Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Mix-Makker på Bykroen Uge 41

5. oktober, 2020 @ 18:00 - 11. oktober, 2020 @ 23:30

Pris: 400Kr.

OBS!! – FINALEDAGEN ER RYKKET TIL SØNDAG!

Mix-Makker turnering på Bykroen for 36 par i uge 41. Der spilles mandag til lørdag kl. 18:00 med semifinaler søndag kl 09:30, ca. 13:30. Finale ca. kl. 17:30.
6 hold pr. pulje, 4 videre til mellemrunden og 2 videre til søndag.
2 semifinale puljer med 6 hold – 3 videre til finalen. Finale med 6 hold.

Distance = 60 point
Der spilles med genstød!
Ugens highscore giver 800,-
Skarp på 12 gode.

Toast 25,-
Dagens ret 50,-
Morgenmad søndag kl. 09:00

Præmier:
1 – 5000
2 – 3000
3 – 1800
4 – 1600
5 – 1200
6 – 1000

Ved mulighed for mere end 30 par, forbeholder vi os retten til at udvide turneringen til 36 par. Ved 36 par går der kun 2 videre fra mellemrunde til søndag. Søndag vil der være to semifinaler á 6 hold med 3 videre.

Detaljer

Start:
5. oktober, 2020 @ 18:00
Slut:
11. oktober, 2020 @ 23:30
Pris:
400Kr.
Begivenhed Kategori:
Facebook Event:
https://www.facebook.com/events/607001183293393

