Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

Makkerpot – Charlie Chaplin 2022 uge 20

15. maj @ 12:00 - 22. maj @ 23:00

Pris: 600Kr.

Makkerpot fra søndag d. 15. maj – søndag d. 22. maj 2022 (uge 20)
Indskud 600 kr pr. par
BEMÆRK turneringsstart søndag i uge 19.
Der bliver spillet 2 puljer søndag d. 15. maj (uge 19) – kl. 12.00 og kl. 16.00. Ligeledes bliver der spillet 2 puljer lørdag d. 21. maj – kl. 12.00 og kl. 16.00.
Der bliver IKKE spillet indledende pulje fredag d. 20. maj, pga. Charlie Chaplins fredagsturnering, derfor vi starter søndag i uge 19.
Præmiefordelingen ved 64 par:
1. 12.000
2. 8.000
3. 5.000
4. 4.000
5. 3.000
6. 2.400
7. 1.800
8. 1.200
High-score: 1.000 kr

Turneringsskemaer

  • 1 : FINALE

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Hakan / Torben Jensen - Spiller for Holbæk
    2. 2 Kenny Sørensen / Marc Henriksen - Spiller for Geviret
    3. 3 Slips / Lars Lysgaard - Spiller for Teatercafëen / BillardXperten
    4. 4 Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard - Spiller for Viggo P & Søn / Landmanden
    5. 5 Christian Hartvig / Marc Dahlsen - Spiller for Hartvig Fuger
    6. 6 Sambo / Isak - Spiller for Svebølle
    1
    Hakan / Torben Jensen
    2
    Kenny Sørensen / Marc Henriksen
    3
    Slips / Lars Lysgaard
    4
    Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard
    5
    Christian Hartvig / Marc Dahlsen
    6
    Sambo / Isak
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Hakan / Torben Jensen
    Holbæk
    70
    60
    70
    70
    70
    4
    60
    1
    2
    Kenny Sørensen / Marc Henriksen
    Geviret
    54
    52
    70
    70
    46
    2
    152
    5
    3
    Slips / Lars Lysgaard
    Teatercafëen / BillardXperten
    70
    70
    50
    70
    64
    3
    114
    2
    4
    Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard
    Viggo P & Søn / Landmanden
    58
    54
    70
    70
    70
    3
    112
    3
    5
    Christian Hartvig / Marc Dahlsen
    Hartvig Fuger
    56
    56
    36
    40
    64
    0
    252
    6
    6
    Sambo / Isak
    Svebølle
    54
    70
    70
    20
    70
    3
    74
    4
  • 2 : Semifinale kl. 13.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sebastian Hedengran / Benjamin - Spiller for Bristol / Sundbyvester
    2. 2 Hakan / Torben Jensen - Spiller for Holbæk
    3. 3 Annie Clausen / Elisa Therkildsen - Spiller for Mørkhøj Bodega / Fuglsang
    4. 4 Michael Hansen / Flemming Petersen - Spiller for SlukEfter
    5. 5 Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard - Spiller for Viggo P & Søn / Landmanden
    6. 6 Sambo / Isak - Spiller for Svebølle
    1
    Sebastian Hedengran / Benjamin
    2
    Hakan / Torben Jensen
    3
    Annie Clausen / Elisa Therkildsen
    4
    Michael Hansen / Flemming Petersen
    5
    Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard
    6
    Sambo / Isak
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sebastian Hedengran / Benjamin
    Bristol / Sundbyvester
    34
    70
    70
    70
    38
    3
    72
    4
    2
    Hakan / Torben Jensen
    Holbæk
    70
    70
    70
    70
    52
    4
    52
    2
    3
    Annie Clausen / Elisa Therkildsen
    Mørkhøj Bodega / Fuglsang
    62
    42
    64
    64
    48
    0
    280
    6
    4
    Michael Hansen / Flemming Petersen
    SlukEfter
    28
    60
    70
    52
    64
    1
    204
    5
    5
    Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard
    Viggo P & Søn / Landmanden
    58
    68
    70
    70
    70
    3
    126
    3
    6
    Sambo / Isak
    Svebølle
    70
    70
    70
    70
    58
    4
    58
    1
  • 3 : Semifinale kl. 13.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kenny Sørensen / Marc Henriksen - Spiller for Geviret
    2. 2 Christian Hartvig / Marc Dahlsen - Spiller for Hartvig Fuger
    3. 3 Skipper / Jan Christensen - Spiller for Gyllehuset / Chimpansen
