Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Makkerturnering

3. august @ 18:00 - 8. august @ 22:00

Pris: 500Kr.

Bodegaens makkerturnering i uge 32, 2020

Detaljer

Start:
3. august @ 18:00
Slut:
8. august @ 22:00
Pris:
500Kr.
Facebook Event:
https://www.facebook.com/search/top/?q=makkerpot%20p%C3%A5%20bodegaen&epa=SEARCH_BOX

Arrangør

Malle & Teilhof
Telefon:
40116646
E-mail:
Lars@teilhof.dk

Sted

Bodegaen
Halsskovvej 19
Korsør, Slagelse 4220 Danmark
+ Google Map
Telefon:
42700758

Turneringsskemaer

  • 1 : Mandag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Trucker & Jones - Spiller for skomarbillard.dk / CC
    2. 2 Lille Palle & Tom Henriksen - Spiller for Spor 12, Korsør
    3. 3 Casper Fisk & Patrick - Spiller for Røde Rubin, Slagelse
    4. 4 Bager & Malle - Spiller for Pubben, Korsør
    5. 5 Annie & Jan Christensen - Spiller for Snoopy/Chimpansen
    6. 6 Johnny Etben & Oller - Spiller for Pubben, Korsør
    1
    Trucker & Jones
    2
    Lille Palle & Tom Henriksen
    3
    Casper Fisk & Patrick
    4
    Bager & Malle
    5
    Annie & Jan Christensen
    6
    Johnny Etben & Oller
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Trucker & Jones
    skomarbillard.dk / CC
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    2
    Lille Palle & Tom Henriksen
    Spor 12, Korsør
    48
    70
    52
    50
    70
    2
    150
    4
    3
    Casper Fisk & Patrick
    Røde Rubin, Slagelse
    40
    22
    58
    22
    62
    0
    204
    6
    4
    Bager & Malle
    Pubben, Korsør
    68
    70
    70
    40
    70
    3
    108
    3
    5
    Annie & Jan Christensen
    Snoopy/Chimpansen
    32
    70
    70
    70
    70
    4
    32
    2
    6
    Johnny Etben & Oller
    Pubben, Korsør
    50
    12
    70
    28
    34
    1
    124
    5
  • 2 : Tirsdag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Simon Debel & Jan guldager - Spiller for HBC-Teknik
    2. 2 Kim & Benji - Spiller for Cafe' Daisy, Marielyst
    3. 3 Bo & Kenny - Spiller for Kridthuset
    4. 4 Lars Teilhof & Lille Claus - Spiller for Pubben, Korsør
    5. 5 Kenneth Jensen & Jim Svendsen - Spiller for Fidusen, Kastrup
    6. 6 Elisa & Rene - Spiller for Roskilde bodega
    1
    Simon Debel & Jan guldager
    2
    Kim & Benji
    3
    Bo & Kenny
    4
    Lars Teilhof & Lille Claus
    5
    Kenneth Jensen & Jim Svendsen
    6
    Elisa & Rene
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Simon Debel & Jan guldager
    HBC-Teknik
    56
    46
    70
    70
    44
    2
    146
    5
    2
    Kim & Benji
    Cafe' Daisy, Marielyst
    70
    12
    70
    70
    66
    3
    78
    3
    3
    Bo & Kenny
    Kridthuset
    70
    70
    70
    70
    46
    4
    46
    1
    4
    Lars Teilhof & Lille Claus
    Pubben, Korsør
    44
    56
    62
    70
    70
    2
    162
    4
    5
    Kenneth Jensen & Jim Svendsen
    Fidusen, Kastrup
    20
    40
    22
    68
    70
    1
    150
    6
    6
    Elisa & Rene
    Roskilde bodega
    70
    70
    70
    64
    56
    3
    120
    2
  • 3 : Onsdag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Mette Vigsbo & Magnus Vigsbo - Spiller for Det Lille Apotek, Gørlev
    2. 2 Lasse & Tom - Spiller for Cafe' Daisy, Marielyst
    3. 3 Brian bo & John sømand - Spiller for Pubben, Korsør
    4. 4 Charlotte Sørensen & FJ8 - Spiller for Danmark
    5. 5 Allan Fastholm & Kasper Bøgh - Spiller for Snoopy & Frihavnskroen
    6. 6 Lars Jensen & Slips - Spiller for Teater cafe'en, Slagelse
    1
    Mette Vigsbo & Magnus Vigsbo
    2
    Lasse & Tom
    3
    Brian bo & John sømand
    4
    Charlotte Sørensen & FJ8
    5
    Allan Fastholm & Kasper Bøgh
    6
    Lars Jensen & Slips
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Mette Vigsbo & Magnus Vigsbo
    Det Lille Apotek, Gørlev
    44
    70
    60
    70
    68
    2
    172
    5
    2
    Lasse & Tom
    Cafe' Daisy, Marielyst
    70
    70
    56
    60
    70
    3
    116
    3
    3
    Brian bo & John sømand
    Pubben, Korsør
    64
    58
    34
    32
    22
    0
    210
    6
    4
    Charlotte Sørensen & FJ8
    Danmark
    70
    70
    70
    68
    70
    4
    68
    1
    5
    Allan Fastholm & Kasper Bøgh
    Snoopy & Frihavnskroen
    56
    70
    70
    70
    70
    4
    56
    2
    6
    Lars Jensen & Slips
    Teater cafe'en, Slagelse
    70
    68
    70
    52
    58
    2
    178
    4
  • 4 : Torsdag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Læby & Kim Hansen - Spiller for Bodegaen, Korsør
    2. 2 MPO & John - Spiller for Cafe' Viking, Slagelse
    3. 3 Mathias & Torben Teilhof - Spiller for Pubben, Korsør
    4. 4 Otto & Rasmus - Spiller for Landmanden, Stubbekøbing
    5. 5 Nyster & Michael - Spiller for Det Lille Apotek, Gørlev
    6. 6 Hyrup & Jens Peter Madsen - Spiller for Kromutter
    1
    Thomas Læby & Kim Hansen
    2
    MPO & John
    3
    Mathias & Torben Teilhof
    4
    Otto & Rasmus
    5
    Nyster & Michael
    6
    Hyrup & Jens Peter Madsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Læby & Kim Hansen
    Bodegaen, Korsør
    34
    32
    40
    50
    40
    0
    196
    6
    2
    MPO & John
    Cafe' Viking, Slagelse
    70
    70
    70
    68
    70
    4
    68
    1
    3
    Mathias & Torben Teilhof
    Pubben, Korsør
    70
    56
    70
    70
    14
    3
    70
    4
    4
    Otto & Rasmus
    Landmanden, Stubbekøbing
    70
    50
    66
    68
    42
    1
    226
    5
    5
    Nyster & Michael
    Det Lille Apotek, Gørlev
    70
    70
    60
    70
    66
    3
    126
    3
    6
    Hyrup & Jens Peter Madsen
    Kromutter
    70
    62
    70
    70
    70
    4
    62
    2
  • 5 : Fredag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Harms & Rene' - Spiller for Gedser Bodega
    2. 2 Henrik Maler & Donse - Spiller for Den Gl. vinkælder
    3. 3 Jens Soelberg & Ronnie Dalgaard - Spiller for Team Storebælt
    4. 4 Jan Byrgesen & Anders Munk - Spiller for Spillested 4
    5. 5 Olli & Bjørn Jensen - Spiller for Goose pub & Slagelse BK
    6. 6 Skipper & Brian Nielsen - Spiller for Gyllehuset
    1
    Harms & Rene'
    2
    Henrik Maler & Donse
    3
    Jens Soelberg & Ronnie Dalgaard
    4
    Jan Byrgesen & Anders Munk
    5
    Olli & Bjørn Jensen
    6
    Skipper & Brian Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Harms & Rene'
    Gedser Bodega
    34
    70
    62
    64
    70
    2
    160
    4
    2
    Henrik Maler & Donse
    Den Gl. vinkælder
    70
    28
    50
    34
    30
    1
    142
    6
    3
    Jens Soelberg & Ronnie Dalgaard
    Team Storebælt
    40
    70
    30
    46
    60
    1
    176
    5
    4
    Jan Byrgesen & Anders Munk
     
