20
    2
    3
    Lars Olsen, Smut Inn Crocodiles
    4
    Boomer, Roskilde
    70
    62
    64
    70
    70
    54
     
     
     
     
    16.00
    1
    5
    Michael Mikkelsen, Nørre Pub
    6
    Stener Fejerskov, Charlie Chaplin
    70
    48
    52
    70
    56
    70
     
     
     
     
    16.00
    2
    7
    Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    8
    Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    58
    70
    62
    70
     
     
     
     
     
     
    16.40
    1
    9
    Sebastian Hedengran, Bristol
    10
    Anders Bergenhammer, Café Sundbyvester
    70
    68
    70
    54
     
     
     
     
     
     
    16.40
    2
    11
    Erling Sjørup
    12
    Lau Christensen, Biblioteket
    70
    52
    70
    58
     
     
     
     
     
     
    17.20
    1
    13
    Lasse Danielsen
    14
    Allan Fastholm, Snoopy Bodega
    54
    70
    60
    70
     
     
     
     
     
     
    17.20
    2
    15
    Maler Leif, Snoopy Bodega
    16
    THM, Landmanden
    70
    68
    24
    70
    46
    70
     
     
     
     
  • 2 : Kvartfinaler

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Erling Sjørup
    2. 2 Lars Olsen, Smut Inn Crocodiles
    3. 3 Stener Fejerskov, Charlie Chaplin
    4. 4 Sebastian Hedengran, Bristol
    5. 5 Kim Buch-Madsen, Sluk Efter
    6. 6 Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    7. 7 Allan Fastholm, Snoopy Bodega
    8. 8 THM, Landmanden
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18.00
    1
    1
    Erling Sjørup
    2
    Lars Olsen, Smut Inn Crocodiles
    70
    54
    70
    56
     
     
     
     
     
     
    18.00
    2
    3
    Stener Fejerskov, Charlie Chaplin
    4
    Sebastian Hedengran, Bristol
    68
    70
    56
    70
     
     
     
     
     
     
    18.40
    1
    5
    Kim Buch-Madsen, Sluk Efter
    6
    Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    64
    70
    70
    60
    42
    70
     
     
     
     
    18.40
    2
    7
    Allan Fastholm, Snoopy Bodega
    8
    THM, Landmanden
    70
    50
    48
    70
    60
    70
     
     
     
     
  • 3 : Semifinaler

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    2. 2 THM, Landmanden
    3. 3 Erling Sjørup
    4. 4 Sebastian Hedengran, Bristol
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19.20
    1
    1
    Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    2
    THM, Landmanden
    70
    44
    70
    66
     
     
     
     
     
     
    19.20
    2
    3
    Erling Sjørup
    4
    Sebastian Hedengran, Bristol
    70
    56
    56
    70
    46
    70
     
     
     
     
  • 4 : FINALE

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    2. 2 Sebastian Hedengran, Bristol
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20.15
    2
    1
    Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    2
    Sebastian Hedengran, Bristol
    70
    42
    36
    70
    70
    36
    28
    70
    70
    66
  • 5 : Mandag kl. 11.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Heidi Purlund - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Jimmi Andersen - Spiller for Delfinen
    3. 3 Steingrim - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Thomas Bræck - Spiller for Café Hermod
    5. 5 Erling Sjørup - Spiller for Aarhus
    6. 6 Søren Hougaard - Spiller for Snoopy Bodega
    1
    Heidi Purlund
    2
    Jimmi Andersen
    3
    Steingrim
    4
    Thomas Bræck
    5
    Erling Sjørup
    6
    Søren Hougaard
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Heidi Purlund
    Snoopy Bodega
    70
    42
    8
    38
    36
    1
    124
    5
    2
    Jimmi Andersen
    Delfinen
    46
    28
    28
    36
    52
    0
    190
    6
    3
    Steingrim
    Snoopy Bodega
    70
    70
    70
    60
    34
    3
    94
    2
    4
    Thomas Bræck
    Café Hermod
    70
    70
    34
    54
    70
    3
    88
    4
    5
    Erling Sjørup
    Aarhus
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    6
    Søren Hougaard
    Snoopy Bodega
    70
    70
    70
    52
    42
    3
    94
    2
  • 6 : Mandag kl. 11.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rene L. Andersen - Spiller for Gedser Bodega
    2. 2 Per Joensen - Spiller for Dollarmanden´s No. 1
    3. 3 Johnny Gyldendahl - Spiller for Viggo Pedersen & Søn
    4. 4 Peter Rønning - Spiller for Mørkhøj Bodega
    5. 5 Kim AH - Spiller for Snoopy Bodega
    6. 6 Anders Munk - Spiller for Spillested 6
    1
    Rene L. Andersen
    2
    Per Joensen
    3
    Johnny Gyldendahl
    4
    Peter Rønning
    5
    Kim AH
    6
    Anders Munk
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rene L. Andersen
    Gedser Bodega
    70
    56
    70
    70
    70
    4
    56
    2
    2
    Per Joensen
    Dollarmanden´s No. 1
    58
    40
    66
    70
    36
    1
    200
    5
    3
    Johnny Gyldendahl
    Viggo Pedersen & Søn
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    4
    Peter Rønning
    Mørkhøj Bodega
    28
    70
    46
    70
    54
    2
    128
    4
    5
    Kim AH
    Snoopy Bodega
    52
    38
    34
    30
    42
    0
    196
    6
    6
    Anders Munk
     
