Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

  • This event has passed.

DM i 2 Kuglers

18. september @ 08:00 - 24. september @ 23:30

Pris: 300Kr.

48 deltagere.
6 mands puljer med cup kampe.
(Vinderen af puljen vælger mellem 2,3,eller 4 plads spilleren)
2 videre fra hver pulje.
2 puljer søndag kl.12.00 og kl.16.00
Mandag til torsdag kl.17.30
2 puljer fredag kl.13.00 og kl.17.30
Der spilles med genstød

Lørdag spilles
4 mands kvartfinale med 2 videre.
4 mands semifinale med 3 videre.
6 mands finale.

300,- pr. deltager.

Præmiefordeling ved fuld deltagelse

1. 5200,-
2. 3300,-
3. 2200,-
4. 1500,-
5. 1200,-
6. 1000,-

Tilmelding til Gert Hartmann på messenger eller 50470521

Detaljer

Start:
18. september @ 08:00
Slut:
24. september @ 23:30
Pris:
300Kr.

Turneringsskemaer

  • 1 : Lørdag Kvartfinale kl 9.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 THM - Spiller for Landmanden
    2. 2 Lau Christensen - Spiller for Biblioteket
    3. 3 Kim Henriksen - Spiller for Café Daisy
    4. 4 Sebastian - Spiller for Futega
    1
    THM
    2
    Lau Christensen
    3
    Kim Henriksen
    4
    Sebastian
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    THM
    Landmanden
    60
    X
    60
    2
    0
    2
    2
    Lau Christensen
    Biblioteket
    48
    60
    60
    2
    48
    1
    3
    Kim Henriksen
    Café Daisy
    X
    56
    50
    0
    106
    4
    4
    Sebastian
    Futega
    58
    52
    60
    1
    110
    3
  • 2 : Lørdag kvartfinale kl 11.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny Gyldendahl - Spiller for VPS
    2. 2 Bjørn - Spiller for Teatercafeen
    3. 3 Lasse Danielsen - Spiller for Grønlænderen
    4. 4 Uwe - Spiller for Mimers
    1
    Johnny Gyldendahl
    2
    Bjørn
    3
    Lasse Danielsen
    4
    Uwe
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny Gyldendahl
    VPS
    60
    60
    X
    2
    0
    2
    2
    Bjørn
    Teatercafeen
    42
    60
    60
    2
    42
    1
    3
    Lasse Danielsen
    Grønlænderen
    46
    56
    60
    1
    102
    3
    4
    Uwe
    Mimers
    X
    10
    46
    0
    56
    4
  • 3 : Lørdag kvartfinale kl 12.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Buch - Spiller for SlukEfter
    2. 2 Lars Jensen - Spiller for Teatercafeen
    3. 3 Marc - Spiller for Gevirret
    4. 4 Benjamin Sørensen - Spiller for Hjemmefra
    1
    Kim Buch
    2
    Lars Jensen
    3
    Marc
    4
    Benjamin Sørensen
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kim Buch
    SlukEfter
    60
    60
    38
    2
    38
    2
    2
    Lars Jensen
    Teatercafeen
    38
    60
    32
    1
    70
    3
    3
    Marc
    Gevirret
    42
    48
    44
    0
    134
    4
    4
    Benjamin Sørensen
    Hjemmefra
    60
    60
    60
    3
    0
    1
  • 4 : Lørdag kvartfinale kl 14.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kenni DK - Spiller for Vibradan
    2. 2 Frank Kofod - Spiller for Mimers
    3. 3 Marde - Spiller for Amager
    4. 4 Martin “smukke” - Spiller for Teatercafeen
    1
    Kenni DK
    2
    Frank Kofod
    3
    Marde
    4
    Martin “smukke”
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kenni DK
    Vibradan
    56
    52
    60
    1
    108
    3
    2
    Frank Kofod
    Mimers
    60
    60
    50
    2
    50
    1
    3
    Marde
    Amager
    60
    42
    60
    2
    42
    2
    4
    Martin “smukke”
    Teatercafeen
    36
    60
    50
    1
    86
    4
  • 5 : Lørdag semifinale kl 15.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Marde - Spiller for Amager
    2. 2 Lau - Spiller for Biblioteket
    3. 3 Bjørn - Spiller for Teatercafeen
    4. 4 Frank - Spiller for Mimers
    1
    Marde
    2
    Lau
    3
    Bjørn
    4
    Frank
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Marde
    Amager
    52
    42
    60
    1
    94
    3
    2
    Lau
    Biblioteket
    60
    50
    60
    2
    50
    1
    3
    Bjørn
    Teatercafeen
    60
    60
    46
    2
    46
    2
    4
    Frank
    Mimers
    32
    56
    60
    1
    88
    4
  • 6 : Lørdag semifinale kl 17.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Benjamin sørensen - Spiller for Hjemmefra
    2. 2 Kim Buch - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Johnny G - Spiller for Vps
    4. 4 THM - Spiller for Landmanden
    1
    Benjamin sørensen
    2
    Kim Buch
    3
    Johnny G
    4
    THM
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Benjamin sørensen
    Hjemmefra
    58
    60
    60
    1
    118
    3
    2
    Kim Buch
    SlukEfter
    60
    8
    60
    2
    8
    2
    3
    Johnny G
    Vps
    54
    60
    60
    2
    54
    1
    4
    THM
    Landmanden
    S
    38
    30
    0
    68
    4
  • 7 : Lørdag FINALE ca kl 18.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Johnny - Spiller for VPS
    2. 2 Kim - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Bjørn - Spiller for Teatercafeen
    4. 4 Marde - Spiller for Armager
    5. 5 Lau - Spiller for Biblioteket
    6. 6 Benjamin - Spiller for Hjemmefra
    1
    Johnny
    2
    Kim
    3
    Bjørn
    4
    Marde
    5
    Lau
    6
    Benjamin
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Johnny
    VPS
    60
    60
    60
    56
    60
    4
    56
    2
    2
    Kim
    SlukEfter
    58
    60
    60
    60
    60
    4
    58
    1
    3
    Bjørn
    Teatercafeen
    36
    44
    60
    32
    60
    2
    112
    5
    4
    Marde
    Armager
    30
    38
    36
    60
    40
    1
    144
    6
    5
    Lau
    Biblioteket
    60
    44
    60
    46
    44
    2
    134
    4
    6
    Benjamin
    Hjemmefra
    56
    30
    54
    60
    60
    2
    140
    3
  • 8 : Fredag kl 13.00

