Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Makkerturnering på Hermod

24. januar @ 18:00 - 28. januar @ 21:00

Pris: 300Kr.

Makker turnering med plads til 32 hold.
Indledende spille dage er tirsdag til fredag, med finale lørdag.
Der vil være 2 puljer (en kl. 18.00 og en kl. 19.30) og en mellemrunde (kl. 21.00) hver aften.
Lørdag starter vi første semifinale pulje kl 12, 3 videre fra hver semifinale.
Pris per. par 300,- som betales ved fremmøde.
Tilmelding til Heidi Bræck på telefon nummer 26286068

Detaljer

Start:
24. januar @ 18:00
Slut:
28. januar @ 21:00
Pris:
300Kr.

Arrangører

Hermods venner
Heidi Bræck

Sted

Cafe Hermod Bodega
Vordingborggade 2
København Ø, 2100
+ Google Map
Telefon:
35421324

Turneringsskemaer

  • 1 : Lør Semi kl 13.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henrik Dahl/ Lasse - Spiller for Nordsjælland
    2. 2 Ian / Brian - Spiller for Smut inn
    3. 3 Thomas B / Jan Chimpansen - Spiller for Hermod / Mågekroen
    4. 4 Bjørn / John - Spiller for Slagelse
    1
    Henrik Dahl/ Lasse
    2
    Ian / Brian
    3
    Thomas B / Jan Chimpansen
    4
    Bjørn / John
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Henrik Dahl/ Lasse
    Nordsjælland
    66
    48
    70
    1
    114
    3
    2
    Ian / Brian
    Smut inn
    70
    70
    62
    2
    62
    1
    3
    Thomas B / Jan Chimpansen
    Hermod / Mågekroen
    54
    50
    62
    1
    112
    4
    4
    Bjørn / John
    Slagelse
    38
    70
    70
    2
    38
    2
  • 2 : Finale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bjørn / john - Spiller for Slagelse
    2. 2 Percy / Jan A - Spiller for Snoopy
    3. 3 Ian / brian - Spiller for Smut inn
    4. 4 Benjamin / Kim H - Spiller for Udefra / Hjemmefra
    5. 5 Henrik Dahl / Lasse - Spiller for Nordsjælland
    6. 6 Sebastian / Sascha - Spiller for Hjørne Bodegaen
    1
    Bjørn / john
    2
    Percy / Jan A
    3
    Ian / brian
    4
    Benjamin / Kim H
    5
    Henrik Dahl / Lasse
    6
    Sebastian / Sascha
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Bjørn / john
    Slagelse
    68
    70
    42
    56
    62
    1
    228
    5
    2
    Percy / Jan A
    Snoopy
    70
    54
    48
    70
    60
    2
    162
    4
    3
    Ian / brian
    Smut inn
    54
    70
    50
    54
    52
    1
    210
    6
    4
    Benjamin / Kim H
    Udefra / Hjemmefra
    70
    70
    70
    58
    58
    3
    116
    3
    5
    Henrik Dahl / Lasse
    Nordsjælland
    70
    50
    70
    70
    70
    4
    50
    2
    6
    Sebastian / Sascha
    Hjørne Bodegaen
    70
    70
    70
    70
    58
    4
    58
    1
  • 3 : Tirsdag kl 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 BG / Asger - Spiller for Mimers
    2. 2 Jesper/Jack - Spiller for Klovnen
    3. 3 Hyttemajer/Michael Dissing - Spiller for Klovnen
    4. 4 Henrik Dahl/ Lasse - Spiller for Nordsjælland
    1
    BG / Asger
    2
    Jesper/Jack
    3
    Hyttemajer/Michael Dissing
    4
    Henrik Dahl/ Lasse
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    BG / Asger
    Mimers
    68
    70
    70
    2
    68
    1
    2
    Jesper/Jack
    Klovnen
    70
    70
    50
    2
    50
    3
    3
    Hyttemajer/Michael Dissing
    Klovnen
    22
    58
    40
    0
    120
    4
    4
    Henrik Dahl/ Lasse
    Nordsjælland
    64
    70
    70
    2
    64
    2
  • 4 : Tirsdag Kl 19.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kenni Nielsen / Jan - Spiller for Vibradan
    2. 2 Lau / Henrik - Spiller for Biblioteket/Stubbekøbing
    3. 3 Bjørn / John - Spiller for Slagelse
    4. 4 Andreas / Peter MC - Spiller for Humlepubben
    1
    Kenni Nielsen / Jan
    2
    Lau / Henrik
    3
    Bjørn / John
    4
    Andreas / Peter MC
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kenni Nielsen / Jan
    Vibradan
    52
    70
    62
    1
    114
    3
    2
    Lau / Henrik
    Biblioteket/Stubbekøbing
    70
    34
    70
    2
    34
    1
    3
    Bjørn / John
    Slagelse
    28
    70
    70
    2
    28
    2
    4
    Andreas / Peter MC
    Humlepubben
    70
    16
    46
    1
    62
    4
  • 5 : Tirsdag ml runde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 BG / Asger - Spiller for Mimers
    2. 2 Henrik Dahl/ Lasse - Spiller for Nordsjælland
    3. 3 Lau / Henrik - Spiller for Biblioteket/Stubbekøbing
    4. 4 Bjørn / John - Spiller for Slagelse
    1
    BG / Asger
    2
    Henrik Dahl/ Lasse
    3
    Lau / Henrik
    4
    Bjørn / John
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    BG / Asger
    Mimers
    40
    52
    66
    0
    158
    4
    2
    Henrik Dahl/ Lasse
    Nordsjælland
    70
    70
    42
    2
    42
    2
    3
    Lau / Henrik
    Biblioteket/Stubbekøbing
    70
    60
    44
    1
    104
    3
    4
    Bjørn / John
    Slagelse
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 6 : Onsdag Kl 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas B / Jan Chimpansen - Spiller for Hermod / Mågekroen
    2. 2 Marde / Martin Steen - Spiller for T.I.A. / Snoopy
    3. 3 Johnny Lindelykke / Per - Spiller for Hermod
    4. 4 Jimmi Star / Jan - Spiller for Mørkhøj
    1
    Thomas B / Jan Chimpansen
    2
    Marde / Martin Steen
    3
    Johnny Lindelykke / Per
    4
    Jimmi Star / Jan
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas B / Jan Chimpansen
    Hermod / Mågekroen
    52
    70
    70
    2
    52
    2
    2
    Marde / Martin Steen
    T.I.A. / Snoopy
