Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

HighRollers Single 2020 On Mimers Bodega – Uge 39.

21. september @ 17:00 - 27. september @ 21:00

Pris: 500,1000Kr.

ShootOut struktur:

5-mandspuljer. 4 kampe til hver spiller. Tak for spil til den nederst placeret. 2 respektive cupkampe, bedst af 3, blandt de 4 bedst placerede fra indledende pulje. Puljevinder vælger modstander. Der spilles til 60 i puljen og cupkampene.

Indskud: 500-

Main-præmie-pulje ved udsolgt 20.000 kr.

Deltagerantal: 40

Finaledag søndag. Cups bedst af 3 frem til finalen, som spilles bedst af 5. Der spilles som udgangpunkt til 70 i cupkampene om søndagen, men hvis tiden begynder at skride kan turneringslederen i løbet af søndagen bestemme hvorvidt distancen nedsættes til 60.

Detaljer

Start:
21. september @ 17:00
Slut:
27. september @ 21:00
Pris:
500,1000Kr.
Begivenhed Kategori:
Facebook Event:
https://www.facebook.com/groups/2308239772790857/permalink/2778902379057925/

Arrangør

Piet Francker
Telefon:
41434283

Sted

Mimers Bodega
Thorsgade 70
København N, 2200 Danmark
+ Google Map

Turneringsskemaer

  • 1 : finale - bedst af 5 - søndag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Gyldendahl
    2. 2 Rune Kampe
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19:20
    1
    Johnny Gyldendahl
    2
    Rune Kampe
    70
    32
    52
    70
    70
    66
    70
    54
     
     
  • 2 : semifinaler - søndag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard
    2. 2 Johnny Gyldendahl
    3. 3 Rune Kampe
    4. 4 Toni Bergenhammer
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18:00
    1
    Thomas Mangaard
    2
    Johnny Gyldendahl
    42
    70
    70
    40
    42
    70
     
     
     
     
    18:40
    3
    Rune Kampe
    4
    Toni Bergenhammer
    70
    60
    70
    38
     
     
     
     
     
     
  • 3 : kvartfinaler - søndag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Kampe
    2. 2 Frank Kofod
    3. 3 Toni Bergenhammer
    4. 4 Anders Bergenhammer
    5. 5 Thomas Mangaard
    6. 6 Skipper
    7. 7 Michael Mikkelsen
    8. 8 Johnny Gyldendahl
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15:20
    1
    Rune Kampe
    2
    Frank Kofod
    70
    64
    62
    70
    70
    38
     
     
     
     
    16:00
    3
    Toni Bergenhammer
    4
    Anders Bergenhammer
    30
    70
    70
    64
    70
    68
     
     
     
     
    16:40
    5
    Thomas Mangaard
    6
    Skipper
    70
    52
    70
    40
     
     
     
     
     
     
    17:20
    7
    Michael Mikkelsen
    8
    Johnny Gyldendahl
    40
    70
    70
    42
    68
    70
     
     
     
     
  • 4 : 8`dels finaler - søndag

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Danni Iversen
    2. 2 Thomas Mangaard
    3. 3 Marde Nielsen
    4. 4 Skipper
    5. 5 Brian Juste
    6. 6 Toni Bergenhammer
    7. 7 Michael Mikkelsen
    8. 8 Lille Per
    9. 9 Kim Henriksen
    10. 10 Anders Bergenhammer
    11. 11 James Henry
    12. 12 Johnny Gyldendahl
    13. 13 Rune Olsen
    14. 14 Rune Kampe
    15. 15 Bondo
    16. 16 Frank Kofod
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    10:00
    1
    Danni Iversen
    2
    Thomas Mangaard
    52
    70
    54
    70
     
     
     
     
     
     
    10:40
    3
    Marde Nielsen
    4
    Skipper
    70
    40
    64
    70
    52
    70
     
     
     
     
    11:20
    5
    Brian Juste
    6
    Toni Bergenhammer
    70
    38
    50
    70
    34
    70
     
