Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

LowRollers Single 2020 – Mimers Bodega – Uge 41.

5. oktober @ 18:00 - 11. oktober @ 21:00

Pris: 100,200Kr.

ShootOut struktur:
6-mandspuljer. 5 kampe til hver spiller. Tak for spil til de 2 nederst placerede. 2 respektive cupkampe, bedst af 3, blandt de 4 bedst placerede fra indledende pulje. Puljevinder vælger modstander.
Indskud: Valgfrit mellem 100 og 200 kr.
Main-præmie-pulje ved udsolgt 4800 kr. Sidepot fordeles blandt toppen af de der gambler for 200 kr.
Deltagerantal: 48
Finaledag søndag. Cups bedst af 3 frem til finalen, som spilles bedst af 5.
NB: Udsolgt med venteliste.

Detaljer

Start:
5. oktober @ 18:00
Slut:
11. oktober @ 21:00
Pris:
100,200Kr.
Begivenhed Kategori:
Facebook Event:
https://www.facebook.com/groups/2308239772790857/permalink/2778909985723831/

Arrangør

Piet Francker
Telefon:
41434283

Sted

Mimers Bodega
Thorsgade 70
København N, 2200 Danmark
+ Google Map

Turneringsskemaer

  • 1 : 8`dels finaler - søndag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jacob Olsen
    2. 2 Henrik Udsen
    3. 3 Allan Skouborg
    4. 4 Jakob Jørgensen
    5. 5 Karlo
    6. 6 Flemming Løvenhardt
    7. 7 Dorrit
    8. 8 Stefan
    9. 9 Jappe
    10. 10 Johnny Jensen
    11. 11 Thomas "Lange" Halfdan
    12. 12 Tex
    13. 13 Cords
    14. 14 Henrik "THUNDER" Thorsgaard
    15. 15 Adelaide
    16. 16 Carster
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    10.00
    1
    Jacob Olsen
    2
    Henrik Udsen
    70
    36
    70
    60
     
     
    x
    x
    x
    x
    10.40
    3
    Allan Skouborg
    4
    Jakob Jørgensen
    70
    50
    48
    70
    70
    42
    x
    x
    x
    x
    11.20
    5
    Karlo
    6
    Flemming Løvenhardt
    70
    50
    58
    70
    70
    22
    x
    x
    x
    x
    12.00
    7
    Dorrit
    8
    Stefan
    40
    70
    70
    66
    66
    70
    x
    x
    x
    x
    12.40
    9
    Jappe
    10
    Johnny Jensen
    70
    60
    70
    40
     
     
    x
    x
    x
    x
    13.20
    11
    Thomas "Lange" Halfdan
    12
    Tex
    70
    36
    60
    70
    60
    70
    x
    x
    x
    x
    14.00
    13
    Cords
    14
    Henrik "THUNDER" Thorsgaard
    70
    54
    70
    36
     
     
    x
    x
    x
    x
    14.40
    15
    Adelaide
    16
    Carster
    70
    66
    70
    42
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 2 : kvartfinaler - søndag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Allan Skouborg
    2. 2 Adelaide
    3. 3 Stefan
    4. 4 Cords
    5. 5 Jappe
    6. 6 Tex
    7. 7 Jacob "Et eller andet" Olsen
    8. 8 Karlo
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15.20
    1
    Allan Skouborg
    2
    Adelaide
    62
    70
    70
    58
    50
    70
    x
    x
    x
    x
    16.00
    3
    Stefan
    4
    Cords
    54
    70
    56
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
    16.40
    5
    Jappe
    6
    Tex
    70
    46
    70
    50
     
