Indlæser Begivenheder

« All Begivenheder

Cup Turnering 2021 – Bedst af 4

11. maj @ 17:00 - 16. maj @ 22:00

Pris: 200Kr.

Med forbehold for de restriktioner der måtte komme afholder vi Cup Turnering i uge 19 – BEMÆRK at vi spiller tirsdag, onsdag og finaledag SØNDAG.
Vi overholder naturligvis myndighedernes krav til nattelivet i forhold til Coronapas, afstand og spritning.
Vi ved desværre ikke så meget endnu i forhold til lukketiderne, nærmere info følger.
Der er plads til 64 spillere og vi spiller indledende runder tirsdag d. 11. maj og onsdag d. 12. maj kl. 17.00 og finaledag søndag d. 16. maj med start kl. 09.00.

Afvikling:
Distance: 60 point pr. kamp
Det bliver en Cup – turnering, bedst af 4 kampe. Så er det folk nok vil spørge, hvad nu hvis den bliver 2 -2? Og svaret er, så er det den spiller med højst taber-score der går videre. Bliver kampen 3 – 0 bliver der naturligvis ikke spillet 4. kamp. Hvis udfaldet bliver at den ene spiller f.eks bare skal nå 12 point i sidste kamp for at have bedst score, så stoppes kampen. Vinderen er videre til finaledagen og taberen er ude af turneringen. Man triller om udlægget og skiftes til at lægge ud.
Der er afsat 3 kvarter til hver kamp og vi starter kl. 17.00 tirsdag og onsdag. Finaledagen (søndag) starter vi kl. 09.00
Der bliver trukket lod om spilletidspunkt og det bliver gjort om mandagen d. 6. maj, så folk kan se hvornår de ca skal spille på deres indledende spilledag.
Der er 32 spillere som skal spille om tirsdagen og 32 spillere om torsdag.
Indskuddet er 200 kr og alt indskud går til præmier, som bliver fordelt på de 4. bedste pladser.

Præmiefordelingen ved udsolgt = 64 deltagere:
1. 6.000 kr
2. 3.400 kr
3. 1.700 kr
4. 1.700 kr.

De 32 der går videre til finaledagen, trækker et nummer fra 1 – 32 og der vil blive sat en spilleplan op både på begivenheden og i Skomar-Danmark gruppen, så man kan følge hele finaledagen.

Da der ikke er en pulje-turnering, mangler der jo dommere (som ellers er dem som er med i puljen) så er er man dommer i kampen FØR man selv skal spille, eller i hvert fald ansvarlig for at der er dommer til kampen inden.

Sted

Snoopy Bodega
Linde Alle 11
København, 2720 Danmark
+ Google Map
Website:
https://snoopy-bodega.business.site/

