Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

HighRoller 2021 Mimers B. – Danmarks skarpeste hajer – Uge 29

19. juli @ 17:00 - 25. juli @ 22:00

Single.
Max 48 spillere.
Begivenhed opdateres senere……

Detaljer

Start:
19. juli @ 17:00
Slut:
25. juli @ 22:00

Arrangør

Mimers Bodega

Sted

Mimers Bodega
Thorsgade 70
København N, 2200 Danmark
+ Google Map

Turneringsskemaer

  • 1 : Lørdag kl. 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank Kofod - Spiller for Mimers Bodega
    2. 2 Jan O - Spiller for Gorms Kro
    3. 3 Christian Hartvig - Spiller for Hartvig APS
    4. 4 Erling Sjørup - Spiller for Silkeborg og Omegn
    5. 5 Søren Hougaard - Spiller for Snoopy Bodega
    6. 6 Benjamin - Spiller for Gedser Bodega
    1
    Frank Kofod
    2
    Jan O
    3
    Christian Hartvig
    4
    Erling Sjørup
    5
    Søren Hougaard
    6
    Benjamin
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Frank Kofod
    Mimers Bodega
    30
    62
    70
    28
    54
    1
    174
    5
    2
    Jan O
    Gorms Kro
    70
    70
    36
    58
    52
    2
    146
    4
    3
    Christian Hartvig
    Hartvig APS
    70
    60
    48
    56
    10
    1
    174
    5
    4
    Erling Sjørup
    Silkeborg og Omegn
    54
    70
    70
    70
    70
    4
    54
    2
    5
    Søren Hougaard
    Snoopy Bodega
    70
    70
    70
    68
    70
    4
    68
    1
    6
    Benjamin
    Gedser Bodega
    70
    70
    70
    42
    68
    3
    110
    3
  • 2 : KO Lørdag efter 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Benjamin Sørensen
    2. 2 Erling Sjørup
    3. 3 Jan Olsen
    4. 4 Søren Hougaard
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Benjamin Sørensen
    2
    Erling Sjørup
    70
    56
    44
    70
    70
    66
     
     
     
     
    3
    Jan Olsen
    4
    Søren Hougaard
    70
    66
    36
    70
    70
    68
     
     
     
     
  • 3 : Lørdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Peter Jepsen - Spiller for Københavneen
    2. 2 Jappe - Spiller for Københavneren
    3. 3 Martin Andersen - Spiller for Huskekagen.com
    4. 4 Sasha - Spiller for Gorms Kro
    5. 5 Danni - Spiller for Mimers
    6. 6 Johnny Gyldendahl - Spiller for SMØR & BRØD
    1
    Peter Jepsen
    2
    Jappe
    3
    Martin Andersen
    4
    Sasha
    5
    Danni
    6
    Johnny Gyldendahl
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Peter Jepsen
    Københavneen
    70
    38
    60
    68
    64
    1
    230
    4
    2
    Jappe
    Københavneren
    32
    58
    70
    46
    36
    1
    172
    6
    3
    Martin Andersen
    Huskekagen.com
    70
    70
    70
    70
    52
    4
    52
    2
    4
    Sasha
    Gorms Kro
    70
    8
    52
    54
    68
    1
    182
    5
    5
    Danni
    Mimers
    70
    70
    48
    70
    36
    3
    84
    3
    6
    Johnny Gyldendahl
    SMØR & BRØD
    70
    70
    70
    70
    70
    5
    0
    1
  • 4 : KO Lørdag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Andersen
    2. 2 Danni Iversen
    3. 3 Johnny Gyldendahl
    4. 4 Peter MC Jepsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Martin Andersen
    2
    Danni Iversen
    52
    70
    48
    70
     
     
     
     
     
     
    3
    Johnny Gyldendahl
    4
    Peter MC Jepsen
    70
    54
    70
    56
     
     
     
     
     
     
  • 5 : Fredag kl. 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lau Christensen - Spiller for Biblioteket Stubbekøbing
    2. 2 M. Stanley - Spiller for Slagelse
    3. 3 Leif - Spiller for Snoopy
    4. 4 Thomas Jæger - Spiller for Landmanden
    5. 5 Rene Mortensen - Spiller for Restaurant Fuglsang
    6. 6 Toni Bergenhammer - Spiller for SundbyVester
    1
    Lau Christensen
    2
    M. Stanley
    3
    Leif
    4
    Thomas Jæger
    5
    Rene Mortensen
    6
    Toni Bergenhammer
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Lau Christensen
    Biblioteket Stubbekøbing
    70
    70
    70
    42
    70
    4
    42
    1
    2
    M. Stanley
    Slagelse
    34
    62
    70
    70
    70
    3
    96
    3
    3
    Leif
    Snoopy
    48
    70
    60
    64
    70
    2
    172
    4
    4
    Thomas Jæger
    Landmanden
    56
    44
    70
    28
    70
    2
    128
    5
    5
    Rene Mortensen
    Restaurant Fuglsang
    70
    60
    70
    70
    50
    3
    110
    2
    6
    Toni Bergenhammer
    SundbyVester
    36
    50
    38
    38
    70
    1
    162
    6
  • 6 : KO Fredag efter 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Leif
    2. 2 Rene
    3. 3 Lau
    4. 4 Slips
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Leif
    2
    Rene
    70
    42
    70
    60
     