     
    x
    x
    x
    x
    17.20
    7
    Jacob "Et eller andet" Olsen
    8
    Karlo
    68
    70
    66
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 3 : semifinaler - søndag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Adelaide
    2. 2 Karlo
    3. 3 Cords
    4. 4 Jappe
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18.00
    1
    Adelaide
    2
    Karlo
    32
    70
    50
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
    18.40
    3
    Cords
    4
    Jappe
    70
    40
    70
    50
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 4 : finale - bedst af 5 - søndag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Karlo
    2. 2 Cords
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19.20
    1
    Karlo
    2
    Cords
    60
    70
    46
    70
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 5 : lørdag kl. 12.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren - Spiller for Frihavnskroen
    2. 2 NO - Spiller for Holbæk
    3. 3 Line - Spiller for Mimers
    4. 4 Kristoffer - Spiller for Nordfra
    5. 5 Tex - Spiller for Mimers
    6. 6 Johnny - Spiller for Mimers
    1
    Søren
    2
    NO
    3
    Line
    4
    Kristoffer
    5
    Tex
    6
    Johnny
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren
    Frihavnskroen
    60
    60
    22
    24
    60
    3
    46
    3
    2
    NO
    Holbæk
    52
    58
    60
    44
    6
    1
    160
    6
    3
    Line
    Mimers
    52
    60
    60
    42
    30
    2
    124
    4
    4
    Kristoffer
    Nordfra
    60
    58
    44
    50
    40
    1
    192
    5
    5
    Tex
    Mimers
    60
    60
    60
    60
    50
    4
    50
    1
    6
    Johnny
    Mimers
    36
    60
    60
    60
    60
    4
    36
    2
  • 6 : ko lørdag kl. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny
    2. 2 Søren
    3. 3 Tex
    4. 4 Line
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Johnny
    2
    Søren
    60
    50
    60
    56
     
     
    x
    x
    x
    x
    3
    Tex
    4
    Line
    60
    50
    56
    60
    60
    42
    x
    x
    x
    x
  • 7 : lørdag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henrik - Spiller for SundbyVester
    2. 2 Stefan - Spiller for SundbyVester
    3. 3 Ingemann - Spiller for Landmanden
    4. 4 Rune - Spiller for Mie`s Cafè
    5. 5 Kasper - Spiller for Østerbro
    6. 6 Sander - Spiller for Mimers
    1
    Henrik
    2
    Stefan
    3
    Ingemann
    4
    Rune
    5
    Kasper
    6
    Sander
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Henrik
    SundbyVester
    42
    60
    60
    60
    60
    4
    42
    2
    2
    Stefan
    SundbyVester
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    3
    Ingemann
    Landmanden
    34
    50
    60
    34
    46
    1
    164
    5
    4
    Rune
    Mie`s Cafè
    42
    38
    46
    54
    14
    0
    194
    6
    5
    Kasper
    Østerbro
    50
    46
    60
    60
    60
    3
    96
    3
    6
    Sander
    Mimers
    16
    48
    60
    60
    54
    2
    118
    4
  • 8 : ko lørdag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 HT
    2. 2 Kasper
    3. 3 Stefan
    4. 4 Sander
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    HT
    2
    Kasper
    60
    40
    48
    60
    60
    52
    x
    x
    x
    x
    3
    Stefan
    4
    Sander
    60
    22
    60
    54
     
     
    x
    x
    x
    x
  • 9 : fredag kl. 12.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Susan Jensen - Spiller for BBB
    2. 2 Thomas Halfdan - Spiller for Frihavnskroen
    3. 3 Tommy Jespersen - Spiller for Gadekæret Billardklub
    4. 4 Jakob Jørgensen - Spiller for SundbyVester
    5. 5 Dennis - Spiller for Mimers
    6. 6 Ellen - Spiller for Mimers
    1
    Susan Jensen
    2
    Thomas Halfdan
    3
    Tommy Jespersen
    4
    Jakob Jørgensen
    5
    Dennis
    6
    Ellen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Susan Jensen
    BBB
    46
    60
    60
    48
    60
    3
    94
    2
    2
    Thomas Halfdan
    Frihavnskroen
    60
    52
    58
    60
    46
    2
    156
    4
    3
    Tommy Jespersen
    Gadekæret Billardklub
    48
    60
    30
    60
    56
    2
    134
    6
    4
    Jakob Jørgensen
    SundbyVester
    46
    60
    60
    60
    58
    3
    104
    1
    5
    Dennis
    Mimers
    60
    58
    58
    32
    60
    2
    148
    5
    6
    Ellen
    Mimers
    24
    60
    60
    60
    54
    3
    78
    3
  • 10 : ko fredag kl. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Susan
    2. 2 Thomas
    3. 3 Jacob
    4. 4 Ellen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Susan
    2
    Thomas
    34
    60
    52
    60
     