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kenny - Spiller for Gevirret
    2. 2 Lennart - Spiller for Gevirret
    3. 3 Bjørn - Spiller for Teatercafeen
    4. 4 Thomas - Spiller for Københavneren
    5. 5 Sebastian - Spiller for Futega aps
    6. 6 Sambo - Spiller for Svebølle
    1
    Kenny
    2
    Lennart
    3
    Bjørn
    4
    Thomas
    5
    Sebastian
    6
    Sambo
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kenny
    Gevirret
    60
    42
    60
    42
    60
    3
    84
    4
    2
    Lennart
    Gevirret
    26
    18
    22
    8
    44
    0
    118
    6
    3
    Bjørn
    Teatercafeen
    60
    60
    48
    48
    60
    3
    96
    2
    4
    Thomas
    Københavneren
    40
    60
    60
    54
    60
    3
    94
    3
    5
    Sebastian
    Futega aps
    60
    60
    60
    60
    56
    4
    56
    1
    6
    Sambo
    Svebølle
    20
    60
    18
    46
    60
    2
    84
    5
  • 9 : Cup fra kl 13 pulje mellem 3-4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kenny Gevirret
    2. 2 Bjørn Teatercafeen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Kenny Gevirret
    2
    Bjørn Teatercafeen
    26
    60
    48
    60
     