    4. 4 Peer Harpsøe / Henrik Gellner - Spiller for Lassie Bard
    5. 5 Bertel / René Mortensen - Spiller for Roskilde Bodega / Fuglsang
    6. 6 Slips / Lars Lysgaard - Spiller for Teatercafeen / BillardXperten
    1
    Kenny Sørensen / Marc Henriksen
    2
    Christian Hartvig / Marc Dahlsen
    3
    Skipper / Jan Christensen
    4
    Peer Harpsøe / Henrik Gellner
    5
    Bertel / René Mortensen
    6
    Slips / Lars Lysgaard
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kenny Sørensen / Marc Henriksen
    Geviret
    70
    62
    70
    70
    48
    3
    110
    2
    2
    Christian Hartvig / Marc Dahlsen
    Hartvig Fuger
    48
    70
    70
    70
    52
    3
    100
    3
    3
    Skipper / Jan Christensen
    Gyllehuset / Chimpansen
    70
    56
    38
    70
    62
    2
    156
    4
    4
    Peer Harpsøe / Henrik Gellner
    Lassie Bard
    30
    12
    70
    54
    x
    1
    96
    6
    5
    Bertel / René Mortensen
    Roskilde Bodega / Fuglsang
    40
    32
    18
    70
    54
    1
    144
    5
    6
    Slips / Lars Lysgaard
    Teatercafeen / BillardXperten
    70
    70
    70
    x
    70
    4
    0
    1
  • 4 : Kvartfinale kl. 12.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Stener Fejerskov / Martin Holm - Spiller for Charlie Chaplin
    2. 2 Bertel / René Mortensen - Spiller for Roskilde Bodega / Fuglsang
    3. 3 Kristian Lyck / Jonas Jensen - Spiller for Pub & Sport
    4. 4 Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard - Spiller for Viggo P & Søn / Landmanden
    1
    Stener Fejerskov / Martin Holm
    2
    Bertel / René Mortensen
    3
    Kristian Lyck / Jonas Jensen
    4
    Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Stener Fejerskov / Martin Holm
    Charlie Chaplin
    32
    58
    x
    0
    90
    4
    2
    Bertel / René Mortensen
    Roskilde Bodega / Fuglsang
    70
    70
    30
    2
    30
    1
    3
    Kristian Lyck / Jonas Jensen
    Pub & Sport
    70
    68
    48
    1
    116
    3
    4
    Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard
    Viggo P & Søn / Landmanden
    x
    70
    70
    2
    0
    2
  • 5 : Kvartfinale kl. 12.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Slips / Lars Lysgaard - Spiller for Teatercafeen/ BillardXperten
    2. 2 Skipper / Jan Christensen - Spiller for Gyllehuset / Chimpansen
    3. 3 Heine Opiola / Thomas Christensen - Spiller for SlukEfter
    1
    Slips / Lars Lysgaard
    2
    Skipper / Jan Christensen
    3
    Heine Opiola / Thomas Christensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Slips / Lars Lysgaard
    Teatercafeen/ BillardXperten
    62
    60
    70
    70
    2
    122
    2
    2
    Skipper / Jan Christensen
    Gyllehuset / Chimpansen
    70
    70
    70
    50
    3
    50
    1
    3
    Heine Opiola / Thomas Christensen
    SlukEfter
    48
    62
    58
    70
    1
    168
    3
  • 6 : Kvartfinale kl. 10.30 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kenny Sørensen / Marc Henriksen - Spiller for Geviret
    2. 2 Claus Poulsen / Søren Hougaard - Spiller for Snoopy Bodega
    3. 3 Michael Hansen / Flemming Petersen - Spiller for SlukEfter
    4. 4 Johnny Lindelykke / Bondo - Spiller for Nørre Pub / Mimers
    1
    Kenny Sørensen / Marc Henriksen
    2
    Claus Poulsen / Søren Hougaard
    3
    Michael Hansen / Flemming Petersen
    4
    Johnny Lindelykke / Bondo
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kenny Sørensen / Marc Henriksen
    Geviret
    70
    60
    70
    2
    60
    1
    2
    Claus Poulsen / Søren Hougaard
    Snoopy Bodega
    62
    x
    50
    0
    112
    4
    3
    Michael Hansen / Flemming Petersen
    SlukEfter
    70
    x
    70
    2
    0
    2
    4
    Johnny Lindelykke / Bondo
    Nørre Pub / Mimers
    38
    70
    30
    1
    68
    3
  • 7 : Kvartfinale kl. 10.30 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peer Harpsøe / Henrik Gellner - Spiller for Lassie Bar