     
     
     
    12:00
    7
    Michael Mikkelsen
    8
    Lille Per
    70
    36
    70
    58
     
     
     
     
     
     
    12:40
    9
    Kim Henriksen
    10
    Anders Bergenhammer
    48
    70
    60
    70
     
     
     
     
     
     
    13:20
    11
    James Henry
    12
    Johnny Gyldendahl
    58
    70
    48
    70
     
     
     
     
     
     
    14:00
    13
    Rune Olsen
    14
    Rune Kampe
    44
    70
    70
    68
    32
    70
     
     
     
     
    14:40
    15
    Bondo
    16
    Frank Kofod
    22
    70
    34
    70
     
     
     
     
     
     
  • 5 : lørdag kl. 12.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Hansen - Spiller for Torve Cafèen
    2. 2 Piet - Spiller for Mimers
    3. 3 Jan Harms - Spiller for Gedser Bodega
    4. 4 Lille Per - Spiller for Højden
    5. 5 Toni Bergenhammer - Spiller for Skipperstuen
    1
    Michael Hansen
    2
    Piet
    3
    Jan Harms
    4
    Lille Per
    5
    Toni Bergenhammer
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Michael Hansen
    Torve Cafèen
    44
    60
    56
    60
    2
    100
    2
    2
    Piet
    Mimers
    60
    42
    46
    28
    1
    116
    5
    3
    Jan Harms
    Gedser Bodega
    42
    60
    60
    60
    3
    42
    1
    4
    Lille Per
    Højden
    60
    60
    50
    36
    2
    86
    4
    5
    Toni Bergenhammer
    Skipperstuen
    54
    60
    46
    60
    2
    100
    2
  • 6 : ko lørdag kl. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Toni Bergenhammer
    2. 2 Michael Hansen
    3. 3 Jan Harms
    4. 4 Lille Per
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Toni Bergenhammer
    2
    Michael Hansen
    60
    46
    52
    60
    60
    44
     
     
     
     
    3
    Jan Harms
    4
    Lille Per
    20
    60
    52
    60
     
     
     
     
     
     
  • 7 : lørdag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Daniel F. - Spiller for Mimers
    2. 2 Frank Kofod - Spiller for Mimers
    3. 3 Johnny Gyldendahl - Spiller for Mimers
    4. 4 Rasmus Krogh - Spiller for Mimers
    5. 5 Jais Jensen - Spiller for Mimers
    1
    Daniel F.
    2
    Frank Kofod
    3
    Johnny Gyldendahl
    4
    Rasmus Krogh
    5
    Jais Jensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Daniel F.
    Mimers
    32
    44
    30
    60
    1
    106
    4
    2
    Frank Kofod
    Mimers
    60
    36
    60
    60
    3
    36
    2
    3
    Johnny Gyldendahl
    Mimers
    60
    60
    60
    60
    4
    0
    1
    4
    Rasmus Krogh
    Mimers
    60
    44
    16
    18
    1
    78
    5
    5
    Jais Jensen
    Mimers
    38
    30
    56
    60
    1
    124
    3
  • 8 : ko lørdag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank Kofod
    2. 2 Jais Jensen
    3. 3 Johnny Gyldendahl
    4. 4 Daniel F.
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Frank Kofod
    2
    Jais Jensen
    60
    44
    60
    34
     
     
     
     
     
     
    3
    Johnny Gyldendahl
    4
    Daniel F.
    60
    0
    46
    60
    60
    36
     
     
     