Arrangør

Tobias Klausen
Telefon:
20870881

Sted

Bykroen
Vestergade
Randers, 8900 Danmark
+ Google Map
Telefon:
20870881

Turneringsskemaer

  • 1 : Mandag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 IRENE - Spiller for MONSE
    2. 2 ANETTE - Spiller for ERLING
    3. 3 BERITH - Spiller for SØREN
    4. 4 STEEN O.C. - Spiller for BIRTHE
    5. 5 ANDRÉ - Spiller for MONA
    6. 6 TOBIAS - Spiller for MARIA
    1
    IRENE
    2
    ANETTE
    3
    BERITH
    4
    STEEN O.C.
    5
    ANDRÉ
    6
    TOBIAS
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    IRENE
    MONSE
    60
    58
    60
    60
    24
    3
    82
    3
    2
    ANETTE
    ERLING
    10
    28
    60
    40
    60
    2
    78
    5
    3
    BERITH
    SØREN
    60
    60
    60
    36
    60
    4
    36
    1
    4
    STEEN O.C.
    BIRTHE
    38
    50
    46
    22
    56
    0
    212
    6
    5
    ANDRÉ
    MONA
    46
    60
    60
    60
    30
    3
    76
    4
    6
    TOBIAS
    MARIA
    60
    50
    56
    60
    60
    3
    106
    2
  • 2 : Mandag Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 André - Spiller for Mona
    2. 2 Irene - Spiller for Monse
    3. 3 Berith - Spiller for Søren
    4. 4 Tobias - Spiller for Maria
    1
    André
    2
    Irene
    3
    Berith
    4
    Tobias
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    André
    Mona
    60
    56
    44
    1
    100
    3
    2
    Irene
    Monse
    32
    50
    60
    1
    82
    4
    3
    Berith
    Søren
    60
    60
    48
    2
    48
    1
    4
    Tobias
    Maria
    60
    44
    60
    2
    44
    2
  • 3 : Tirsdag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 BENNO / LISBETH - Spiller for HUNDEHUSET
    2. 2 JØRGEN / LENE - Spiller for KARUP BK
    3. 3 SØREN / HELLE - Spiller for VESTERBRO'S BODEGA
    4. 4 RYGAARD / CHARLOTTE - Spiller for VESTERBRO'S BODEGA
    5. 5 BIRK / FAVRHOLT - Spiller for BODEGA NO. 1 / HJØRNET
    6. 6 KBA / WINNI - Spiller for 8 OM KONGEN / BYKROEN
    1
    BENNO / LISBETH
    2
    JØRGEN / LENE
    3
    SØREN / HELLE
    4
    RYGAARD / CHARLOTTE
    5
    BIRK / FAVRHOLT
    6
    KBA / WINNI
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    BENNO / LISBETH
    HUNDEHUSET
    60
    26
    54
    50
    26
    1
    156
    6
    2
    JØRGEN / LENE
    KARUP BK
    38
    60
    54
    28
    60
    2
    120
    4
    3
    SØREN / HELLE
    VESTERBRO'S BODEGA
    60
    28
    46
    26
    60
    2
    100
    5
    4
    RYGAARD / CHARLOTTE
    VESTERBRO'S BODEGA
    60
    60
    60
    46
    48
    3
    94
    2
    5
    BIRK / FAVRHOLT
    BODEGA NO. 1 / HJØRNET
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    6
    KBA / WINNI
    8 OM KONGEN / BYKROEN
    60
    58
    38
    60
    50
    2
    146
    3
  • 4 : Tirsdag Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 KBA / Winni - Spiller for 8 Om Kongen / Bykroen
    2. 2 Jørgen / Lene - Spiller for Karup BK
    3. 3 Birk / Karina - Spiller for Bodega No. 1 / Hjørnet
    4. 4 Rygaard / Charlotte - Spiller for Vesterbro's Bodega
    1
    KBA / Winni
    2
    Jørgen / Lene
    3
    Birk / Karina
    4
    Rygaard / Charlotte
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    KBA / Winni
    8 Om Kongen / Bykroen
    40
    60
    56
    1
    96
    3
    2
    Jørgen / Lene
    Karup BK
    60
    22
    46
    1
    68
    4
    3
    Birk / Karina
    Bodega No. 1 / Hjørnet
    46
    60
    60
    2
    46
    2
    4
    Rygaard / Charlotte
    Vesterbro's Bodega
    60
    60
    50
    2
    50
    1
  • 5 : Onsdag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rasmus / Michelle - Spiller for Bykroen / Hjørnet
    2. 2 Finn / Lotte - Spiller for Bykroen
    3. 3 Glenn / Mona - Spiller for Randers Inn
    4. 4 EDB / Sanne - Spiller for Kom Tit