Turneringsskemaer

  • 1 : Finaledag - Last 32 - 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Per Kolding - Fidusen
    2. 2 Brian Trucker - skomarbillard.dk
    3. 3 Jonas Raagner - Charlie Chaplin
    4. 4 Ole Møller Fransen - John´s Bodega
    5. 5 Svend Erik - Snoopy Bodega
    6. 6 Martin Holm - Charlie Chaplin
    7. 7 Sasha - Gorms Kro
    8. 8 Michael Mikkelsen - Nørre Pub
    9. 9 Danni Iversen - Mimers
    10. 10 Stener Fejerskov - Charlie Chaplin
    11. 11 Maler Leif - Snoopy Bodega
    12. 12 Thomas Jæger - Landmanden
    13. 13 Rune Olsen - Café Daisy
    14. 14 Peter Thomas - Snoopy Bodega
    15. 15 Thomas Mangaard - Landmanden
    16. 16 Henrik Udsen - Mørkhøj Bodega
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    09.00
    1
    1
    Per Kolding - Fidusen
    2
    Brian Trucker - skomarbillard.dk
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    09.45
    1
    3
    Jonas Raagner - Charlie Chaplin
    4
    Ole Møller Fransen - John´s Bodega
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    10.30
    1
    5
    Svend Erik - Snoopy Bodega
    6
    Martin Holm - Charlie Chaplin
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    11.15
    1
    7
    Sasha - Gorms Kro
    8
    Michael Mikkelsen - Nørre Pub
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    12.00
    1
    9
    Danni Iversen - Mimers
    10
    Stener Fejerskov - Charlie Chaplin
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    12.45
    1
    11
    Maler Leif - Snoopy Bodega
    12
    Thomas Jæger - Landmanden
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    13.30
    1
    13
    Rune Olsen - Café Daisy
    14
    Peter Thomas - Snoopy Bodega
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    14.15
    1
    15
    Thomas Mangaard - Landmanden
    16
    Henrik Udsen - Mørkhøj Bodega
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 2 : Finaledag - Last 32 - 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Jesper Freeze - Sundbyvester
    2. 2 Percy Rosell - Snoopy Bodega
    3. 3 Thomas Ebbe - Café Daisy
    4. 4 Willer - DSM
    5. 5 Anders Bergenhammer - Sundbyvester
    6. 6 Carsten DSB - Snoopy Bodega
    7. 7 Rune Kampe - DSM
    8. 8 Ian White - Stefanshus
    9. 9 Kenny Sørensen - Geviret
    10. 10 Boomer - København
    11. 11 Kit - Snoopy Bodega
    12. 12 Robert - Snoopy Bodega
    13. 13 Jan Christensen - Chimpansen
    14. 14 Michael Hansen - Biblioteket
    15. 15 Michael Christensen - Lunden
    16. 16 Peter Ryom - Center Pubben
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    09.00
    2
    1
    Jesper Freeze - Sundbyvester
    2
    Percy Rosell - Snoopy Bodega
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    09.45
    2
    3
    Thomas Ebbe - Café Daisy
    4
    Willer - DSM
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    10.30
    2
    5
    Anders Bergenhammer - Sundbyvester
    6
    Carsten DSB - Snoopy Bodega
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    11.15
    2
    7
    Rune Kampe - DSM
    8
    Ian White - Stefanshus
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    12.00
    2
    9
    Kenny Sørensen - Geviret
    10
    Boomer - København
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    12.45
    2
    11
    Kit - Snoopy Bodega
    12
    Robert - Snoopy Bodega
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    13.30
    2
    13
    Jan Christensen - Chimpansen
    14
    Michael Hansen - Biblioteket
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    14.15
    2
    15
    Michael Christensen - Lunden
    16
    Peter Ryom - Center Pubben
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 3 : Tirsdag indledende - 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Leif Cords Snoopy Bodega
    2. 2 Anders Bergenhammer Sundbyvester
    3. 3 Stefan Nørregaard Hermod
    4. 4 Kenny Sørensen Geviret
    5. 5 Michael Christensen Lunden
    6. 6 Peter MC Københavneren
    7. 7 Sasha Gorms Kro
    8. 8 Sonni Prang Holstein
    9. 9 Thomas Larsen Københavneren
    10. 10 Jan Christensen Chimpansen
    11. 11 Johnnie Maler Sundbyvester
    12. 12 Thomas Ebbe Café Daisy
    13. 13 Jakob Bjørning Lunden
    14. 14 Thomas Jæger Landmanden
    15. 15 Steingrim Snoopy Bodega
    16. 16 Kit Snoopy Bodega
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    17.00
    1
    1
    Leif Cords Snoopy Bodega
    2
    Anders Bergenhammer Sundbyvester
    34
    60
    36
    60
    60
    56
    22
    16
     
     
    17.40
    1
    3
    Stefan Nørregaard Hermod
    4
    Kenny Sørensen Geviret
    24
    60
    58
    60
    28
    60
     
     
     
     
    18.20
    1
    5
    Michael Christensen Lunden
    6
    Peter MC Københavneren
    60
    40
    60
    58
    42
    60
    56
    60
     
     
    19.00
    1
    7
    Sasha Gorms Kro
    8
    Sonni Prang Holstein
    46
    60
    60
    42
    60
    48
    48
    52
     
     
    19.40
    1
    9
    Thomas Larsen Københavneren
    10
    Jan Christensen Chimpansen
    60
    38
    34
    60
    52
    60
    30
    52
     
     
    20.20
    1
    11
    Johnnie Maler Sundbyvester
    12
    Thomas Ebbe Café Daisy
    52
    60
    40
    60
    60
    56
    12
    42
     
     
    21..00
    1
    13
    Jakob Bjørning Lunden
    14
    Thomas Jæger Landmanden
    60
    38
    60
    38
    14
    60
    56
    60
     
     
    21.40
    1
    15
    Steingrim Snoopy Bodega
    16
    Kit Snoopy Bodega
    16
    60
    60
    34
    46
    60
    16
    32
     
