Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Mix turnering

1. august @ 18:00 - 6. august @ 22:00

Pris: 400,Kr.

OBS Finaledag Lørdag !

Mix turnering
8 mands puljer indledende m. 4 videre
6 – 4 mands puljer m 2 videre
3 – 4 mands puljer m. 2 videre
6 mands finale

Indskud 400.- pr par
Distance 70

Highscore Damer 800,-
Highscore mænd 800,-

1 skarp på 12 gode
Highscore noteres fra 14 og op efter – 1 flaske på dagens i indledende.

Spilledage
mandag – torsdag kl. 18.00
Fredag kl. 13.00 & 18.00
Finale kl. 9.30

Morgenmad fra kl .9.00

Præmier ved udsolgt

1 . 6000,-
2. 4000,-
3. 2800,-
4. 2000,-
5. 1600,-
6. 1200,-

Detaljer

Start:
1. august @ 18:00
Slut:
6. august @ 22:00
Pris:
400,Kr.
Begivenhed Kategori:
Facebook Event:
https://www.facebook.com/events/532699184935357

Arrangør

Karina Andersen
Telefon:
26744785
E-mail:
vindstyrke12bodega@gmail.com

Sted

Vindstyrke 12
Jernbanegade 58
Thorsø, 8881 Danmark
+ Google Map
Telefon:
26744785