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    Johnny Lindelykke / Per
    Hermod
    42
    32
    48
    0
    122
    4
    4
    Jimmi Star / Jan
    Mørkhøj
    42
    34
    70
    1
    76
    3
  • 7 : Onsdag Kl 19.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Fejebæk / Jannick - Spiller for Frihavnskroen
    2. 2 Percy / Jan A - Spiller for Snoopy
    3. 3 Kirsten / Laura - Spiller for Domhuset / Snoopy
    4. 4 Heidi B / Susan - Spiller for Hermod
    1
    Søren Fejebæk / Jannick
    2
    Percy / Jan A
    3
    Kirsten / Laura
    4
    Heidi B / Susan
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren Fejebæk / Jannick
    Frihavnskroen
    40
    70
    70
    2
    40
    2
    2
    Percy / Jan A
    Snoopy
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    3
    Kirsten / Laura
    Domhuset / Snoopy
    54
    40
    52
    0
    146
    4
    4
    Heidi B / Susan
    Hermod
    38
    20
    70
    1
    58
    3
  • 8 : Onsdag ml runde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Marde / Martin Steen - Spiller for T.I.A / Snoopy
    2. 2 Thomas / Jan Chimpansen - Spiller for Hermod / Mågekroen
    3. 3 Percy / Jan A - Spiller for Snoopy
    4. 4 Søren Frejbæk / Jannick - Spiller for Frihavnskroen
    1
    Marde / Martin Steen
    2
    Thomas / Jan Chimpansen
    3
    Percy / Jan A
    4
    Søren Frejbæk / Jannick
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Marde / Martin Steen
    T.I.A / Snoopy
    70
    54
    68
    1
    122
    3
    2
    Thomas / Jan Chimpansen
    Hermod / Mågekroen
    62
    70
    70
    2
    62
    1
    3
    Percy / Jan A
    Snoopy
    70
    48
    70
    2
    48
    2
    4
    Søren Frejbæk / Jannick
    Frihavnskroen
    70
    38
    18
    1
    56
    4
  • 9 : Torsdag Kl 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Gert / Heine - Spiller for Sluk Efter Næstved
    2. 2 Dorrit / Liana - Spiller for Mimers
    3. 3 Jannie / Lisbeth - Spiller for Hermod
    4. 4 Ian / Brian - Spiller for Smut inn
    1
    Gert / Heine
    2
    Dorrit / Liana
    3
    Jannie / Lisbeth
    4
    Ian / Brian
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Gert / Heine
    Sluk Efter Næstved
    70
    70
    56
    2
    56
    2
    2
    Dorrit / Liana
    Mimers
    24
    70
    46
    1
    70
    3
    3
    Jannie / Lisbeth
    Hermod
    34
    52
    38
    0
    124
    4
    4
    Ian / Brian
    Smut inn
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 10 : Torsdag Kl 19.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Camilla / Alice - Spiller for Hermod
    2. 2 Tina Hald / Camilla (Iben) - Spiller for Hermod
    3. 3 Lotte / Anne - Spiller for Hermod
    4. 4 Willy / Steen - Spiller for Hermod
    1
    Camilla / Alice
    2
    Tina Hald / Camilla (Iben)
    3
    Lotte / Anne
    4
    Willy / Steen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Camilla / Alice
    Hermod
    70
    62
    38
    1
    100
    3
    2
    Tina Hald / Camilla (Iben)
    Hermod
    30
    20
    62
    0
    112
    4
    3
    Lotte / Anne
    Hermod
    70
    70
    28
    2
    28
    2
    4
    Willy / Steen
    Hermod
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 11 : Torsdag ml runde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ian / Brian - Spiller for Smut inn
    2. 2 Gert / Heine - Spiller for Sluk Efter Næstved
    3. 3 Willy / Steen - Spiller for Hermod
    4. 4 Lotte / Anne - Spiller for Hermod
    1
    Ian / Brian
    2
    Gert / Heine
    3
    Willy / Steen
    4
    Lotte / Anne
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ian / Brian
    Smut inn
    70
    70
    42
    2
    42
    1
    2
    Gert / Heine
    Sluk Efter Næstved
    52
    70
    70
    2
    52
    2
    3
    Willy / Steen
    Hermod
    54
    56
    70
    1
    110
    3
    4
    Lotte / Anne
    Hermod
    70
    22
    24
    1
    46
    4
  • 12 : Fredag Kl 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Luna / Kim Sø - Spiller for Hermod
    2. 2 Ida / Pop - Spiller for water cant loose
    3. 3 Jan Bertelsen / Karsten Brogaard - Spiller for Brogaard Montage
    4. 4 Benjamin / Kim H - Spiller for Udefra / Hjemmefra
    1
    Luna / Kim Sø
    2
    Ida / Pop
    3
    Jan Bertelsen / Karsten Brogaard
    4
    Benjamin / Kim H
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Luna / Kim Sø
    Hermod
    42
    64
    42
    0
    148
    4
    2
    Ida / Pop
    water cant loose
    70
    70
    56
    2
    56
    2
    3
    Jan Bertelsen / Karsten Brogaard
    Brogaard Montage
    70
    68
    40
    1
    108
    3
    4
    Benjamin / Kim H
    Udefra / Hjemmefra
    70
    70
    70
    3
    0
    1
  • 13 : Fredag Kl 19.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sebastian H / Sascha - Spiller for Hjørnebodegaen
    2. 2 Marstin A / Sambo - Spiller for Hermod
    3. 3 Stefan / Jesper - Spiller for Hermod
    4. 4 Andreas Trap / Brian Rene - Spiller for Hermod
    1
    Sebastian H / Sascha
    2
    Marstin A / Sambo
    3
    Stefan / Jesper
    4
    Andreas Trap / Brian Rene
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sebastian H / Sascha
    Hjørnebodegaen
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    2
    Marstin A / Sambo
    Hermod
    42
    70
    58
    1
    100
    3
    3
    Stefan / Jesper
    Hermod
    38
    68
    68
    0
    174
    4
    4
    Andreas Trap / Brian Rene
    Hermod
    48
    70
    70
    2
    48
    2
  • 14 : Fredag ml runde