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    5
    Olli & Bjørn Jensen
    Goose pub & Slagelse BK
    70
    70
    70
    62
    44
    3
    106
    2
    6
    Skipper & Brian Nielsen
    Gyllehuset
    40
    70
    70
    44
    70
    3
    84
    3
  • 6 : Lørdag pulje 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bo & Kenny - Spiller for Kridthuset
    2. 2 Jones/Trucker - Spiller for Skomarbillard.dk & CC
    3. 3 Rene & Elisa - Spiller for Roskilde bodega
    1
    Bo & Kenny
    2
    Jones/Trucker
    3
    Rene & Elisa
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Bo & Kenny
    Kridthuset
    70
    60
    70
    58
    2
    118
    2
    2
    Jones/Trucker
    Skomarbillard.dk & CC
    48
    70
    70
    70
    3
    48
    1
    3
    Rene & Elisa
    Roskilde bodega
    52
    70
    48
    42
    1
    142
    3
  • 7 : Lørdag, pulje 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Fj8 & Charlotte - Spiller for Danmark
    2. 2 Tom & Lasse - Spiller for Cafe´Daisy
    3. 3 Hyrup & jens peter - Spiller for Kromutter
    4. 4 Anders munk& byrge - Spiller for Spillested 4
    1
    Fj8 & Charlotte
    2
    Tom & Lasse
    3
    Hyrup & jens peter
    4
    Anders munk& byrge
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Fj8 & Charlotte
    Danmark
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Tom & Lasse
    Cafe´Daisy
    42
    48
    16
    0
    106
    4
    3
    Hyrup & jens peter
    Kromutter
    42
    70
    48
    1
    90
    3
    4
    Anders munk& byrge
     