     
  • 9 : fredag kl. 12.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Rune Olsen - Spiller for Cafè Daisy
    2. 2 Thomas Mangaard - Spiller for Landmanden
    3. 3 Brian Trucker - Spiller for Skomarbillard.dk
    4. 4 Torleif - Spiller for Mimers
    5. 5 Kim AH - Spiller for Snoopy
    1
    Rune Olsen
    2
    Thomas Mangaard
    3
    Brian Trucker
    4
    Torleif
    5
    Kim AH
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Rune Olsen
    Cafè Daisy
    60
    50
    60
    60
    3
    50
    1
    2
    Thomas Mangaard
    Landmanden
    42
    60
    40
    60
    2
    82
    3
    3
    Brian Trucker
    Skomarbillard.dk
    60
    42
    60
    60
    3
    42
    2
    4
    Torleif
    Mimers
    50
    60
    30
    60
    2
    80
    4
    5
    Kim AH
    Snoopy
    56
    28
    42
    40
    0
    166
    5
  • 10 : ko fredag kl. 15.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard
    2. 2 Brian Trucker
    3. 3 Rune Olsen
    4. 4 Torleif
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Thomas Mangaard
    2
    Brian Trucker
    60
    18
    54
    60
    60
    38
     
     
     
     
    3
    Rune Olsen
    4
    Torleif
    60
    36
    60
    38
     
     
     
     
     
     
  • 11 : fredag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Tommy Trolle - Spiller for Mimers
    2. 2 Skipper - Spiller for Gyllehuset
    3. 3 Rune Kampe - Spiller for DSM
    4. 4 Kenni Nielsen - Spiller for Vibradan
    5. 5 Jappe - Spiller for Københavneren
    1
    Tommy Trolle
    2
    Skipper
    3
    Rune Kampe
    4
    Kenni Nielsen
    5
    Jappe
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Tommy Trolle
    Mimers
    52
    36
    36
    60
    1
    124
    5
    2
    Skipper
    Gyllehuset
    60
    32
    56
    44
    1
    132
    3
    3
    Rune Kampe
    DSM
    60
    60
    60
    60
    4
    0
    1
    4
    Kenni Nielsen
    Vibradan
    60
    60
    28
    60
    3
    28
    2
    5
    Jappe
    Københavneren
    56
    60
    20
    56
    1
    132
    3
  • 12 : ko fredag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Skipper
    2. 2 Kenni Nielsen
    3. 3 Rune Kampe
    4. 4 Jappe
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Skipper
    2
    Kenni Nielsen
    60
    36
    60
    40
     
     
     
     
     
     
    3
    Rune Kampe
    4
    Jappe
    60
    32
    40
    60
    60
    40
     
     
     
     
  • 13 : torsdag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Søren Hougaard - Spiller for Snoopy
    2. 2 Johnny Abrahamsen - Spiller for Mimers
    3. 3 Thomas Bræck - Spiller for Gorms Kro
    4. 4 Anders Bergenhammer - Spiller for SundbyVester
    5. 5 Michael Mikkelsen - Spiller for Nørre Pub
    1
    Søren Hougaard
    2
    Johnny Abrahamsen
    3
    Thomas Bræck
    4
    Anders Bergenhammer
    5
    Michael Mikkelsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Søren Hougaard
    Snoopy
    52
    60
    42
    42
    1
    136
    5
    2
    Johnny Abrahamsen
    Mimers
    60
    60
    38
    48
    2
    86
    2
    3
    Thomas Bræck
    Gorms Kro
    36
    40
    60
    60
    2
    76
    4
    4
    Anders Bergenhammer
    SundbyVester
    60
    60
    38
    60
    3
    38
    1
    5
    Michael Mikkelsen
    Nørre Pub
    60
    60
    52
    32
    2
    84
    3
  • 14 : ko torsdag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Mikkelsen
    2. 2 Thomas Bræck
    3. 3 Anders Bergenhammer
    4. 4 Johnny Abrahamsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Michael Mikkelsen
    2
    Thomas Bræck
    60
    56
    60
    38
     
     
     
     
     
     
    3
    Anders Bergenhammer
    4
    Johnny Abrahamsen
    60
    46
    60
    28
     
     
     
     
     