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Benjamin / Kim H - Spiller for Udefra / Hjemmefra
    2. 2 Ida / Pop - Spiller for Water cant loose
    3. 3 Sebastian H / Sascha - Spiller for Hjørnebodegaen
    4. 4 Andreas Trap / Brian Rene - Spiller for Hermod
    1
    Benjamin / Kim H
    2
    Ida / Pop
    3
    Sebastian H / Sascha
    4
    Andreas Trap / Brian Rene
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Benjamin / Kim H
    Udefra / Hjemmefra
    62
    68
    70
    1
    130
    2
    2
    Ida / Pop
    Water cant loose
    70
    50
    44
    1
    94
    4
    3
    Sebastian H / Sascha
    Hjørnebodegaen
    70
    70
    70
    3
    0
    1
    4
    Andreas Trap / Brian Rene
    Hermod
    60
    70
    60
    1
    120
    3
  • 15 : Lør Semi kl 12.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sebastian / Sascha - Spiller for Hjørnebodegaen
    2. 2 Percy / Jan - Spiller for Snoopy
    3. 3 Gert / Heine - Spiller for Sluk Efter Næstved
    4. 4 Benjamin / Kim H - Spiller for Udefra / Hjemmefra
    1
    Sebastian / Sascha
    2
    Percy / Jan
    3
    Gert / Heine
    4
    Benjamin / Kim H
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sebastian / Sascha
    Hjørnebodegaen
    64
    70
    38
    1
    102
    3
    2
    Percy / Jan
    Snoopy
    70
    70
    X
    2
    0
    1
    3
    Gert / Heine
    Sluk Efter Næstved
    64
    56
    46
    0
    166
    4
    4
    Benjamin / Kim H
    Udefra / Hjemmefra
    70
    X
    70
    2
    0
    1