    26
    70
    60
    70
    70
    3
    86
    3
  • 7 : Cupkampe Mandag kl. 14.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Hougaard, Snoopy Bodega
    2. 2 Thomas Bræck, Café Hermod
    3. 3 Erling Sjørup
    4. 4 Steingrim, Snoopy Bodega
    5. 5 Anders Munk Jørgensen
    6. 6 Rene L. Andersen
    7. 7 Peter Rønning, Mørkhøj Bodega
    8. 8 Johnny Gyldendahl, Viggo .Pedersen & Søn
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.30
    1
    1
    Søren Hougaard, Snoopy Bodega
    2
    Thomas Bræck, Café Hermod
    70
    30
    70
    30
     
     
     
     
     
     
    15.00
    1
    3
    Erling Sjørup
    4
    Steingrim, Snoopy Bodega
    70
    46
    70
    56
     
     
     
     
     
     
    14.30
    2
    5
    Anders Munk Jørgensen
    6
    Rene L. Andersen
    70
    58
    70
    62
     
     
     
     
     
     
    15.00
    2
    7
    Peter Rønning, Mørkhøj Bodega
    8
    Johnny Gyldendahl, Viggo .Pedersen & Søn
    60
    70
    70
    58
    70
    58
     
     
     
     
  • 8 : Mandag kl. 16.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Larsen - Spiller for Københavneren
    2. 2 Jan Christensen - Spiller for Chimpansen
    3. 3 Rene Mortensen - Spiller for Café Fuglsang
    4. 4 Nicoliai - Spiller for Frederikssund BK
    5. 5 Jan Harms - Spiller for Gedser Bodega
    6. 6 Annie Clausen - Spiller for Mørkhøj Bodega
    1
    Thomas Larsen
    2
    Jan Christensen
    3
    Rene Mortensen
    4
    Nicoliai
    5
    Jan Harms
    6
    Annie Clausen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Larsen
    Københavneren
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    2
    Jan Christensen
    Chimpansen
    46
    70
    54
    70
    70
    3
    100
    3
    3
    Rene Mortensen
    Café Fuglsang
    42
    30
    70
    70
    70
    3
    72
    4
    4
    Nicoliai
    Frederikssund BK
    66
    70
    44
    70
    70
    3
    110
    2
    5
    Jan Harms
    Gedser Bodega
    38
    40
    68
    48
    62
    0
    256
    6
    6
    Annie Clausen
    Mørkhøj Bodega
    44
    34
    38
    68
    70
    1
    184
    5
  • 9 : Mandag kl. 16.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Charlotte Sørensen - Spiller for Støt Brysterne
    2. 2 Sebastian Hedengran - Spiller for Bristol
    3. 3 Dorrit H. Hansen - Spiller for Café Højden
    4. 4 BG - Spiller for Hjørnet
    5. 5 Ole Møller Fransen - Spiller for John´s Bodega
    6. 6 Ian White - Spiller for Mimers Bodega
    1
    Charlotte Sørensen
    2
    Sebastian Hedengran
    3
    Dorrit H. Hansen
    4
    BG
    5
    Ole Møller Fransen
    6
    Ian White
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Charlotte Sørensen
    Støt Brysterne
    70
    70
    70
    70
    64
    4
    64
    1
    2
    Sebastian Hedengran
    Bristol
    44
    70
    70
    50
    70
    3
    94
    3
    3
    Dorrit H. Hansen
    Café Højden
    38
    68
    36
    66
    70
    1
    208
    5
    4
    BG
    Hjørnet
    30
    58
    70
    70
    70
    3
    88
    4
    5
    Ole Møller Fransen
    John´s Bodega
    56
    70
    70
    50
    70
    3
    106
    2
    6
    Ian White
    Mimers Bodega
    70
    40
    28
    68
    68
    1
    204
    6
  • 10 : Cupkampe Mandag kl. 19.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Nicoliai, Frederikssund BK
    2. 2 Jan Christensen, Chimpansen
    3. 3 Thomas Larsen, Københavnen
    4. 4 Rene Mortensen, Café Fuglsang
    5. 5 Sebastian Hedengran, Bristol
    6. 6 Ole Møller Fransen, John´s Bodega
    7. 7 BG, Hjørnet
    8. 8 Charlotte Sørensen, Støt Brysterne
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19.30
    1
    1
    Nicoliai, Frederikssund BK
    2
    Jan Christensen, Chimpansen
    70
    54
    68
    70
    60
    70
     