Turneringsskemaer

  • 1 : Mandag kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Mie - Peter - Spiller for V 12
    2. 2 Susanne - Kent - Spiller for V 12 - Johns
    3. 3 Dut - Jesper - Spiller for Johns - V 12
    4. 4 Karina - Lynge - Spiller for V 12
    5. 5 Lene - Søren - Spiller for Laredo
    6. 6 Irene - NEM - Spiller for V 12
    7. 7 Sandie - Mads - Spiller for V 12
    8. 8 Cathrine - Allan - Spiller for V 12
    1
    Mie - Peter
    2
    Susanne - Kent
    3
    Dut - Jesper
    4
    Karina - Lynge
    5
    Lene - Søren
    6
    Irene - NEM
    7
    Sandie - Mads
    8
    Cathrine - Allan
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Mie - Peter
    V 12
    70
    58
    26
    38
    34
    70
    70
    3
    156
    6
    2
    Susanne - Kent
    V 12 - Johns
    64
    34
    56
    14
    70
    70
    70
    3
    168
    5
    3
    Dut - Jesper
    Johns - V 12
    70
    70
    70
    70
    70
    58
    70
    6
    58
    1
    4
    Karina - Lynge
    V 12
    70
    70
    32
    70
    70
    70
    70
    6
    32
    2
    5
    Lene - Søren
    Laredo
    70
    70
    36
    52
    44
    50
    70
    3
    182
    4
    6
    Irene - NEM
    V 12
    70
    58
    44
    50
    70
    70
    70
    4
    152
    3
    7
    Sandie - Mads
    V 12
    60
    66
    70
    22
    70
    40
    44
    2
    232
    7
    8
    Cathrine - Allan
    V 12
    50
    68
    14
    46
    30
    58
    70
    1
    266
    8
  • 2 : Tirsdag kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Simone - NO 14 - 14 - 14 - Spiller for Sune's - Hjørnet
    2. 2 Camilla - Marc - Spiller for Sune's - V12
    3. 3 Gitte - Leif - Spiller for V12
    4. 4 Tina - 204 - Spiller for John's
    5. 5 Mona - Ralle - Spiller for Down Town
    6. 6 Maria - Ry - Spiller for Pop - VB
    7. 7 Christel - René - Spiller for Fuglsang
    8. 8 Anja - Tobias - Spiller for Laredo - Bykroen
    1
    Simone - NO 14 - 14 - 14
    2
    Camilla - Marc
    3
    Gitte - Leif
    4
    Tina - 204
    5
    Mona - Ralle
    6
    Maria - Ry
    7
    Christel - René
    8
    Anja - Tobias
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Simone - NO 14 - 14 - 14
    Sune's - Hjørnet
    64
    70
    40
    0
    60
    58
    40
    1
    262
    7
    2
    Camilla - Marc
    Sune's - V12
    70
    70
    70
    70
    70
    56
    70
    6
    56
    1
    3
    Gitte - Leif
    V12
    32
    14
    16
    30
    44
    8
    38
    0
    182
    8
    4
    Tina - 204
    John's
    70
    54
    70
    70
    50
    32
    46
    3
    182
    6
    5
    Mona - Ralle
    Down Town
    70
    60
    70
    46
    70
    70
    70
    5
    106
    3
    6
    Maria - Ry
    Pop - VB
    70
    48
    70
    70
    52
    50
    38
    3
    188
    5
    7
    Christel - René
    Fuglsang
    70
    70
    70
    70
    64
    70
    28
    5
    92
    4
    8
    Anja - Tobias
    Laredo - Bykroen
    70
    64
    70
    70
    66
    70
    70
    5
    130
    2
  • 3 : Onsdag kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Signe - Gas - Spiller for V 12 - Trøsten
    2. 2 Louise - Jan 14 - Spiller for Smedekroen
    3. 3 Cecilie - Thomas - Spiller for Smedekroen
    4. 4 Conni - John 14 - Spiller for VB - John´s
    5. 5 Misse - P. Lassen - Spiller for Hjørnet - John´s
    6. 6 Winni - Søren Ilsø 14 - Spiller for Hjørnet - John´s
    7. 7 Tulle - Esser - Spiller for VB - V 12
    8. 8 Risse . Rene - Spiller for VB - V 12
    1
    Signe - Gas
    2
    Louise - Jan 14
    3
    Cecilie - Thomas
    4
    Conni - John 14
    5
    Misse - P. Lassen
    6
    Winni - Søren Ilsø 14
    7
    Tulle - Esser
    8
    Risse . Rene
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Signe - Gas
    V 12 - Trøsten
    70
    70
    50
    18
    8
    26
    64
    2
    166
    7
    2
    Louise - Jan 14
    Smedekroen
    48
    70
    70
    42
    40
    46
    58
    2
    234
    6
    3
    Cecilie - Thomas
    Smedekroen
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    8
    4
    Conni - John 14
    VB - John´s
    70
    68
    70
    60
    56
    36
    52
    2
    272
    5
    5
    Misse - P. Lassen
    Hjørnet - John´s
    70
    70
    70
    70
    68
    68
    70
    5
    136
    3
    6
    Winni - Søren Ilsø 14
    Hjørnet - John´s
    70
    70
    70
    70
    70
    44
    70
    6
    44
    2
    7
    Tulle - Esser
    VB - V 12
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    54
    6
    54
    1
    8
    Risse . Rene
    VB - V 12
    70
    70
    70
    70
    30
    68
    70
    5
    98
    4