     
     
     
     
     
  • 10 : Cup fra kl 13 pulje mellem 1-2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Sebastian Futega
    2. 2 Thomas Københavneren
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Sebastian Futega
    2
    Thomas Københavneren
    60
    50
    60
    0
     
     
     
     
     
     
  • 11 : Fredag kl 17.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank - Spiller for Sørens Pub
    2. 2 John - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Marde - Spiller for Amager
    4. 4 Kenni DK - Spiller for Vibradan
    5. 5 Slips - Spiller for Teatercafeen
    6. 6 Henriette - Spiller for Søren Pub
    1
    Frank
    2
    John
    3
    Marde
    4
    Kenni DK
    5
    Slips
    6
    Henriette
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Frank
    Sørens Pub
    10
    48
    30
    30
    54
    0
    172
    6
    2
    John
    SlukEfter
    60
    42
    24
    54
    60
    2
    120
    4
    3
    Marde
    Amager
    60
    60
    56
    60
    60
    4
    56
    2
    4
    Kenni DK
    Vibradan
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    5
    Slips
    Teatercafeen
    60
    60
    26
    54
    60
    3
    80
    3
    6
    Henriette
    Søren Pub
    60
    58
    24
    20
    24
    1
    126
    5
  • 12 : Cup fr kl 17.30 pulje mellem 3-4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Marde Amager
    2. 2 Slips Teatercafeen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Marde Amager
    2
    Slips Teatercafeen
    60
    56
    60
    36
     
     
     
     
     
     
  • 13 : Cup fra kl 17.30 pulje mellem 1-2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kenni DK Vibradan
    2. 2 John SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Kenni DK Vibradan
    2
    John SlukEfter
    40
    60
    60
    22
    60
    42
     
     
     
     
  • 14 : Torsdag kl 17.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Keen - Spiller for Teatercafeen
    2. 2 Marc - Spiller for Gevirret
    3. 3 Jan O - Spiller for Smut Inn
    4. 4 THM - Spiller for Landmanden
    5. 5 Trucker - Spiller for Skomarbillard.dk
    6. 6 Tom - Spiller for Sørens Pub
    1
    Keen
    2
    Marc
    3
    Jan O
    4
    THM
    5
    Trucker
    6
    Tom
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Keen
    Teatercafeen
    60
    60
    14
    40
    60
    3
    54
    3
    2
    Marc
    Gevirret
    40
    60
    60
    60
    60
    4
    40
    1
    3
    Jan O
    Smut Inn
    26
    58
    26
    60
    60
    2
    110
    4
    4
    THM
    Landmanden
    60
    36
    60
    60
    60
    4
    36
    2
    5
    Trucker
    Skomarbillard.dk
    60
    26
    48
    32
    60
    2
    106
    5
    6
    Tom
    Sørens Pub
    26
    22
    26
    36
    16
    0
    126
    6
  • 15 : Cup mellem 3-4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jan O Smut Inn
    2. 2 THM Landmanden
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Jan O Smut Inn
    2
    THM Landmanden
    52
    60
    24
    60
     
     
     
     
     
     
  • 16 : Cup mellem 1-2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Marc Gevirret
    2. 2 Keen Teatercafeen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Marc Gevirret
    2
    Keen Teatercafeen
    28
    60
    60
    18
    60
    48
     
     
     
     
  • 17 : Onsdag kl 17.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael - Spiller for Spillested 1
    2. 2 Lau - Spiller for Biblioteket
    3. 3 Toni - Spiller for Skipperstuen
    4. 4 Kim - Spiller for Daisy
    5. 5 Piet - Spiller for Mimers
    6. 6 Susan - Spiller for Teatercafeen
    1
    Michael
    2
    Lau
    3
    Toni
    4
    Kim
    5
    Piet
    6
    Susan
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Michael
     