    5. 5 Michael / Lene - Spiller for Den Sjove Bodega
    6. 6 Magnus / Melba - Spiller for Hjørnet
    1
    Rasmus / Michelle
    2
    Finn / Lotte
    3
    Glenn / Mona
    4
    EDB / Sanne
    5
    Michael / Lene
    6
    Magnus / Melba
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rasmus / Michelle
    Bykroen / Hjørnet
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    2
    Finn / Lotte
    Bykroen
    16
    26
    26
    54
    12
    0
    134
    6
    3
    Glenn / Mona
    Randers Inn
    16
    60
    34
    52
    60
    2
    102
    5
    4
    EDB / Sanne
    Kom Tit
    46
    60
    60
    6
    60
    3
    52
    3
    5
    Michael / Lene
    Den Sjove Bodega
    38
    60
    60
    60
    26
    3
    64
    2
    6
    Magnus / Melba
    Hjørnet
    48
    60
    28
    50
    60
    2
    126
    4
  • 6 : Onsdag Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 MAGNUS / MELBA - Spiller for HJØRNEBODEGAEN
    2. 2 MICHAEL / LENE - Spiller for DEN SJOVE BODEGA
    3. 3 RASMUS / MICHELLE - Spiller for BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    4. 4 EDB / SANNE - Spiller for KOM TIT
    1
    MAGNUS / MELBA
    2
    MICHAEL / LENE
    3
    RASMUS / MICHELLE
    4
    EDB / SANNE
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    MAGNUS / MELBA
    HJØRNEBODEGAEN
    36
    60
    36
    1
    72
    4
    2
    MICHAEL / LENE
    DEN SJOVE BODEGA
    60
    20
    56
    1
    76
    3
    3
    RASMUS / MICHELLE
    BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    52
    60
    60
    2
    52
    1
    4
    EDB / SANNE
    KOM TIT
    60
    60
    44
    2
    44
    2
  • 7 : Torsdag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 KONG HANS / HELLE - Spiller for BYKROEN
    2. 2 BENNY / HANNE - Spiller for GBC / SIR HENRY
    3. 3 JACOB / NANNA - Spiller for JOHN'S BODEGA
    4. 4 KOREA KONGEN / MAJ-BRITT - Spiller for BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    5. 5 MICHAEL / LINA - Spiller for BYKROEN
    6. 6 EIVIND / LILL - Spiller for BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    1
    KONG HANS / HELLE
    2
    BENNY / HANNE
    3
    JACOB / NANNA
    4
    KOREA KONGEN / MAJ-BRITT
    5
    MICHAEL / LINA
    6
    EIVIND / LILL
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    KONG HANS / HELLE
    BYKROEN
    60
    60
    50
    60
    60
    4
    50
    1
    2
    BENNY / HANNE
    GBC / SIR HENRY
    50
    40
    60
    60
    40
    2
    130
    5
    3
    JACOB / NANNA
    JOHN'S BODEGA
    46
    60
    10
    60
    60
    3
    56
    3
    4
    KOREA KONGEN / MAJ-BRITT
    BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    60
    48
    60
    60
    50
    3
    98
    2
    5
    MICHAEL / LINA
    BYKROEN
    58
    42
    46
    18
    42
    0
    206
    6
    6
    EIVIND / LILL
    BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    20
    60
    32
    60
    60
    3
    52
    4
  • 8 : Torsdag Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 SIMON / MAJ-BRITT - Spiller for BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    2. 2 HANS / HELLE - Spiller for BYKROEN
    3. 3 JACOB / NANNA - Spiller for JOHN'S / JOHN'S & BYKROEN
    4. 4 EIVIND / LILL - Spiller for BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    1
    SIMON / MAJ-BRITT
    2
    HANS / HELLE
    3
    JACOB / NANNA
    4
    EIVIND / LILL
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    SIMON / MAJ-BRITT
    BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    24
    14
    36
    0
    74
    4
    2
    HANS / HELLE
    BYKROEN
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    3
    JACOB / NANNA
    JOHN'S / JOHN'S & BYKROEN
    60
    20
    60
    2
    20
    2
    4
    EIVIND / LILL
    BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    60
    22
    40
    1
    62
    3
  • 9 : Fredag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 JESPER / MARIANNE - Spiller for 8 OM KONGEN
    2. 2 TUE / MAIBRITT - Spiller for 8 OM KONGEN
    3. 3 NESER / BETINA - Spiller for VINDSTYRKE 12 / BYKROEN
    4. 4 MAX / HENRIETTE - Spiller for BYKROEN
    5. 5 DENNIS / JYTTE - Spiller for SVEND TRØST / HJØRNEBODEGAEN
    6. 6 STEFAN / KIRSTEN - Spiller for HJØRNEBODEGAEN / BYKROEN
    1
    JESPER / MARIANNE
    2
    TUE / MAIBRITT
    3
    NESER / BETINA
    4
    MAX / HENRIETTE
    5
    DENNIS / JYTTE
    6
    STEFAN / KIRSTEN
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    JESPER / MARIANNE
    8 OM KONGEN
    42
    60
    8
    32
    46
    1
    128
    6
    2
    TUE / MAIBRITT
    8 OM KONGEN
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    3
    NESER / BETINA
    VINDSTYRKE 12 / BYKROEN
    38
    58
    60
    60
    58
    2
    154
    3
    4
    MAX / HENRIETTE
    BYKROEN
    60
    48
    58
    60
    60
    3
    106
    2
    5
    DENNIS / JYTTE
    SVEND TRØST / HJØRNEBODEGAEN
    60
    50
    58
    36
    60
    2
    144
    5
    6
    STEFAN / KIRSTEN
    HJØRNEBODEGAEN / BYKROEN
    60
    48
    60
    50
    50
    2
    148
    4
  • 10 : Fredag Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 TUE / MAIBRITT - Spiller for 8 OM KONGEN
    2. 2 STEFAN / KIRSTEN - Spiller for HJØRNEBODEGAEN / BYKROEN
    3. 3 MAX / HENRIETTE - Spiller for BYKROEN
    4. 4 NESER / BETINA - Spiller for VINDSTYRKE 12 / BYKROEN
    1
    TUE / MAIBRITT
    2
    STEFAN / KIRSTEN
    3
    MAX / HENRIETTE
    4
    NESER / BETINA
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    TUE / MAIBRITT
    8 OM KONGEN
    60
    18
    18
    1
    36
    4
    2
    STEFAN / KIRSTEN
    HJØRNEBODEGAEN / BYKROEN
    54
    32
    60
    1
    86
    3
    3
    MAX / HENRIETTE
    BYKROEN
    60
    60
    60
    3
    0
    1
    4
    NESER / BETINA
    VINDSTYRKE 12 / BYKROEN
    60
    58
    56
    1
    114
    2
  • 11 : Lørdag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 JOHN / ANNE MARIE - Spiller for BYKROEN
    2. 2 SIMON / JANNI - Spiller for BYKROEN / VESTERBRO'S
    3. 3 FELLE / THERESA - Spiller for BYKROEN
    4. 4 JAN / RONA - Spiller for BYKROEN
    5. 5 HENNING / RISSE - Spiller for SKANSEKROEN / BYKROEN
    6. 6 BERTHEL / ELISA - Spiller for FIDUSEN / ROSKILDE BODEGA
    1
    JOHN / ANNE MARIE
    2
    SIMON / JANNI
    3
    FELLE / THERESA
    4
    JAN / RONA
    5
    HENNING / RISSE
    6
    BERTHEL / ELISA
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    JOHN / ANNE MARIE
    BYKROEN
    44
    60
    46
    52
    22
    1
    164
    6
    2
    SIMON / JANNI
    BYKROEN / VESTERBRO'S
    60
    60
    48
    60
    54
    3
    102
    2
    3
    FELLE / THERESA
    BYKROEN
    56
    42
    60
    36
    36
    1
    170
    5
    4
    JAN / RONA
    BYKROEN
    60
    60
    58
    60
    22
    3
    80
    3
    5
    HENNING / RISSE
    SKANSEKROEN / BYKROEN
    60
    48
    60
    56
    40
    2
    144
    4
    6
    BERTHEL / ELISA
    FIDUSEN / ROSKILDE BODEGA
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
  • 12 : Lørdag Mellemrunde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 HENNING / RISSE - Spiller for SKANSEKROEN / BYKROEN
    2. 2 SIMON / JANNI - Spiller for BYKROEN / VESTERBRO'S
    3. 3 JAN / RONA - Spiller for BYKROEN
    4. 4 BERTEL / ELISA - Spiller for FIDUSEN / ROSKILDE BODEGA
    1
    HENNING / RISSE
    2
    SIMON / JANNI
    3
    JAN / RONA
    4
    BERTEL / ELISA
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    HENNING / RISSE
    SKANSEKROEN / BYKROEN
    34
    32
    10
    0
    76
    4
    2
    SIMON / JANNI
    BYKROEN / VESTERBRO'S
    60
    60
    42
    2
    42