     
  • 4 : Tirsdag indledende - 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Thomas Mangaard Landmanden
    2. 2 Ib Printzlau Snoopy Bodega
    3. 3 Claus Poulsen Snoopy Bodega
    4. 4 Jesper Freeze Sundbyvester
    5. 5 Boomer København
    6. 6 Jan Mose Københavneren
    7. 7 Rune Olsen Café Daisy
    8. 8 Toni Bergenhammer Skipperstuen
    9. 9 Lars Jeppesen Åkanden
    10. 10 Maler Leif Snoopy Bodega
    11. 11 Mikael Nielsen Københavneren
    12. 12 Per Kolding Fidusen
    13. 13 Casper Michael Højden
    14. 14 Danni Iversen Fidusen
    15. 15 Lasse Munk Holstein
    16. 16 Peter Ryom Center Pubben
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    17.00
    2
    1
    Thomas Mangaard Landmanden
    2
    Ib Printzlau Snoopy Bodega
    46
    60
    60
    44
    60
    40
    60
    32
     
     
    17.40
    2
    3
    Claus Poulsen Snoopy Bodega
    4
    Jesper Freeze Sundbyvester
    60
    30
    30
    60
    60
    42
    12
    60
     
     
    18.20
    2
    5
    Boomer København
    6
    Jan Mose Københavneren
    60
    30
    52
    60
    60
    28
    12
    2
     
     
    19.00
    2
    7
    Rune Olsen Café Daisy
    8
    Toni Bergenhammer Skipperstuen
    34
    60
    56
    60
    60
    38
    60
    40
     
     
    19.40
    2
    9
    Lars Jeppesen Åkanden
    10
    Maler Leif Snoopy Bodega
    36
    60
    32
    60
    52
    60
     
     
     
     
    20.20
    2
    11
    Mikael Nielsen Københavneren
    12
    Per Kolding Fidusen
    36
    60
    12
    60
    60
    42
    2
    8
     
     
    21.00
    2
    13
    Casper Michael Højden
    14
    Danni Iversen Fidusen
    26
    60
    20
    60
    36
    50
     
     
     
     
    21.40
    2
    15
    Lasse Munk Holstein
    16
    Peter Ryom Center Pubben
    52
    60
    30
    60
    30
    60
     
     
     
     
  • 5 : Onsdag indledende - 1

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Svend-Erik Christensen - Snoopy Bodega
    2. 2 Piet Francker - Mimers
    3. 3 Jan Harms - Gedser Bodega
    4. 4 Rune Kampe - DSM
    5. 5 Percy Rosell - Snoopy Bodega
    6. 6 Røde Henrik - Greve
    7. 7 Lau Christensen - Biblioteket
    8. 8 Willer - DSM
    9. 9 Ian White - Stefanshus
    10. 10 Rot - Snoopy Bodega
    11. 11 Jonas Raagner - Charlie Chaplin
    12. 12 René Poulsen - Nærum Bodega
    13. 13 Stener Fejerskov - Charlie Chaplin
    14. 14 Jacob Olsen - Rigshospitalet
    15. 15 Balladen - Sundbyvester
    16. 16 Peter Thomas - Snoopy Bodega
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    17.00
    1
    1
    Svend-Erik Christensen - Snoopy Bodega
    2
    Piet Francker - Mimers
    60
    38
    46
    60
    60
    32
    26
    32
     
     
    17.40
    1
    3
    Jan Harms - Gedser Bodega
    4
    Rune Kampe - DSM
    42
    60
    40
    60
    60
    44
    46
    44
     
     
    18.20
    1
    5
    Percy Rosell - Snoopy Bodega
    6
    Røde Henrik - Greve
    50
    60
    60
    42
    60
    48
    42
    22
     
     
    19.00
    1
    7
    Lau Christensen - Biblioteket
    8
    Willer - DSM
    60
    48
    60
    46
    46
    60
    46
    60
     
     
    19.40
    1
    9
    Ian White - Stefanshus
    10
    Rot - Snoopy Bodega
    60
    40
    60
    44
    60
    38
     
     
     
     
    20.20
    1
    11
    Jonas Raagner - Charlie Chaplin
    12
    René Poulsen - Nærum Bodega
    60
    38
    60
    44
    60
    34
     
     
     
     
    21.00
    1
    13
    Stener Fejerskov - Charlie Chaplin
    14
    Jacob Olsen - Rigshospitalet
    60
    46
    60
    44
    60
    18
     
     
     
     
    21.40
    15
    Balladen - Sundbyvester
    16
    Peter Thomas - Snoopy Bodega
    12
    60
    50
    60
    58
    60
     
     
     