    32
    60
    24
    60
    60
    3
    56
    3
    2
    Lau
    Biblioteket
    60
    60
    54
    60
    54
    3
    108
    2
    3
    Toni
    Skipperstuen
    32
    24
    32
    42
    60
    1
    130
    5
    4
    Kim
    Daisy
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    5
    Piet
    Mimers
    48
    38
    60
    54
    60
    2
    140
    4
    6
    Susan
    Teatercafeen
    4
    60
    38
    26
    46
    1
    114
    6
  • 18 : Cup mellem 3-4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lau Biblioteket
    2. 2 Michael
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Lau Biblioteket
    2
    Michael
    60
    24
    60
    34
     
     
     
     
     
     
  • 19 : Cup mellem 1-2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim H Daisy
    2. 2 Piet Mimers
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Kim H Daisy
    2
    Piet Mimers
    60
    46
    60
    36
     
     
     
     
     
     
  • 20 : Tirsdag kl 17.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Anders Bergenhammer - Spiller for Spillested 1
    2. 2 Henrik “Søgger” - Spiller for SlukEfter
    3. 3 Lasse Danielsen - Spiller for Grøndlænderen
    4. 4 Rune O - Spiller for Daisy
    5. 5 Kim Buch - Spiller for SlukEfter
    6. 6 Kim Hat - Spiller for Landsbytossen
    1
    Anders Bergenhammer
    2
    Henrik “Søgger”
    3
    Lasse Danielsen
    4
    Rune O
    5
    Kim Buch
    6
    Kim Hat
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Anders Bergenhammer
     
    60
    42
    54
    22
    60
    2
    118
    4
    2
    Henrik “Søgger”
    SlukEfter
    34
    36
    18
    60
    60
    2
    88
    5
    3
    Lasse Danielsen
    Grøndlænderen
    60
    60
    42
    60
    60
    4
    42
    1
    4
    Rune O
    Daisy
    60
    60
    60
    48
    54
    3
    102
    2
    5
    Kim Buch
    SlukEfter
    60
    36
    42
    60
    60
    3
    78
    3
    6
    Kim Hat
    Landsbytossen
    26
    30
    20
    60
    42
    1
    118
    6
  • 21 : Cup mellem 3-4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kim Buch SlukEfter
    2. 2 Rune O Daisy
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Kim Buch SlukEfter
    2
    Rune O Daisy
    60
    8
    60
    30
     
     
     
     
     
     
  • 22 : Cup mellem 1-2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lasse Danielsen Grønlænderen
    2. 2 Anders Bergenhammer
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Lasse Danielsen Grønlænderen
    2
    Anders Bergenhammer
    60
    30
    60
    28
     
     
     
     
     
     
  • 23 : Mandag kl 17.30

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jens SlukEfter - Spiller for Spillested 1
    2. 2 Henrik Slukefter - Spiller for Spillested 2
    3. 3 Uwe Mimers - Spiller for Spillested 3
    4. 4 Smukke Teatercafeen - Spiller for Spillested 4
    5. 5 Slagter Jægerpubben - Spiller for Spillested 5
    6. 6 James Henry Københavneren - Spiller for Spillested 6
    1
    Jens SlukEfter
    2
    Henrik Slukefter
    3
    Uwe Mimers
    4
    Smukke Teatercafeen
    5
    Slagter Jægerpubben
    6
    James Henry Københavneren
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Jens SlukEfter
     
    34
    60
    46
    34
    60
    2
    114
    5
    2
    Henrik Slukefter
     
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    3
    Uwe Mimers
     
    48
    32
    60
    50
    60
    2
    130
    3
    4
    Smukke Teatercafeen
     
    60
    40
    52
    60
    36
    2
    128
    4
    5
    Slagter Jægerpubben
     
    60
    8
    60
    36
    40
    2
    84
    6
    6
    James Henry Københavneren
     