  • 4 : Torsdag kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Nadia -Viktor - Spiller for V 12
    2. 2 Sofie - Mikkel - Spiller for V 12 -John´s
    3. 3 Anette - Kim G - Spiller for DT - V 12
    4. 4 Lone - Godballe - Spiller for NO 1 - V 12
    5. 5 Jytte - Svigerfar - Spiller for Hjørnebodegaen -VB
    6. 6 Anja - Bimmer - Spiller for Sunes
    7. 7 Susan - John - Spiller for Sluk Efter
    8. 8 Lene - Jørgen Hvam - Spiller for Karup Billard Klub
    1
    Nadia -Viktor
    2
    Sofie - Mikkel
    3
    Anette - Kim G
    4
    Lone - Godballe
    5
    Jytte - Svigerfar
    6
    Anja - Bimmer
    7
    Susan - John
    8
    Lene - Jørgen Hvam
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Nadia -Viktor
    V 12
    70
    70
    70
    62
    54
    10
    48
    3
    174
    7
    2
    Sofie - Mikkel
    V 12 -John´s
    54
    70
    70
    70
    50
    66
    50
    3
    220
    5
    3
    Anette - Kim G
    DT - V 12
    48
    64
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    112
    2
    4
    Lone - Godballe
    NO 1 - V 12
    66
    54
    34
    70
    62
    70
    70
    3
    216
    6
    5
    Jytte - Svigerfar
    Hjørnebodegaen -VB
    70
    38
    32
    34
    54
    58
    48
    1
    264
    8
    6
    Anja - Bimmer
    Sunes
    70
    70
    68
    70
    70
    70
    64
    5
    132
    1
    7
    Susan - John
    Sluk Efter
    70
    70
    24
    44
    70
    54
    70
    4
    122
    4
    8
    Lene - Jørgen Hvam
    Karup Billard Klub
    70
    70
    60
    56
    70
    70
    56
    4
    172
    3
  • 5 : Fredag kl. 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Helle - Jan - Spiller for V 12
    2. 2 Sisse - Niels - Spiller for V 12
    3. 3 Cille - Jeppe 14 - 14 - Spiller for Sune´s - V 12
    4. 4 Sascha - Jan Byrgesen - Spiller for Hjørnet - V 12
    5. 5 Lisbeth - Benno - Spiller for Hundehuset
    6. 6 Birgitte - Michael Knudsen 14 - Spiller for Sir Henry - Laredo
    7. 7 Heidi - Lasse - Spiller for DT
    8. 8 Elisa - Bertel - Spiller for Fuglsang
    1
    Helle - Jan
    2
    Sisse - Niels
    3
    Cille - Jeppe 14 - 14
    4
    Sascha - Jan Byrgesen
    5
    Lisbeth - Benno
    6
    Birgitte - Michael Knudsen 14
    7
    Heidi - Lasse
    8
    Elisa - Bertel
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Helle - Jan
    V 12
    70
    70
    0
    70
    70
    12
    54
    4
    66
    4
    2
    Sisse - Niels
    V 12
    24
    44
    4
    40
    56
    70
    26
    1
    194
    8
    3
    Cille - Jeppe 14 - 14
    Sune´s - V 12
    40
    70
    62
    70
    52
    70
    34
    3
    188
    5
    4
    Sascha - Jan Byrgesen
    Hjørnet - V 12
    70
    70
    70
    68
    70
    70
    40
    5
    108
    2
    5
    Lisbeth - Benno
    Hundehuset
    48
    70
    56
    70
    70
    70
    66
    4
    170
    3
    6
    Birgitte - Michael Knudsen 14
    Sir Henry - Laredo
    60
    70
    70
    18
    68
    64
    62
    2
    272
    6
    7
    Heidi - Lasse
    DT
    70
    46
    52
    46
    56
    70
    2
    2
    202
    7
    8
    Elisa - Bertel
    Fuglsang
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    7
    0
    1
  • 6 : Fredag kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 14 Henry - Mpo - Spiller for V 12 - John´s
    2. 2 Randi - Dan - Spiller for V 12
    3. 3 Pernille - Sebastian - Spiller for No 1 - Futega Aps
    4. 4 Stella - Uffe - Spiller for Kelds kød
    5. 5 Helle - Thomas Skyt - Spiller for Team Fyn
    6. 6 Ida - Thomas - Spiller for SlukEfter
    7. 7 Mille - Martin 14 - Spiller for TeaterCafeen SLagelse
    8. 8 Spiller 8 - Spiller for Spillested 8
    1
    14 Henry - Mpo
    2
    Randi - Dan
    3
    Pernille - Sebastian
    4
    Stella - Uffe
    5
    Helle - Thomas Skyt
    6
    Ida - Thomas
    7
    Mille - Martin 14
    8
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    14 Henry - Mpo
    V 12 - John´s
    60
    58
    70
    66
    70
    60
    2
    244
    4
    2
    Randi - Dan
    V 12
    70
    60
    70
    70
    70
    70
    5
    60
    1
    3
    Pernille - Sebastian
    No 1 - Futega Aps
    70
    70
    70
    58
    70
    70
    5
    58
    2
    4
    Stella - Uffe
    Kelds kød
    46
    28
    38
    70
    70
    60
    2
    172
    5
    5
    Helle - Thomas Skyt
    Team Fyn
    70
    28
    70
    48
    70
    70
    4
    76
    3
    6
    Ida - Thomas
    SlukEfter
    50
    52
    34
    48
    54
    70
    1
    238
    7
    7
    Mille - Martin 14
    TeaterCafeen SLagelse
    70
    30
    40
    70
    34
    30
    2
    134
    6
    8
     