    2
    3
    JAN / RONA
    BYKROEN
    60
    44
    28
    1
    72
    3
    4
    BERTEL / ELISA
    FIDUSEN / ROSKILDE BODEGA
    60
    60
    60
    3
    0
    1
  • 13 : Semifinale 1 09:00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rasmus / Michelle - Spiller for Bykroen / Hjørnebodegaen
    2. 2 Neser / Betina - Spiller for Vindstyrke 12 / Bykroen
    3. 3 EDB / Sanne - Spiller for Kom Tit
    4. 4 Birk / Karina - Spiller for Bodega No. 1 / Hjørnebodegaen
    5. 5 Simon / Janni - Spiller for Bykroen / Vesterbro's
    6. 6 Max / Henriette - Spiller for Bykroen
    1
    Rasmus / Michelle
    2
    Neser / Betina
    3
    EDB / Sanne
    4
    Birk / Karina
    5
    Simon / Janni
    6
    Max / Henriette
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rasmus / Michelle
    Bykroen / Hjørnebodegaen
    46
    60
    42
    60
    60
    3
    88
    2
    2
    Neser / Betina
    Vindstyrke 12 / Bykroen
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    3
    EDB / Sanne
    Kom Tit
    22
    54
    60
    22
    44
    1
    142
    6
    4
    Birk / Karina
    Bodega No. 1 / Hjørnebodegaen
    60
    58
    48
    60
    46
    2
    152
    4
    5
    Simon / Janni
    Bykroen / Vesterbro's
    56
    38
    60
    52
    52
    1
    198
    5
    6
    Max / Henriette
    Bykroen
    28
    28
    60
    60
    60
    3
    56
    3
  • 14 : Søndag Semifinale 12:00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Tobias / Maria - Spiller for Bykroen
    2. 2 Jacob / Nanna - Spiller for John's / John's & Bykroen
    3. 3 Hans / Helle - Spiller for Bykroen
    4. 4 Bertel / Elisa - Spiller for Fidusen / Roskilde Bodega
    5. 5 Søren / Berith - Spiller for Poul Krebs
    6. 6 Rygaard / Charlotte - Spiller for Vesterbro's Bodega
    1
    Tobias / Maria
    2
    Jacob / Nanna
    3
    Hans / Helle
    4
    Bertel / Elisa
    5
    Søren / Berith
    6
    Rygaard / Charlotte
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Tobias / Maria
    Bykroen
    60
    60
    58
    46
    52
    2
    156
    3
    2
    Jacob / Nanna
    John's / John's & Bykroen
    30
    50
    60
    60
    36
    2
    116
    4
    3
    Hans / Helle
    Bykroen
    30
    60
    50
    48
    58
    1
    186
    6
    4
    Bertel / Elisa
    Fidusen / Roskilde Bodega
    60
    58
    60
    60
    42
    3
    100
    2
    5
    Søren / Berith
    Poul Krebs
    60
    32
    60
    30
    32
    2
    94
    5
    6
    Rygaard / Charlotte
    Vesterbro's Bodega
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
  • 15 : Søndag Finale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 RASMUS / MICHELLE - Spiller for BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    2. 2 MAX / HENRIETTE - Spiller for BYKROEN
    3. 3 RYGAARD / CHARLOTTE - Spiller for VESTERBRO'S BODEGA
    4. 4 TOBIAS / MARIA - Spiller for BYKROEN
    5. 5 BERTEL / ELISA - Spiller for FIDUSEN / ROSKILDE BODEGA
    6. 6 NESER / BETINA - Spiller for VINDSTYRKE 12 / BYKROEN
    1
    RASMUS / MICHELLE
    2
    MAX / HENRIETTE
    3
    RYGAARD / CHARLOTTE
    4
    TOBIAS / MARIA
    5
    BERTEL / ELISA
    6
    NESER / BETINA
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    RASMUS / MICHELLE
    BYKROEN / HJØRNEBODEGAEN
    58
    60
    50
    60
    60
    3
    108
    2
    2
    MAX / HENRIETTE
    BYKROEN
    60
    26
    60
    32
    26
    2
    84
    6
    3
    RYGAARD / CHARLOTTE
    VESTERBRO'S BODEGA
    20
    60
    60
    34
    48
    2
    102
    5
    4
    TOBIAS / MARIA
    BYKROEN
    60
    54
    38
    58
    60
    2
    150
    3
    5
    BERTEL / ELISA
    FIDUSEN / ROSKILDE BODEGA
    54
    60
    60
    60
    60
    4
    54
    1
    6
    NESER / BETINA
    VINDSTYRKE 12 / BYKROEN
    40
    60
    60
    54
    42
    2
    136
    4