    52
    42
    48
    60
    60
    2
    142
    2
  • 24 : Cup mellem 3-4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 James Københavneren
    2. 2 Uwe Mimers
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    James Københavneren
    2
    Uwe Mimers
    36
    60
    26
    60
     
     
     
     
     
     
  • 25 : Cup mellem 1-2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Henrik SlukEfter
    2. 2 Martin “smukke” Teatercafeen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Henrik SlukEfter
    2
    Martin “smukke” Teatercafeen
    52
    60
    36
    60
     
     
     
     
     
     
  • 26 : Søndag kl 12

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Kevin - Spiller for Slukefter
    2. 2 Jesper s - Spiller for Sørenś pub
    3. 3 Michael Hansen - Spiller for SlukEfter
    4. 4 Lars Jensen - Spiller for Teatercafeen
    5. 5 Johnny Gyldendahl - Spiller for VPS
    6. 6 Spiller 6 - Spiller for Spillested 6
    1
    Kevin
    2
    Jesper s
    3
    Michael Hansen
    4
    Lars Jensen
    5
    Johnny Gyldendahl
    6
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Kevin
    Slukefter
    60
    60
    58
    60
    3
    58
    1
    2
    Jesper s
    Sørenś pub
    26
    12
    48
    48
    0
    134
    5
    3
    Michael Hansen
    SlukEfter
    50
    60
    50
    60
    2
    100
    3
    4
    Lars Jensen
    Teatercafeen
    60
    60
    60
    44
    3
    44
    2
    5
    Johnny Gyldendahl
    VPS
    52
    60
    36
    60
    2
    88
    4
    6
     
     
    0
    0
    6
  • 27 : Cup fra kl 12 pulje mellem 3-4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Michael Hansen
    2. 2 Johnny Gyldendahl
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Michael Hansen
    2
    Johnny Gyldendahl
    38
    60
    52
    60
     
     
     
     
     
     
  • 28 : Cup fra kl 12 pulje mellem 1-2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Lars Jensen
    2. 2 Kevin Nielsen
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Lars Jensen
    2
    Kevin Nielsen
    60
    50
    52
    60
    60
    38
     
     
     
     
  • 29 : Søndag kl 16

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank kofod - Spiller for Mimers
    2. 2 Heine Opiola - Spiller for Slukefter
    3. 3 Kim Rap - Spiller for Slukefter
    4. 4 Benjamin Sørensen - Spiller for Spillested 4
    5. 5 Johnny abrahamsen - Spiller for Smut inn
    6. 6 Jonas Søndergaard - Spiller for SlukEfter
    1
    Frank kofod
    2
    Heine Opiola
    3
    Kim Rap
    4
    Benjamin Sørensen
    5
    Johnny abrahamsen
    6
    Jonas Søndergaard
    Point
    Score
    P/S
    Stilling#
    1
    Frank kofod
    Mimers
    60
    60
    60
    60
    60
    5
    0
    1
    2
    Heine Opiola
    Slukefter
    10
    60
    60
    60
    60
    4
    10
    2
    3
    Kim Rap
    Slukefter
    24
    42
    8
    14
    30
    0
    118
    6
    4
    Benjamin Sørensen
     
    50
    56
    60
    60
    60
    3
    106
    3
    5
    Johnny abrahamsen
    Smut inn
    46
    48
    60
    26
    42
    1
    162
    5
    6
    Jonas Søndergaard
    SlukEfter
    54
    8
    60
    48
    60
    2
    110
    4
  • 30 : Cup fra kl 16 pulje mellem 3-4

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Benjamin Sørensen
    2. 2 Heine Opiola SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Benjamin Sørensen
    2
    Heine Opiola SlukEfter
    60
    40
    60
    58
     
     
     
     
     
     
  • 31 : Cup fra kl 16 pulje mellem 1-2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Frank Kofod Mimers
    2. 2 Jonas SlukEfter
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    1
    Frank Kofod Mimers
    2
    Jonas SlukEfter
    60
    52
    54
    60
    60
    36