     
     
     
    20.00
    1
    3
    Thomas Larsen, Københavnen
    4
    Rene Mortensen, Café Fuglsang
    70
    48
    28
    70
    52
    70
     
     
     
     
    19.30
    2
    5
    Sebastian Hedengran, Bristol
    6
    Ole Møller Fransen, John´s Bodega
    70
    56
    38
    70
    70
    60
     
     
     
     
    20.00
    2
    7
    BG, Hjørnet
    8
    Charlotte Sørensen, Støt Brysterne
    70
    48
    52
    70
    70
    46
     
     
     
     
  • 11 : Tirsdag kl. 18.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Finn 'Maler' - Spiller for Slap A'
    2. 2 Lille Per - Spiller for Mimers Bodega
    3. 3 Erik Olsen - Spiller for Hot'n'cold
    4. 4 Isak Einshøj - Spiller for Storebælt Tagrens
    5. 5 Bent 'Trikker' - Spiller for Snoopy Bodega
    6. 6 Lasse Daanielsen - Spiller for Spillested 6
    1
    Finn 'Maler'
    2
    Lille Per
    3
    Erik Olsen
    4
    Isak Einshøj
    5
    Bent 'Trikker'
    6
    Lasse Daanielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Finn 'Maler'
    Slap A'
    70
    32
    70
    70
    68
    3
    100
    3
    2
    Lille Per
    Mimers Bodega
    50
    70
    24
    46
    48
    1
    168
    6
    3
    Erik Olsen
    Hot'n'cold
    70
    56
    52
    70
    70
    3
    108
    2
    4
    Isak Einshøj
    Storebælt Tagrens
    58
    70
    70
    60
    52
    2
    170
    4
    5
    Bent 'Trikker'
    Snoopy Bodega
    68
    70
    40
    70
    40
    2
    148
    5
    6
    Lasse Daanielsen
     
    70
    70
    66
    70
    70
    4
    66
    1
  • 12 : Tirsdag kl. 18.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Holm - Spiller for Charlie Chaplin
    2. 2 Lau Christensen - Spiller for Biblioteket
    3. 3 Frank Holmqvist - Spiller for Mørkhøj Bodega
    4. 4 Martin Rex - Spiller for Rex Cykler
    5. 5 Rune Olsen - Spiller for Café Daisy
    6. 6 Thomas Willer - Spiller for DSM
    1
    Martin Holm
    2
    Lau Christensen
    3
    Frank Holmqvist
    4
    Martin Rex
    5
    Rune Olsen
    6
    Thomas Willer
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Martin Holm
    Charlie Chaplin
    62
    70
    70
    70
    50
    3
    112
    3
    2
    Lau Christensen
    Biblioteket
    70
    70
    70
    36
    70
    4
    36
    1
    3
    Frank Holmqvist
    Mørkhøj Bodega
    54
    44
    70
    44
    70
    2
    142
    4
    4
    Martin Rex
    Rex Cykler
    42
    34
    66
    70
    30
    1
    172
    6
    5
    Rune Olsen
    Café Daisy
    58
    70
    70
    62
    12
    2
    132
    5
    6
    Thomas Willer
    DSM
    70
    62
    58
    70
    70
    3
    120
    2
  • 13 : Cupkampe Tirsdag kl. 21.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    2. 2 Finn 'Maler', Slap A'
    3. 3 Lasse Danielsen
    4. 4 Erik Olsen, Hot'n'cold
    5. 5 Martin Holm, Charlie Chaplin
    6. 6 Thomas Willer, DSM
    7. 7 Lau Christensen, Biblioteket
    8. 8 Frank Holmqvist, Mørkhøj Bodega
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    1
    1
    Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    2
    Finn 'Maler', Slap A'
    70
    54
    70
    40
     
     
     
     
     
     
    22.00
    1
    3
    Lasse Danielsen
    4
    Erik Olsen, Hot'n'cold
    70
    26
    70
    58
     
     
     
     
     
     
    21.30
    2
    5
    Martin Holm, Charlie Chaplin
    6
    Thomas Willer, DSM
    70
    58
    68
    70
    70
    58
     
     
     
     
    22.00
    2
    7
    Lau Christensen, Biblioteket
    8
    Frank Holmqvist, Mørkhøj Bodega
    70
    34
    70
    26
     
     
     
     
     