     
    0
    0
    8
  • 7 : Kvart 9.30 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Helle - Jan - Spiller for V 12
    2. 2 Randi -- Dan - Spiller for V 12
    3. 3 Anja - Tobias - Spiller for Laredo -Bykroen
    4. 4 Christel - René - Spiller for Fuglsang
    1
    Helle - Jan
    2
    Randi -- Dan
    3
    Anja - Tobias
    4
    Christel - René
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Helle - Jan
    V 12
    54
    40
    x
    0
    94
    4
    2
    Randi -- Dan
    V 12
    70
    70
    46
    2
    46
    1
    3
    Anja - Tobias
    Laredo -Bykroen
    70
    64
    66
    1
    130
    3
    4
    Christel - René
    Fuglsang
    x
    70
    70
    2
    0
    2
  • 8 : Kvart 9.30 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anja - Bimmer - Spiller for Sune´s
    2. 2 Risse - Rene - Spiller for VB - V 12
    3. 3 Lisbeth - Benno - Spiller for Hundehuset
    4. 4 Dut - Jesper - Spiller for John's - V12
    1
    Anja - Bimmer
    2
    Risse - Rene
    3
    Lisbeth - Benno
    4
    Dut - Jesper
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Anja - Bimmer
    Sune´s
    68
    70
    26
    1
    94
    3
    2
    Risse - Rene
    VB - V 12
    70
    64
    38
    1
    102
    2
    3
    Lisbeth - Benno
    Hundehuset
    44
    70
    2
    1
    46
    4
    4
    Dut - Jesper
    John's - V12
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 9 : Kvart 11.00 bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Irene - NEM - Spiller for V12
    2. 2 Karina - Lynge - Spiller for V12 - John's
    3. 3 Sascha - Jan - Spiller for Hjørnet - V 12
    4. 4 Mona - Ralle - Spiller for DT
    1
    Irene - NEM
    2
    Karina - Lynge
    3
    Sascha - Jan
    4
    Mona - Ralle
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Irene - NEM
    V12
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Karina - Lynge
    V12 - John's
    52
    40
    62
    0
    154
    4
    3
    Sascha - Jan
    Hjørnet - V 12
    42
    70
    70
    2
    42
    2
    4
    Mona - Ralle
    DT
    66
    70
    66
    1
    132
    3
  • 10 : Kvart 11.00 bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Winni - Søren - Spiller for Hjørnet - John´s
    2. 2 Elisa - Bertel - Spiller for Fuglsang
    3. 3 Misse - P. Lassen - Spiller for Hjørnet - John´s
    4. 4 Pernille - Sebastian - Spiller for NO 1 - Futega Aps
    1
    Winni - Søren
    2
    Elisa - Bertel
    3
    Misse - P. Lassen
    4
    Pernille - Sebastian
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Winni - Søren
    Hjørnet - John´s
    68
    34
    60
    0
    162
    4
    2
    Elisa - Bertel
    Fuglsang
    70
    70
    36
    2
    36
    3
    3
    Misse - P. Lassen
    Hjørnet - John´s
    70
    52
    70
    2
    52
    1
    4
    Pernille - Sebastian
    NO 1 - Futega Aps
    70
    70
    50
    2
    50
    2
  • 11 : Kvart 12.30 - Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anette - Kim G - Spiller for DT - V 12
    2. 2 Camilla - Marc - Spiller for Sune´s - V 12
    3. 3 Susan - John - Spiller for SlukEfter
    4. 4 Lene - Søren - Spiller for Laredo
    1
    Anette - Kim G
    2
    Camilla - Marc
    3
    Susan - John
    4
    Lene - Søren
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Anette - Kim G
    DT - V 12
    46
    58
    70
    1
    104
    3
    2
    Camilla - Marc
    Sune´s - V 12
    70
    48
    58
    1
    106
    2
    3
    Susan - John
    SlukEfter
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    Lene - Søren
    Laredo
    42
    70
    42
    1
    84
    4
  • 12 : Kvart 12.30 - Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lene - Jørgen Hvam - Spiller for Karup Billard Klub
    2. 2 Helle - Thomas - Spiller for Team Fyn
    3. 3 Henry - MPO - Spiller for V 12 - John´s
    4. 4 Tulle - Esser - Spiller for VB - V 12
    1
    Lene - Jørgen Hvam
    2
    Helle - Thomas
    3
    Henry - MPO
    4
    Tulle - Esser
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lene - Jørgen Hvam
    Karup Billard Klub
    50
    46
    70
    1
    96
    4
    2
    Helle - Thomas
    Team Fyn
    70
    0
    70
    2
    0
    1
    3
    Henry - MPO
    V 12 - John´s
    70
    44
    66
    2
    66
    1
    4
    Tulle - Esser
    VB - V 12
    56
    50
    70
    1
    106
    3
  • 13 : Semi 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Helle - Thomas - Spiller for Team Fyn
    2. 2 Irene - NEM - Spiller for V 12
    3. 3 Sascha - Jan B - Spiller for Hjørnet - V 12
    4. 4 Camilla - Marc - Spiller for Sunes - V 12
    1
    Helle - Thomas
    2
    Irene - NEM
    3
    Sascha - Jan B
    4
    Camilla - Marc
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Helle - Thomas
    Team Fyn
    62
    44
    x
    0
    106
    4
    2
    Irene - NEM
    V 12
    70
    38
    48
    1
    86
    3
    3
    Sascha - Jan B
    Hjørnet - V 12
    70
    70
    18
    2
    18
    1
    4
    Camilla - Marc
    Sunes - V 12
    x
    70
    70
    2
    0
    2
  • 14 : Semi 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Christel - Rene - Spiller for Fuglsang
    2. 2 Susan - John - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Risse - Rene - Spiller for V 12
    4. 4 Randi - Dan - Spiller for V 12
    1
    Christel - Rene
    2
    Susan - John
    3
    Risse - Rene
    4
    Randi - Dan
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Christel - Rene
    Fuglsang
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    2
    Susan - John
    SlukEfter
    50
    70
    28
    1
    78
    3
    3
    Risse - Rene
    V 12
    x
    52
    24
    0
    76
    4
    4
    Randi - Dan
    V 12
    48
    70
    70
    2
    48
    1
  • 15 : Semi 3