    2. 2 JIm Svendsen / Kenneth Jensen - Spiller for Charlie Chaplin
    3. 3 Sambo / Isak - Spiller for Svebølle
    4. 4 Ian White / Casper Michael - Spiller for Smut Inn
    1
    Peer Harpsøe / Henrik Gellner
    2
    JIm Svendsen / Kenneth Jensen
    3
    Sambo / Isak
    4
    Ian White / Casper Michael
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peer Harpsøe / Henrik Gellner
    Lassie Bar
    56
    70
    70
    2
    56
    2
    2
    JIm Svendsen / Kenneth Jensen
    Charlie Chaplin
    70
    36
    38
    1
    74
    4
    3
    Sambo / Isak
    Svebølle
    66
    70
    70
    2
    66
    1
    4
    Ian White / Casper Michael
    Smut Inn
    68
    70
    50
    1
    118
    3
  • 8 : Kvartfinale kl. 09.00 Bord 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Mikael Nielsen / Gert Hansen - Spiller for 12´er Pubben / Geviret
    2. 2 René Hedengran / Martin Andersen - Spiller for Ringsted BC / Mimers
    3. 3 Sebastian Hedengran / Benjamin Sørensen - Spiller for Bristol / Sundbyvester
    4. 4 Annie Clausen / Elisa Therkildsen - Spiller for Mørkhøj Bodega / Fuglsang
    1
    Mikael Nielsen / Gert Hansen
    2
    René Hedengran / Martin Andersen
    3
    Sebastian Hedengran / Benjamin Sørensen
    4
    Annie Clausen / Elisa Therkildsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Mikael Nielsen / Gert Hansen
    12´er Pubben / Geviret
    60
    x
    32
    0
    92
    4
    2
    René Hedengran / Martin Andersen
    Ringsted BC / Mimers
    70
    40
    68
    1
    108
    3
    3
    Sebastian Hedengran / Benjamin Sørensen
    Bristol / Sundbyvester
    x
    70
    70
    2
    0
    2
    4
    Annie Clausen / Elisa Therkildsen
    Mørkhøj Bodega / Fuglsang
    70
    70
    48
    2
    48
    1
  • 9 : Kvartfinale kl. 09.00 Bord 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 John Jensen / Keen Pedersen - Spiller for SlukEfter
    2. 2 Lars Olsen / Marde - Spiller for Amager
    3. 3 Christian Hartvig / Marc Dahlsen - Spiller for Hartvig Fuger
    4. 4 Hakan / Torben Jensen - Spiller for Holbæk
    1
    John Jensen / Keen Pedersen
    2
    Lars Olsen / Marde
    3
    Christian Hartvig / Marc Dahlsen
    4
    Hakan / Torben Jensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    John Jensen / Keen Pedersen
    SlukEfter
    42
    x
    54
    0
    96
    4
    2
    Lars Olsen / Marde
    Amager
    70
    60
    56
    1
    116
    3
    3
    Christian Hartvig / Marc Dahlsen
    Hartvig Fuger
    x
    70
    70
    2
    0
    2
    4
    Hakan / Torben Jensen
    Holbæk
    70
    70
    64
    2
    64
    1
  • 10 : Lørdag d. 21. maj kl. 14.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Skipper / Jan Christensen - Spiller for Gyllehuset / Chimpansen
    2. 2 Christian Hartvig / Marc Dahlsen - Spiller for Hartvig Fuger
    3. 3 Michael Hansen / Flemming Petersen - Spiller for SlukEfter
    4. 4 Svend-Erik Christensen / Allan Fastholm - Spiller for Snoopy Bodega
    5. 5 Bolt / Håkon - Spiller for Charlie Chaplin
    6. 6 Hakan / Torben Jensen - Spiller for Holbæk
    1
    Skipper / Jan Christensen
    2
    Christian Hartvig / Marc Dahlsen
    3
    Michael Hansen / Flemming Petersen
    4
    Svend-Erik Christensen / Allan Fastholm
    5
    Bolt / Håkon
    6
    Hakan / Torben Jensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Skipper / Jan Christensen
    Gyllehuset / Chimpansen
    42
    70
    70
    70
    64
    3
    106
    3
    2
    Christian Hartvig / Marc Dahlsen
    Hartvig Fuger
    70
    70
    34
    70
    70
    4
    34
    2
    3
    Michael Hansen / Flemming Petersen
    SlukEfter
    30
    36
    70
    70
    68
    2
    134
    4
    4
    Svend-Erik Christensen / Allan Fastholm
    Snoopy Bodega
    66
    70
    30
    70
    18
    2
    114
    5
    5
    Bolt / Håkon