     
  • 14 : Onsdag kl. 1800 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jonas Raagner - Spiller for Charlie Chaplin
    2. 2 Martin 'Marde' Nielsen - Spiller for Vibradan
    3. 3 Boomer - Spiller for Roskilde
    4. 4 Simon Debel - Spiller for Kurt's Pebermix
    5. 5 Peter 'MC' Jepsen - Spiller for Københavneren
    6. 6 Kenni 'DK' Nielsen - Spiller for Vibradan
    1
    Jonas Raagner
    2
    Martin 'Marde' Nielsen
    3
    Boomer
    4
    Simon Debel
    5
    Peter 'MC' Jepsen
    6
    Kenni 'DK' Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jonas Raagner
    Charlie Chaplin
    68
    68
    70
    70
    38
    2
    174
    4
    2
    Martin 'Marde' Nielsen
    Vibradan
    70
    62
    60
    70
    70
    3
    122
    3
    3
    Boomer
    Roskilde
    70
    70
    46
    70
    70
    4
    46
    1
    4
    Simon Debel
    Kurt's Pebermix
    28
    70
    70
    70
    70
    4
    28
    2
    5
    Peter 'MC' Jepsen
    Københavneren
    56
    38
    60
    62
    70
    1
    216
    5
    6
    Kenni 'DK' Nielsen
    Vibradan
    70
    32
    66
    34
    60
    1
    192
    6
  • 15 : Onsdag kl. 1800 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Claus Poulsen - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 James Henry - Spiller for Københavneren
    3. 3 Ida Løkkegaard - Spiller for Mimers Bodega
    4. 4 Brian 'Trucker' - Spiller for Skomarbillard.dk
    5. 5 Lars Olsen - Spiller for Smut Inn Crocodiles
    6. 6 Per Petersen - Spiller for Biblioteket
    1
    Claus Poulsen
    2
    James Henry
    3
    Ida Løkkegaard
    4
    Brian 'Trucker'
    5
    Lars Olsen
    6
    Per Petersen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Claus Poulsen
    Snoopy Bodega
    70
    70
    28
    54
    70
    3
    82
    4
    2
    James Henry
    Københavneren
    36
    70
    70
    70
    68
    3
    104
    3
    3
    Ida Løkkegaard
    Mimers Bodega
    28
    50
    34
    28
    34
    0
    174
    6
    4
    Brian 'Trucker'
    Skomarbillard.dk
    70
    60
    70
    58
    70
    3
    118
    2
    5
    Lars Olsen
    Smut Inn Crocodiles
    70
    62
    70
    70
    70
    4
    62
    1
    6
    Per Petersen
    Biblioteket
    54
    70
    70
    48
    22
    2
    124
    5
  • 16 : Cupkampe Onsdag kl. 21.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jonas Raagner, Charlie Chaplin
    2. 2 Simon Debel, Kurt's Pebermix
    3. 3 James Henry, Københavneren
    4. 4 Lars Olsen, Smut Inn Crocodiles
    5. 5 Claus Poulsen, Snoopy Bodega
    6. 6 Brian 'Trucker', Skomarbillard.dk
    7. 7 Boomer, Roskilde
    8. 8 Martin 'Marde' Nielsen, Vibradan
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    1
    1
    Jonas Raagner, Charlie Chaplin
    2
    Simon Debel, Kurt's Pebermix
    64
    70
    70
    66
    70
    56
     
     
     
     
    22.00
    1
    3
    James Henry, Københavneren
    4
    Lars Olsen, Smut Inn Crocodiles
    70
    58
    50
    70
    60
    70
     
     
     
     
    21.30
    2
    5
    Claus Poulsen, Snoopy Bodega
    6
    Brian 'Trucker', Skomarbillard.dk
    70
    62
    70
    62
     
     
     
     
     
     
    22.00
    2
    7
    Boomer, Roskilde
    8
    Martin 'Marde' Nielsen, Vibradan
    58
    70
    70
    60
    70
    48
     
     
     