    58
    70
    70
    2
    58
    2
  • 8 : Lørdag, pulje 3

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Brian & skipper - Spiller for Gyllehuset
    2. 2 Annie & Jan - Spiller for Snoppy & chimpansen
    3. 3 John & mpo - Spiller for Café viking
    4. 4 Mathias & Teorben Teilhof - Spiller for Pubben, Korsør
    1
    Brian & skipper
    2
    Annie & Jan
    3
    John & mpo
    4
    Mathias & Teorben Teilhof
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Brian & skipper
    Gyllehuset
    70
    66
    70
    2
    66
    1
    2
    Annie & Jan
    Snoppy & chimpansen
    40
    70
    1
    40
    3
    3
    John & mpo
    Café viking
    70
    70
    2
    0
    2
    4
    Mathias & Teorben Teilhof
    Pubben, Korsør
    14
    44
    12
    0
    70
    4
  • 9 : Lørdag, pulje 4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bager & malle - Spiller for Pubben
    2. 2 Olie & Bjørn - Spiller for Glose pub & Slagelse bk
    3. 3 Kasper & Allan - Spiller for Snoppy & frihavn
    4. 4 Benji & Kim - Spiller for Café Daisy
    1
    Bager & malle
    2
    Olie & Bjørn
    3
    Kasper & Allan
    4
    Benji & Kim
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Bager & malle
    Pubben
    56
    36
    70
    1
    92
    3
    2
    Olie & Bjørn
    Glose pub & Slagelse bk
    70
    36
    50
    1
    86
    4
    3
    Kasper & Allan
    Snoppy & frihavn
    70
    70
    52
    2
    52
    2
    4
    Benji & Kim
    Café Daisy
    66
    70
    70
    2
    66
    1
  • 10 : Lørdag, Semi, pulje 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Byrge/A. Munk - Spiller for Spillested 1
    2. 2 Mop & john - Spiller for Café viking
    3. 3 Brian N & skipper - Spiller for Gyllehuset
    4. 4 FJ8/Charlotte - Spiller for Danmark
    1
    Jan Byrge/A. Munk
    2
    Mop & john
    3
    Brian N & skipper
    4
    FJ8/Charlotte
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jan Byrge/A. Munk
     
    70
    52
    40
    1
    92
    4
    2
    Mop & john
    Café viking
    44
    70
    70
    2
    44
    2
    3
    Brian N & skipper
    Gyllehuset
    70
    68
    70
    2
    68
    1
    4
    FJ8/Charlotte
    Danmark
    70
    66
    54
    1
    120
    3
  • 11 : Lørdag, Semi, pulje 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bo & Kenny - Spiller for Kridthuset
    2. 2 Kasper & Fastholm - Spiller for Snoopy/Frihavnskro
    3. 3 Trucker & Jones - Spiller for Skomarbillard.dk & CC
    4. 4 Kim & Benji - Spiller for Café Daisy
    1
    Bo & Kenny
    2
    Kasper & Fastholm
    3
    Trucker & Jones
    4
    Kim & Benji
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Bo & Kenny
    Kridthuset
    70
    68
    X
    1
    NaN
    0
    2
    Kasper & Fastholm
    Snoopy/Frihavnskro
    32
    4
    22
    0
    58
    3
    3
    Trucker & Jones
    Skomarbillard.dk & CC
    70
    70
    50
    2
    50
    2
    4
    Kim & Benji
    Café Daisy
    X
    70
    70
    2
    NaN
    0
  • 12 : Lørdag, Finale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jones & Trucker - Spiller for CC/skomarbillard.dk
    2. 2 Brian & Skipper - Spiller for Gyllehuset
    3. 3 FJ8 & Charlotte - Spiller for Danmark
    4. 4 Bo & Kenny - Spiller for Kridthuset
    5. 5 John & Mpo - Spiller for Café Viking
    6. 6 Kim & Benji - Spiller for Café Daisy
    1
    Jones & Trucker
    2
    Brian & Skipper
    3
    FJ8 & Charlotte
    4
    Bo & Kenny
    5
    John & Mpo
    6
    Kim & Benji
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jones & Trucker
    CC/skomarbillard.dk
    70
    42
    70
    70
    46
    3
    88
    2
    2
    Brian & Skipper
    Gyllehuset
    68
    70
    66
    70
    70
    3
    134
    1
    3
    FJ8 & Charlotte
    Danmark
    70
    40
    70
    64
    46
    2
    150
    5
    4
    Bo & Kenny
    Kridthuset
    42
    70
    38
    70
    70
    3
    80
    3
    5
    John & Mpo
    Café Viking
    12
    40
    70
    50
    70
    2
    102
    6
    6
    Kim & Benji
    Café Daisy
    70
    60
    70
    62
    48
    2
    170
    4