     
     
     
     
     
    3
    Lau
    4
    Slips
    70
    38
    70
    52
     
     
     
     
     
     
  • 7 : Fredag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Ulle - Spiller for Snoopy
    2. 2 Svende - Spiller for Snoopy
    3. 3 Lille Per - Spiller for Fidusen
    4. 4 James - Spiller for Københavneren
    5. 5 Sander - Spiller for Mimers
    6. 6 Michael - Spiller for Skydemanden.dk
    1
    Ulle
    2
    Svende
    3
    Lille Per
    4
    James
    5
    Sander
    6
    Michael
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Ulle
    Snoopy
    70
    70
    68
    52
    42
    2
    162
    5
    2
    Svende
    Snoopy
    60
    68
    70
    70
    70
    3
    128
    2
    3
    Lille Per
    Fidusen
    38
    70
    34
    70
    70
    3
    72
    3
    4
    James
    Københavneren
    70
    26
    70
    70
    70
    4
    26
    1
    5
    Sander
    Mimers
    70
    12
    64
    40
    42
    1
    158
    6
    6
    Michael
    Skydemanden.dk
    70
    68
    66
    34
    70
    2
    168
    4
  • 8 : KO Fredag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Svende
    2. 2 Michael Hansen
    3. 3 James
    4. 4 Lille Per
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Svende
    2
    Michael Hansen
    70
    64
    38
    70
    70
    54
     
     
     
     
    3
    James
    4
    Lille Per
    26
    70
    64
    70
     
     
     
     
     
     
  • 9 : Torsdag Kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Martin Steen - Spiller for Snoopy
    2. 2 Claus Poulsen - Spiller for Snoopy
    3. 3 Heine - Spiller for Slukefter Næstved
    4. 4 Daniel - Spiller for Mimers
    5. 5 Anders B - Spiller for SundbyVester
    6. 6 Rune Kampe - Spiller for DSM Patruljen Nordpolen
    1
    Martin Steen
    2
    Claus Poulsen
    3
    Heine
    4
    Daniel
    5
    Anders B
    6
    Rune Kampe
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Martin Steen
    Snoopy
    70
    70
    70
    54
    64
    3
    118
    3
    2
    Claus Poulsen
    Snoopy
    62
    66
    70
    70
    70
    3
    128
    2
    3
    Heine
    Slukefter Næstved
    52
    70
    70
    52
    34
    2
    138
    5
    4
    Daniel
    Mimers
    46
    24
    68
    18
    36
    0
    192
    6
    5
    Anders B
    SundbyVester
    70
    20
    70
    70
    56
    3
    76
    4
    6
    Rune Kampe
    DSM Patruljen Nordpolen
    70
    34
    70
    70
    70
    4
    34
    1
  • 10 : KO Torsdag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anders
    2. 2 Claus
    3. 3 Rune
    4. 4 Martin
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Anders
    2
    Claus
    70
    58
    70
    32
     
     
     
     
     
     
    3
    Rune
    4
    Martin
    70
    64
    70
    32
     
     
     
     
     
     
  • 11 : Onsdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan Harms - Spiller for Gedser B
    2. 2 Lars Olsen - Spiller for Amager
    3. 3 Jonas Raagner - Spiller for Charlie Chaplin
    4. 4 Ian White - Spiller for Den Grønne Hest
    5. 5 Percy - Spiller for Snoopy
    6. 6 Kenni Nielsen - Spiller for Vibradan
    1
    Jan Harms
    2
    Lars Olsen
    3
    Jonas Raagner
    4
    Ian White
    5
    Percy
    6
    Kenni Nielsen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jan Harms
    Gedser B
    50
    68
    64
    32
    52
    0
    266
    6
    2
    Lars Olsen
    Amager
    70
    70
    44
    70
    56
    3
    100
    3
    3
    Jonas Raagner
    Charlie Chaplin
    70
    56
    70
    58
    70
    3
    114
    2
    4
    Ian White
    Den Grønne Hest
    70
    70
    60
    60
    48
    2
    168
    5
    5
    Percy
    Snoopy
    70
    46
    70
    70
    30
    3
    76
    4
    6
    Kenni Nielsen
    Vibradan
    70
    70
    62
    70
    70
    4
    62
    1
  • 12 : KO Onsdag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars O.
    2. 2 Jonas
    3. 3 Percy
    4. 4 Kenni
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Lars O.
    2
    Jonas
    70
    48
    36
    70
    28
    70
     
     
     
     
    3
    Percy
    4
    Kenni
    70
    68
    70
    42
     
     
     
     
     