    Charlie Chaplin
    12
    40
    30
    20
    42
    0
    144
    6
    6
    Hakan / Torben Jensen
    Holbæk
    70
    40
    70
    70
    70
    4
    40
    1
  • 11 : Torsdag d. 19. maj kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Christensen / Heine Opiola - Spiller for SlukEfter
    2. 2 Frank Petersen / Smukke Martin - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Slips / Lars Lysgaard - Spiller for Teatercafeen / BillardXperten
    4. 4 NO / JR - Spiller for Hjørne Bodegaen / Sundbyvester
    5. 5 Bertel / René Mortensen - Spiller for Roskilde Bodega / Fuglsang
    6. 6 Allan Møller / Paw Lønkvist - Spiller for Charlie Chaplin
    7. 7 Lars Olsen / Marde - Spiller for Amager
    1
    Thomas Christensen / Heine Opiola
    2
    Frank Petersen / Smukke Martin
    3
    Slips / Lars Lysgaard
    4
    NO / JR
    5
    Bertel / René Mortensen
    6
    Allan Møller / Paw Lønkvist
    7
    Lars Olsen / Marde
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Christensen / Heine Opiola
    SlukEfter
    70
    26
    70
    70
    70
    70
    5
    26
    2
    2
    Frank Petersen / Smukke Martin
    SlukEfter
    66
    56
    70
    60
    70
    40
    2
    222
    5
    3
    Slips / Lars Lysgaard
    Teatercafeen / BillardXperten
    70
    70
    70
    70
    70
    70
    6
    0
    1
    4
    NO / JR
    Hjørne Bodegaen / Sundbyvester
    58
    46
    64
    32
    70
    36
    1
    236
    6
    5
    Bertel / René Mortensen
    Roskilde Bodega / Fuglsang
    58
    70
    56
    70
    70
    66
    3
    180
    4
    6
    Allan Møller / Paw Lønkvist
    Charlie Chaplin
    68
    50
    28
    38
    40
    42
    0
    266
    7
    7
    Lars Olsen / Marde
    Amager
    68
    70
    38
    70
    70
    70
    4
    106
    3
  • 12 : Onsdag d. 18. maj kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sebastian Hedengran / Benjamin Sørensen - Spiller for Bristol / Sundbyvester
    2. 2 John Jensen / Keen Pedersen - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Jim Svendsen / Kenneth Jensen - Spiller for Charlie Chaplin
    4. 4 Bjørn Rindbøl / Jimmy Star - Spiller for Mørkhøj Bodega
    5. 5 Kristian Lyck / Jonas Jensen - Spiller for Pub & Sport
    6. 6 Søren Frejbæk / Kasper Lyngholm - Spiller for Frihavnskroen
    7. 7 Jan Sloth / Jens Langkniv - Spiller for Roskilde Bodega
    1
    Sebastian Hedengran / Benjamin Sørensen
    2
    John Jensen / Keen Pedersen
    3
    Jim Svendsen / Kenneth Jensen
    4
    Bjørn Rindbøl / Jimmy Star
    5
    Kristian Lyck / Jonas Jensen
    6
    Søren Frejbæk / Kasper Lyngholm
    7
    Jan Sloth / Jens Langkniv
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Sebastian Hedengran / Benjamin Sørensen
    Bristol / Sundbyvester
    70
    70
    70
    54
    70
    70
    5
    54
    1
    2
    John Jensen / Keen Pedersen
    SlukEfter
    26
    70
    68
    50
    70
    70
    3
    144
    3
    3
    Jim Svendsen / Kenneth Jensen
    Charlie Chaplin
    32
    32
    70
    70
    70
    44
    3
    108
    4
    4
    Bjørn Rindbøl / Jimmy Star
    Mørkhøj Bodega
    20
    70
    68
    60
    70
    34
    2
    182
    6
    5
    Kristian Lyck / Jonas Jensen
    Pub & Sport
    70
    70
    42
    70
    52
    70
    4
    94
    2
    6
    Søren Frejbæk / Kasper Lyngholm
    Frihavnskroen
    24
    40
    66
    52
    70
    70
    2
    182
    6
    7
    Jan Sloth / Jens Langkniv
    Roskilde Bodega
    68
    36
    70
    70
    66
    68
    2
    238
    5
  • 13 : Tirsdag d. 17. maj kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ida Løkkegaard / Dennis Raun - Spiller for Mimers
    2. 2 Piet Francker / Brian Juste - Spiller for Mimers
    3. 3 Jens Andersen / Henrik Hansen - Spiller for SlukEfter
    4. 4 Peer Harpsøe / Henrik Gellner - Spiller for Lassie Bar
    5. 5 Sambo / Isak - Spiller for Svebølle