     
     
     
     
     
    3
    Jacob
    4
    Ellen
    60
    44
    60
    48
     
     
     
     
     
     
  • 11 : fredag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Uwe - Spiller for Mimers
    2. 2 Mike Larsen - Spiller for Mimers
    3. 3 Ida - Spiller for Mimers
    4. 4 Paolo - Spiller for Mimers
    5. 5 Henrik Udsen - Spiller for Mørkhøj Bodega
    6. 6 Løven - Spiller for Team Knak
    1
    Uwe
    2
    Mike Larsen
    3
    Ida
    4
    Paolo
    5
    Henrik Udsen
    6
    Løven
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Uwe
    Mimers
    60
    60
    48
    60
    60
    4
    48
    1
    2
    Mike Larsen
    Mimers
    32
    22
    20
    32
    10
    0
    116
    6
    3
    Ida
    Mimers
    26
    60
    44
    60
    36
    2
    106
    5
    4
    Paolo
    Mimers
    60
    60
    60
    50
    24
    3
    74
    3
    5
    Henrik Udsen
    Mørkhøj Bodega
    30
    60
    44
    60
    60
    3
    74
    3
    6
    Løven
    Team Knak
    50
    60
    60
    60
    48
    3
    98
    2
  • 12 : ko fredag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Løven
    2. 2 Paolo
    3. 3 Uwe
    4. 4 Udsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Løven
    2
    Paolo
    60
    34
    56
    60
    60
    40
    X
    X
    X
    X
    3
    Uwe
    4
    Udsen
    50
    60
    48
    60
     
     
    X
    X
    X
    X
  • 13 : Torsdag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Bjarne - Spiller for Mimers
    2. 2 Søren Gjøl - Spiller for CS Førstehjælp & Køreskole
    3. 3 Michael - Spiller for 2635 Byernes By
    4. 4 Allan - Spiller for Greve
    5. 5 John - Spiller for Frihavnskroen
    6. 6 Karlo - Spiller for Hjemme
    1
    Bjarne
    2
    Søren Gjøl
    3
    Michael
    4
    Allan
    5
    John
    6
    Karlo
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Bjarne
    Mimers
    60
    60
    60
    32
    38
    3
    70
    4
    2
    Søren Gjøl
    CS Førstehjælp & Køreskole
    22
    54
    14
    56
    20
    0
    166
    6
    3
    Michael
    2635 Byernes By
    56
    60
    40
    52
    6
    1
    154
    5
    4
    Allan
    Greve
    16
    60
    60
    60
    60
    4
    16
    2
    5
    John
    Frihavnskroen
    60
    60
    60
    42
    44
    3
    86
    3
    6
    Karlo
    Hjemme
    60
    60
    60
    40
    60
    4
    40
    1
  • 14 : ko torsdag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Allan
    2. 2 Bjarne
    3. 3 Karlo
    4. 4 John
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Allan
    2
    Bjarne
    60
    46
    60
    46
     
     
     
     
     
     
    3
    Karlo
    4
    John
    60
    48
    60
    50
     
     
     
     
     