     
  • 15 : Onsdag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Henriksen - Spiller for Cafè Daisy
    2. 2 James Henry - Spiller for Tartan Sheep
    3. 3 Simon Debel - Spiller for Kurts Grydelåg
    4. 4 Percy Rosell - Spiller for Snoopy
    5. 5 Jan Olsen - Spiller for Gorms Kro
    1
    Kim Henriksen
    2
    James Henry
    3
    Simon Debel
    4
    Percy Rosell
    5
    Jan Olsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kim Henriksen
    Cafè Daisy
    60
    60
    42
    24
    2
    66
    3
    2
    James Henry
    Tartan Sheep
    50
    60
    60
    56
    2
    106
    2
    3
    Simon Debel
    Kurts Grydelåg
    54
    56
    60
    50
    1
    160
    4
    4
    Percy Rosell
    Snoopy
    60
    50
    54
    38
    1
    142
    5
    5
    Jan Olsen
    Gorms Kro
    60
    60
    60
    60
    4
    0
    1
  • 16 : KO onsdag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Henriksen
    2. 2 Simon Debel
    3. 3 Jan Olsen
    4. 4 James Henry
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Kim Henriksen
    2
    Simon Debel
    44
    60
    60
    56
    60
    58
     
     
     
     
    3
    Jan Olsen
    4
    James Henry
    38
    60
    24
    60
     
     
     
     
     
     
  • 17 : Tirsdag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Holm - Spiller for Charlie Chaplin
    2. 2 Sasha - Spiller for Pakistan.dk
    3. 3 Jan C - Spiller for Chimpansen
    4. 4 Danni - Spiller for Fidusen
    5. 5 Bondo - Spiller for Mimers
    1
    Martin Holm
    2
    Sasha
    3
    Jan C
    4
    Danni
    5
    Bondo
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Martin Holm
    Charlie Chaplin
    60
    60
    46
    18
    2
    64
    3
    2
    Sasha
    Pakistan.dk
    56
    60
    56
    30
    1
    142
    4
    3
    Jan C
    Chimpansen
    36
    36
    60
    56
    1
    128
    5
    4
    Danni
    Fidusen
    60
    60
    32
    60
    3
    32
    2
    5
    Bondo
    Mimers
    60
    60
    60
    54
    3
    54
    1
  • 18 : KO tirsdag kl. 20.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sasha
    2. 2 Danni
    3. 3 Bondo
    4. 4 Martin Holm
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Sasha
    2
    Danni
    42
    60
    28
    60
     
     
     
     
     
     
    3
    Bondo
    4
    Martin Holm
    50
    60
    60
    38
    60
    40
     
     
     
     
  • 19 : Mandag kl. 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lau Christensen - Spiller for Cafè Daisy
    2. 2 Marde Nielsen - Spiller for Vibradan
    3. 3 Brian Juste - Spiller for Cafè Hermod
    4. 4 Svend Erik - Spiller for Snoopy
    5. 5 Jonas Raagner - Spiller for Charlie Chaplin
    1
    Lau Christensen
    2
    Marde Nielsen
    3
    Brian Juste
    4
    Svend Erik
    5
    Jonas Raagner
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lau Christensen
    Cafè Daisy
    60
    40
    60
    60
    3
    40
    2
    2
    Marde Nielsen
    Vibradan
    52
    52
    60
    58
    1
    162
    4
    3
    Brian Juste
    Cafè Hermod
    60
    60
    60
    60
    4
    0
    1
    4
    Svend Erik
    Snoopy
    18
    48
    52
    38
    0
    156
    5
    5
    Jonas Raagner
    Charlie Chaplin
    54
    60
    38
    60
    2
    92
    3
  • 20 : KO mandag kl. 20:00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Marde Nielsen
    2. 2 Jonas Raagner
    3. 3 Brian Juste
    4. 4 Lau Christensen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Marde Nielsen
    2
    Jonas Raagner
    60
    28
    52
    60
    60
    52
     
     
     
     
    3
    Brian Juste
    4
    Lau Christensen
    60
    56
    60
    52