     
  • 17 : Torsdag kl. 18.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kurt Nielsen - Spiller for Café Daisy
    2. 2 Brian Juste - Spiller for Café Hermod
    3. 3 Frank Kofod - Spiller for Mimers Bodega
    4. 4 Frederik Søfeldt - Spiller for Søren Søgaard
    5. 5 Anders Bergenhammer - Spiller for Café Sundbyvester
    6. 6 Dennis Raun - Spiller for Mimers Bodega
    1
    Kurt Nielsen
    2
    Brian Juste
    3
    Frank Kofod
    4
    Frederik Søfeldt
    5
    Anders Bergenhammer
    6
    Dennis Raun
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kurt Nielsen
    Café Daisy
    70
    70
    70
    68
    38
    3
    106
    3
    2
    Brian Juste
    Café Hermod
    60
    70
    70
    52
    70
    3
    112
    2
    3
    Frank Kofod
    Mimers Bodega
    66
    58
    70
    16
    70
    2
    140
    5
    4
    Frederik Søfeldt
    Søren Søgaard
    58
    44
    30
    36
    42
    0
    210
    6
    5
    Anders Bergenhammer
    Café Sundbyvester
    70
    70
    70
    70
    68
    4
    68
    1
    6
    Dennis Raun
    Mimers Bodega
    70
    66
    24
    70
    70
    3
    90
    4
  • 18 : Torsdag kl. 18.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Jæger - Spiller for Landmanden
    2. 2 Jappe - Spiller for Københavneren
    3. 3 Toni Bergenhammer - Spiller for Skipperstuen
    4. 4 Martin Steen - Spiller for Snoopy Bodega
    5. 5 Lars Lysgaard - Spiller for BillardXperten.dk
    6. 6 NO - Spiller for Hjørnebodegaen
    1
    Thomas Jæger
    2
    Jappe
    3
    Toni Bergenhammer
    4
    Martin Steen
    5
    Lars Lysgaard
    6
    NO
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Jæger
    Landmanden
    64
    70
    42
    70
    70
    3
    106
    3
    2
    Jappe
    Københavneren
    70
    70
    28
    70
    70
    4
    28
    2
    3
    Toni Bergenhammer
    Skipperstuen
    54
    44
    44
    56
    70
    1
    198
    5
    4
    Martin Steen
    Snoopy Bodega
    70
    70
    70
    70
    60
    4
    60
    1
    5
    Lars Lysgaard
    BillardXperten.dk
    64
    52
    70
    24
    70
    2
    140
    4
    6
    NO
    Hjørnebodegaen
    22
    52
    28
    70
    36
    1
    138
    6
  • 19 : Cupkampe Torsdag kl. 21.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian Juste, Café Hermod
    2. 2 Kurt Nielsen, Café Daisy
    3. 3 Dennis Raun, Mimers Bodega
    4. 4 Anders Bergenhammer, Café Sundbyvester
    5. 5 Thomas Jæger, Landmanden
    6. 6 Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    7. 7 Martin Steen, Snoopy Bodega
    8. 8 Jappe, Københavneren
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    1
    1
    Brian Juste, Café Hermod
    2
    Kurt Nielsen, Café Daisy
    70
    20
    70
    38
     
     
     
     
     
     
    22.00
    1
    3
    Dennis Raun, Mimers Bodega
    4
    Anders Bergenhammer, Café Sundbyvester
    28
    70
    48
    70
     
     
     
     
     
     
    21.30
    2
    5
    Thomas Jæger, Landmanden
    6
    Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    44
    70
    70
    48
    36
    70
     
     
     
     
    22.00
    2
    7
    Martin Steen, Snoopy Bodega
    8
    Jappe, Københavneren
    70
    52
    70
    46
     
     
     
     
     
     
  • 20 : Fredag kl. 18.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stener Fejerskov - Spiller for Charlie Chaplin
    2. 2 Rune Kampe - Spiller for DSM
    3. 3 Skipper - Spiller for Gyllehuset
    4. 4 Ulle - Spiller for Snoopy Bodega
    5. 5 Michael Hansen - Spiller for Sluk Efter
    6. 6 Jimmy Star - Spiller for Mørkhøj Bodega
    1
    Stener Fejerskov
    2
    Rune Kampe
    3
    Skipper
    4
    Ulle
    5
    Michael Hansen
    6
    Jimmy Star
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Stener Fejerskov
    Charlie Chaplin
    42
    70
    68
    70
    70
    3
    110
    2
    2
    Rune Kampe
    DSM
    70
    58
    60
    38
    70
    2
    156
    5
    3
    Skipper
    Gyllehuset
    26
    70
    70
    52
    70
    3
    78
    3
    4
    Ulle
    Snoopy Bodega
    70
    70
    66
    60
    68
    2
    194
    4
    5
    Michael Hansen
    Sluk Efter
    56
    70
    70
    70
    70
    4
    56
    1
    6
    Jimmy Star
    Mørkhøj Bodega
    54
    62
    44
    70
    48
    1
    208
    6
  • 21 : Fredag kl. 18.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kristian Juul Nielsen - Spiller for City Club
    2. 2 JR - Spiller for Café Sundbyvester
    3. 3 Rene Fogh - Spiller for Geviret
    4. 4 Henrik Hostrup Hansen - Spiller for Sluk Efter
    5. 5 PT - Spiller for Snoopy Bodega
    6. 6 Allan Fastholm - Spiller for Snoopy Bodega
    1
    Kristian Juul Nielsen
    2
    JR
    3
    Rene Fogh
    4
    Henrik Hostrup Hansen
    5
    PT
    6
    Allan Fastholm
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kristian Juul Nielsen
    City Club
    70
    70
    70
    48
    60
    3
    108
    3
    2
    JR
    Café Sundbyvester
    68
    66
    70
    46
    34
    1
    214
    5
    3
    Rene Fogh
    Geviret
    42
    70
    52
    22
    70
    2
    116
    4
    4
    Henrik Hostrup Hansen
    Sluk Efter
    48
    58
    70
    32
    54
    1
    192
    6
    5
    PT
    Snoopy Bodega
    70
    70
    70
    70
    64
    4
    64
    2
    6
    Allan Fastholm
    Snoopy Bodega
    70
    70
    66
    70
    70
    4
    66
    1
  • 22 : Cupkampe Fredag kl. 21.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stener Fejerskov, Charlie Chaplin
    2. 2 Skipper, Gyllehuset
    3. 3 Ulle, Snoopy Bodega
    4. 4 Michael Hansen, Sluk Efter
    5. 5 PT, Snoopy Bodega
    6. 6 Kristian Juul Nielsen, City Club
    7. 7 Allan Fastholm, Snoopy Bodega
    8. 8 Rene Fogh, Geviret
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    21.30
    1
    1
    Stener Fejerskov, Charlie Chaplin
    2
    Skipper, Gyllehuset
    70
    36
    70
    28
     