    6. 6 Ian White / Casper Michael - Spiller for Smut Inn
    1
    Ida Løkkegaard / Dennis Raun
    2
    Piet Francker / Brian Juste
    3
    Jens Andersen / Henrik Hansen
    4
    Peer Harpsøe / Henrik Gellner
    5
    Sambo / Isak
    6
    Ian White / Casper Michael
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ida Løkkegaard / Dennis Raun
    Mimers
    68
    44
    70
    52
    40
    1
    204
    6
    2
    Piet Francker / Brian Juste
    Mimers
    70
    70
    70
    70
    48
    4
    48
    1
    3
    Jens Andersen / Henrik Hansen
    SlukEfter
    70
    48
    58
    48
    64
    1
    218
    5
    4
    Peer Harpsøe / Henrik Gellner
    Lassie Bar
    64
    54
    70
    70
    44
    2
    162
    4
    5
    Sambo / Isak
    Svebølle
    70
    64
    70
    52
    70
    3
    116
    3
    6
    Ian White / Casper Michael
    Smut Inn
    70
    70
    70
    70
    22
    4
    22
    2
  • 14 : Mandag d. 16. maj kl. 18.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Lindelykke / Bondo - Spiller for Nørre Pub / Mimers
    2. 2 René Hedengran / Martin Andersen - Spiller for Ringsted BC / Mimers
    3. 3 Annie Clausen / Elisa Therkildsen - Spiller for Mørkhøj Bodega / Fuglsang
    4. 4 Niels Guldbrandsen / Thomas Watson - Spiller for Mørkhøj Bodega
    5. 5 Frank Andersen / Grønner - Spiller for Charlie Chaplin
    6. 6 Mikael Nielsen / Gert Hansen - Spiller for 12 ér Pubben / Geviret
    1
    Johnny Lindelykke / Bondo
    2
    René Hedengran / Martin Andersen
    3
    Annie Clausen / Elisa Therkildsen
    4
    Niels Guldbrandsen / Thomas Watson
    5
    Frank Andersen / Grønner
    6
    Mikael Nielsen / Gert Hansen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny Lindelykke / Bondo
    Nørre Pub / Mimers
    70
    58
    70
    70
    70
    4
    58
    1
    2
    René Hedengran / Martin Andersen
    Ringsted BC / Mimers
    32
    70
    70
    44
    70
    3
    76
    3
    3
    Annie Clausen / Elisa Therkildsen
    Mørkhøj Bodega / Fuglsang
    70
    54
    70
    70
    66
    3
    120
    2
    4
    Niels Guldbrandsen / Thomas Watson
    Mørkhøj Bodega
    24
    38
    58
    70
    70
    2
    120
    5
    5
    Frank Andersen / Grønner
    Charlie Chaplin
    44
    70
    26
    52
    58
    1
    180
    6
    6
    Mikael Nielsen / Gert Hansen
    12 ér Pubben / Geviret
    56
    24
    70
    52
    70
    2
    132
    4
  • 15 : Søndag d. 15. maj kl. 14.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Hougaard / Claus Poulsen - Spiller for Snoopy Bodega
    2. 2 Stener Fejerskon / Martin Holm - Spiller for Charlie Chaplin
    3. 3 Brian René / Johnny Abrahamsen - Spiller for Smut Inn
    4. 4 Kenny Sørensen / Marc Henriksen - Spiller for Geviret
    5. 5 Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard - Spiller for Viggo P & Søn / Landmanden
    6. 6 Lau Christensen / Henrik Hansen - Spiller for Biblioteket
    1
    Søren Hougaard / Claus Poulsen
    2
    Stener Fejerskon / Martin Holm
    3
    Brian René / Johnny Abrahamsen
    4
    Kenny Sørensen / Marc Henriksen
    5
    Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard
    6
    Lau Christensen / Henrik Hansen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren Hougaard / Claus Poulsen
    Snoopy Bodega
    40
    70
    44
    36
    70
    2
    120
    4
    2
    Stener Fejerskon / Martin Holm
    Charlie Chaplin
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
    3
    Brian René / Johnny Abrahamsen
    Smut Inn
    64
    66
    44
    36
    70
    1
    210
    5
    4
    Kenny Sørensen / Marc Henriksen
    Geviret
    70
    58
    70
    48
    70
    3
    106
    3
    5
    Johnny Gyldendahl / Thomas Mangaard
    Viggo P & Søn / Landmanden
    70
    34
    70
    70
    70
    4
    34
    2
    6
    Lau Christensen / Henrik Hansen
    Biblioteket
    32
    50
    56
    68
    24
    0
    230
    6