     
  • 6 : Onsdag indledende - 2

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Roy Ibsen - Gedser Bodega
    2. 2 Henrik Udsen - Mørkhøj Bodega
    3. 3 Martin Holm - Charlie Chaplin
    4. 4 Jan O - Gorms Kro
    5. 5 Ulle - Snoopy Bodega
    6. 6 Brian Trucker - skomarbillard.dk
    7. 7 Johnni Plichta - Rødovre
    8. 8 Robert - Snoopy Bodega
    9. 9 Martin Steen - Snoopy Bodega
    10. 10 Michael Mikkelsen - Nørre Pub
    11. 11 Carsten DSB - Snoopy Bodega
    12. 12 Annie Clausen - Snoopy Boddeg
    13. 13 Michael Hansen - Biblioteket
    14. 14 Michael Slips - Slagelse
    15. 15 Ole Møller Fransen - John´s Bodega
    16. 16 Paolo - Asteroide Odds
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    17.00
    2
    1
    Roy Ibsen - Gedser Bodega
    2
    Henrik Udsen - Mørkhøj Bodega
    60
    54
    32
    60
    60
    50
    58
    60
     
     
    17.40
    2
    3
    Martin Holm - Charlie Chaplin
    4
    Jan O - Gorms Kro
    60
    20
    60
    28
    54
    38
     
     
     
     
    18.20
    2
    5
    Ulle - Snoopy Bodega
    6
    Brian Trucker - skomarbillard.dk
    60
    40
    42
    60
    60
    56
    44
    60
     
     
    19.00
    2
    7
    Johnni Plichta - Rødovre
    8
    Robert - Snoopy Bodega
    52
    60
    42
    60
    56
    60
     
     
     
     
    19.40
    2
    9
    Martin Steen - Snoopy Bodega
    10
    Michael Mikkelsen - Nørre Pub
    38
    60
    46
    60
    60
    58
    4
    28
     
     
    20.20
    2
    11
    Carsten DSB - Snoopy Bodega
    12
    Annie Clausen - Snoopy Boddeg
    60
    46
    60
    58
    60
    42
     
     
     
     
    21.00
    2
    13
    Michael Hansen - Biblioteket
    14
    Michael Slips - Slagelse
    60
    34
    28
    60
    60
    36
    46
    34
     
     
    21.40
    15
    Ole Møller Fransen - John´s Bodega
    16
    Paolo - Asteroide Odds
    50
    60
    60
    48
    60
    24
    24
    6
     
     
  • 7 : Finaledag - Last 16

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Spiller 1 1
    2. 2 Spiller 2 1
    3. 3 Spiller 1 3
    4. 4 Spiller 2 3
    5. 5 Spiller 1 5
    6. 6 Spiller 2 5
    7. 7 Spiller 1 7
    8. 8 Spiller 2 7
    9. 9 Spiller 1 9
    10. 10 Spiller 2 9
    11. 11 Spiller 1 11
    12. 12 Spiller 2 11
    13. 13 Spiller 1 13
    14. 14 Spiller 2 13
    15. 15 Spiller 1 15
    16. 16 Spiller 2 15
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    15.00
    1
    1
     
    2
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    15.00
    2
    3
     
    4
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    15.45
    1
    5
     
    6
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    15.45
    2
    7
     
    8
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    16.30
    1
    9
     
    10
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    16.30
    2
    11
     
    12
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    17.15
    1
    13
     
    14
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    17.15
    2
    15
     
    16
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 8 : Finaledag - Last 8

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Spiller 1 1
    2. 2 Spiller 2 1
    3. 3 Spiller 1 3
    4. 4 Spiller 2 3
    5. 5 Spiller 1 5
    6. 6 Spiller 2 5
    7. 7 Spiller 1 7
    8. 8 Spiller 2 7
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    18.00
    1
    1
     
    2
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    18.00
    2
    3
     
    4
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    18.45
    1
    5
     
    6
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    18.45
    2
    7
     
    8
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 9 : Finaledag - Semi

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Spiller 1 1
    2. 2 Spiller 2 1
    3. 3 Spiller 1 3
    4. 4 Spiller 2 3
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    19.30
    1
    1
     
    2
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    19.30
    2
    3
     
    4
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  • 10 : Finale

    Se fuldt skema i ny fane
    1. 1 Spiller 1 1
    2. 2 Spiller 2 1
    Tid
    Bord
    Spillere
    Kamp 1
    Kamp 2
    Kamp 3
    Kamp 4
    Kamp 5
    20.15.
    1
    1
     
    2