     
     
     
     
     
    22.00
    1
    3
    Ulle, Snoopy Bodega
    4
    Michael Hansen, Sluk Efter
    70
    32
    62
    70
    70
    62
     
     
     
     
    21.30
    2
    5
    PT, Snoopy Bodega
    6
    Kristian Juul Nielsen, City Club
    70
    56
    30
    70
    70
    38
     
     
     
     
    22.00
    2
    7
    Allan Fastholm, Snoopy Bodega
    8
    Rene Fogh, Geviret
    70
    36
    70
    44
     
     
     
     
     
     
  • 23 : Lørdag kl. 11.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Benjamin Sørensen - Spiller for Hjemmefra
    2. 2 Kim Rot - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Kasper Thygesen - Spiller for Århus
    4. 4 Michael 'Slips' - Spiller for Slagelse
    5. 5 Brian Birk - Spiller for Århus
    6. 6 Frank Vinter - Spiller for Snoopy Bodega
    1
    Benjamin Sørensen
    2
    Kim Rot
    3
    Kasper Thygesen
    4
    Michael 'Slips'
    5
    Brian Birk
    6
    Frank Vinter
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Benjamin Sørensen
    Hjemmefra
    70
    70
    62
    48
    68
    2
    178
    4
    2
    Kim Rot
    Snoopy Bodega
    38
    54
    68
    56
    54
    0
    270
    6
    3
    Kasper Thygesen
    Århus
    68
    70
    68
    70
    34
    2
    170
    5
    4
    Michael 'Slips'
    Slagelse
    70
    70
    70
    44
    70
    4
    44
    2
    5
    Brian Birk
    Århus
    70
    70
    42
    70
    66
    3
    108
    3
    6
    Frank Vinter
    Snoopy Bodega
    70
    70
    70
    68
    70
    4
    68
    1
  • 24 : Lørdag kl. 11.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Piet Francker - Spiller for Mimers Bodega
    2. 2 Knotti - Spiller for John's Bodega
    3. 3 Maler Leif - Spiller for Snoopy Bodega
    4. 4 Stefan Krogh - Spiller for Mimers Bodega
    5. 5 Heine Opiola - Spiller for Sluk Efter
    6. 6 Michael Mikkelsen - Spiller for Nørre Pub
    1
    Piet Francker
    2
    Knotti
    3
    Maler Leif
    4
    Stefan Krogh
    5
    Heine Opiola
    6
    Michael Mikkelsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Piet Francker
    Mimers Bodega
    70
    36
    70
    60
    22
    2
    118
    4
    2
    Knotti
    John's Bodega
    38
    56
    62
    50
    28
    0
    234
    6
    3
    Maler Leif
    Snoopy Bodega
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    4
    Stefan Krogh
    Mimers Bodega
    40
    70
    64
    58
    46
    1
    208
    5
    5
    Heine Opiola
    Sluk Efter
    70
    70
    56
    70
    62
    3
    118
    3
    6
    Michael Mikkelsen
    Nørre Pub
    70
    70
    42
    70
    70
    4
    42
    2
  • 25 : Cupkampe Lørdag kl. 14.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael 'Slips', Slagelse
    2. 2 Benjamin Sørensen, Hjemmefra
    3. 3 Brian Birk, Århus
    4. 4 Frank Vinter, Snoopy Bodega
    5. 5 Michael Mikkelsen, Nørre Pub
    6. 6 Piet Francker, Mimers Bodega
    7. 7 Heine Opiola, Sluk Efter
    8. 8 Maler Leif, Snoopy Bodega
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.30
    1
    1
    Michael 'Slips', Slagelse
    2
    Benjamin Sørensen, Hjemmefra
    40
    70
    70
    62
    48
    70
     