     
  • 15 : Onsdag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jais Jensen - Spiller for Mimers
    2. 2 Rasmus Krogh - Spiller for Mimers
    3. 3 Jacob Olsen - Spiller for Rigshospitalet
    4. 4 Peter Røning - Spiller for Mørkhøj Bodega
    5. 5 Jappe - Spiller for Københavneren
    6. 6 Torleif - Spiller for Mimers
    1
    Jais Jensen
    2
    Rasmus Krogh
    3
    Jacob Olsen
    4
    Peter Røning
    5
    Jappe
    6
    Torleif
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jais Jensen
    Mimers
    60
    30
    60
    26
    38
    2
    94
    5
    2
    Rasmus Krogh
    Mimers
    28
    34
    60
    52
    60
    2
    114
    4
    3
    Jacob Olsen
    Rigshospitalet
    60
    60
    60
    34
    34
    3
    68
    3
    4
    Peter Røning
    Mørkhøj Bodega
    50
    56
    46
    60
    54
    1
    206
    6
    5
    Jappe
    Københavneren
    60
    60
    60
    32
    60
    4
    32
    1
    6
    Torleif
    Mimers
    60
    36
    60
    60
    50
    3
    86
    2
  • 16 : KO onsdag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jacob
    2. 2 Torleif
    3. 3 Jappe
    4. 4 Rasmus
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Jacob
    2
    Torleif
    60
    26
    60
    46
     
     
     
     
     
     
    3
    Jappe
    4
    Rasmus
    60
    46
    60
    58
     
     
     
     
     
     
  • 17 : Tirsdag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Carster - Spiller for Mimers
    2. 2 Cords - Spiller for Snoopy
    3. 3 Lennart Hougaard - Spiller for Geviret
    4. 4 Mikkel Tonsgaard - Spiller for Holstein
    5. 5 Lars Jeppesen - Spiller for Smadremanden
    6. 6 Stefan - Spiller for Mimers
    1
    Carster
    2
    Cords
    3
    Lennart Hougaard
    4
    Mikkel Tonsgaard
    5
    Lars Jeppesen
    6
    Stefan
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Carster
    Mimers
    60
    60
    60
    50
    54
    3
    104
    2
    2
    Cords
    Snoopy
    56
    38
    60
    60
    60
    3
    94
    3
    3
    Lennart Hougaard
    Geviret
    58
    60
    60
    60
    36
    3
    94
    3
    4
    Mikkel Tonsgaard
    Holstein
    56
    54
    54
    30
    60
    1
    194
    6
    5
    Lars Jeppesen
    Smadremanden
    60
    52
    56
    60
    46
    2
    154
    5
    6
    Stefan
    Mimers
    60
    54
    60
    58
    60
    3
    112
    1
  • 18 : KO tirsdag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lennart
    2. 2 Cords
    3. 3 Stefan Krogh
    4. 4 Carster
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Lennart
    2
    Cords
    52
    60
    10
    60
     
     
     
     
     
     
    3
    Stefan Krogh
    4
    Carster
    60
    54
    58
    60
    56
    60
     
     
     
     
  • 19 : Mandag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 JR - Spiller for SundbyVester
    2. 2 Dorrit - Spiller for Højden
    3. 3 Jim - Spiller for Cafè Daisy
    4. 4 Balladen - Spiller for Skipperstuen
    5. 5 Anne - Spiller for Francke
    6. 6 Adelaide - Spiller for Spanien
    1
    JR
    2
    Dorrit
    3
    Jim
    4
    Balladen
    5
    Anne
    6
    Adelaide
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    JR
    SundbyVester
    40
    60
    60
    60
    60
    4
    40
    1
    2
    Dorrit
    Højden
    60
    56
    60
    60
    40
    3
    96
    3
    3
    Jim
    Cafè Daisy
    28
    60
    36
    30
    44
    1
    138
    5
    4
    Balladen
    Skipperstuen
    52
    54
    60
    60
    60
    3
    106
    2
    5
    Anne
    Francke
    8
    46
    60
    38
    34
    1
    126
    6
    6
    Adelaide
    Spanien
    56
    60
    60
    36
    60
    3
    92
    4
  • 20 : KO mandag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Balladen
    2. 2 Dorrit
    3. 3 JR
    4. 4 Adelaide
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Balladen
    2
    Dorrit
    38
    60
    42
    60
     
     
     
     
     
     
    3
    JR
    4
    Adelaide
    54
    60
    34
    60