     
  • 13 : Tirsdag kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Piet - Spiller for Mimers
    2. 2 Niels Fritz - Spiller for Mimers
    3. 3 Ricky - Spiller for Mimers
    4. 4 Skipper - Spiller for Gyllehuset
    5. 5 Kim - Spiller for Sluk Efter
    6. 6 Tom - Spiller for Hermod/Smut inn
    1
    Piet
    2
    Niels Fritz
    3
    Ricky
    4
    Skipper
    5
    Kim
    6
    Tom
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Piet
    Mimers
    56
    70
    54
    70
    70
    3
    110
    1
    2
    Niels Fritz
    Mimers
    70
    50
    70
    70
    54
    3
    104
    2
    3
    Ricky
    Mimers
    52
    70
    66
    44
    70
    2
    162
    5
    4
    Skipper
    Gyllehuset
    70
    60
    70
    70
    38
    3
    98
    3
    5
    Kim
    Sluk Efter
    64
    58
    70
    60
    50
    1
    232
    6
    6
    Tom
    Hermod/Smut inn
    46
    70
    44
    70
    70
    3
    90
    4
  • 14 : KO Tirsdag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Tom
    2. 2 Niels Fritz
    3. 3 Piet
    4. 4 Skipper
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Tom
    2
    Niels Fritz
    70
    40
    70
    66
     
     
     
     
     
     
    3
    Piet
    4
    Skipper
    54
    70
    70
    46
    48
    70
     
     
     
     
  • 15 : Mandag Kl. 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Nielsen - Spiller for Mimers
    2. 2 Tommy Trolle - Spiller for Mimers
    3. 3 Marde Nielsen - Spiller for Vibradan
    4. 4 Jacob Hat - Spiller for Østerbro
    5. 5 Thomas Mangaard - Spiller for Landmanden
    6. 6 Freeze - Spiller for SundbyVester
    1
    Thomas Nielsen
    2
    Tommy Trolle
    3
    Marde Nielsen
    4
    Jacob Hat
    5
    Thomas Mangaard
    6
    Freeze
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Thomas Nielsen
    Mimers
    62
    70
    52
    56
    70
    2
    170
    4
    2
    Tommy Trolle
    Mimers
    70
    64
    38
    50
    54
    1
    206
    6
    3
    Marde Nielsen
    Vibradan
    44
    70
    38
    70
    56
    2
    138
    5
    4
    Jacob Hat
    Østerbro
    70
    70
    70
    50
    70
    4
    50
    1
    5
    Thomas Mangaard
    Landmanden
    70
    70
    66
    70
    58
    3
    124
    2
    6
    Freeze
    SundbyVester
    62
    70
    70
    60
    70
    3
    122
    3
  • 16 : KO Mandag efter 17

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard
    2. 2 Thomas Nielsen
    3. 3 Jacob Hat
    4. 4 Freeze
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Thomas Mangaard
    2
    Thomas Nielsen
    70
    68
    70
    60
     
     
     
     
     
     
    3
    Jacob Hat
    4
    Freeze
    70
    58
    68
    70
    44
    70
     
     
     
     
  • 17 : 8´dels Final Day

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard
    2. 2 Skipper
    3. 3 Lille Per
    4. 4 Benjamin Sørensen
    5. 5 Anders Bergenhaammer
    6. 6 Jan O
    7. 7 Percy
    8. 8 Johnny Gyldendahl
    9. 9 Rune Kampe
    10. 10 Maler Leif
    11. 11 Freeze
    12. 12 Tom
    13. 13 Jonas
    14. 14 Svende
    15. 15 Lau
    16. 16 Danni Iversen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    9.00
    1
    1
    Thomas Mangaard
    2
    Skipper
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    9.40
    1
    3
    Lille Per
    4
    Benjamin Sørensen
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    10.20
    1
    5
    Anders Bergenhaammer
    6
    Jan O
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    11.00
    1
    7
    Percy
    8
    Johnny Gyldendahl
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    11.40
    1
    9
    Rune Kampe
    10
    Maler Leif
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    12.20
    1
    11
    Freeze
    12
    Tom
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    13.00
    1
    13
    Jonas
    14
    Svende
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    13.40
    1
    15
    Lau
    16
    Danni Iversen
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 18 : Kvarter Final Day

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Spiller 1 1
    2. 2 Spiller 2 1
    3. 3 Spiller 1 3
    4. 4 Spiller 2 3
    5. 5 Spiller 1 5
    6. 6 Spiller 2 5
    7. 7 Spiller 1 7
    8. 8 Spiller 2 7
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    14.20
    1
    1
     
    2
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    15.00
    1
    3
     
    4
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    15.40
    1
    5
     
    6
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    16.20
    1
    7
     
    8
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 19 : Semi Finals

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Spiller 1 1
    2. 2 Spiller 2 1
    3. 3 Spiller 1 3
    4. 4 Spiller 2 3
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    17.00
    1
    1
     
    2
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    17.40
    1
    3
     
    4
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 20 : FINAL TABLE

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Spiller 1 1
    2. 2 Spiller 2 1
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18.20
    2
    1
     
    2