     
     
     
    15.00
    1
    3
    Brian Birk, Århus
    4
    Frank Vinter, Snoopy Bodega
    70
    40
    24
    70
    70
    34
     
     
     
     
    14.30
    2
    5
    Michael Mikkelsen, Nørre Pub
    6
    Piet Francker, Mimers Bodega
    70
    34
    70
    40
     
     
     
     
     
     
    15.00
    2
    7
    Heine Opiola, Sluk Efter
    8
    Maler Leif, Snoopy Bodega
    54
    70
    70
    36
    44
    70
     
     
     
     
  • 26 : Lørdag kl. 16.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Benny Pedersen - Spiller for GBC Ebeltoft
    2. 2 Svend Erik - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Per Breinholt - Spiller for Svend Trøst
    4. 4 Erik Bustoft - Spiller for Kom Tit
    5. 5 Kim Buch-Madsen - Spiller for Sluk Efter
    6. 6 Peter Arevad - Spiller for Snoopy Bodega
    1
    Benny Pedersen
    2
    Svend Erik
    3
    Per Breinholt
    4
    Erik Bustoft
    5
    Kim Buch-Madsen
    6
    Peter Arevad
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Benny Pedersen
    GBC Ebeltoft
    70
    52
    70
    66
    70
    3
    118
    2
    2
    Svend Erik
    Snoopy Bodega
    56
    54
    70
    46
    70
    2
    156
    3
    3
    Per Breinholt
    Svend Trøst
    70
    70
    36
    30
    38
    2
    104
    6
    4
    Erik Bustoft
    Kom Tit
    28
    66
    70
    28
    70
    2
    122
    5
    5
    Kim Buch-Madsen
    Sluk Efter
    70
    70
    70
    70
    28
    4
    28
    1
    6
    Peter Arevad
    Snoopy Bodega
    64
    30
    70
    56
    70
    2
    150
    4
  • 27 : Lørdag kl. 16.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Brogaard - Spiller for Brogaard Montage
    2. 2 Joachim - Spiller for Biblioteket
    3. 3 THM - Spiller for Landmanden
    4. 4 Morten Knak - Spiller for Café Sundbyvester
    5. 5 Tobias Klausen - Spiller for Svend Trøst
    6. 6 Percy Rosell - Spiller for Snoopy Bodga
    1
    Michael Brogaard
    2
    Joachim
    3
    THM
    4
    Morten Knak
    5
    Tobias Klausen
    6
    Percy Rosell
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Michael Brogaard
    Brogaard Montage
    68
    64
    28
    58
    70
    1
    218
    6
    2
    Joachim
    Biblioteket
    70
    18
    70
    66
    30
    2
    114
    5
    3
    THM
    Landmanden
    70
    70
    52
    70
    70
    4
    52
    1
    4
    Morten Knak
    Café Sundbyvester
    70
    66
    70
    70
    56
    3
    122
    2
    5
    Tobias Klausen
    Svend Trøst
    70
    70
    50
    38
    70
    3
    88
    3
    6
    Percy Rosell
    Snoopy Bodga
    32
    70
    42
    70
    48
    2
    122
    4
  • 28 : Cupkampe Lørdag kl. 19.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Arevad, Snoopy Bodega
    2. 2 Svend Erik, Snoopy Bodega
    3. 3 Kim Buch-Madsen, Sluk Efter
    4. 4 Benny Pedersen, GBC Ebeltoft
    5. 5 Morten Knak, Café Sundbyvester
    6. 6 Tobias Klausen, Svend Trøst
    7. 7 THM, Landmanden
    8. 8 Percy Rosell, Snoopy Bodga
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19.30
    1
    1
    Peter Arevad, Snoopy Bodega
    2
    Svend Erik, Snoopy Bodega
    60
    70
    68
    70
     
     
     
     
     
     
    20.00
    1
    3
    Kim Buch-Madsen, Sluk Efter
    4
    Benny Pedersen, GBC Ebeltoft
    70
    66
    52
    70
    70
    34
     
     
     
     
    19.30
    2
    5
    Morten Knak, Café Sundbyvester
    6
    Tobias Klausen, Svend Trøst
    70
    22
    64
    70
    22
    70
     
     
     
     
    20.00
    2
    7
    THM, Landmanden
    8
    Percy Rosell, Snoopy Bodga
    70
    28
    70
    56
     