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Misse - P Lassen - Spiller for Hjørnet - John´s
    2. 2 Henry - MPO - Spiller for V 12 - John´s
    3. 3 Pernille - Seb - Spiller for No 1 - Futega Aps
    4. 4 Dut - Jesper Greve - Spiller for John´s - V 12
    1
    Misse - P Lassen
    2
    Henry - MPO
    3
    Pernille - Seb
    4
    Dut - Jesper Greve
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Misse - P Lassen
    Hjørnet - John´s
    x
    70
    70
    2
    0
    2
    2
    Henry - MPO
    V 12 - John´s
    x
    40
    54
    0
    94
    4
    3
    Pernille - Seb
    No 1 - Futega Aps
    30
    70
    70
    2
    30
    1
    4
    Dut - Jesper Greve
    John´s - V 12
    38
    70
    44
    1
    82
    3
  • 16 : Finale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Camilla - Marc - Spiller for Sune´s - V 12
    2. 2 Pernille - Seb - Spiller for No 1 - Futega Aps
    3. 3 Misse - P. Lassen - Spiller for Hjørnet - John´s
    4. 4 Sascha - Jan - Spiller for Hjørnet - V 12
    5. 5 Randi - Dan - Spiller for V 12
    6. 6 Christel - Rene - Spiller for Fuglsang
    1
    Camilla - Marc
    2
    Pernille - Seb
    3
    Misse - P. Lassen
    4
    Sascha - Jan
    5
    Randi - Dan
    6
    Christel - Rene
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Camilla - Marc
    Sune´s - V 12
    56
    68
    70
    70
    70
    3
    124
    2
    2
    Pernille - Seb
    No 1 - Futega Aps
    70
    70
    70
    70
    68
    4
    68
    1
    3
    Misse - P. Lassen
    Hjørnet - John´s
    70
    64
    48
    60
    70
    2
    172
    4
    4
    Sascha - Jan
    Hjørnet - V 12
    40
    56
    70
    42
    70
    2
    138
    5
    5
    Randi - Dan
    V 12
    38
    20
    70
    70
    70
    3
    58
    3
    6
    Christel - Rene
    Fuglsang
    36
    70
    46
    52
    44
    1
    178
    6