     
     
     
     
     
  • 29 : Cupkampe - sidste 32

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Maler Leif, Snoopy Bodega
    2. 2 BG, Hjørnet
    3. 3 Brian Juste, Café Hermod
    4. 4 Sebastian Hedengran, Bristol
    5. 5 Martin Holm, Charlie Chaplin
    6. 6 Lars Olsen, Smut Inn Crocodiles
    7. 7 Benjamin Sørensen, Hjemmefra
    8. 8 Allan Fastholm, Snoopy Bodega
    9. 9 Anders Bergenhammer, Café Sundbyvester
    10. 10 Tobias Klausen, Svend Trøst
    11. 11 Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    12. 12 Martin Steen, Snoopy Bodega
    13. 13 Lau Christensen, Biblioteket
    14. 14 Claus Poulsen, Snoopy Bodega
    15. 15 Lasse Danielsen
    16. 16 Anders Munk Jørgensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    10.00
    1
    1
    Maler Leif, Snoopy Bodega
    2
    BG, Hjørnet
    70
    50
    70
    68
     
     
     
     
     
     
    10.00
    2
    3
    Brian Juste, Café Hermod
    4
    Sebastian Hedengran, Bristol
    70
    60
    54
    70
    32
    70
     
     
     
     
    10.40
    1
    5
    Martin Holm, Charlie Chaplin
    6
    Lars Olsen, Smut Inn Crocodiles
    66
    70
    70
    48
    62
    70
     
     
     
     
    10.40
    2
    7
    Benjamin Sørensen, Hjemmefra
    8
    Allan Fastholm, Snoopy Bodega
    54
    70
    70
    56
    54
    70
     
     
     
     
    11.20
    1
    9
    Anders Bergenhammer, Café Sundbyvester
    10
    Tobias Klausen, Svend Trøst
    64
    70
    70
    60
    70
    56
     
     
     
     
    11.20
    2
    11
    Lars Lysgaard, BillardXperten.dk
    12
    Martin Steen, Snoopy Bodega
    70
    42
    42
    70
    70
    38
     
     
     
     
    12.00
    1
    13
    Lau Christensen, Biblioteket
    14
    Claus Poulsen, Snoopy Bodega
    70
    28
    70
    16
     
     
     
     
     
     
    12.00
    2
    15
    Lasse Danielsen
    16
    Anders Munk Jørgensen
    56
    70
    70
    60
    70
    38
     
     
     
     
  • 30 : Cupkampe - sidste 32

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ulle, Snoopy Bodega
    2. 2 Rene Mortensen, Café Fuglsang
    3. 3 Michael Mikkelsen, Nørre Pub
    4. 4 Søren Hougaard, Snoopy Bodega
    5. 5 Erling Sjørup
    6. 6 Svend Erik, Snoopy Bodega
    7. 7 Kim Buch-Madsen, Sluk Efter
    8. 8 PT, Snoopy Bodega
    9. 9 Jonas Raagner, Charlie Chaplin
    10. 10 THM, Landmanden
    11. 11 Jan Christensen, Chimpansen
    12. 12 Stener Fejerskov, Charlie Chaplin
    13. 13 Boomer, Roskilde
    14. 14 Brian Birk, Århus
    15. 15 Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    16. 16 Peter Rønning, Mørkhøj Bodega
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    12.40
    1
    1
    Ulle, Snoopy Bodega
    2
    Rene Mortensen, Café Fuglsang
    64
    70
    42
    70
     
     
     
     
     
     
    12.40
    2
    3
    Michael Mikkelsen, Nørre Pub
    4
    Søren Hougaard, Snoopy Bodega
    48
    70
    70
    62
    70
    36
     
     
     
     
    13.20
    1
    5
    Erling Sjørup
    6
    Svend Erik, Snoopy Bodega
    58
    70
    70
    62
    70
    56
     
     
     
     
    13.20
    2
    7
    Kim Buch-Madsen, Sluk Efter
    8
    PT, Snoopy Bodega
    70
    58
    70
    46
     
     
     
     
     
     
    14.00
    1
    9
    Jonas Raagner, Charlie Chaplin
    10
    THM, Landmanden
    70
    58
    56
    70
    60
    70
     
     
     
     
    14.00
    2
    11
    Jan Christensen, Chimpansen
    12
    Stener Fejerskov, Charlie Chaplin
    70
    40
    58
    70
    32
    70
     
     
     
     
    14.40
    1
    13
    Boomer, Roskilde
    14
    Brian Birk, Århus
    70
    46
    70
    64
     
     
     
     
     
     
    14.40
    2
    15
    Isak Einshøj, Storebælt Tagrens
    16
    Peter Rønning, Mørkhøj Bodega
    70
    54
    70
    20